Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

sAreOn

Film s perfektní atmosférou, která mi lehce připomněla Vetřelce. Sice to není úplně dokonalé dílko, ale i přesto by nemělo upadnout v zapomnění. ()

cici24

Ne ne, tak tohle nebyl vůbec dobrý film. Celou dobu se tvářil jako hodně ambiciózní snímek, ale ke konci mu docházel dech a na konci se to úplně podělalo. Vysvětlování jak se to všechno stalo a nestalo bylo dost nepřesné, pořádně se to vlastně nevysvětlilo a už byl konec, který má být uspokojením...jedinou hvězdu dávám za atmosféru navozující stísněnost, která se trochu povedla a za "nové" tváře...jinak je to fakt sranec ()

Pute

Váhám mezi *** a ****. Nebýt to tak béčkovité (což mi normálně až tak nevadí), tak zběsile sestříhané (chvílemi jsem nevěděl co se děje, do toho navíc tma .. spíš než strašidelné to bylo k uzoufání), a dát tomu trochu víc příběhu, šlo by o jeden z nejlepších scifi hororů. Škoda že byl potenciál filmu z cca 40% promrhán. Přitom začátek má velmi kvalitní atmosféru. ()

Akalain

Dle mého více než dobrý sci-fi horor. Kvalitativně na úrovni Event Horizont i když tam to dobře nedopadlo ;-). Role pro Quaida byla šitá na míru, ten tam prostě sedí. ()

gresa

vcelku slušné a hlavně temné sci-fi s překvapivým závěrem. jediné, co mi ve filmu moc nesedělo byla postava kanibala, který nebyl v žádném směru dotažený do konce a působil spíš rušivým dojmem. a pak možná taky nepoměr rychlosti s jakou se hlavní hrdina dostal nejdřív k reaktoru a pak zpět na můstek ;-) každopádně stojí to za shlédnutí ()

gu-staff

Rejža míchá pátý s devátym, půjčuje si tu to, onde ono, ale Foster hraje slušně, a celý to poměrně slušně odsejpá a drží pohromadě. Příjemný překvapení, od kterýho jsem nic nečekal, a dostal zábavu na dvě hodiny. Horizont byl kult, tohle je zdatný rankový souputník. ()

david666

Jeden z lepších sci fi. Interiéry lodi jsou pěkně industriální - depresivní atmosféra z toho jen čiší. Humanoidi taky ujdou. Jediný problém u podobných filmů - a nejinak je tomu i zde - je určitá nevyrovnanost příběhu, resp. tvůrci nejsou schopni přinést nějaký zajímavý konec. Takže vždycky poslední půlhodina je o ničem a předchozí budovanou atmosféru tajemna trochu pokazí. ()

collapse

Klaustrofobie KOSTKY, gradace děje podobná SUNSHINU, trochu ALIENovská vesmírná loď s DOOMovskou atmosférou a obludy ala BLADE II. Nic světoborného a objevného, ale nakonec celkem slušná zábava s příjemným rozuzlením. ()

halberdier

Očekával jsem nový Horizont události, ale dostal jsem mix Vetřelce, Černočerné tmy, Pádu do tmy a dalších x sci-fi filmů. Přesto se jednalo o docela slušný mix (7/10) ()

radar76

Velmi dobrá atmosféra a herecké obsazení,včetně zajímavého příběhu udržujícího napětí po celou dobu.Přesně takto nějak má sci-fi horror vypadat... ()

veverysiak

Mohlo to byť vydarené dielko v podpriemernou kvantitou dosť zasvinenom boxíku scifi hororov, námet je veľmi dobrý, ale scenár nás chcel namotávať až tak veľmi, že to prestalo byť v jednej chvíli vydržateľné, masky a triky trpeli rozpočtovými suchotami, herci, až na Bena, odviedli rutinu, čiže nenadchli, asi najvýraznejšie zostanú v mysli celkom podarené klaustrofobické pocity z uzavretých priestorov kozmickej lode, takže 60%. ()

kalysta

Jako horror nekompromisních 100%, jako hard SF možná trošku míň, ale výsledné hodnocení musím za 5*. Rozhodně pro příznivce žánru jedna z událostí roku. ()

Willynka

S prominutím píčovina na entou...debilní dialogy, debilní "příšery" a konec znáte po patnácti minutách...může vás takový film zabavit ? Bohužel se to nedá brát ani jako solidní béčko. ()

djcremo

Na mňa to pôsobilo dosť nudne, až som pri tom zaspal, ale dal som tomu šancu a nakoniec som to dopozeral do konca. Ale nejako mi to vôbec nesadlo a nudil som sa pri tom až do konca. ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (více)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (více)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...