Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

TheEvilTwin

Dva členové posádky prozkoumávají po hibernaci obrovskou loď a skrze chodbičky, tunely a nové místnosti narážejí na různé lidi, monstra a dostávají se ke kolabujícímu reaktoru lodi. Ze začátku vlastně až do konce slušné tempo, napětí a touha diváka zjistit, o co tu vlastně jde. Postavy klasika, monstra docela pěkné a dravé, nicméně prohloubit jim jejich původ a kde se tam vzaly by nebylo vůbec na škodu. Extrémní mínus jsou v akci rychlé, zmatené a nepřehledné střihy, které dělají ze samostatně dobré a kvalitní fight scény nudnou a otravnou. Rozpačité pocity, asi jsem čekal něco lepšího a ne s tak otevřeným a rychle, bezmyšenkovitě zahozeným koncem, ale nenudil jsem se. ()

jonyyy

Nevím proč, ale neměl jsem u toho ani chviličku strach, přitom prostředí bylo výborné. Stejně jako závěrečné rozuzlení, herci, potvory, všechno. Jeden z nej hororů roku. 80% ()

GigaPudding

Začátek velmi působivě navozuje atmosféru opuštěné vesmírné lodi a taky ukazuje docela pěkně vyvedený jednotný vizuální styl interiéru lodi, všech možných udělátek a uniforem, které navíc svou barevnou škálou jen prohlubují prázdnotu a beznaděj, která čeká na hlavního hrdinu přinejmenším až do chvíle než zjistí, že loď až tak prázdná není. Současní obyvatelé lodi jsou vyvedení jednoduchým, ale efektním způsobem a nejdřív ani není moc vidět co jsou vlastně zač, což ale nijak filmu neubližuje, protože i při zběsilém střihu je to pořád velmi přehledné. Herecké výkony jsou přiměřené adrenalinovému běsu, který tvoří většinu filmu, zvlášť Ben Foster byl velmi fajn a uvěřitelný, Antje Traue tu byla jako zajímavá nová tvář s pěkným přízvukem, Cung Le jako vietnamský zemědělský kosič byl dalším zajímavým prvkem už jen tím, že ostatní postavy mu nemohly rozumět a Denis Quaid je Denis Quaid :). Konec byl taky tak trošku překvapením a předchozí akce, a to hlavně efektní bitka jeden na jednoho, dávaly znát že produkoval Paul W.S. Anderson a bylo to velmi zábavné. Takže sice ne nějaká úplná pecka, ale velmi zábavně natočené akční a krvavé scifi, co se zas tak často netočí. :) ()

eraserhead666

Překvapivě hodně povedený mix Event Horizont, Ghost of Mars a taky trochu The Descent, s v počátku neuvěřitelně silnou atmosférou, byl jsem dost napjatý a necítil se moc dobře, která sice závěrem trochu vyprchává, ale obecně je Pandorum velice povedný sci-fi horror. Má to sice několik logických nedostatků, ale ty vem čert. Jen ten zbytečně happy konec mi moc nesedl. ()

SOLOM.

I já se těšil na další pořádný scifi horor odehrávající se v dalekém vesmíru. Moc jsem toho sice o něm dopředu nevěděl, ale slyšel jsem nejrůznější srovnávání Pandorum s jinými slavnějšími filmy a tak jsem očekával parádní podívanou. Ta se sice dostavila v menším měřítku, než bych si při spuštění filmu připouštěl, ale i tak jsem byl nakonec docela spokojený. Je sice pravda, že se tu moc originálních prvků nedočkáme a scénář má hned několik slabin, ale nadprůměrná podívaná to tedy bezesporu je. Již od samotného začátku z toho začala sálat zajímavá atmosféra (nikoliv nervy drásající, ale spíše bych to přirovnal ke „kouzlu“ z neznámého), kterou se tvůrci snažili hned od úvodních minut stále více přikrmovat. I proto se hned po nutném seznámení s ústřední dvojicí vrhneme do útrob lodi a naše „průzkumná mise“ může začít. Zprvu jsem si myslel, že půjde hlavně o psychologické hrátky s diváky, ale spíše se to velmi rychle přesunulo k akční jízdě se vším všudy. Ben Foster naštěstí nemusel být na ty krvežíznivé mutanty sám (mimochodem jejich masky byly celkem dobré), takže jsem vedlejší postavy (a hlavně sexy Antje Traue) přijal s povděkem. Jenomže si nelze nevšimnout i slabin, které se tvůrcům moc nepodařilo zamaskovat. Především tu místy dostávala logika docela na frak a to nejen co se poodhalování příběhu týče. Nejsem sice expert na létání v kosmu a následnou regeneraci bodných či tržných ran, ale myslím si, že se to jen tak rychle vyléčit nedá. A to ještě nemluvím o onom šokujícím odhalení, cože se to na lodi dělo, když „všichni“ spali. Docela by mě tedy zajímalo o jakéže pokusy mělo Gallovi jít… ()

Karamanlis

Správne namiešaná zmes hororu, sci-fi a akčného žánru, disponujúca kvalitným hereckým obsadením, ktorá má potenciál zaujať široké divácke spektrum. Pre mňa jedno z najväčších prekvapení roku 2009. ()

Sofia

Pro dokonalý divácký zážitek doporučuju sledovat v černočerné tmě a o samotě. Kombinace Sunshine a Resident Evil s výbušným soundtrackem, která mi po shlédnutí způsobila nejednu noční můru. Občasná žánrová klišé a Dennise Quaida neustále poulícího své divné oči ráda odpustím, prostě mě to zaujalo a bavilo. ()

ARI50

Málo kdy dokáže zaujmout nenápadný film na lodi kde dostanete nemalé překvapení ohledně pravdy, a tak musí začít boj o přežití, nejsme na palubě sami, slušně napínavý film. ()

SLOTH

... no a pak tam byly mutanti vodopady... sileny cernosi ... indiani divny belosi... souboje, deti, jiny planety,,, sceny pod vodou.... jadra... zbrane.... uz jen mi tam chybel tuning aut jinak ten film mel snad vsechno:D ()

JASON_X

Nadprůměrně povedená temná sci-fi, ve které je všechno, co má v takové temné sci-fi být: Obří kosmická loď ztracená kdesi ve vesmíru, jejíž jaderný reaktor hrozí zhroucením, zbytek posádky je šílený, pološílený, nebo aspoň trpí amnézií, klaustrofobická a paranoidní atmosféra, kanibalismus, mutanti, jedna sexy valkýra, řežba... Ale bohužel také občas šílený střih (kamera se ale naštěstí mnoho netřese) a opět se samozřejmě musel trochu vyřádit nějaký blbec se stroboskopem (i když naštěstí jen v jedné scéně). Celkový dojem z filmu mám tedy hodně pozitivní - líbil se mi, bavil mě, líbil se mi jeho konec... Silné čtyři. ()

mm13

Výborný nápad, slušný scenár, biedna réžia. Event Horizon nie je o nič dôvtipnejší či vypilovanejší (čo do príbehu) a predsa ďaleko pôsobivejší. Ako tak to zachraňujú herci, celkovo ale (hlboký žiaľ) podpriemer. Len pre skalných, ktorí musia, nech sú odporúčania akékoľvek! ()

MáŠa

Fajn výplach. Jsem zvyklý na debilnější zápletky, takže toto v porovnání s kupou jiných sci-fi působilo celkem chytře a uvěřitelně (samozřejmě v rámci mezí). ()

Morholt

Svižné sci-fi s temnou atmosférou typickou pro ztracené vesmírné lodě. Zápletka je sice dost jednoduchá a původ skurutů prohánějících se po útrobách korábu má to nejpředvídatelnější vysvětlení, ale díky dobře dávkovanému napětí a hereckému představení Bena Fostera se nad některými nedostatky dalo mávnout rukou. A konec se také vydařil. 70% ()

Lucasion

Chtít dalšího moderního Aliena (1979) je asi moc že? Přitom se prvních dvacet minut tváří Symptom Pandorum podobně. Máme vesmírnou loď daleko od Země, chodby prázdné, nikde ani živáčka. Svojí sci-fi špinavostí mi to docela připomnělo videohru Dead Space. Ale tady se na nějakou atmosféru nebo horor nehraje. Ben Foster je anti-sympatický, Dennis Quaid leč sympatický tak zbytečný. Jedinou hereckou ikonou co to zachraňuje je Antje Traue. A to říkám jenom proto, že se mi docela líbila. Vtipné je vidět Normana Reeduse, co se tu mihne v jedné kapitole. A mě pouze napadne: "Vždyť nemá kuš!" Ať už chci koukat na film jakkoliv, tak mě to prostě vůbec nebavilo. Druhořadová (možná třetiřadová) scifárna, která vykrádá jak Vetřelce, tak i Planetu Opic. Závěr neposkytl skoro žádné odpovědi, co se týče oblud na palubě a otevřený konec jen zamrzí. Tedy podle toho, co jsem četl zde v zajímavostech. Trilogie by nemusela být zrovna marná. Trošku škoda. Sci-fi ve kterém by byla parta lidí na exotickém ostrově ve stylu Lost by mě nejspíš bavilo. Nebo ta myšlenka je aspoň naprosto tuze líbivá. (40 %) ()

maseer2

výborná hororová sci-fi, která je napínavá, originální a dokáže ve správném momentu diváka překvapit (především konec stojí opravdu za to!).. jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků v roce 2009 ! ()

BoPo

S vizuálnou stránkou som nemal žiaden väčší problém. Problém nastal až v momente keď sa odohrávali akčné scény. Miestami dosť neprehľadný strih, ktorý prakticky neumožňoval si tieto momenty akokoľvek vychutnať. No a príbeh síce nič prevratného neprináša, ale lepší priemer to je. Dobré sci-fi, ku ktorému sa však podľa mňa málokto vráti aj po druhý raz. ()

GeusX

Hodnotím trochu s odstupem času, ale pamatuji si, že po shlédnutí jsem velmi váhal zda mne to nadchlo na čtyři hvězdy nebo spíš "jen" kritické tři... I přes hororovou dynamičnost jsem čekal přece jen víc než předvídatelné zombíky... Ale je to dobrý akční psycho sci-fi horor se zajímavým námětem, tak se bez obav podívejte. ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (více)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (více)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...