Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

zdenotvor

Ani neviem či sa dá vôbec niečo v tomto prípade vytknúť. Film ma okamžite vtiahol a do konca nepustil. Možno trochu silnejší koniec tomu chýbal, inak úplne super napínavá podívaná. Jake Gyllenhaal si získal moje sympatie už z filmu skortená hora a bol som zvedaví ako si poradí s rolou detektíva. Dopadlo to na jednotku. ()

Figu

Konečně!!! Paráda, mám o čem zase přemýšlet... Krásně promotanej thriller, kterej nabízí spousty hádanék a skládaček, kterej je napínavej a kterej mě nenechal dvakrát klidným! Podobnej zážitek jako u Zodiaca, nebo u 8 milimetrů... Super výkon předvedl poslední dobou nezastavitelnej Jake Gyllenhaal - klaním se! 153 minutek opravdu stojí za to. Nemluvě o rozuzlení celýho příběhu! Skvost! Vřele doporučuju!!!! 90% ()

Hennes

Konečně zase napínavý snímek s dobrým hereckým obsazením. Téma unesených dětí je kruté a určitě většině lidí přejíždí mráz po zádech. Když to někdo dokáže přenést na filmové plátno v "temné" a při tom reálně podobě máme se na co těšit. Stručně řečeno líbilo se mi to. Není to trhák jako SEDM nebo ZODIAC, ale kolik lepších thrillerů v poslední době vyšlo? ()

Martin741

Meno rezisera mi toho teda vela nehovori, ale film to bol vyborny. Temna dusiva atmosfera hned pohlti divaka takze odtrhnutie sa od filmu len tak lahko nehrozi. Jake Gyllenhaal /Jarhead, Donnie Darko/ je vyborny, atmosfera na urovni, rezia tiez. Nadhera : 100 % ()

Lischai

Dobrá zpráva: Příběh se inteligentně uzavře, všechny motivy mají smysl, a i když si v půli filmu říkáte, že to ten scénárista nikdy nemůže polepit zase dohromady, nějak to polepí. Špatná zpráva samozřejmě je, že je to trochu moc náhod dohromady, ale upřímně - atmosféra je tak hutná a zvraty tak přirozeně působící, že na nějaké rozbory s elektronickou tužkou není ani pomyšlení. ()

johny89

OBSAHUJE SPOILER: Je vidět, že za tímhle filmem je hodně práce a někdo zde přemýšlel. Film není takový, jako bývá většina podobných, kdy vyšetřovatel sbírá postupně stopy a slepuje skládanku, z které pomalu vychází vše na povrch. Zde naopak žádné stopy nejsou, hlavní dva podezřelí zmizí/zemřou a případ do sebe zapadne až na konci i díky jisté náhodě. Předtím, než jsem se podíval na film, jsem si přečetl zajímavosti o filmu a čekal jsem, že vyšetřovatel bude nějakým způsobem génius. Ve skutečnosti to tak není a to je dobře. ()

Havaj8

Vzhledem k délce filmu to diváka dokáže udržet v jakýmsi napětí po celou dobu. Hugh Jackman a Jake Gyllenhaal jsou skvostnou ústřední dvojkou, kde každej skvěle dokáže fungovat sám o sobě. Ale není to ten typ filmu, kdy by divák mohl sám přemýšlet, kdo, co, jak, proč. Protože i když by se to dalo vytušit, není tam tolik vodítek. Scénáristi nám prostě ukážou co oni chtějí, abychom přesně v danou chvíli viděli. O to to je nejspíš to velký překvapení a zvrat, ale není tam ten prostor dlouze přemýšlet v průběhu filmu. Nicméně je to hodně na úrovni, i ten finální střih to zakončil přepychově. Ale nemám z toho ten 5-hvězdovej dojem. ()

vydumnica

Prisoners je veľmi dobrý a napínavý thriller, ktorý ma úplne dostal. Je tu toľko silných momentov, toľko nečakaných zvratov, toľko emócií. Herecké výkony Hugh Jackman & Jake Gyllenhaal sú tak presvedčivé, že som sa do filmu vžila natoľko, až ma rozbolelo brucho. Scénar je do detailov premyslený. Hudba tak hrozivo trefná. Atmosféra hustá. Mám to tak na hrane medzi 4 a 5*. ()

Pugo

The Killing + Se7en + Gone Baby Gone. V prvom rade výborný herecký koncert a to hlavne Jackmana, ktorý to u mňa týmto filmom po druhom Wolverinovi vyžehlil. Gyllenhaal tiež nezaostáva, super sú aj vyplašený Howard a uplakaná a nenamalovaná Bello. Možno kúsok ohraný námet ale skvele zrežírovaný a nepredvídateľný, resp. absolútne pohlcujúci a nedávajúci priestor ani čas uvažovať tým kto je teda ozajstný páchateľ. Pri scéne na parkovisku pred policajnou stanicou ma úplne zamrazilo. Koniec mohol byť možno odvážnejší a údernejší, zato ale vo svojom jadre taktiež nepatrí medzi happyendingy. Hudba a atmosféra filmu mi pripomínali seriál The Killing. P.S: Melissa Leo je spolu s Badge-Dalom momentálne asi pomaly v každom filme... ()

MrPierc

Pomalu a necitelně, tak by se dalo shrnout celkově dění ve filmu. Zmizení dvou dětí rozpoutá bouři ve dvou rodinách. Dříve šťastná přítomnost se mění na nesnesitelné přežívání a čekání. Víra v dobro mizí a na mysl se vkrádají pouze ty nejhorší představy. V příběhu je kladen také velký důraz na detektiva, který má za úkol unesené děti nelézt. Má nelehký úkol a jeho psychika dostává zabrat - musí odolávat tlaku policejního vedení, ale také veřejnosti a hlavně naštvaným rodičům. Jejich křesťanská milost se mění na slepeckou agresivitu. Touha, vymlátit ze sebe (a z ostatních) bezmocnost, je nebezpečná. Celý film je laděn do šedých barev a drží se tak během celého vyprávění. Depresivní staré domy, nevýrazná zátiší, chudoba. Vyprávění se vyvarovalo klasické hollywoodské šablony a místo toho se vyvíjí pěkně pomalu, bez akce a za syrova. Po takových filmech si vždy dojdu překontrolovat již jednou zamčené dveře. Nejdříve jsem si myslel, že Hugh Jackman hraje nejlépe. Když ale Jake Gyllenhaal pořádně ukázal, jak se hraje realisticky policajt pod tlakem (mravenčí práce a jeho neustále mrkání), tak mě jako herec začal zajímat. Nemilosrdná realita, ale s dobrým koncem, což mě trochu mrzelo, protože takový typ filmu by na konci neměl "vyměknout". ()

O´Neill

Nerozumím té chvále ze strany většiny zde na CSFD...153 minut je neskutečně přestřelený čas, který by sice ani tak nevadil, pokud by herci dostali prostor pro pořádné emoce, jenže to nedostanou. Hugh Jackman to může tahat jak chce, ale to nic nemění na faktu, že se jedná o dvě a půl hodiny, ve které nuda není asi tak jen půl hodinku...Pár dobrých, silných scén a to je zhruba všechno. Škoda, mohlo to být o dost lepší. ()

Rocky88

Výborný thriller. Proč dávám "jen" 4 hvězdy? Protože po TAKOVÉMHLE mrazivém a nervově našponovaném průběhu příběhu s hutnou atmosférou jsem byl prostě nažhaven na kulervoucí pointu/odhalení, což se ale nestalo. Každopádně to neznamená, že bych tím chtěl někoho od shlédnutí odradit. Celý film je pečlivě gradovaný, herci (hlavně Wolverine) se předvádějí v dobrém světle, hudba drnká na nervy a scénář je pevný už v základech (jediná výtka je k chování Jackmanovy postavy, když mu dojde, kdo to všechno spáchal - kolem sebe má hordy chlupatých, ale on beze slova zdrhá, jakoby ho zrovna přepadla největší gastroenteritida jeho života). U mně se jedná o Villeneuvův první shlédnutý film, takže budu muset tento nedostatek brzy dohnat. ()

bourec

Přiznám se ,že sem čekal hodně hutnou,napínavou,emocema našlapanou věc s trochou tý povedený akce.Navíc sem se těšil na drsnou až brutální krimošku..Hovínko.Herci jsou v tomhle filmu to nejpovedenější,a bejt tam horší squadra,tak to tady prudce padá.Hudba zahuhlaná,hóóódně komorní.Emoce ve filmu taky jsou,ale prostě já chci něco víc hlasitýho.Děj.Pomalounký pátrání po holčičkách,uspávající,něco jako když chcete naladit rádio s nějakou říznou hudbou v celym spektru českejch stanic,a vono jen samý trdlikání.Asi proto se to tady tak líbí.A konec.Pche.S vodřenejma nosama tři.50%. ()

joker.george

Tak takovouhle hutnou atmosféru, která je velice skličující a nepříjemná jsem naposledy zažil u Fincherova Zodiaca. Ale tady se Villeneuveovi podařilo zajít ještě o stupínek výše. Už jsem zmínil atmosféru, která by se dala krájet, takže ještě vychválím zvraty a s nimi spojené souvislosti, které jsou velice citlevě protkány po celém filmu, ale největší kvalitativní rozdíl oproti Zodiacovi vidím v postavách, kterým je zde věnováno více prostoru, takže se s nima mnohem více sblížíte. Velký vliv na tom mají samozřejmě výborný Gyllenhaal s Jackmanem. ()

Rodriguez

Nečekal jsem, že by mě mohl 150 minutový snímek o únosu dvou dívenek nějak zaujmout a usadit do křesla. A usadil! Výběr hereckých es mě také překvapil, jen ten dabing mě zklamal, ale pokud nejde jinak, tak i ten je dobrej. 90% ()

Streeper

Napětí za celý film ani jednou nepostrádáte, o to se režisér postaral vážně znamenitě. Navíc i Jake Gyllenhaal v roli detektiva byl ze začátku trošku zdrženlivý, postupně se ale divákovi otevře. Hugh Jackman byl ale hned naopak od začátku skvělý a oddaného otce zahrál přesvědčivě. Bohužel mi ale něco na celém filmu chybělo. Bylo tam pár momentů, které by tam být ani nemuseli a také musím přiznat, že mě ten konec trošku naštval. ()

Nach

Kvalitní mysteriózní krimi zápletka vedená jistou režií a kvalitními herci. Přičemž příběh není ani tak o hledání děvčátek, jako o tom, jak se hnou charaktery všech důležitých postav na základě právě zmizení dvou ratolestí. A to je velice zajímavé sledovat. Přitom samozřejmě se nezapomíná ani na onu rovinu detektivní, kde vás čeká několik pěkných rozuzlení. Děj směřuje pomalu kupředu. Sice ne až moc nudně, ale milovníci akce ať se raději mají na pozoru. Kamera působí depresivně, pomalu se švenkuje, volí se časté podhledy a barvy se tlumí do chladných odstínů Skutečně tedy jedna z kvalitnějších depresivnějších krimi prací, která stojí za pozornost pro milovníky tohoto žánru. 80% ()

cariada

Nekompromisní drama o únosu dvou dívek kdy otec jedné z nich vezme spravedlnost do svých rukou. Tím se vlastně sám řítí do temnoty a přitom nemá vůbec jistotu že to povede k nalezení dcery. Celkem hodně zvratů. A hlavně netradiční konec. Velmi mě to překvapilo a bavilo. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina