Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí. (oficiální text distributora)

fannah

Ano tak tohle byl perfektní nápad. Jak jsme si mohli přečíst, Wes Craven se k filmu dostal jen pod podmínkou, že scénář bude lepší či stejně dobrý jako Vřískot 1. A byl, skutečně. Skvělá hororová atmosféra, která se člověka držela po celou stopáž filmu, který byl vizuálně, scénáristicky i herecky velmi inteligentní. Pro mě horor, který nasadil laťku tak vysoko, že ji těžko některý z jiných může překročit. MAXIMÁLNĚ ostří 8 od Roberta Rodrigueze :-):-) 90% ()

maddy

Neuveriteľná nostalgia! Horor môjho "teenagerského" obdobia, ktorý som svojho času videl snáď 50x sa po 11 rokoch dočkal pokračovania .. pribudlo ešte viac humoru a uťahovania si z pravidiel slasher žánru, preháňa sa takmer vo všetkom (v podstate už od úvodnej sekundy). Stále to je však zábava, aj keď tentokrát až priveľmi určená fanúšikom série (celá zápletka je vlastne postavená na základoch prvého Screamu, len sa tvári menej vážne) o čom svedčí aj výrazný prepad v amerických kinách. Ako fanúšik série 4*, ale rozumiem uživateľom, ktorí budú film zatracovať, pretože tá kopa narážok a výraznejších aj menej nápadných citácii na žáner ako taký naozaj nie je určený každému. ()

baribal

viděno v letním kině, tudíž s hutnou atmosférou.. hodné mrtvol a slušná sranda, takže žádný propadák, žádný zázrak ()

VojinRyan

Scream 4 je prekvapivé oživenie starej hororovej ságy o vrahovi v čiernom plášti z bielou maskou. Vtipné hlášky a plno narážok v dialógoch, Hayden Panettiere asi najvýraznejšia postava vo filme ( po vrahovi ). Príjemný zážitok, ktorý prišiel ale dosť neskoro. ()

agentmiky

Konečně kvalitativní posun v porovnání s předchůdcem. Čtvrtý díl je pro tuto sérii jako pokropení živou vodou! Nové charaktery boží (Hayden Panettiere brilantní!), o strhující tempo není nouze. A hlavně finální odhalení vraha dokáže šokovat neuvěřitelným způsobem. Fakt jsem si Vřískot užil na plné pecky! Uvidíme, co přinese následující pokračování. Za mě si odnáší čtyřka solidních 7/10 ()

RasputincZ

Dlouho jsem neviděl řemeslně zvládnutý a naprosto průměrný slasher, možná právě proto jsem se na Scream 4 vážně těšil. Herecké obsazení je sympatické, především indie herečka Emma Roberts hraje dobře a závěrečný twist jsem absolutně nečekal, nesmrtelná Courteney Cox se v sérii chce udržet za každou cenu a David Arquette je neskutečně směšný jako policista i jako manžel, což je také plus. A totální highlight filmu pro mě symbolizuje Hayden Panettiere s nádherným účesem jako vzpomenul Pomo alá herečky z Hitchockových thrillerů. Bylo by bláhové od nového Vřískotu očekávat nějaký převrat ve slasher subžánru, ale jako rutinní nostalgie na doby dávno zašlé se spoustou filmových odkazů funguje a především, zabaví! ()

Korbitch

Hmm, takže podle Toma Hardyho jsem nejspíš neznalec, protože jsem asi prý nezaregistroval všechny ty odkazy a narážky, zatímco on, borec nad borce je všechny věděl už dopředu, protože mu volal Wes a chtěl vědět, co si o nich myslí. Víš co, "Tome Hardy"? Všechny ty věci jsem v tom filmu viděl, ale to neznamená, že se mi musí líbit. Vlastně jen díky nim je film vcelku koukatelný. Jinak je to vřískot jako každý jiný. Uječený bárbíny běhaj po baráku, kde je dokola honí Olaf ve svým kostýmu a ony ho sem tam něčím praští, jindy skopnou ze schodů, a tak pořád dokola. Jako na kolotoči. Malé děti rády kolotoče. Nehledě na to, že prupovídka v nemocnici viz. jak mohla vědět jaký rameno mám pobodaný byla už vrchol DEMENCE na druhou, protože aby mě tímhle film dostal, musel bych být malé dítě. ()

JJ.Gibson odpad!

Jsem zklamán a to hodně!!! Původní trilogii Vřískotu mám opradu rád a na další film jsem se vcelku těšil. Jenže jak se ukázalo, nebylo se těšit na co!?! Úplně všechno už bylo v předešlých dílech, samozřejmě film se ohání slovem remake v každé druhé scéně, ale i tak by snad pár inovací neuškodilo ne?? Vraždy jsou stupidní a bez nápadu a napětí defacto neexistuje. Až mě zaráží, že na to všechny hlavní postavy z minulých dílů kývli. Jestli to měla být jakoby parodie, tak jsme tu snad měli Scary Movie, které bylo tisíckrát lepší než tohle!!! Nejabsurdněší scéna filmu, promiňte ale musím to popsat: Ghostface vrazí kudlu strážníkovi přímo do čela až po držalo, strážník nicméně neumírá, vychází z auta, s úplně zakrvácenym ksichtem putuje po silnici, aby zahlásil "Fuck Bruce Willis" a pak se skácí na zem. Nevim, mám se smát nebo brečet, babo raď. A závěr filmu se nese v podobném rázu. Nene naprosto hloupé pokračování, které nevymyslelo za 11 let od posledního dílu vůbec nic, co by stálo za to, abych se nad tímto brakem slitoval. Propadák hlásím já!!!!! ()

Riddick77

Ano, je to pořád stejné a jiné už to těžko bude. Je fajn, že se Craven alespoň snaží přijít s něčím překvapivým a originálním pokud jde o vraha, ale to nemůže na nějakou extra zábavu stačit. Posledních 40 minut je hektických, krvavých a dosti zábavných, ovšem totální a doslovný konec film zase pohřbí do stereotypu. Po takové době točit pokračování se mi zdálo jako stupidní nápad, protože látka se zdála vytěžená a navíc hororový divák malinko změnil choutky za těch 11 či kolik let, nicméně nakonec to nedopadlo tak zle. Ano, je to zbytečné, ale druhá půlka má šmrnc a člověk se celkem pobaví. 5/10! ()

Ghostface2

Vřískot 4 mě nesklamal. Tento čtvrtý díl je nejkrvavějším dílem série. Vřískot 4 je skvělá hororová komedie plná černého humoru, krve a skvělých hlášek. Jediným mínusem je to že v tomto díle nedostali přeživší hrdinové z minulých dílu moc prostoru, což je velká škoda. ()

PKD

Mám silné nutkání (ne vraždit) ale dát tomu plný počet. Naprosto jsem nečekal,že doslova od 1min.až do poslední sekundy,se budu suprově bavit. A to i přesto,že jsem předchozí 3 viděl naposledy před 18lety! Stačilo ale pár minut,a začal jsem se rovzpomínat,proč mě to tehdy tak nehorázně bavilo. Všechny 3 hl.a dnes už klasické postavy se vrátily a já jim nemůžu vůbec nic,vytknout. Neve Campbellová snad nestárne,stejně tak i Dewey:) jen Monika...ehm pardon,Gale mi přišla trochu unavená v obličeji. Nj.přec jen od konce Přátel uplynul nějaká ten pátek. Sympatické bylo i to,jak se tvůrci snažili,aby tento díl odrážel tuto divnou dobu,plnou facebooků,twitterů apod.sraček. To bylo záslužné. Jen mě šokovala ta dost i na Vřískot,brutální vražda jedné holky,kterou pak vidíme na posteli s vyvrhnutými vnitřnostmi. To byla síla i na mě. Též pobavily narážky na 90.léta,která značí začátek této série apod. Bavilo mě (opět) tipovat vraha/vrahy a jsem rád,že jednoho jsem trefil. Ovšem,toho druhého fakt ne. I když mě na chvíli napadl. Ale ani ve snu,bych si nepředstavil,že ten hl.magor,je....... Bravo! Kevine Williamsone a bravo pane Crawene,protože jste oba udrželi kvalitu celé série (a připoměli mi,proč jsem ji ve své době tak žral) a to u 4 filmů,není žádná sranda. Jak se mohlo přesvědčit spousta dnešních hororových neumětelů. Budete nám velmi chybět! R.I.P.Wes Crawen 1939-2015. ()

Sawyer815

Nedá se nic dělat,nemůžu hodnotit jinak. Náhodný divák si z Vřískotu 4 odnese nadprůměrnou vyvražďovačku,avšak fanoušek a znalec serie (k nimž se moc rád počítám) dostane neskutečně zábavné vyvrcholení plné odkazů a narážek na předchozí filmy a jiné horory (ať žije Ostří 7). A to nemluvím o geniálním vyústění,které jsem absolutně neměl šanci vytušit. Vřískot 4 porušil jen jediné pravidlo a to,že pokračování nemůže být lepší než originál. ()

Lum3n

Božský úvod následovaný stejným pokulháváním jako v předchozích dílech. Povedené odhalení vraha pohřbívá trapná dohra v nemocnici, přesto asi nejlepší vřískot. ()

blackrain

Najde se konečně někdo, kdo už pochopí, že opakovaný vtip přestává být vtipem? Na první pohled by se mohlo zdát, že pan Craven takovým člověkem je. Ovšem při bližším ohledání se ukáže, že ani on jím není. Tenhle film je pro mě pouze zbytečným pokračováním, kde se vaří jenom vody bez dalších ingrediencí a špetky originality. V dalším pokračování, které doufám už nebude, bude zabíjet kdo? Že by třeba nějaký Sidneyin nevlastní bratříček? Vlastně by mě to ani nepřekvapilo. ()

AlThorKremser

Přiznám se že to je první Scream který jsem viděl. A byl to slušný horror. Dokonce filmu jsem koumal nad tím kdo je vrah. Vyvinulo se to slušně. Mám rád filmy kde nevíte jak to dopadne. A dopadlo to slušně . Takže 85% ()

Žralok

Líbila se vám původní trilogie ? Pak je tento film povinnost. Rozhodně přesahuje 2. a 3. díl a téměř se vyrovná 1. části. Zapomeňte na pravidla z původní série. Přichází nové desetiletí a přináší nová pravidla hry. Kdo zemře ? Kdo bude žít ? Kdo je ten psychopat v masce ? Je sám nebo je to celá parta lidí ? A proč sakra vůbec vraždí ? ()

topi

Po otřesné trojce se Wes vrátil se čtvrtým pokračováním, který celou sérii opět nakopl kupředu. Všechno už tady prostě bylo, proto mě už nemělo co tak odvařit, jako při prvním dílu. Nožem se švihá stále dál, hláškami na hororové filmy a postavy se to jen hemží a konec je klasicky překombinovanej. Je ale perfektní, že si Craven dokáže udělat srandu i ze sebe, je v tomto snímku cítit velkej nadhled a nebere se zase až tak moc vážně. Už bych ale tuhle sérii ukončil, vzhledem k dalšími dvěmi chystanými pokračováními. ()

Kaluž

Tak Craven to v jedničce naříz, pak se v tom pár dílů jen tak nimral a teď to konečně kuchnul. Dobrý. ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (více)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky