Existuje dôvod, prečo sme už nikdy viac nešli na Mesiac...

Film o reálnej misii do vesmíru, ktorú NASA v roku 1970 zrušila. (JohnRambo)

beso74

Nemusím to zapierať, ale je to tak, z celej duše nenávidím všetky tie obrazové a zvukové záznamy nájdené v lese, na poli, na záchode, či v babkinej zbierke adult videí zo 70. rokov, ale tento film ma na počudovanie celkom prekvapil. Samozrejme, prvú polhodinu som trpel ako fanúšik skupiny Sepultura na koncerte Karla Gotta. Postupne má však zmes katakonických tónov vesmíru spojených s klaustrofóbiu naháňajúcimi priestormi orbitálnej stanice a obrazom, ktorý viac toho neukázal ako ukázal natoľko zaujala, že som sa s tým filmom vcelku zžil. Režisér navyše Gonzalo López-Gallego veľmi chytro vsadil na pozadie tvorené konšpiračnými teóriami a aj z toho vyžmýkal nejaký ten kapitál. Vo svojom základe by však tento film !!!SPOILER!!! mohol volať aj Blair´s Witch´s Alien Thing. BTW, aj tento španielsky režisér je potvrdením fakt, že cudzinci sú v Hollywoode väčší americkí vlastenci ako samotní Amíci, stačí pozrieť záver... ()

darthhokro odpad!

Tyhlety rádoby dokumenty s alzhaimerovou kamerou mi moc nejdou přes disky :( Opravdu jsem se měl bát bubu kamínků z nožičkama? Jako vážně? Nudný, nezáživný paskvil a ztráta času, odpad. ()

Petike

Somarina "k pohledání". Predvídateľný, detinský scenár. Hviezdičku to dostáva iba pre celkom dobré napodobeniny lunárnych modulov a mesačnej krajiny. Keď si uvedomím, koľko dobrých scenáristov a filmárov nikdy nedostane šancu, lebo peniaze a príležitosti sa radšej vyhodia na zbytočné horory-koniny tohto kalibru... //// Zaujímavé komentáre: verbal ()

Shitonit

Já to říkám furt, že to celý je blbost. Buď sme tam nebyli, a nebo nás emzáci nasrali tak, že jsme posraný až za uchama, páč s dnešní technológijí bych lítal do kosmu každej druhej tejden po práci hulit. sebe. ()

Knor

Miluju sci-fi horory a Apollo 18 můžu doporučit. O napětí není nouze, sázka na osvědčený strach z neznámého a prostředí pustého Měsíce vytváří výborně dusivou atmosféru. Několik lekaček je tu taky, škoda jen toho uspěchaného konce. Ale celkově je to povedený, spokojenost. ()

Homerking

Smyšlený dokumentární found footage pojednávající o tom, co se stalo v roce 1974 při vesmírné misi Apollo 18 která měla za úkol přistát na měsíci a splnit zde zadané úkoly. Začátek filmu je dost nudný, vlastně vypadá jako normální dokument o vesmírném programu, když ale přečkáte méně záživný začátek dostanete solidní horor. Apollo 18 skvěle buduje napětí a v některých scénách je slušná klaustrofobická atmosféra, konec trochu zklamal ale určitě můžu doporučit, jeden z lepších filmů z žánru found footage. ()

intro

Docela pěkný a dalo by se říct i celkem originální horůrek. Jo ve vesmíru Vás nikdo křičet neuslyší. ()

Brmbolec

Zaujímavý film, ale dopredu odsúdený na neúspech. Found-footage štýl nemusí v tomto prípade u väčšiny divákov fungovať. Ani "mesačná" téma nie je ktovieako príťažlivá. Ale nedá sa tomu uprieť autentickosť - u mňa to teda celkom fungovalo. ()

petrik11

Vcelku zaujímavé, ale detaily boli totálne odfláknuté, vypadalo to skôr alo amatérske dielok, než na prácu profesionálov. Trochu vymeníme kulisy a máme tu Záhadu Blair Witch ()

uodevr

Pugo, Pugo, Pugo....nechybělo málo, a skočil bych ti na špek. Apollo 18 trpí přesně tou samou vadou, jako snad všecky ostatní found footage horrory - až nereálně hloupé postavy/nepřesvědčiví herci, až příliš lucky záběry přesně zobrazující divácky vděčné události, a v neposlední řadě samozřejmě i nepřeberné množství klišé (v čemž dost možná apollo směle překonává veškerou konkurenci - nakažliví emzáci a do toho neskutečně okoukaný konkrétní situace...něco takovýho by během pěti minut vymyslela i cvičená ondatra po transplantaci ocasu). Na druhou stranu nutno filmu uznat působivý vizuál, a amíky pochválit za sebekritiku. ()

Soubi

Velmi solidní sci-fi thriller z prostředí našeho nejbližšího souseda. Sází na atmosféru a boduje, byl jsem v pokušení dát 4*. Bohužel se vyskytlo několik laciných scén (nejspíš aby se zaplnila kolonka "horor"), které film trošku srazily. Ale i tak nejpůsobivější počin za dlouhou dobu, ruční kamera a celkové pojetí obrazu mi přišlo (pro tento typ filmu) naprosto ideální. ()

Daxus

Nelogický a nudný horor, těžící ze současné popularity handycamových filmů. K smíchu, kámen s nožičkama buší do vesmírného modulu.... 25% ()

Pitryx

Další mystifikační filmek pro neznalce. Myslím tedy kosmonautiky, ne filmu. No, dívat se na to dá, i když je to kapánek nudné. Naštěstí je to poměrně krátký snímek. Bohužel toho není zase tak moc vidět, protože si tvůrci hráli na autenticitu. 201206167328/8309 ()

ac1976

Aj keď je to natočené dosť zle, tento zvláštny mix Votrelca a Blair Witch mi príde celkom zabavný a tak som dosť zvedavý s čím prídu nabudúce. Poznámka: Neletela prednedávnom na Mesiac rakosnícka raketa? Určite už tých agresívnych mimozemšťanov predávajú v bufete. ()