Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů. (TV Nova)

Johny_fork

V hlavní roli kůň.. Ale jakej! Spielberg pořád umí a natočil nádherný film s hrdiny, jaké už jsem dlouho neviděl. Někdy je krásné zavzpomínat na časy, kdy bylo ve filmu dobro a zlo jasně definováno. ()

Terva

CITÁT - Jsou velké dny a obyčejné dny. Jaký bude tenhle?.............. Steven Spielberg opět natočil film o válce. Tentokráte pohledem na útrapy koňů. Konkrétně v první světové válce, kde kůň měl své "jisté" místo. Hlavní roli má tedy čtyřnohý přítel člověka. Příběh je natočen principem vzestup a pád, což Spielberg prostě umí. Nejdříve zažíváte krásné momenty příběhu a pak se náhle vše mění k horšímu. Tak zatím, co divák v jedněch pasážích prožívá štěstí je náhle zahrnut hrůzou. Celý příběh takto funguje a tím se z něho stává docela doják. Kdo čekal velké výpravné bitvy bude zklamán, kdo čekal E.T. Koně - dočkal se. Spielbergův pohled do zpětného zrcátka je tu nahrazen pohledem do oka koně a divák tak vidí v oku to co vidí kůň. Tato scéna se odehrává okolo 70 minuty. Svůj účel to splnilo. U filmů Stevena Spielberga se vždy těším na jeho překvapivé momenty. Další děj příběhu nás prostě zavede trochu jiným směrem. Hlavní původní hrdina je zatlačen do pozadí a kůň se tak stává majetkem několika lidí a na divákovi pak je aby si udělal svůj posudek na jejich povahy. Spielberg nám tu nic nevnucuje. CITÁT - Nikdy nedávejte jméno něčemu, co určitě ztratíte........... Kamera (Janusz Kaminski) je v tomto příběhu opět jedinečná a oku lahodící. Například střelba za listem větrného mlýna, přechod od pletení vlny do pohledu na krajinu, zacházející slunce za siluetou koně, průnik skrze válečnou frontu nebo v neposlední řadě i scéna z tankem (nebudu prozrazovat víc) - prostě paráda. Nádherně jsou natočené i závěrečné minuty filmu. CITÁT - No to mě podrž, to je kůň............ Musím však přiznat, že příběh je lehce naivní, ale asi to je proto, že tvůrci chtěli udělat film pro celou rodinu a ne jen pro krvežížnivé diváky. Ve filmu je spousta momentů, které se dají víc rozvést, ale i tak dlouhá stopáž, by z toho možná udělala nudný příběh. Režisérská verze určitě přinese víc. Tohle je tak akorát. Natočeno podle stejnojmenného románu Michaela Morpurga. ()

Chermy

Hlavní hrdina má většinu času otevřenou pusu a tváří se jako retardovaný. O to úchylněji působí nefalšovaná láska mezi ním a koněm. Koně si naopak zaslouží Oscara, nebo spíš doživotní příděl toho nejlepšího krmiva a vlastní několika akrový výběh! Spielberg má to svoje řemeslo stále v oku, takže občas vyčaruje působivou scénu, ale nemůžu nikomu doporučit film, který je tak strašně přeslazený, kýčovitý a růžový. Snad v každém záběru svítí červánky, nebo alespoň někdo ze štábu hercům oranžovou baterkou do obličeje. Škoda, že Hiddleston a Cumberbatch se ve filmu jen mihnou, ale možná jejich škoda, že do něj vůbec vlezli. Cynikům vstup zakázán(tady není prostor ani na smích, pouze na kroucení hlavou) a romantikům vlastně taky. Hrozí, že by jim ten cukr do konce života zhořkl. ()

JohnCZ

Jako bych se vrátil v čase do doby, kdy jsem hltal všechny všechny ty Indiana Jonesy a další klasické hollywoodské opusy. Podobný film tu už opravdu dlouho nebyl. Pohádkový a přesto dost drsný příběh, klasická spielbergovská nálož patosu, nádherný vizuál, obří davové scény a promakané kostýmy a do toho citlivě zakomponované CGI, které jsem místy ani nepostřehl (což je dobře). Film viditelně cílící na co největší skupinu diváků, krve se divák nedočká a nějakých surovějších scén také ne, i když kůň zamotaný do ostnatého drátu rozhodně příjemný moment nebyl. Příběh je naivní, viditelný kalkul na emoce, ale mě to nevadí. Je z toho cítit pořád ten staromilský Steven Spielberg, tenhle přístup k filmařině se mi líbí a mrzí mě, že se od něj víc a víc upouští. War Horse mě vrátil na chvíli zpátky do dětství. ()

Skrk odpad!

Spielberg a jeho naivní kýčovitá sračka s patetickým scénářem o koníčkovi, které nevěříte absolutně nic! - - - Jak tak čtu ty komentáře s 5 hvězdami, protože Spielberg..., kde se dočítám, že MY, kteří dali ODPAD jsme hateři a podobný blbosti, zůstává mi rozum stát. Proti Spielbergovi nic nemám, jen mu nežeru každé hovno, co natočí. Už čtvrtý Indiana Jones byla hrůza, tohle je utrpení. Takže se s těma pózama uklidníme a budeme psát jenom k verbalovi. Zajímavé komentáře: J*A*S*M. - - P.S. - POMO nazval Koně filmovou poezií! Mainstreamový divák se koukám vyzná a navíc uráží poetické filmy. ()

corpsy

Pripadalo mi to, ako keby snímok ani netočil pán Spielberg, ale banda jeho asistentov, ktorý sa mu chcú vyrovnať a náš veľký režisér si popritom príjemne pochrapkával na režisérskej stoličke, na konci dňa sa prebudil, s unaveným zívnutím si pozrel natočený materiál a flegmaticky oznámil - MôŽE BYŤ. ()

katrk

Oceňuji nápad natočit film o koni (válečném), nemůžu si však cenit sentimentálního pojetí, naivity a koňské moudrosti. ()

Marek1991

Film akoby z rozprávania o sedliackom živote od môjho deda. Výborná hudba, zaujímavé sfarbenie filmu, aj keď často zbytočne jednotvárne. Film sa niekedy snaží prekvapiť, ale občas mu to ujde, napríklad to, že ten kôň nakoniec poorie pole alebo ako skrývali na poschodí domu dva kone mi bolo jasné. Film ma veľa nezmyselných scén napríklad s koňom uprostred bojiska, kde kvôli nemu chvíľu nebojovali, či hodili vojaci do bojiska veľa nástrojov na jeho vyslobodenie, či to, že si o neho hodili mincu, proste naozaj film vyznieva až miestami zoofilne. Už na začiatku bolo jasné, že sa chlapec vráti domov späť s koňom, nuž ale dojímavé pre mnohých to mohlo byť, ja som bol však rád, že film končí, lebo prehnať až nezmyselne zapletený dej a pritom jednoduchý film do približne 146 minút, bez rôznych tituliek a podobne do približne 130 minút, to človeka ubíja. Film nevypovedá o skoro ničom, je to len do zlatista zaobalené červavé jablko, podobne ako Hugo a jeho veľký objav, proste zaostali za potenciálom. Je mi jasné, že za vojny sa odohrali aj veci akoby vymykajúce sa realite a na tie režiséri radi poukazujú, lebo sú originálne, ale toto ozaj nevyšlo. U Spielberga sa mi páči približne skoro každá tretia snímka, čo mi ho postupne zráža medzi obľúbenými režisérmi, ale taktiež postupne zisťujem, že mu takpovediac karta v posledných rokoch nejde, čo mi ho zráža ešte viac. Tento film je istým nezmyslom, najmä to správanie koňa v mnohých situáciách, keď sa napríklad dal zapriahnuť namiesto druhého. Podľa mňa je to mierny trapas za tie peniaze, inak je to taký približný priemer. ()

Hem.m odpad!

Proboha za co? Kůň jezdí zachraňuje a dodává odvahu.. SRANÉÉÉÉÉÉC!! Spielbergu: Ty kromě Indiany nemáš žádnej dobrej film, tak že bych se u něj fakt bavil, ale tohle byl vrchol! Málem jsem se i poblil. Herecký výkony fakt špičkoví, ten kluk mě tak sral, že se to nedalo strávit, ostatní postavy byly aspoň dobrý.. Válečný kůň - Zklamání, tedy je to tak trochu má chyba, doufal jsem, že tam ten kůň bude střílet a válčit :/ (I to by byl mnohem lepší scénář a film celkově, než to, co zplodil Spielberg.. (Spielberg je debil, bez urážky.. ..nemám ho rád) ()

sidzej

Teší ma, že Spielberg po dlhšej dobe natočil film, ktorému môžem bez váhania udeliť plný počet. Krásny a dojemný príbeh o výnimočnom vzťahu mladíka a koňa na pozadí vojny so skvelou výpravou, kamerou, hudbou, strihom a obsadením. Vojnový kôň mi pripomenul režisérove ambiciózne umelecké začiatky s filmami ako Ríša Slnka či Purpurová Farba. Kiež by podobne kvalitných emotívnych filmov bolo viac. ()

Marsik

CineStar Anděl (ČSFD projekce) - Úplně špatný film to nebyl, ale bylo tam tolik klišé, až to mnohdy bolelo. Hlavní hrdina podle mě vybrán špatně, hrál totálního blbečka. Kamera, hudba a občasné akce v pořádku, ale 2 a půl hodiny se dívat na cválajícího koníka, to za chvíli omrzí. Až to někdy budou dávat v TV, tak na to možná mrknu. Ale dřív fakt ne :) 66% (with J.) // (25.11.2012) HBO - Po druhém shlédnutí díky HBO a CZ dabingu, kdy jsem měl možnost se do filmu více ponořit a sledovat detaily, které vám při čtení titulků unikají, zvyšuji své hodnocení a ze 3 hvězdiček jsou najednou 4. 70% ()

DEXTER099

Jiný pohled na první světovou válku a to pohledem koně,který se setká s několika lidskými osudy ,které ovlivnila sama válka,ale přitom musí sám přežít a někde daleko je kluk co koně vychoval a cítí k němu zvláštní pouto.V lecčems je to takový typický Spielbergovský příběh ve kterém jde hlavně city,ale například scéna kde hlavního hrdinu koně osvobozují z drátu dva vojáci každý z jiné strany je velice zajímavý a dobrý příklad nesmyslnosti války obecně.Za mě celkově 80 % a čtyři hvězdy. ()

Kryton

War Horse není nejlepší film od Spielberga, ale zároveň to není ani nejhorší film od Spielberga. Nejprve je jeho stopáž brutální. Skoro dvě a půl hodiny je zabiják. Vemte k tomu reklamy a ješte trailery a sedíte na zadku tři hodiny. K tomu si vemte, že první hodinu se nic neděje (!!!). Koník je to pěkný, ale příběh na farmě je absolutně nudný. Nemusím vidět orání pole za deště. Možná to má symboliku a sílu, ale asi jedině u agro části populace. Jakmile dojde k válce, tak je aspoň na co koukat. Spielberg by měl natočit opravdu válečný film z 1.světové. Všechny ty záběry jsou skvěle natočeny. Jenže toto je film o klukovi a jeho koni. Takže to místy připomína filmy s Lassie, kdy kůň je doslova Terminátor a nic ho nezastaví, nezničí a (spoiler) opravdu se vrátí. Celý film je pak plejáda otravných klišé a patosu. (spoilery) Vojáci se o koně starají lépe než o vojáky, uprostřed pole se sejde němec a brit a pomáhají koni a koník už pomalu málem začal i mluvit. Filmu vlastně škodí, že byl natočen v roce 2011. Ten film by se hodil tak o 30-50 let zpátky. Nepůsobil by tak absolutně mimo. Takto je to vlastně pastelkama nakreslený příběh o klukovi a koni, kteří se najdou snad i poslepu. Přepálená stopáž, několik hloupých scén a hlavně nesmrtelný kůň, tak sráží v mých očích film od velkého vypravěče Spielberga. ()

spaceboyCZ

toz jsem si pobrecel na konci, ale uprimne, na Spielberga je to nejake takove...slabsi. Kamera, rezie, herecky vykon zvireciho ansamblu naprosto dokonale, to vse doplneno (jak vzdy u Spielberga) skvelou muzikou Johna Williamse, ale proste...chybi tomu ta Stevenova jiskra...nevim cim to...mozna to bude chtit jeste jednou zkouknout...takhle proste za 6/10... Btw., opravdu by me zajimalo, jestli ten kun je na vsech zaberech zivy, protoze sice tak vsude vypada, ale ty kousky, co obcas provadi, nevim nevim jak by k tomu nekdo kone vycvicil =D PS: Jeremy Irvine se ma jeste hodne co ucit, jeho vykon je tragedie =-/ (nechapu, jak mohl u Spielberga projit...asi chteli neokoukany ksicht...kdo vi) ()

kleopetra

Dokonale natočená NUDA s nádhernými záběry a scenériemi. Děj je tak kýčovitý, až to bolí! Hvězdy za dobře oddvedenou práci... ()

Anchi

No... Čekala jsem větší krávovinu, ale nečekaně jsem byla mile překvapena. Kýčovitost a klišovitost některejch scén byla ovšem šílená, přesto to Spielbergovi člověk prostě promine. Největší pan herec byl ovšem Páni Koňové, smekám před jejich tréninkem. Co ale nedokážu, je objektivně posoudit, jak moc laikům (hlavně) první asi půl hodina dávala či nedávala smysl, co se koní týče. Při nájezdu jízdy jsem se vytočila nad zbytečností války a zbytečným ztrátám na životech nevinných zvířat ti vojáků. Plus kdyby ve válce neměli zvířata (ať už koně, případně tažné voly či tak), byli by namydlení. Pár scén i pobavilo (SPOILER Joey zapletený do ostnáče - mimochodem by mě zajímalo, jak zrovna tohle točili - a upoutávání pozornosti anglickým a německým příkopem :); pokec dvou na chvíli spřátelených vojáků nad přestříháváním drátu a ovšem i to, jak kdosi uprostřed sálu zatleskal při pateticky dojemném podání ruky otce a syna vracejícího se z války). Kvůli čtyřnožcům 4* ()

hous.enka

Jsou filmy dojemné, které beru, a pak jsou filmy dojemné, které jsou svou dojemností až směšné. Hluboce procítěné koňské pohledy do kamery? Záběry koně, jak běží v zapadajícím slunci? Detaily obličejů plakajících a smějících se lidí? Procítěná hudba v každé druhé scéně? Chybí tomu nadhled a lehkost. Něco je asi špatně, když nejsilnější scéna je ta, kde kůň chybí (zákopová válka) - tam jsem opravdu měla pocit, že koukám na film Pana Režiséra. Ale zbytek je jako sladká karamela, co se dvě a půl hodiny převaluje v puse a je pořád sladší a sladší. Vrať se k mimozemšťanům, Stevne. ()

keddy79

Krásná modrá obloha, zelená příroda, oddané zvířátko, dobrý ale co dál? Nechtělo by to přidat poutavý příběh a sympatické postavy? Asi ne, podle pana režiséra. Jinak samozřejmě perfektně natočený, což svědčí o tom, že Spielberg měl vše pevně v rukou a tak soudím, že toužil natočit vše právě takhle. Ale mě se toto spojení naivního rodinného zvířátkového filmu a válečné vřavy tedy nelíbí... A co měli znamenat anglicky hovořící Němci? Na zpryznění podobného rázu dabingem jsem si již zvykla, ale u originálu to považuju vyložené za šlápnutí vedle. ()

Slyšet Vltavu očima

Slyšet Vltavu očima

14.07.2018

Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast – zblízka a nahlas. Speciální… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga