Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Real Tom Hardy

"PRAY FOR THE BEST, BUT PREPARE FOR THE WORST." --------- Filmov o únosoch je ako maku, takto atmosferických nie. Scenár má veľa dier, avšak z nejakého dôvodu to dohromady vypadá veľmi solídne. Jediná vec, ktorá prekonáva skvelú Villeneueveovu réžiu a výkony Wolverina a Gyllenhaala je absolútne geniálna kamera majstra Deakinsa. Okrem posledných pár minút, brilantná jazda. ()

darkrobyk

Popravdě musím říci, že první půlka se nekonečně táhla. Stokrát viděné zmizení se ne a ne rozjet. Směrem ke konci se film rozjíždí a pak frčí až do cíle. Kult z toho asi nebude a na vícero podívání také není. Přesto jsem si konec docela užil, a proto nějakou tu hvězdu přihodil. Nejlepší je otázka zodpovědnosti. Americká (jistě emancipovaná) matka hodí vše na manžela. On je měl chránit, on za to může. A manžel? Ten to zase hodí na detektiva. Zbavit se vlastní zodpovědnosti je přeci tak snadné... Sice jsem doufal v dobrý konec, ale ve skrytu duše jsem si přál, aby dopadlo vše špatně. Tak to v životě často bývá, ne? Postavy se dopouští chyb a já bych je nechal se tím pořádně užírat. Píšťalka měla zůstat ztracená... p.s.jestli má Gyllenhaal tik i ve skutečnosti, tak by s tím měl něco dělat...jinak coby detektiv byl studený jak psí čumák... ()

A_FISH

Tenhle film určitě porušil všechny pravidla pátera Knoxe. Třeba, že každá scéna nesmí trvat 3x tak dlouho, než by měla. A hlavně se v příběhu nesmí vyskytovat žádná čínská babička, o který je od začátku jasný, že na zahradě kope jámy. 2,5* ()

Gimp

Prisoners asi brzy splynou v jeden celek s dalšíma filmama na tohle téma únosů dětí, krve a bláta (Tajemná řeka, Gone baby gone ? ). Ale po celkem dlouhý době byla ukojena moje potřeba po pořádným příběhu, kterej má navíc solidní potenciál udržet v křesle. Bavil mě ten styl - dva "vyšetřovatelné" oba se dovídají různá fakta, ale kvůli nemožnosti jejich sdílení jim pravda o to dýl uniká. A na konci to všechno do sebe secvakne jako perfektní scénáristickej stroj. Supr. ()

Hrabka

Po celou dobu mě to dokázalo udržet v pozornosti a s napětím jsem očekával, co se z toho vyklube. Konec je ale bohužel takový dost rozporuplný. Dějové vyústění je částečně překvapivé a nápadité, ale určité věci vyznívají vzhledem k rozuzlení divně až blbě. Herecky je to odehraný na výbornou. Jedná se o velmi solidní krimi-drama, které bych ovšem do nebes rozhodně nevynášel. 75% ()

cheyene

Vynikající thriller se sympatickými herci v hlavních rolích, mrazivým námětem, skvělými zvraty a nepředvídatelným dějem. Kamera, hudba, ale také prostředí a atmosféra dodává snímku patřičnou působivost. Napětí se postupně stupňuje, mnohé scény jsou drastické, závěr strhující a perfektní. Jeden z nejlepších filmů roku 2013. ()

balone

Už jsem viděl asi moc filmů na podobné téma, na to, aby mě to rozhodilo nebo abych neodhadl konec a kdo to vlastně všechno dělá. Ale i tak, herecké výkony na výbornou, možná jen Terrence Howard se mi tam zdál, že úplně nezapadá, ale na druhou stranu, na duo JG a HJ si nemůžu stěžovat, HJ už ve Fontáně předvedl, že to není jen akční hrdina, který by měl být v kostýmu a jako figurka bobble head. Takže, i když jsem věděl konec, tak napínavý děj a menší zvraty mě dokázaly udržet v sedadle a to pro mě viditeln0 rozuzlen9 nezasáhlo do hodnocení (vždyť u spousty starých detektivek víme, kdo zabil). Takže 75%. (trochu mi to připomnělo korejské Dogani, ale spíš, že je to stejně tak o dětech, avšak tento film byl pocitově silnější) ()

TedGeorge

No, už dlouho mě u žádnýho filmu, kterej sem dobrovolně sledoval, nebylo tak zle. Chvílema neskutečnej psychickej teror a film, kterej už vážně nikdy nechci vidět. Ano, všichni před tím varovali a bylo to režisérskej záměr, ale stejně toho chvílema bylo až moc. Možná sem do toho byl příliš ponořenej. Vzhledem k tomu, že člověk furt hledá indicie, tak odvrátit oči od plátna vážně nejde. Jsem někde mezi 7 a 8 z deseti. Rozhodně sem se nenudil, ale.... Pointa mě teda hodně zklamala. Člověk se u toho filmu potí, prožívá to a čeká aspoň odměnu v podobě spadlé čelisti a velkýho překvapení. Bohužel, nevím jak u vás, ale u mě se to nedostavilo. ()

nunka

Film ako z éry čias minulých. A vôbec nie na škodu. Výborný thriller, ktorý veľa kvalitných tromfov rozbalí v prvej polovici ( mix tajomných prvkov a latentného napätia), no udržuje si svoj atmosferický štandard až do samého konca. Scenár je nepochybne veľkou devízou. ()

LiVentura

Jedním skoro až zatajeným dechem.. temný psychologický thriller, který vás tolikrát svede ze stopy po vrahovi, až závěr zasáhne jako skalpel, ostře a jasně. Vřele doporučuji, chyběl tomu snad jen výraznější kladný hrdina-policista vyšetřovatel. ()

juta

Výborný thriller, kterému k dokonalosti chybí jen třešnička na dortu ve stylu filmu Sedm. Opravdu po celou dobu silné drama, vystavěné hodně dobrou atmosférou a hudbou. Zbořilo to mé očekávání. Napomohly k tomu i hollywoodské hvězdy. Lepší čtyři. ()

Fiftis

Hugh Jackman odovzdáva jeden z najlepších výkonov svojej kariéry, niektoré vypäté dialógy si priamo pýtajú nominácie. To najlepšie ale predviedol Jake Gyllenhall v úlohe nekompromisného vyšetrovateľa. Prvá polovica filmu by si zaslúži stopercentné hodnotenie, v druhej sa začínajú vynárať aj negatíva. Konkrétne nadmerne vykonštruovaný scenár, v ktorom príliš veľa vecí do seba začne priveľmi hladko zapadať, a tiež dlhá minutáž filmu. Aj napriek tomu sa jedná o kvalitný snímok, ktorý si budem ešte dlho pamätať. ()

Hunt

neskutečně napínavé, dobře napsané, do sebe zapadající, skvělí herci, atmosféra....ve svém žánru patří mezi nejlepší. ()

Shakers

Keď sa povie film, ktorý vás svojou mrazivou atmosférou dokonale vtiahne, myslí sa tým Prisoners. Jednoduchý príbeh, ktorý je zabelený do stopäťdesiatich minút nenudí ani na chvíľu, pretože jeho tempo sa stále stupňuje. Pripočítajte si k tomu perfektný casting a máme tu za poslednú dobu jednu s najlepších thrillerových kriminálok. Škoda len toho konca. 89% - 4* ()

Jacinda

Já už prostě nepotřebuju mít víc důvodů, proč mám Hugha v oblíbených hercích a to už řadu let. Už od Zkrocené hory zjišťuju, že Jake je taky slušný talent. Když někdo oficiální napíše o filmu, že je napínavý k nesnesení, spíš se nad tím pousměju, protože maj distributoři ve zvyku vždycky přehánět. Zmizení je však maso a masem se stává dost brzo. Řvu teda kvůli scéně se psem - to si mohli fakt odpustit! - ale naštěstí dál už žádná zvířata nebyla a film se solidně zamotává. Ocenila bych vyjmutí nábožensikých keců a dost mě mrzí, že ze silného hrdiny udělali pánbíčkáře. asi proto zůstává film na úrovni čtyř hvězd. Velmi silný zážitek se skvělou atmosférou, kdy opravdu celý sál ani nedutal. Na závěr se musím pochválit - poznala jsem co je na obrázku o 10 minut dřív než Loki ()

Pepinec

Klika, že zrovna neřeším Hamletovo dilema "být, či nebýt?", protože po tomhle filmu by můj ortel rozhodně zněl "nebýt." Takovou ponurou, depresivní, smutnou a bolestnou sodu jsem dlouho nepil. Šmakovala mi ale náramně, a víte vy proč? Protože postavy jsou perfektně vykreslené, chovají se opravdově a vy máte dost prostoru se s každou z nich sžít a pochopit ji. Mottem filmu by mohlo být ´Nikdo není dokonalý´, a to se mi na něm líbí ze všeho nejvíc. No a Hugh Jackman snad na stará kolena začal dopovat, protože jaké on předvádí výkony v posledních rolích, to je radost sledovat! ()

ladynka

Pozor, možné spoilery: Zpočátku solidně vystavěná detektivka, která nejvíce boduje atmosférou a ke konci začíná selhávat rozuzlováním případu, když dostaneme vágní vysvětlení kdo a zčásti proč, ale přitom vedlejší postavy zapojené do zločinu nemají dostatečné opodstatnění. Rozuzlení se tak jeví jako podřízené zakončení ve smyslu záchrany obětí, nikoli ve smyslu osvětlení detektivní linie. Pokud jde o osobní rovinu příběhu (morálku postav) nedojde k nejednoznačnému řešení. Nevinní jsou zachráněni, postavy jsou za svá selhání a špatné skutky potrestány. Překvapivě na to, o kolik více prostoru má osobní rovina příběhu (rodina, její stav apod.), mi přijde výraznější a zajímavější detektivní linie, byť její pokračování (postup ve vyšetřování) zajištují spíše drobné náhody než sbírání stop a důkazního materiálu. ()

KlárkaS

Hugh Jackman si asi odskočil z natáčení Bídníků, Jake Gyllenhaalovi se zase zřejmě trochu stýskalo po Zodiacovi (ale konečně má zas nějakou parádní roli) , Paul Dano nahání kůži čímkoliv co řekne/udělá/vypadá/se podívá, a to je tak vše k výbornému castingu, ale pozitiv je samozřejmě víc. Záhadnost si to drží dost solidně až skoro dokonce, bude vám z toho zle i zoufale, ale tomu se nejde u tak hnusného tématu divit. ()

playboxguest

Po stopách Changeling přichází další kriminální thriller o únosech dětí, který, jak by správný thriller měl, opravdu napne nervy i očekávání při nastálých zvratech i situacích. Herci, které v poslední době moc nemusím (titulky komplet), tu navíc bez vyjímky excelují, až se mi tajil dech a kosti palců o ostatní prsty doslova dřely. 80% + ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina