Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

MAJkLSON

Je to přesně na těch 70 %, kterých to tu teď má. Námět, příběh i postavy jsou fajn. Jediné, co to kazí, a to dost podstatně, je kamera a střih. ()

Woodstock

Tohle bylo k Matce přírodě neuvěřitelně kruté! Takovou práci si dala s evolucí, nechala z části astronautů vývojem vzniknout nádherné a životaschopné kanibaly, ale autoři scénáře jí tu radost nepřáli a z těch mutantů udělali slepou vývojovou větev! V evakuačním finále je nechali lautr všechny utopit, do posledního smraďocha. Jinak ovšem nemám vážnějších výhrad, let (resp. „let“) to byl napínavý, zábavný i děsivý. Naštěstí nejsem klaustrofobik, ale i tak jsem měl často sevřené nejen hrdlo, ale i půlky! Plus ta zvláštní choroba, ta mě zaujala. Pro sichr teď půjdu slupnout dva acylpyriny, začínám na sobě taky pozorovat Symptomy Pandorum! ()

Brusíček

Horor, který si nezadá ani s legendárními Vetřelci, odehrávající se na vesmírné megalodi je opravdu vydařený, napětí se dá místy krájet a hororové prvky jsou na vysoké úrovni, více takových filmů! 88%. ()

Bozvav

Film na mne působil děsně zmateně, díky střihu a evidentně ne zcela jasnému záměru tvůrců až zbytečně. pár zajímavých momentů se sice našlo, ale ty to sami neutáhly. Za mne dvě a půl hvězdy, tedy průměr průměru. ()

Quipido

Zajímavý příběh, ale ve výsledku jedna velká nuda. Technické zpracování velmi podivné - souboje naprosto nepřehledné, příšerky neoriginální, vesmírná loď před divákem skoro pořád schovaná ve tmě. To nejlepší, co film nabízí po vizuální stránce, jsou plakáty. Velké zklamání. ()

FilmWave

Snese srovnání s nedávnými "Mutant Chronicles". Na horor málo strašidelné, na akci příliš laciné a zmatené (mutanti se objeví vždy, když je potřeba trochu oživit konverzaci a pak zase sami od sebe zmizí), jako sci-fi ok. Dennis Quaid si užívá roli mentora (která mu navíc jistě nezabrala více než pár natáčecích dní), ale Ben Foster byl přehmat. ()

bangee

Čím dýl film běžel, tím víc mě nudil, čím blíž byl konci, tím jsem byl víc zvědavý. Zápory - zdlouhavé, z toho vyplývá, že někdy i nudné, rychlé a špatné střihy, z toho vyplývá občasná dezorientace, divná kamera, divné osazenstvo lodi, trapné bojové scény a ještě trapnější zombie. Klady - rozhodně příběh, Ben Foster a především Dennis Quaid, a nesmím zapomenout na krásnou krásku Antje Traue, atmosféra (bohužel rozředěná délkou) a - co mě nejvíc zaujalo - nemoc pandora, kterou výborně ztělesnil právě Quaid. Jinak pod nablýskaným hávem se skrývá čistý průměr. ()

solid

Chyběl tomu čas. Teď když se mi ro rozleželo v hlavě, tak až na pár detailů to bylo naprosto pandoramatické. Nejlepší Sci-fi zážitek roku. ()

kostej_

Jeden z nejlepších kousků žánru seriózního underground sci-fi (připomínající neméně skvělé kousky jako Event Horizon či Descent), stojící o třídu výš než mainstreamové family sci-fi typu Sunshine, Já, legenda či District 9. Alvart ukazuje, že se v současné sci-fi velmi dobře vyzná a rozvíjí z něj to nejlepší, ať už jde o survival Descentu, šílenství Event Horizonu či atmosféru Eden Logu. ()

P.J.2

WTF? Absolutní nářez srovnatelný se sunshine a s horizontem události..atmosféra praská ve švech,herci jsou prvotřídní,konečně jsem začal mít rád Fostera..a nezapomenutelný konec... ()

DemonizeR

Na film jsem koukal jen kvůli Quaidovi, kterého mám opravdu rád, ale po zhlédnutí mám smíšené pocity. Potenciál měl film velký, ale "zabíjí" to to samé, co u Horizontu Události - že se z úžasně husté atmosféry stane krvavá lázeň - je to zbytečné a ohrané... Jinak ještě musím vyzdvihnout výkon Bena Fostera, který zde opravdu exceluje. ()

agassi68

Tajomné zlo ukryté v izolovanom a stiesnenom prostredí kozmickej lode ma vždy zvláštne priťahovalo. Začiatok klasika, keď neviete akým smerom sa to bude uberať, postupne to začalo skĺzavať do akčnej vyvražďovačky, no zakrátko ako keby si to tvorcovia uvedomili, sa vrátili späť do osvedčených koľají a postupne sa vám vyjasňuje cieľ a účel cesty astronautov. Samozrejme, film nedosahuje nedosahuje kvalít Votrelca, či Horizontu udalosti no rozhodne nesklame. Hlavne pri pozeraní v noci.. ()

Tom44zKA

Několik dnů jsem otálel se shlédnutím tohoto filmu, jelikož prečtené previewy, mi dávaly tušení že to bude modernější "remix" Vetřelce. Mé tušení bylo naštěstí mylné. Pandorum sice nepřináší nic závratného, ale (možná i díky malému očekávaní?) jsem se celou hodinu a půl sevřen v lehkém napětí dost dobře bavil. Škoda, že o schíze jménem pandorum se toho člověk ve filmu dozvědel pramálo, a to dosti nuceně jenom protože to bylo třeba, jelikož na ní byl film založen. Nápad to špatný nebyl, rozuzlení bylo výtečné, ale i přesto celkově tam jisté mezery byly... i přesto si podlě mně Pandorum zaslouží 4* :) ()

mala_kea

Většina béčkových hororů se uchyluje jedním směrem. SKupinka lidí->všechny vyvraždit->hlavní hrdina přežije a všechny vymlátí. Tento snímek je o toto okraden, ale přináší jiné zpestření. Menší skupinka, avšak všichni svědomitě bojuje o svůj život. Všichni na základě svých zkušeností, jen Ben Foster si myslí, že je něco víc, ale bohužel není. Navíc zamotanost příběhu je zbytečná, neboť stejně je jasné, o co jde a jak to dopadne. Naštěstí, to dopadlo o malinko jinak, než jsem tušil a to musím rozhodně ocenit. Co si však budeme vykládat. Na sci-fi nesmyslech nelze nic zkazit. ()

strikeman

Koukatelné akční scifíčko (pozor, nikoli hororové). Filmů tohoto ražení, jak už tady někdo podotýkal, nevzniká mnoho, a tak fanoušek žánru musí být vděčný za každý alespoň nadprůměrný vzniknuvší kousek. Napětí se konalo, atmosféra ušla, Dennis Quaid je již zkušený herecký matador, Ben Foster šplhá na herecké výsluní. Co výslednému dojmu ubližuje? Příliš rychlé a časté střihy v akčních scénách, nepřehlednost, místy nepříliš povedené záběry - škoda. 70% ()

Raziel_cz

Zajímavý námět i "civilní" provedení. Tohle sci-fi možná nepotěší fandy Star Wars nebo Star Treku, ale spíše ty, co podobně jako já mají v top 10 Stargate. Nejlepší na celém filmu jsou poté generátory energie na ruční pohon. ()

J. T. Kirk

Dost dobrý sci-fi horor s Dennisem Quaidem, který stojí za podívání. Je docela škoda že nešel film i do kin. Mutanti byly dost dobří... No a Foster to zahrál taky dost dobře.. ()

Hapretor

Dvě hvězdy - ale velmi slabé až pohasínající. O filmu jsem předem nic nevěděl. Dostal jsem se k němu úplnou náhodou. Výhoda? Myslel jsem si, že ano. Může mě jen překvapit. POZOR MOŽNÝ SPOILER! Vidim - má to být sci-fi - super. Jdu do toho. Pustim, koukám. Objeví se D. Quaid - super - to vypadá nadějně. Prázdná obrovská loď. Co se to kurva děje? Cítím napětí. Mrtvoly! Ty vole, že by něco jako "Vetřelec" - super. Vidim nějakýho poskakujícího kokota, co vypadá jak zombie. Jee, ach jo. Vidim dalšího. No to snad ... Formuje se banda tvrďáků. To ne, toto. Výbuch. Jee, nuda. Konec filmu. To je všechno? Závěrečná myšlenka je úplně na prd. Další rádoby sci-fi, co u mě selhalo. ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (více)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (více)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...