Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Franc1s

Táta chce zachránit svou unesenou dceru a je schopen všeho... Atmosféra opravdu taková jaká byla slíbena, až krev tuhla v žilách. Připomíná mi to borce ze severu, kteří v těhle krimi-thrillerech poslední dobou vládnou. Gyllenhaalem a Wolverinem zahráno ne 1*, dvě a půl hodiny mrazivého zážitku s povedenými a nečekanými zvraty. Tohle stálo za kino, no. Určitě doporučuju!!! 9/10 ()

Shaleman

Výborný scénář, výborné herecké výkony. Jednalo by se o jeden z nejlepších dramatických počinů od dob 21 gramů či Babelu... kdyby to nebylo tak strašně dlouhé. Neuběhlo ani 120min a já se začínal trochu nudit a ztrácet zájem. Taková to stopáž se prostě nehodí pro takový děj s pár postavami. Navíc pasáž a pátraní kolem "sebevraha" mi přišla v celém případu poněkud zbytečná a kdyby se právě ona trochu zkrátila, nebo celá smazala, dostaly by jsme se na cca 100 min a dostaly tak výborně vygradovanou temnou kriminálku s dějem, který by málokdo z nás chtěl zažít - troufám si tvrdit, že nikdo. Jinak potlesk ve stoje pro pana Jackmana. Tady totiž bravurně dokazuje, že není pouhým akčním hrdinou. ()

Kenty

Bravo a obrovská poklona Hugh Jackmanovi, kterému jsem jeho roli žral do poslední minuty. Začátek malinko pomalý, ale postupně si řikáte, tak sakra, jak ono to vlastně je? Naštěstí to kombinovaání nebylo tak hrozný, ale jinak + 1* za Jackmana. ()

Slavomír

Záležitosť o bezmocnosti rodičov, strácajúcich vieru vo vetu "to bude dobré, to sa vyrieši". Dvaja otcovia s rozličnými povahami prídu o deti a zatiaľ čo sa jeden snaží zistiť pravdu päsťami, ten druhý vzlyká z kúta... do toho prichádza detektív s košeľou zapnutou až ku krku a začínajúcou psychickou poruchou ( ten "tik" s očami ma neskutočne sral a v poslednej tretine filmu som to robil už aj ja...). Celý príbeh a jeho šedé univerzum, sa viac hodí severnej Európe. Na americkej tácke to pripomína Insomniu. Čuduj sa svete - nevadilo mi to, ľúbilo sa prevelice. Ak máte radi kriminálky bez hrdinov, zbytočných strieľačiek, s čerešničkou zúfalstva navrchu - ste na správnej adrese. ()

Pavel82

Mám jednu otázku... Proč ten film sakra trvá 3 hodiny? Sestříhejte ty zbytečnosti a přijďte znovu s rozumnou stopáží v méně utahané formě a já to rád zkouknu. Takhle mi to víc vzalo, než dalo. P.S.: Bez Jackmana bych to asi ani nezvládl do konce. ()

Onas

Takhle nejak mel vypadat Jagten. Jeste trosku zkratit a bylo by to dokonale. Jo a jeste vyhodit Gyllenhaala, ti se proste nepovedli... oba. 90% ()

degster

Atmosférická americká kriminálka na upršaný severský spôsob. ALE. Tam, kde mala prísť myšlienka, prišiel len prekorenený twist zo sveta 'Murica. No leitmotív, že všetci tu sú väzniteľmi a väzňami (i keď len svojich tikov), sa mi páči. Ak si teda nenahováram, že tam niečo také bolo. Slabé 4*. P.S. Prečo sa aj tohto mal účastniť zase ten Boh? ()

Mistr.Proupr

Jak nemám Hugha Jackmana rád, tak tady byl vážně skvělý, stejně jako Gyllenhaal, který znovu dokazuje, že se pro role poldů narodil. Bez debat nejlepší film roku. ()

pulDag

Pravda, o náhodu ve filmu nouze není, ale finální skládačka je působivá a hlavně ne hloupá. Z traileru jsem měl dojem, že vím všechno. Naopak.. ()

Pathrose

Jeden z nejlepších snímků roku. Vynikající scénář s bravůrní režií, a hlavně kamerou, kterou musím zvlášť vyzdvihnout, vytvářejí skvělý psychologický thriller. Atmosféra i napětí prakticky graduje exponenciálně celý film a opadne až se zobrazením závěrečných titulků. Herecké výkony Jackmana a Gyllenhaala jen dotváří silný dojem, který ve mně film zanechal. ()

haWranka

Skvělá kriminálka, Jake Gyllenhaal opět nezklamal. Vlastně všichni herci odváděli skvělou práci. Vadila mi jedna jediná věc - vůbec jsem nedokázala cítit jedinou kapku sympatie k postavě Hugh Jackmana. Možná to tak tvůrci, zamýšleli, možná ne, ale zkrátka mi to vadilo. ()

LolopelS

Keby mi ale niekto vysvetlil, čo znamenalo to tetovanie na prstoch detektíva Lokiho pri detailnom zábere, kedy sa mi zdalo, že tam vidím "Maze" v preklade "bludisko". Či to malo nejakú väčšiu súvislosť s prípadom, alebo to bola len zhoda náhod. Jackman ako obyčajne presvedčivý drevorubač, Gyllenhaal nehral svojho prvého detektíva a očný "tik" mu sedel ako uliaty. Veď predsa len nespal dlho, ťažký prípad... Nad čím som ale po filme uvažoval, bola scéna !nasledujú SPOILERy! kde mladý pôvodný podozrivý, vytrhol psa zo zeme a len tak ho držal vo vzduchu. Čoho to mal byť prejav? Že ho náhradná matka nechala pozerať na jej vyvražďovanie, že vyrastal v zlom prostredí a proste sa v ňom skrývala aj malá temná stránka? Alebo to bola len dosadená scéna, aby sa Wolverine utvrdil v tom, že má toho správneho? Ďalšia vec, čo ma trápi a bude trápiť je, prečo to Alex jednoducho nevyklopil, keď sa na parkovisku dokázal vyrozprávať o unesených dievkach. Bol retardovaný, to áno, ale strach z mamičky predsa nemohol byť tak silný, aby sa nechal mučiť cestou, akou ho mučili. A nakoniec posledá vec: Prečo mal bludiskový kráľ u seba v kufri hady? To ho až tak ovplyvnil pobyt v dome skazy, že si nakúpil celé terárium domov? Každopádne film ako celok pôsobil ako mal a tak 4* bez problémov. ()

kwaicheng

Tenhle film mě držel od začátku až do konce, opravdu maximální napétí... plus zamyšlení nejen nad morálními dilematy, ale i zamyšlení nad sebou. A k filmu - opravdu skvělé herecké výkony... ()

simp23

I přes svojí delší stopáž si Zmizení dokáže diváka udržet neustále v napětí, pohrává si sním a nutí ho přemýšlet. Dlouho jsem neviděl takhle povedenou detektivku. Asi i vím proč - on už je totiž dneska skoro nikdo neumí pořádně natočit. Villeneuve, zdá se, našel ten správnej recept. ()

Demonic189

Napínavé, mrazivé, atmosférické, pochmúrne, skvelo zrežírované a zahrané (všetky postavy sú eňoňuňo!!!). Jedinú chybičku vidím v trocha slabšom závere, ktorý ak by bol v štýle filmu SEDEM, tak by bol film priam dokonalý. I napriek tomu mi snáď pri filme 150 minút neubehlo tak rýchlo. ()

Veseldaa.!

Když jsem s Villeneuveem seděl v roce 2011 na 46. MFFKV v malém kinosále při projekci jeho Dalšího patra a Maelströmu, netušil jsem, že vidím zrod hvězdy. Komu by se ale nepoštěstilo, když dostane před kameru vynikajícího Jackmana s Gyllenhaalem a chameleona Melissu Leo. A za ni jako třešničku Rogera Deakinse, jemuž jsem hltal každý políčko těch statickým záběrů. Potěšil Dastmalchian z TDK. ()

0L0V0

Ohromil ma režisérska a kamerová stránka tohto temného thrilleru. Herecké zvládnuté na výbornú. Všetko sa nieslo v tajomnej atmosfére, ktorá budovala až do záverečných tituliek. Po pravde, ak človek zisti aký je koniec, tak tento snímok po druhy krát stratí to čo vlastne ma mať film. Nieje tam niečo čo by tento fantasticky thriller pozrel ešte raz. Čo sa týka obrazovej, alebo hereckej stránke to áno, ale bavíme sa tu o tom keď človek má chuť pozrieť ten film ešte raz, tak nieje tam nič výrazne tak, že by som si to pozrel znovu. Príbeh stoji hlavne na hereckých výkonoch, ktoré sú super! Nemám žiadne námietky. 80% ()

radeckator

Od dob fincherova Sedm první pořádná kriminálka, ve které k odhalení pachatele nemusí autorovi dopomoct náhoda anebo šťastná shoda okolností. Napínavé od začátku do konce. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina