Hranice nemožného

Ukázka z filmu 2
Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (více)

Série(5) / Epizody(100)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

papinak

Výborný seriál s nejen černým humorem a spoustou skvělých případů, ale také postupným odhalováním skrytého tajemnství. Povedlo se tu skvěle skloubit jednotlivé episody, které pokaždé řeší nový případ s celkovým posunem v seriálu. Ekcelentní tu je především John Noble, který hláškuje neuvěřitelným způsobem. Poprvé také vidím opravdu hrát Joshua Jacksona, kterému role skvěle sedla. Důvod proč nedávám plný počet je až moc viditelné vykrádání LOST a to především hudebním motivem. ()

jaja01k

První sezona mě vůbec nebavila, přišlo mi to jako strašná blbost. Jak se do toho ke konci druhé sezony pomalu dostávám, pořád je to sice strašná blbost, ale nějak mě začíná zajímat, jak to vlastně dopadne a přiznávám, že se těším na pokračování. I když je vidět, že tvůrci počíteli s jedinou sezonou, a když měl seriál úspěch, začali příběh nastavovat a zamotávat a dost pochybuji, že se z něj dokáží zase elegantně vymotat. Pokud se vůbec někdy dočkáme nějakého skutečného konce, že? Joshuu Jacksona jsem nikdy neměla moc ráda, ale tady jsem si na něj tak nějak zvykla a musím uznat, že to je fakt pěkněj chlap. První sezona jedna hvězdička, druhá dvě, uvidíme, třeba po shlédnutí třetí opět zvýším hodnocení. ()

pupidup

není jiná volba - musím dát 5 hvězd a myslím to vážně! Po Aktech X, SG1 a Atlantis konečně něco pro fainšmekry tajemna a sci-fi s nádechem lehkého humoru zajištěném poněkud pomateným a geniálním doktorem ztvárněným skvěle vybraným Johnem Noblem. Seriál má spád, napětí, akci. Třešničkou na dortu je něžná i silná sympaťačka Olivia Dunhem - Anna Torv....která má inteligenci, odhad i intuici...prostě všech "5P":o))Děkuji, ale nevím, co zas budu dělat, až zkouknu všechny díly....:o(Podobný pocit jsem měla od skončení Hvězdné brány...pocit prázdnoty:o))) ()

Cyco_Mike

Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších seriálů poslední doby. Nejsem příznivcem serálů Ztraceni apod., ale tento seriál vysoko vyčnívá nad průměr. Skvělý Noble, Jackson, překvapila i Anna Torv, i když má sále nasazený univerzální úsměv, který používá při radisti, údivu i vzteku... Po Aktech X, ač zcela jiný pointou, neljepší serál. 1. Série 100%, 2.série 90%, 3. série 95%. 4. série 80% 5.série 90% ()

hardsup

Seriál z dílny J.J. Abramse, který narozdíl od Lost, s každým dalším dílem získává na kvalitě a nutí člověka přemýšlet, jak to všechno vlastně dopadne.. Sympatické postavy Dr. Bishopa, jeho syna Petera a agentky Olivie Dunham si Vás získají, někteří hned ve dvojím podání (viz druhá a třetí série)..Uvidíme co seriál přinese dál, každopádně se máme na co těšit..4/5 ()

joullinar

Tento seriál sa vydaril, stále ma drží, má svoje chybičky, dakedy je až moc uletený (kto hrábol trochu hlavou do vedy a videl pár časti vie o čom hovorím),ale Fringe má Bishopa:). Walter je proste Boss, niečo ako O´Neill pre SG. Príbeh je veľmi napínavý a kto začne pozerať neprestane. ()

P/\/EL

za první epizodku bych dal i 3-4 *, musim říct, že přecijen X-files mě asi ba víc, tohle už je moc překombinovaný(skoro všecko, až na ufony...), je tam toho moc, já vim, to se může zdát někomu kůl, pilot má navnadit, ale když ono to jsou vlastně docela klišé(thrillerový klišé: jakože dicky přídou akorát včas, zločinec je poblíž, zločinec je vlastně docela blbec..atd..), X-files mělo lepší hrdiny, chladná Skaliová, sympaťák Máldr, supr atmoška: tajemno(většinou se nic nevy/nedo-řeší :) !!!), občas docela i strašidelno, daleko čistší.....hehe, ten pilot, pár postřehů, ten doktor se docela rychle spravil :), no, ono se to jako odehrává, kdy vlastně? současnost....asi jo....no....já nevim, k čemu taková látka.....antrax a celá řada podobnejch srand zabíjí rychle taky, né.....tak k čemu takovej efekt??! no, jasně...vystrašit...tj, o to v terorismu de....to je fakt......jak tu někdo píše....prej se to rozjede ke konci.....tak uvidíme.. E.2 - aha, ok, logika....jů....takže to dítě vyrostlo a zestárlo asi ze vzduchu...jo...jasně...jak v tý reklamě na x-box...myslim...hehe...jo....to je vono..z toho to obšlehli...hehe...z kolébky do hrobu....aha poslední obraz v oku?? hm........samože to je jen sci-fi mainstream shit.........prostě....amíci to tak maj rádi...duchové a ufoni a konspirace a konce světa a jako lstačí, že většina lidí je dost blbá, ale blbnout je čím dál tim víc.........tak...už i takový CSI série dost przněj vědu.........je toho asi víc, ale asi nejvíc crazzy je ten tým......čekal bych, že za sebe nechaj dělat většinu práce jiné - sbírání důkazů, pitvy ::) ??!!, akce - přepadovky, no..no comment....jo každej zločinec - vědec umí tak krásně utíkat...............................................jo, dialogy, no peklo, fakt jak pro blbý, nj, bulvární tv FOx....hudba - náznaky napětí a pak nic - spíše rušivé..vyumělkovaný emoce, hrdinové, FBI, CIA, no, mě bavil seriál Cesta do neznáma (Sliders)......jasně....nej byla první série..pak to šlo hodně do pítche..........navíc je to všecko obsazený těma reklamoidníma fešnejma ksihtama.....mládí, krásní, hubení, dokonalí ()

FANzNR

1.séria – slabší rozbeh, bolo treba pár nezávislých záhadných udalostí na rozbehnutie seriálu...približne od polovice prvej série, začalo všetko do seba zapadať a človek sa nemohol dočkať finále, ktoré bolo veľkolepé...kto vydržal seriál sledovať od začiatku až do konca určite neoľutoval (i keď mnoho ľudí odsúdilo tento seriál po prvých častiach na neúspech...na ich škodu)... 2.séria – opäť slabí rozbeh (tu som dokonca aj ja začal uvažovať o tom, že prestanem sledovať), nejako to celé do seba nezapadalo (nie po dejovej stránke, dej bol v poriadku...len postavy zmenili určitým spôsobom svoje chovanie a celé to bolo akési divné)...našťastie po pár častiach opäť prešli na starú dobrú cestu z prvej série a seriál opäť začal šlapať, tak ako pred tým...celkovo bola druhá séria (až na ten slabší úvod a pár dielov nesúvisejúcich s celkovým dejom) na veľmi podobnej úrovni ako séria prvá... Vyjadrujem veľkú spokojnosť so seriálom ale začínam sa báť, že latka kvality je nastavená privysoko a seriál začne v blízkej budúcnosti upadať... K podobe s Akty-X – výraznú podobu nevidím a vďaka Bohu že do tohto seriálu neťahajú žiadnych ufónov a vystačia si s tým čo majú poruke na Zemi a jej alternáciách... Dávam 4 a ½ * ()

chevronman

Říká se, že tento seriál je Akta X pro dnešní generaci. Nic proti tomu nenamítám, něco pravdy na tom bude - agenti FBI řešící záhadné případy - to má Fringe společné s Akty. Fringe však jde svou vlastní cestou a vyhraňuje se proti Aktům vědečtějším podkladem pro celý seriál, Akta X ve srovnání s Fringe zůstávají otevřena i nevysvětlitelným jevům. První řada má klasické schéma a je povětšinou hodně epizodická, zdá se, že tvůrci ještě nevědí, kudy se vydat. Ve druhé řadě se začne rozvíjet dějová linie týkající se paralelních světů, která je naplno rozjetá v řadě třetí. Ve třetí řadě je seriál rozjetý na plné obrátky a díky tomu hodnotím seriál pěti hvězdičkami, které si Fringe rozhodně zaslouží zejména díky viditelné promyšlenosti seriálu (i když i zde se objevují - odpustitelné - nelogičnosti, jimž se americký komerční seriál nedokáže vyhnout). Pro milovníky Akt X nebo soft-sci-fi je tohle skvělý seriál. ()

Kal4ch

Pilot mě nadchnul, střed sezóny už za tolik nestál. Ale jsem rád že jsem se Fringe držel, protože konec první série a celá druhá jsou naprosto úžasné. 5 ()

madline24

Fringe je seriál typově velmi podobný mým oblíbeným Aktům X, takže se mi tematicky líbí, navíc je mi velmi symatická hlavní hrdinka v podání Anny Torv, takže i když jsem viděla jen 3 díly, doufám, že kvalita seriálu zůstane podobná i nadále. ()

alexcz78

Pro mě perfektně vystavěná dějová linka. Od začátku jsem v tom a ani čtvrtá série na tom nic nemění. Seriál protkaný detaily, které mě baví (pozorovatel). Jen ta sledovanost jde do háje a myslím, že čtyřkou to skončí. Podle mě škoda. Dr. Bishope - budete mi chybět. Čekám famózní ukončení, snad se dočkám. ()

Lord.Fingolfin

Vcelku dost zklamání. Dal jsem dvě série, ale víc už bylo nad mé síly. Zpočátku to vypadalo jako doopravdy zajímavý seriál, ale během druhé série jsem zjistil, že to vlastně asi nikam nesměřuje (zařazení dílu nevysílaného v první sérii do druhé včetně již mrtvé postavy) a snad i tvůrcům došly nápady (vyprávění detektivního příběhu off topic s hlavními charaktery v rolích a la třicátá léta)...atp. Zcela jsem postrádal dějovou linii skrze jednotlivé díly, respektive takovou, která by něco nabízela. Osobně bych dál mohl sledovat seriál jako oddělené epizody, ale na to zase tak dobrý není. ()

tomuleee

Vážení viděl jsem 1 sezonu 100%, druhá 100% třetí 95% ale čtvrtá si mě né a né získat a já fakt nevím co budu dělat. Tenhle seriál byl po Aktech X jako zjevení a já tvůrcům fandil ale zmizením Petra a jeho následné zjevení se to nějak vše pokazilo. Bav ila mě ta chemie mezi Petrem, Olivií a Waltrem ale teď se to vytratilo. Uvidím co si na mě připraví dál. Držím palce ať se to povede. 4 série zatím jen 70% Opravdu lituji Ty jenž musí koukat na Fringe v českém znění, přicházíte o hodně. ()

Swifft

Dle mýho souzení, skvělej seriál. CHYBY: Všimlo si více lidí, že v se druhé sérii v 11 dílu se objevil mrtvý agent Charlie ??? To mě fakt mrzí, pokud to tedy nemám nějak přeházené a nepatří to do první série... DOPLNĚNÍ: Nejedená se o chybu, ale speciální díl natočený během první série. :) ()

luke1

Rukopis Abramse jde poznat a vzdycky na konci dilu se tesim na dalsi.to je zaklad kvalitniho a chytlaveno serialu. ()

RADX1

Nevím co viděli jiní "kolegové" kteří napsali některé ze zdejších komentářů, ale už po shlédnutí první série zde nevidím absolutně žádnou rozumnou spojitost se seriálem X-Files či nedej bože Lost (zřejmě shlédli jen prvních pár epizod Fringe nebo spíš obojího??). Jediná spojitost je mystérium, ale to by šlo říci i o tisícovce dalších třeba i méně známých seriálů a filmů. Seriálový systém relativně klasický - mnoho dílů je spíše epizodního charakteru kdy se řeší nějaký ten případ z oblasti "okrajových věd" (sci-fi detektívka) a buď vyřešení případu nebo nějaká jiná údálost při řešení případu dá hlavním hrdinům nebo alespoň divákům jakýsi ten střípek do velké skládačky. Nechybí tak trochu klišovitý ač zřejmě nutný nějaký dlouhodobější románek nebo náznak románku mezi hlavními postavami. Takže "každý" si přijde na své. :-) Něčím extra je zde "šílený" dr. Walter Bishop který první tři série velmi dobře spestřuje. Další spestřením je tak trochu mimo příběh zasazený původ osob zvaných Pozorovatelé. !!LEHKÝ SPOILER: Časem přibyde i pohled na tak trochu jiný svět než jej známe v podobě paralelního vesmíru a dokonce jedna z hlavních postav na relativně dlouhou dobu zmizí z povrchu zemského. Nechci být moc spoileroidní, takže takový popis bude muset stačit. Snad jen ještě dodám, že v hlavním příběhu nejsou žádní vyloženě záporňáci a i ve vedlejších příbězích je to někdy na štíru (kupodivu to moc nevadí a možná že je to paradoxně dobře - máme tu něco neohraného) a jeden se objevuje až ve čtvrté sérii - ještě nemám dokoukáno, ale myslím že opravdu půjde o záporňáka - často se zde stává, že ten kdo ze začátku vypadal jako "bad guy", nebyl vlastně tak zlý - tedy alespoň z mého pohledu. Důležitou informací je fakt, že pro úspěšné porozumění seriálu je třeba shlédnout alespoň jednu celou sérii - všechno se to rozjíždí až od druhé poloviny první série, takže tento kousek nedoporučuji nedočkavcům a těm pro které je nesmírně důležitá špičková kvalita epizodního děje a když už není tak dobrá, musí se rychle rozvíjet hlavní děj. Nicméně zdá se mi, že epizodní případy nabyly výrazného zlepšení při konci první série (moc si už nepamatuju kdy přesně to bylo). EDIT: SNIŽUJI HODNOCENÍ. Důvodem je pátá a konečná série. Která stála pod psa. Režie potažmo scénář umí špičkově Mystérium a Sci-fi. To je konec konců vidět i v páté sérii. Ale bohužel hluboká emotivní stránka, potažmo vztahy mezi hlavními postavami jim nikdy moc nešly (především Peter a Olivia), přičemž právě na to zde vsadili a všechno zpackali. ()

Jindra_S

Psáno na konci 4.sezóny. Seriál, který měl velký potenciál, ale dlouho hledal sám sebe. Mnoho dílů první série bylo podle stále stejného scénáře: Někdo zemřel nějakou tragickou a děsivou smrtí, přivolali Waltera, který nad mrtvolou ucedil nějaký nechtěný vtip, ideálně o jídle, pak si vzpomněl, že smrt připomíná nějakou technologii, kterou kdysi vyrobil a během pár minut tuto technologii znovu oživí a zachrání svět/město/člověka. Záporák zemře a hlavní dějová linie seriálu se posune o malinký krůček. I v posledních dílech 4.sezóny jde vidět různé berličky, kterými si scénáristé pomáhají a dějová prázdnota - děj jednoho dílu se dá shrnout do 5 vět. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (více)