Upíří deníky (TV seriál)

The Vampire Diaries

Upírske denníky

Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009 - 2016, 117 h 52 min (Minutáž: 171x42 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Michael Suby

Ian Somerhalder, Nina Dobrev, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Zach Roerig, Candice King, Kayla Ewell, Michael Trevino, Taylor Kinney, Sara Canning, Cindy Busby, Susan Walters, Malese Jow, David Anders, Mia Kirshner, David Gallagher, Shaun Sipos, B.J. Britt, Kat Graham, Matthew Davis, Daniel Gillies, Kelly Hu, Lauren Cohan, Jasmine Guy, Chris J. Johnson, Chris William Martin, Melinda Clarke, Michaela McManus, Bianca Lawson, Marguerite MacIntyre, Gabrielle Douglas, Sterling Sulieman, Bryton James, Dawn Olivieri, Robert Pralgo, Joseph Morgan, Trent Ford, Trevor Peterson, Arielle Kebbel, Courtney Ford, Randy J. Goodwin, Claire Holt, Sebastian Roché, Tiya Sircar, Colin Ferguson, Torrey DeVitto, Anna Enger, Alice Evans, Phillip DeVona, Brad James, Cassidy Freeman, Casper Zafer, Ric Reitz, Kimberley Drummond, April Billingsley, Hannah Fierman, Ahna O'Reilly, Curtis Lum, Grace Phipps, Sean Faris, Persia White, Danielle Campbell, Dillon Casey, Todd Williams, David Alpay, Nathaniel Buzolic, Phoebe Tonkin, Alex Livinalli, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Charles Michael Davis, Daniella Pineda, Paul Telfer, Olga Fonda, Maiara Walsh, Autumn Dial, Rick Cosnett, Carissa Capobianco, Stephen Amell, Rick Worthy, Blake Hood, Madeline Zima, Charlie Bewley, Shane Callahan, Elizabeth Ludlow, John Gabriel, Michael Malarkey, Hans Obma, Kendrick Sampson, Nicci Faires, Alyssa Diaz, Emily Morris, Amanda Detmer, Jodi Lyn O'Keefe, Beth Keener, Chris Osborn, Stephen Martines, Spencer Locke, Holly Lynch, Hunter Denoyelles, Caitlin McHugh, Daniel Thomas May, Erin Beute, Chris Brochu, Penelope Mitchell, Marco James, Janina Gavankar, Annie Wersching, Chris Wood, Lee Spencer, Natashia Williams, Charmin Lee, Maria Howell, Emily Chang, Raffi Barsoumian, Steve Belford, Dean J. West, Brady McInnes, Frank Brennan, Micah Parker, Joshua Mikel, Scarlett Byrne, Mckenna Grace, Ashley Harvin, Jayson Warner Smith, Andrea Vittoria Alvarado, Jackie Prucha, James Harvey Ward, Benjamin Ayres, Karen Abercrombie, Malaya Rivera Drew, Gena Shaw, Neko Parham, Christopher Marrone, Jason MacDonald, Alex Mauriello, Evan Gamble, Mandi Christine Kerr, Jeremy Palko, Jenna Kanell, Justine Ezarik, Derek Roberts, Michael Roark, Trevor St. John, Kayla Madison, Erin Áine Smith, Allee Sutton Hethcoat, Danny Vinson, Teressa Liane, Kristen Gutoskie, Nathalie Kelley, Katrina Norman, Allison Scagliotti, Erica Page, Joel Gretsch, Rhys Williams

Musím říct, že druhá série je mnohem lepší než první!!! A třetí teď pravidelně sleduji.(13.12.2010)

• RedAK

Mnohokrát se mi stalo, že jsem dorazil z knajpy ve zdeformovaném stavu s mozkem nasáklým ředidlem a ulehl do zcepenělých zvratek z minulé noci. V telce potom běží tento demencí infikovaný opus a já, ač mysle na šedesátiletá povislá prsa paní barmanky která je zároveň moji babičkou, stejně tuto do obrazu přenesenou tupost vnímám všemi smysly a dálkáč je tak ukrutně daleko. Filmy¨a seriály s upíří tématikou už nejsou to co bývaly (dřív stály za výměšek střev mého trávícího traktu, nyní stojí za nikdy neholený ženský genitál). Teď je to tam samý testosteronem čpící metrosexuál, samá naivní modelka s hnusnýma kozama a nechybí puberťačky zvlhčující zápletka, za kterou by se nemusel stydět ani scénárista českého kultu Ulice. Než vidět další díl, raději se budu mydlit česnekem, sprchovat svěcenou vodou a nakonec se posypu stříbrnýma třpytkama.(13.11.2013)

Upírský seriál, u kterého přívětek "love sucks" opravdu sedí. Co začíná jako seriálová verze Twilightu vhodná jen pro -náctileté se brzo změní v docela slušný masakr, kde se upíři navzájem mučí a vraždí a kde by se erotické dusno mezi trojkou hlavních představitelů dalo krájet. Vyčnívá Ian Somerhalder, kvůli kterému bych se stala upírem klidně i já. Zatím viděno pět řad.(15.10.2011)

To je tak, když vám v seriálu vadí hlavní postavy. Elena plus Stefan rovná se protivnost, nudnost a nevím co všechno. Damon je sice v pohodě, ale taky to s nim půjde do kopru, ihned co se zaláskuje. Hodnocení po první sérii.(2.5.2014)

Pilot teda za moc nestál... kéž by alespoň vypadali jako středoškolští studenti, kéž by to nevykrádalo Twilight a pila se krev všem, kéž by ten začátek nebyl tak nudnej... no, uvidíme, co se bude dít dál. Tak jsem teda pokračovala. Stálo to za to jen v jednom ohledu - neposedný, zlobivý bratříček Damon. Zbytek je jinak šíleně křečovitý, patetický až hrůza. Ach Eleno, já tě tááák milujůůů; ach, Stefane, já tě taky děěěěsně milujůůů, ale protože se živíš krví, tak mi nech chvilku držet si odstup, pak ti dám,ok? Vykrádají True Blood, Stmívání a Draculu. Kdyby to aspoň dělali líp. Slabé 3*. A 3 proto že jsem zvědavá, jak to bude dál s kamarádkou ze Salemu ;-) Vypadala, že ji oheň fascinuje...(26.11.2009)