Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí. (oficiální text distributora)

bouncer

Film, kde je Sookie zapíchnutá hned na začátku nemůže být špatný... U původního Vřískotu se mi líbilo, jak film dokázal využívat odkazů na další horory a vůbec to byla chuťovka pro fanoušky žánru. Ve čtvrtém (a hodně opožděném) pokračování to Craven s Williamsonem dovedli do dokonalosti. Vřískot 4 už není hororem, ale žánrovou hříčkou, která hláškuje víc než Scary Movie a je plnější popkulturních odkazů než trenky Quentina Tarantina. Dokonalé to není, ale máme tu perfektní chuťovku, která i s číslicí IV funguje... ()

Hismael

Craven nejspíš zjistil že Vřískot není o strachu a tak ke klasickému příběhu, který opět řeší předchozí díly, ještě přihodil několik krvavých, ne vždy povedených vtípků. Čtyřka se vůbec nesnaží tvářit vážně a nelogičností je stále dostatek, jen o proti dvojce a trojce je to mírné zlepšení. Ve filmu se řeší věci které se jakoby snaží všechny předchozí části ospravedlnit, (nebo si dělají srandu sami ze sebe) ale zároveň se jede stále ve stejných kolejích. Policie v čele s Deweyem je hodně neschopná. Vřískot už přinesl ve čtyřech dílech 7 vrahů s maskou, o nevěrohodnosti už nemá smysl znovu psát, čtvrtý díl se prostě snaží v horovém stylu spíš pobavit než někoho vyděsit. Osobní vkus zde bude dost rozhodovat. ()

Terva

.......postavy jsou nudný až hrůza, všude jenom cáká krev a válejí se kusy těl. CITÁT - Haló, kdo je tam ?......... Takže už sklapněte a pořádně se dívejte, sami jste to chtěli. - Stab 6, Stab 7. CITÁT - Haló, kdo je tam ?......... SCER4M je pro jednu generaci tragédie a pro druhou už jen zábava. A tak už nezbývá nic jiného než se zeptat klasickou kultovní otázkou - Jaký je váš nejoblíbenější horor ? Bambi ? Klišé odpověď - stejné postavy, stejné město a možná jiný příběh. CITÁT - Haló........ Snímek na klišé základě opět využívá klasické situace, lekačky a vraždy. Dobrá atmosféra snímku mě nutí dát za čtyři hvězdy. Co vás zachrání v moderním hororu před smrtí ? Musíte být gay. CITÁT - Jsem gay, jsem gay, doufám, že to funguje !!....... Dnes večer poteče krev, smrt nepřichází tak rychle jako ve filmu, sledováním hororů se dozvíte, že vše končí smrtí. Ve filmu si zahráli Hayden Panettiere jako Kirbi, Rory Culkin jako Charlie nebo Cox Counteney jako Gale. A co vy, už víte kdo je vrah. Nový film nové klišé SCRE4M, SCRe4m, SCre4m, Scre4m....... Pozor na alternativní konec. Film je věnován památce Paula E. Cravena (1929 - 2010) ()

Ouwen

Páni... Klobouk dolů, protože mně až zarazilo, kdo vraždil. Motiv mi připadal... No nevím, jak to říct... Zbytečný?! Kdyby byl lepší motiv, možná by film vypadal o dost líp, ale to je jen malinka kravinka, která mi nezkazila zážitek. Potěšil mně šerif, od jedničky až do teď, novinářka, trošku mně štvala šerifova spolupracovnice, ta blondýna a původně jsem si myslel, že ona vraždí. A však samotné překvapení zarazí, každého z nás. Nevěřím, že někdo uhádl, kdo je zabiják, vlastně zabijáci. Prozradím, že jsou dva, ale to je vše. Nespočet krát jsem se sebou cukl, jasný, jde to v duchu jedničky, ale nepůsobí to zle. Vraždy jsou fajn, sem tam se mi zvedal žaludek a až do samotného závěru film rozhodně nepovolí v napětí. Nemám si na co stěžovat. Snad povím, že se těším na zbytek new trilogie, ale podle mně už to nebude dobrý, jako čtyřka... Pač už asi není čím překvapit. ()

moviesfan

Těšil jsem se až si v kině sednu do sedačky a uvidím dobrou podívanou, i když po nevydařené trojce byly obavy na místě. Hned od začátku jsem se dobře bavil, a to jak humornými dialogy a odkazy, tak i hororovou akcí. Dlouho se mi nestalo, abych každou chvíli měnil názor na záporáka a ještě k tomu ho správně netipl. Vlastně je dobře, že jsem si nebyl jist po celou dobu filmu. Pokud bude pokračování, těším se. ()

Chermy

Asi nejméně nudný díl, ale stále(souvislý tok spoilerů).....policejní hlídka neslyší řvoucí, z okna visící dívku, jejíž dům hlídali...VÁŽNĚ?! Nejde nastartovat motor...VÁŽNĚ?! Maminka probodnutá skrz poštovní schránku...VÁŽNĚ?! A koho do pytle furt zajímá poslouchat nějaký pravidla?! Ok, tohle JE film pro fanoušky :-) ()

evilmind

Každý sequel populární série po takové době je sázkou do loterie, o to víc, že nedávné "My Soul To Take" se Cravenovi opravdu moc nepovedlo. Ale spolupráce s Williamsonem mu očividně prospívá - a tak jsem z kina odcházel víceméně nadšen. Možná z jiných důvodů, než u předchozích dílů, ale na tom zase tak moc nesejde. Původní nápad s jednoduchými pravidly chování filmových archetypů z jedničky už ve čtvrtém díle rozkošatěl do keříku tak bohatého, že pokud nesledujete žánrové filmy a trendy posledního desetiletí, mohou vám mnohé narážky uniknout nebo nedávat úplně smysl - byť k zachycení alespoň těch hlavních vám postačí i jen pokud jste nebyli posledních pár let v komatu. Neustálé sebeparodování a vícenásobné převracení klišé už je možná ke konci trochu přes míru, ale i přesto celý příběh dává pořád na konci poměrně logický smysl, zvláště pak v porovnání s mnoha "obyčejnými" slashery. Zabití jsou sice poněkud jednotvárná, ale to je prostě Ghostface trademark, a díky narážkám na Saw hned v úvodu je navíc jasné, že to je opravdu tak schválně. Smiřte se s tím. Pokud ale chce Wes pokračovat dál, už by se [spoiler]měl konečně zbavit těch starých a okoukaných tváří, co si pořád táhne s sebou[/spoiler]. Třeba před úvodníma titulkama pětky! :-) ()

JohnCZ

"I don't need friends. I need fans. Don't you get it?" Možná je to tím, že je čtvrtý Vřískot víc v kontextu dnešní doby a strefuje se do současné popkultury, možná je to velice bohatým hereckým obsazením kombinujícím současnou novou vlnu hereckých talentů (pěkných roštěnek s Emmou Roberts v čele) a starou partu. A možná je to překvapivě dobrým scénářem. Faktem ale je, že jsem se dočkal bezkonkurenčně nejzábavnějšího dílu celé série. ()

villon17

Prej horor. Neprohlašovat to za něj, dám možná víc, takhle jsem nevěděla, čemu věřit a jestli se smát ,bát, nebo odejít. ()

Ajinka126

Čekala jsem trochu víc, ale pozornost si to jednoznačně zaslouží. Začátek příběhu, kdy jsou záběry jako by z "filmu", kde si udělali fakt originální a srandovní po titulkovou scénu, mě dostal. No a potom šlo klasicky o vyvražďovačku bez zbytečného "násilí a mučení", což oceňuji, ale bylo to trochu suchý.. Jednoho z vrahů jsem uhodla, ale celkově mi zápletka vrahů přišla chabá a trochu mě zklamala. A konec mi filmu tomu zase nasadil korunu, kdy jsou všichni nesmrtelní, i když mají několik bodných ran a vrah má opět touhu vraždit i v poslední minutě svého života, což je pasé a trapné klišé. ()

corpsy

VRESKOT sa nám vrátil v plnej poľnej a pre novú, dnešnú, internetovo žijúcu generáciu. Toť všetko z ekonomického hľadiska. Ináč je to starý dobrý old school obalený do dnešného moderného kabátika, práve preto aby zaujal vyššie spomenutú časť obyvateľstva tejto planéty, čo v konečno dôsledku môže mať za následok to, že snímok nepríjmu ortodoxný fanúšikovia. Nepopierateľné však má švih, kvalitné mordy a naozaj chutné dámske obsadenie. ()

sidzej

Mám rád túto sériu. Všetky časti si držia nadpriemernú úroveň a obzvlášť po predchádzajúcom Cravenovom nepodarku My Soul to Take ma teší, že to režisér nepokazil. Máme tu opäť množstvo filmových a popkultúrnych odkazov, skvelé trio Campbell, Cox a Arquette bez ktorého by to skrátka nešlo, Beltramiho známe hudobné motívy a podozrivých potenciálnych vrahov na každom rohu....vôbec sa nenahnevám ak vznikne ešte ďalšie pokračovanie. ()

Ten Druhy

Toto už nie je pokračovanie Vreskotu, ale takmer jeho remake. Tvári sa ako príbeh v príbehu, v ktorom je opakovanie matkou hrôzy, ale je to aj múdry režijný ťah? Pri sledovaní každého nasledujúceho Vreskotu som zvyčajne už dávno zabudol, kto vlastne vraždil v predchádzajúcom. Na Vreskotoch som si vždy cenil pevne zamotanú zápletku, hodnú dobrej detektívky, na rozdiel od ktorej nebolo odhalenie vraha skoro ani relevantné. Vreskot 4 po hodine svojej minutáže konečne zabral a nesklamal ma. ()

Kryton

Brzděte lidi ty hlasy jak je to druhý nejlepší Vřískot! To jste asi neviděli nic jiného než první film, protože mě dvojka opravdu bavila a trojka měla i smysl. Jak mám hodnotit čtvrtý a dle hlasů první díl z nové série? Pohledem té staré? Pohledem nové? Či pohledem nezaujatého diváka? Výsledek bude stejný! Ač se Craven snaží o něco nového či o reboot, tak se nevyhne (vy)kradení sebe sama. Nejhorší faktem je, že kromě hlavní "svaté" trojice (Capmbell,Cox, Arquette) nenabídne nikoho jiného. Zbytek postav je vám od začátku ukradená a tudíž je vám jedno kdo a jak umře. Z tohoto pohledu jsou pak vraždy opravdu jen jakousi zvrhlou bezmyšlenkovitou zabijačkou. Alternativní konec?! Co tento díl vnáší do univerza série? Nic!? V začátku byla zmíněna jiná hororová série a konkrétně díl SAW 4. Dost podobností by tam bylo také (i to, že se tam postavy chovaly hloupě). P.S.: Bohužel jsem se na tento díl docela těšil narozdíl od kolegy Slashera. ()

hous.enka

Musim rict, ze jsem snad jeste nevidela tak dobre udelanej remake hororu. Film sice vychazi z prvniho dilu, ale v leccems ho i predci - napriklad odkazy na jine filmy (Saw) a hlavne vtipne hlasky a vubec humor obecne ()

ledzepfan

Naprosto nečekané překvapení=Prachy se musí točit a protože Wesovi pár věcí nevyšlo, bylo asi nutné vrátit se k jeho komerčně nejůspěšnějšímu dítěti...A Craven říká:Jasně, je to projekt dělaný pro prachy(a jedním dechem pokračuje)to ale neznamená, že se to nedá udělat/natočit fakt dobře....A taky že jo-Moc dobře ví, že stojí před děsivým číslem 4 a, že je třeba si s tím dost pohrát aby z toho nevylezla sračka-A Wes si hraje(!)-to jde vidět už při prvních minutách, ve kterých absurdní hra s divákem dosahuje překvapivé zábavnosti(jsem asi trošku infantilní ale já se bavil jak malé dítě :) )..Dále pak pokračuje(na něj)až neuvěřitelně soustředěně a každá scénka je nazdobena-odkazy, vtipy a laškovným pomrkáváním-jako vánoční stromeček................Bez mučení přiznám, že kdyby nebylo toho podivně zmršeného konce asi bych sám sebe přemluvil k plnému hodnocení ...protože-ze Screamů 1-2 jsem si jako odrostlejší dítě čůral nadšením do trenclí-S přibývajícím věkem nadšení ochladlo a po zkouknutí Scream 3 jsem už z kina odcházel naplněn rozpaky.....Tady a dnes mě ale Wes přesvědčil, že když ho to baví, tak ví jak na to a že i dnes se můžu tetelit blahem u slasheru s tím srandovním vrahem :) ()

jarkolar

Popravdě jsem si od tohoto filmu moc nesliboval, takže mě mohl jenom potěšit. A to se taky stalo. Jasně starý známý postavy zapůsobily okamžitě, co se na scéně objevily, ale to samo o sobě asi moc velký vliv nemělo. Způsob vražd mi přišel o něco drsnější než v předchozích dílech, což je pro mě krok vpřed. Taky to mělo drive a film mi uběhl rychleji, než jsem čekal. Výsledný rozuzlení mě trochu sklamalo, ale to už tak bylo i v předhozích dílech, takže jsem s tím počítal. ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (více)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky