Upíří deníky (TV seriál)

USA, 2009, 133x42 min

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Michael Suby

Ian Somerhalder, Nina Dobrev, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Zach Roerig, Candice King, Kayla Ewell, Michael Trevino, Taylor Kinney, Sara Canning, Cindy Busby, Susan Walters, Malese Jow, David Anders, Mia Kirshner, David Gallagher, Shaun Sipos, B.J. Britt, Kat Graham, Matthew Davis, Daniel Gillies, Kelly Hu, Lauren Cohan, Jasmine Guy, Chris J. Johnson, Chris William Martin, Melinda Clarke, Michaela McManus, Bianca Lawson, Marguerite MacIntyre, Gabrielle Douglas, Sterling Sulieman, Bryton James, Dawn Olivieri, Robert Pralgo, Joseph Morgan, Trent Ford, Trevor Peterson, Arielle Kebbel, Courtney Ford, Randy J. Goodwin, Claire Holt, Sebastian Roché, Tiya Sircar, Colin Ferguson, Torrey DeVitto, Anna Enger, Alice Evans, Phillip DeVona, Brad James, Cassidy Freeman, Casper Zafer, Ric Reitz, Kimberley Drummond, April Billingsley, Hannah Fierman, Ahna O'Reilly, Curtis Lum, Grace Phipps, Sean Faris, Persia White, Danielle Campbell, Dillon Casey, Todd Williams, David Alpay, Nathaniel Buzolic, Phoebe Tonkin, Alex Livinalli, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Charles Michael Davis, Daniella Pineda, Paul Telfer, Olga Fonda, Maiara Walsh, Autumn Dial, Rick Cosnett, Carissa Capobianco, Stephen Amell, Rick Worthy, Blake Hood, Madeline Zima, Charlie Bewley, Shane Callahan, Elizabeth Ludlow, John Gabriel, Michael Malarkey, Hans Obma, Kendrick Sampson, Nicci Faires, Alyssa Diaz, Emily Morris, Amanda Detmer, Jodi Lyn O'Keefe, Beth Keener, Chris Osborn, Stephen Martines, Spencer Locke, Holly Lynch, Hunter Denoyelles, Caitlin McHugh, Daniel Thomas May, Erin Beute, Chris Brochu, Penelope Mitchell, Marco James, Janina Gavankar, Annie Wersching, Chris Wood, Lee Spencer, Natashia Williams, Charmin Lee, Maria Howell, Emily Chang, Raffi Barsoumian, Steve Belford, Dean J. West, Brady McInnes, Frank Brennan, Micah Parker, Joshua Mikel, Scarlett Byrne, Mckenna Grace, Ashley Harvin, Jayson Warner Smith, Andrea Vittoria Alvarado, Jackie Prucha, James Harvey Ward, Benjamin Ayres, Karen Abercrombie, Malaya Rivera Drew, Gena Shaw, Neko Parham, Christopher Marrone, Jason MacDonald, Alex Mauriello, Evan Gamble, Mandi Christine Kerr, Jeremy Palko, Jenna Kanell

The Vampire Diaries: kompletná 1.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $7,905,529 //počet predaných kusov 208,095 (18.1.2011)

• Malarkey

Vampire Diaries je seriál zaloužený na faktu, že od dob Stmívání upíři prostě táhnou. Tak je divákovi trošičku přiblížíme veřejnému publiku, hodíme to do světa Beverly Hills 90210 nebo O. C. a uděláme z toho pořádný Rodinný pouta...prostě citovej masakr. A tak to taky dopadlo. Zajímavý by to bylo, ale já fakt nemám rád příběhy, který těží z doby, kdy je podstata onoho příběhu neskutečně aktuální a lidi jim to všecko neskutečně žerou. Vydržel jsem, ale odolal jsem. Ono to nebylo těžký. (3/10)(15.4.2010)

Kdyby to nebyla vykrádačka True Blood, dala bych i ****, jenomže je... Do toho ten sladký odér americké střední alias nekončící party večírky a slaďácké pohledy. Můj milý upíří deníčku, kdyby ses jen dokázal okleštit od klišovitých kýču, které jsou tak sladké, že se mi z toho kazí zuby, byl by tento seriál pecka. Protože bez těch růžových mašliček to má spád, má to říz.... ale upíři s mašličkami, to ne!(19.10.2011)

• - Candice Accola vyhrála za své účinkování v seriálu v soutěži Teen Choice Awards cenu v kategorii Scene Stealer Female. (MonicaPixie)

• - Město Mystic Falls ve skutečnosti neexistuje. Záběry vodopádů jsou z Yellowstonského parku, scény z města jsou pak z Convingtonu v Georgii. (LucyD)

• - V Young Hollywood Awards v roce 2010 Nina Dobrev vyhrála v kategorii Making Their Mark a s Paulem Wesleym a Ianem Somehralderem v kategorii Cast To Watch. (MonicaPixie)