Star Wars: Síla se probouzí

• Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

beso74

V jednej preďalekej galaxii, vzdialenej takmer 40 svetelných rokov od tej našej, sa postaršie klony princezny - profesionálnej revolucionárky, vernej nasledovníčky Che Guevarru a Fidela Castra a Hana vyznávajúceho sólo, experta na šmeliny kdeakého druhu, nelegálny obchod s ohrozujúcimi druhmi nevynímajúc znovu stretli aby zúčtovali so silami temna. Pravda, doba sa zmenila a tak aby bola každá (alebo takmer každá) menšina spokojná, hlavnú úlohu si tu uchmatli jeden afroameričan (uf, dúfam, že je to politický korektné, veď to nie je žiaden černoch!) a jedna amazónka. Dúhoví budú dozaista namietať, že sú oni sú tými diskriminovanými, pretože všetci, čo vyložili karty na stôl sú trápni heterosexoši, ale zas každá menšina si v tejto časti predsa nemôže prísť na svoje (Na rozdiel od nich to majú zoofíli veľmi sľubne rozbehnuté). Samotní film poskytne presne to, čo pôvodná trilógia, niekedy má dokonca človek podozrenie, že presne to isté. Na diváka znalého pomerov sa neustále valia známe predmety a postavy, do príbehu vcelku umne zakompované a našťastie tu nie je žiadna digitálna príšera typu Jar Jar Binksa. Samozrejme, nejde sa tu nevyhnúť deja vu, ale s tým sa pri pokuse tohto typu počítať musí. Škoda, solídny film, ktorému k dokonalosti chýba len nejaká ta prebudená originalita... ()

hltlml

Dal bych 6 *, kdyby to šlo... Chápu hatery, ale pro mě, jako milovníka série, je tohle doslova splněný sen... ()

viviak

Mini recenzia nové Star Wars​...Asi zacnem tym, ze do kina som siel bez vacsich ocakavani a dobre som spravil. Napriek tomu u mna prevladaju pocity sklamania a len sa mi potvrdilo, ze dnes sa naozaj tocia prevažne sračkove filmy pre ludi s IQ sedačky v kine. No ale spat ku SW: JJ to jednoducho dojebal. Nie že by to mal lahke. V prvom rade treba spomenut ze samotny lucas sa vyjadril, ze ziadne pokracovanie nemal v plane a ani nema zmysel:"In 1999, when asked about the possibility of someone else making Star Wars films, Lucas said, "Probably not, it's my thing.In a 2008 interview in Total Film, Lucas ruled out anybody else making Star Wars films. Asked if he was happy for new Star Wars films to be made after his death, he said: "I've left pretty explicit instructions for there not to be any more features. There will definitely be no Episodes VII–IX. That's because there isn't any story. I mean, I never thought of anything. And now there have been novels about the events after Episode VI, which isn't at all what I would have done with it. The Star Wars story is really the tragedy of Darth Vader. That is the story. Once Vader dies, he doesn't come back to life, the Emperor doesn't get cloned and Luke doesn't get married..." Oukej je jasne ze ludia by chceli viac SW ale ak to ma byt len z donutenia a kvoli zarobkom a pocitom nostalgie u publika..tak ma to zmysel?.Kazdopadne JJ alebo hocikto iny mohol prist s niecim novym-novym pribehom, ktory mohol zachovat SW feeling a zaroven sa mohol vydat inakšou cestou...Bohuzial dopadlo to tak, ze sa nejedna o ziadne pokracovanie ale klasicky rippoff resp remake povodnej trilogie, kde 3/4 filmu doslova vykrada 4epizodu a neprichadza prakticky s nicim novym. Ale zacnem pozitivami lebo zopar sa mi ich podarilo najst. Je fajn, ze sa vratili stare postavy a hlavne chewbacca a han tahaju film hore...z novych fejsov by som vyzdvihol hlavnu zensku postavu kde som mal sice obavvy ale celkom som si ju oblubil. taktiez efekty boli na celkom dobrej urovni ale na rok 2015 nic prelomove, co by clovek nevidel v kazdom 2 bockbustery. Dalsim polo pozitivom bola lightsaber scena hlavne kvoli efektom a uveritelnosti-polo len preto, lebo druha cast tejto sceny bola uz lame.Najvacsim prekvapenim bol pre mna BB8 ktory dokonale nahradil skoro nenahraditelneho R2D2. Zopar pozitiv by sa este mozno naslo ale tu to asi stopnem a rozoberie negativa: To, že je to len vykradacka bez vlastneho deja som uz spominal ale treba to zopakovat lebo na tom cely film pada. Pritom vo filme bolo nespocetne vela novych postav a moznosti ako by sa mohol tento film vybrat vlastnou cestou-bohuzial nic z toho nebolo vyuzite.Dalsim takym vseobecnym konstatovanym je to, že maximalne 1/2 filmu pripomina SW a ta druha-vacsia su len balastove kolotočaroviny dnesnej doby. takze ak clovek dostane 45minut SW materialu z celeho runtimeu tak aj to moze byt rad. Taktiez niektore sceny boli na kopačku do hlavy a podobne by clovek mohol najst vo vyplachoch tv hnoj a podobne. Napr scena leia a han a velke stretnutie bola absolutnym prepadakom a ten ich rozhovorm o ich synovi...no comment. Taktiez sa film snazi hrat na humornu notu a preto zakomponovava xy vyplachovych scen dnes tak typickych pre čoraz viac tupe publikum. Ved naco vystavat kvalitny dej, vzbudit v divakovi emocie, fantaziu atd ked mozeme do filmu jebnut ultra trapne akoze vtipne sceny z 21 storocia-divak ovca sa zasmeje a to mu staci+samozrejem teda nejaka tie efekty že jo. Orem tychto veci sa samozrejme stretneme s dalsimi "vychytavkami" 21 storocia typu musime tam jebnut cernocha, musi tam byt silna zenska postava-no lebo keby neboli tak by nas kritici rozniesli v zuboch lebo nejdeme s dobou. Takze netreba zufat, nie lenze z nicho nic sa daka pipka nauci ovladat silu a pouzivat ligt saber ze aj joda by sa z toho asi posral...dokonca uz aj clovek ktory nie je džedaaajom moze pouzivat lightsaber-vid "opica traitor stormtrooper finn". To ze film uplne absentuje akekolvek reci ohladom sily a podobne, co je podstatna cast SW asi ani nejdem rozoberat staci snad to, ez ak sa nemylim tak formulka "may the force be with you" zazneje v celom filme snad len jeden krat. Dalsie velke negativum je velka predvidatelnost deja samozrejme nie len kvoli tomu, ze vykrada ep 4 ale ked su taki KOKOTI ze tam daju scenu stormtrooper vs kylo ako na seba kukaju a potom sa so stormtrooopera stane zradca-opica-ach nejdem sa rozculovat proste ziadne prekvapenia ziadne pocity nadsenia. jednoducho NIC.Takze JJ sice natocil film ale naozaj len nejaky film a abolutne si to nezasluzi nazow star wars lebo je to len star wars wannabeeee rip off kolotocarovina. Na zaver by som rad rozobral kyla. Je to totiz jedno z pozitiv na ktore som zabudol--jeho hlas a "pohyby" na platne boli perfektne a bol celkom fajn zaporakom-lenze aj tuto cast dokazali dojebat-po prve dal si dole masku-hlavne teda prilis skoro. Po druhe-on masku vobec npotreboval a nosil ju asi len na okrasu ze aby bol akoze ako velky darth vader-cize logika off---sceny kde namiesto toho aby priskrtil alebo zlightsejbroval posadku nici vybavenie-tak to bol jeden z najtranejsich momentov filmu a urcite sa to objavi v honest trailery. Taktiez jeho motivy a neskorsie spravanie je jedno velke WTF.Scena s otcom hanom epic fail. Dobre bolo ze mal masku dole pri zaverecnom suboji lebo to zahral skvelo (ako herec). Kazdopadne scenu dojebali lebo ju klasicky prerusili kokotinami a potom uz bojoval proti "amazonke" ktora ako som uz spominal si tam sermovala jak nič a z neho spravili uplneho kokotka. takze zase fail. Taktiez k CGI zaporak snoke epic fail a cele cgi ako som uz spominal bolo len dobre...jednoducho nic prelomove ako to bolo vpripade ep 4 a dalsich. Noa a skoro som zabudol JJ nebol ani schopny zlucit old veci s new. Prichod hana a chebaccu bol proste z nicoho nic-zrazu su v jednu sekundu na platne a hotovo-taktiez "volanie" lukovho lightsaberu?LOL to ma poser. Coz mi zas pripomenulo inak jednu z najdlhsich a najhorsich scen a to bola snaha o skopcenie barovej sceny a celej tej povodnej atmosky. nevidalo a doslova som sa nudil a chcel to pretocit. Jop a to mi zas pripomeulo absolutne nelogicke spravanie niektorych postav-vid 21 storocie. Jop asi uz budem koncit lebo sa mi vybavuje stale viac a viac failov tohto filmu ako zaverecny teda uvediem moment kedy na platne vybuchla "nova" death star na steroidoch a ja kukam ze wtf lebo to ze tam nejaki pilotkovia nieco nicia ma vobec nezaujimalo nebola tam ziadna silna postava kvoli ktorej by to malo vyzna a cele to tam posobilo len ako taky podmaz proste balast navyse.... Takze zaverecne hodnotenie? 3z5 ale aj to nakoniec z prizmurenym okom, kedze som si to nechal viac rozlezat v hlave. Ak ma byt toto ten film na ktory tolke roky cakali hlavne skalny fanusikovia(čož ja pritom nie som) tak ja uz fakt neviem co sa to dejem s filmovou scenou. film vykrada povodnu tilogiu neprichadza s nicim novym, zakomponovava idiotske fjučuri 21. storocia a rozhodne nie je tym, cim mal byt. Je to naozaj len film ktory nesie v nazve star wars ale nie je nim. Fakt je ten, ze ted by som film rad skuskol aby som si presiel niektore detaily ale inak nemam vobec zaujem tento film pozerat este raz. Taktez chapem ze nazory sa lisia ale comu nechapem je to, ze sa najdu aj fanusikovia, ktorí vedia o SW snad vsetko a cakali teda dlhe roky na tento film a film dokonca ospevuju...neviem ci za tie roky osprosteli a staci im nostalgia a lacne vtipky a ziadna kreativita...je to škoda a v 2017 ma na SW do kina uz nikto nedostane :D () (méně) (více)

darthhokro

Od tohohle filmu jsem si radši moc nesliboval a dostal jsem docela slušnou porci SW. Všechno fajn, až na toho brikeťáka, co ošahával Vaderův meč a bohužel hodně slabého záporáka Rena. Jinak ta hlavní lolitka je docela pěkný kotě, roboti vtipní jako vždy. Rozhodoval jsem se mezi 4-3 hvězdama, vidím to na hodně slabé čtyři, ale třeba po dalším kouknutí s dabingem, hodocení upravím. PS: Leu bych už v bikinách vidět nechtěl :D ()

Maniik88

Je to tam. Za mňa jasných 5*. Nepamätám si, či a kedy som videl tak vydarené rozbehnutie novej trilógie. Možno Batman. Perfektne to naviazalo na predošlé časti. Nové postavy super, najmä mladá pilotka, ozaj sympatická a krásna baba. Ford si to užíval, ja som si to užíval, režisér si to musel užívať. Mám strach, že ďalšie diely budú točiť iní režiséri. Objavila sa aj stará dobrá loď, akcia perfektná, hudba, príbeh, zaujímavý záporák. Och, hneď by som si pozrel ďalší diel. Mne tých 130min ušlo ako nič. Dávno sa mi nestalo, že by som filmu kľudne aj pridal. Ja som hodne spokojný, čítal som aj rýpácké komenty a videl aj slabé hodnotenia. Za mňa jednoznačne podarený štart, nemenil by som nič a teším sa znovu ako malý na ďalšie diely. ()

Hudino

Obstojné...Tak obstojné až som z toho vybitý. Triky famózne, príbeh dosť predvídateľný, ale dobrý, dosť symetrický s predošlými dielmi. Aj lajkský divák si všimne podobnosť so IV. epizódou.Tvorcovia si mohli odpustiť modifikácie vecí, ktoré sú ságou dané ako rigidné (Najviac ma dostali veci ako Sith s trasľavými rukami, neistý svojou...ehm..."silovou orientáciou", laserový krucifix a pod.). Tešil som sa na súboje s mečmi, prišli mi ale dosť tvrdé, bez ladnosti, miestami aj s výpadkami základnej logiky. Vyzerá to tak, že prišla nová doba Hviezdnych vojen, budeme sa preto musieť naladiť na jej vlnovú dĺžku. Nemôžem dať 5 hviezd (trhá mi to srdce, pretože je to jediný diel, ktorý odo mňa nedostal plné hodnotenie) ale 3 sú zas príliš málo... Abrams , čakal som, že to bude ku*va horšie ! Uvidíme ako sa pochlapí kolega Johnson ... ()

Zombiepod

Dámy a páni, niet sa čoho obávať, Disney & Abrams nesklamali. Siedma epizóda je práve presne to, čo každý fanúšik Star Wars od návratu do univerza očakáva. Dve hodiny ohromného retro nádelu so všetkým, čo ku prvotriednemu nástupcovi ságy patrí. Abrams kráčal po stopách prvých (príbehovo posledných) epizód, či už sa to týka réžie, snímkových prechodov, či uspokojivého príbehu. Návrat známych postáv, napätie, emócie, humor, to všetko dokonalo funguje bez jediného zbytočného klišé. Čo na tom, že hlavný badguy je trochu na smiech, hrdinovia reagujú niekedy zbytočne dramaticky, a celé to pôsobí v podstate ako remake klasického Star Wars? Všetko je to brané s chuťou a humorom, a verím, že všetky naoko pôsobiace "nedostatky" budú mať ešte opodstatnený dozvuk v ďalších epizódach. Odporúčam vidieť na veľkom plátne v 3D, dokonalý zážitok. ()

Pulper

Pozor, budou spoilery. Předem odrazuju všechny ortodoxní fanoušky SW od dalšího čtení. Nebude se vám to líbit. A my, kteří fanoušci nejsme, samozřejmě za každou cenu musíme kritizovat. Pokusím se být co nejvíc tolernatní. Jak jsem to probíral s kamošem, je fakt, že celá série se nebere moc vážně, pokud jde o fyziku a podobné věci. Hraje si to na sci-fi, ale je to pohádka. Příběh je recyklovaná epizoda IV. A to skoro ve všem. Nafoukaně si myslím, že i já bych dokázal vymyslet lepší zápletky. Všechny ty spojovací články jako ztracená mapa, pouštní planeta, Hvězda smrti a útok na ni se daly udělat jinak a samozřejmě líp. Hlavní hrdinka je sexy, sympatická a poctivě zahraná. Hlavní hrdina je mameluk, který funguje spíš jako zábavný prvek. Robotek je mazlík k zulíbání. Extra průšvih je vnuk Darth Vadera. Hraje ho špatný herec, jeho postava je napsaná špatně a působí tam jak Deus ex machina. Ústřední trojice z původní trilogie samozřejmě super a nejeden fanda jistě zamáčkl slzu. Celkově mi vadí, že je všechno moc uspěchané, nedodělané, zkratkovité a nelogické, protože se tam nacpalo x motivů, které tam vůbec nemusely být. Akce dobrá, triky taky, standard. Pár konkrétních věcí, které jsou fakt pitomé: Stormtroopery přilba chrání před kouřem, ne před toxiny - wtf? Energii vysáváme ze sousedního slunce a abychom mohli zničit cizí planetu, musíme ho vysát celé, čímž ukazujeme útočníkům, kolik mají času - WTF? Příště se planety budou likvidovat černou dírou nebo rovnou kvasarem. Světelný meč ovládá každý blb napoprvé a když s ním spadne, neusekne si ani malíček, což mně by se jistě povedlo. Jednoho z mnoha tisíců vojáků, který se vymknul kontrole, řeší sám sithský lord, učedník, poskok, nebo co to vlastně mělo být. A ten je vyzbrojen světelným mečem, který je pitomější než on sám. Navíc, tatu odhalí už na oběžné dráze, ale pár metrů za sebou ne. Oni vůbec proti hodným Jediům bojují na straně zla samí joudové a amatérismus je na nich vidět na sto honů. Na další pokračování do kina možná půjdu, ale s tím, že to budu brát vyloženě jako parodii. ()

VvV14

Nerdem jsem byl a nerdem zůstanu..... Každá hláška, každá situace, všechno co se opakuje je prostě geniální a ultra fanoušky to může jen potěšit. Příběh jako takový se teprve rozjíždí a mladá krev to zřejmě utáhne dobře. Co se týče Abramsova umění nemám výtku... byl v těžké situaci co se vzkříšení hraného star wars týče a myslím, že se mu povedlo potěšit především skalní fanoušky této série. Chápu výtky těch co to sledují, jen aby se neřeklo, že neviděli něco, co hejbá světem filmu. Ale já, jakožto uberfanda nemůžu pohanět tak parádní skloubení možností efektů nové trilogie do šedivého a technologicky stagnujícího imperiálního prostředí staré trilogie. Není to podle knih.... ano i to je pravda... trochu bohužel... ovšem i tak to výsledný dojem nechává kladný. I když těch změn na první pohled proběhlo skutečně dost, nechává Abrams pořádný manévrovací prostor pro ostatní pokračující režiséry. Tím pádem i možnosti k určitému navázání na některé ze zajímavých knižních rozšíření. Kam se tato série bude ubírat je ve hvězdách, ale určitě nebudou "far far away". 5* protože cítím, že se síla probudila....... ()

coinneach

Předaleké galaxie musí být hodně pusté, když z nich dokázali tvůrci Epizody VII vytřískat pouze vykrádačku původní trilogie. Nové Star Wars jsou vizuálně působivé, trikově na výši a de facto nenudí. Ale těžko mě může strhnout příběh předvídatelný jako dětská pohádka. 70 % ()

RAFT

Wau ,tak tohle se režisérovi J.J.Abrams povedlo .Uplynulo 10 let co sme viděli poslední teda třetí díl .A najednou to dlouhé čekání se vyplatilo počkat.Tohle propojení starých a nových herců dopadlo dosti dobře ,staří známí se vracejí na scénu ,Harrison Ford a jeho největší maskot žvejkal.Zvláště mladá herečka Daiy Ridley ,která svoji roli ve filmu zahrála skvěle je sice pravda, že je mladá má se ještě dosti učit ale ve filmu byla dobrá ,uvidíme co předvede příště.Záporák ve filmu (Kylo Ren) je dobrý záporák akorát no dejme tomu že Darth Vader byl daleko lepší ,tento mladý záporák to byl jaký si žák temné strany .Jinak ve filmu sou dobré efekty a triky .Soundtrack ve filmu opět dobrej .I když je tu jedno scéna co mě ,až tak trochu zarazila nebudu psát detaili ,možná všici vědí že herec se už nevrátí což je škoda, ale tomto filmu byl pro mě jako hlavní postava.Zamrzela mě i postava herce Mark Hamil nevím ,proč ve filmu neměl více prostoru ,alespon hece uvidíme v dalším poračování .Těším se na další díly Star Wars sem snima .Za mě 100% tento film nikdo letos ani další rok neřekoná. ()

Clark_Kent

Síla se vrátila. Skoro čtyřicet let po prvních Hvězdných válkách je tu opět vývážený dobrodružný sci-fi příběh. Který ovšem, má i svoje slabé stránky. Dvouhodinová stopáž, než se rozkoukáte je po filmu. Obsazení nových herců za mě dobrý. Daisy /Rey/ se mi líbila hodně, dokonalá- budoucí síla. Finn zajímavý rozmetal moje obavy už od první scény. Poe perfektní jen má málo prostoru. Záporák měl celkem charizma, jen když měl nasazenou masku. Rozhodně jedno z největších překvapení roku - úctyhodný blockbuster. ()

PB2

Co tohle melo být? I jako opáčko původních epizod to není dobrý film, a kyž se podívám, na co to navazuje, tak je to mizerný film. Zběhnuvší stormtrooper? Holka, která nikdy neslyšela o síle a Jedyích bez jakéhokoli tréninku poráží hlavního modela, teda pardon, záporáka? A o tom náletu na planetu smrti ani nemluvím. Prostě: worst SW ever. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: "Z nenáročného publika má Disney radost" ...... moje shrnutí - Prequel remaku : Zrození Války 7 : Počátek původu : reboot tvajlat ságy s všudepřítomným debilním soundtrackem na trubku. ()

Shaqual

Ale tak co, sakra... Sice jsem si na to musel zajít ještě jednou, než mi to docvaklo, ale teď je to jasný. A i přes všechny ty nedostatky á la držení se při zemi, hraní na jistotu, opakování zadaného schématu, nevyužití vedlejších postav, předvídatelné zvraty a tak trochu odfláknutý konec je definitivní jediné. Star Wars je zpátky a rozjíždí to ve velkým!! Technicky je ten film dokonalej, sice se v tom možná malinko odráží Star Trek, ale co, tak to J.J. prostě dělá.. Za zmínku taky stojí skvěle napsané a zahrané nové postavy a interakce mezi nimi. Není divu, že to hodně lidí zklamalo, ten film není dokonalý (ale který taky je, že jo), ale pokud si na něj nebudete dělat převeliký nároky a očekávání (jako já při premiéře) a půjdete do toho s otevřenou hlavu, tak si to zamilujete. ()

LeSpectateur

Z toho, jak je to tu nadhodnocené vidím, že marketingová kampaň před uvedením do kin všem dokonale vymyla mozek. Celý komentář k filmu by šel shrnout do dvou slov: PŘÍLIŠ RYCHLÉ. Celý film běží tak neskutečným tempem (klidně by se mohl jmenovat Star Wars: Rychle a zběsile), že vám nedá možnost užít si atmosféru jediné scény a místa v galaxii. A to jak se do hlavních rolí snaží vecpat ženu a afroameričana, aby splnili dnešní společenské a politické nároky mi taky nesedlo. Tím spíš, že hlavní hrdinka pochopí sílu sama, bez tréninku a dokáže ji aplikovat lépe, než mistr Yoda... Finn s Dameronem se objímají, jako by se znali celý život, že to vypadá jak z blbé pohádky. Nic moc jsem od nového dílu nečekal (nejsem zarytý fanoušek SW), ale chtěl jsem si užít alespoň atmosféru, které se mi nedostalo. Skoro zbytečné chodit na to do kina, protože je to vlasně malý velký film. Velký především rozpočtem a zisky... ()

misar3

Hlavním problémem filmu je, že si půjčuje postavy z původních filmů, ale nese se na vlně nových filmů (1 - 3). I když nová série Star Wars, která nás čeká, je stvořena jen jako továrna na peníze, nelze říci, že by pošlapala původní filmy, avšak některé okamžiky jsou dost zarážející. Proboha nesundávej masku... Han Solo je frajer a hezoun, Leia byla krásná a je stále šarmantní dáma, tak proč jejich syn vypadá jak parodie na rockového zpěváka? O jeho nulovém charisma ani nemluvě. Klišé... Stereotypy se Star Wars vždy vyhýbaly, i když nevím jistě, zda-li se umírání hlavních postav považuje za stereotyp. Nicméně smrt Hana Sola? V podstatě jsem cca tři minuty čekal, až to přijde a když Kylo Ren řekl: "pomůžeš mi" už to bylo jasné a zbývaly vteřiny. Ovšem další klišé "remaků/pokračování" je předávání pochodně. Ray je vykreslena jako pilotka rovná Hanovi, tudíž bylo tak nějak jasné, že Han Solo z filmu zmizí... Předvídatelnost... Když vypustíme nezbedného synka, není tu vlastně nic zajímavého... Předvídatelný průběh, fádní a nezajímavá akce. AVŠAK... Když se dají dohromady John Boyega a Harrison Ford lítá jedna hláška za druhou. I "chemie" mezi Daisy a Johnem je fajn. John si v určitých mezích ukradl film pro sebe, spíš se o něj podělil s Fordem. Ostatní hrají tak nějak druhé housle, včetně záporáka, což je fakt škoda. ()

GameboyNES

Velké zklamání, Kilo R-Emo, je tragéd, Jar Jar Finn ještě větší. Nemá to vůbec kouzlo původních Hvězdných válek. Mlaďošům se to bude líbit, ale my nostalgici zůstaneme u staré trilogie + E3. ()

Marfab

Film po hudební a filmové stránce byl perfektní.Úvodní titulky jako by mě odnesly zpět do doby před dvaceti lety kdy jsem viděl Války poprvé. Návaznost na předešlé díly byli dostačující a člověk, který už v tom nějakou dobu plave ví přesně o co jde. Jediné co mi vadilo, byl v podstatě podobný příběh jako ze čtyřky.Plány ukryté v robotu, nic netušící hlavní hrdinky atd. Uvidíme co přinese osmička. ()

J.e.r.e.c

Epizoda VII: Zlomená naděje. Zklamaná naděje. Ztracená naděje. Film pustý a prázdný, jako nekonečný prostor vesmíru. Žádná postava se mnou nehnula ani o milimetr. Dvě k tomu ale měly docela blízko. Hlavní hrdinka je sympaťačka od pohledu (skvělej přízvuk), bohužel se s ní během celého filmu nestane vůbec nic zajímavého, Kylo Ren byl parádní, dokud nesundal masku, pod níž se objevila nějaká vyměklá buznička. Přes strašný vzhled je rozpolcenost jeho charakteru vlastně jediným trochu osvěžujícím prvkem (i vzhledem do budoucna) v jinak zatuchlém ději, což je ovšem spíš k pláči. Ostatní nejenže nebaví, ale často i serou. Černoch je jen o málo lepší, než Jar-Jar (a na rozdíl od něj tu bude nejspíš strašit celou trilogii), důchodci Solovi vzbudili jen útrpný úsměv (při jejich vzájemných interakcích jsem cítil fyzickou bolest) a pilot... pilot pilotuje. Je to bohužel Abrams, tak, jak ho nechci vidět; děj je příliš rychlý, budování vztahů odbyté a tím pádem nemůže vzniknout ono „kouzlo“, které by mě k filmu a jeho hrdinům připoutalo. Pak můžete mít exteriéry i interiéry krásný, jak chcete, ručně dělané masky a skutečně postavené stroje, akci svižnou a monumentální... to všechno jsou totiž jen kulisy, a byť sebelepší, nemůžou zakrýt chatrnost toho, co se v nich odehrává. Největším problémem pochopitelně je, že tohle už tady jednou bylo. Epizoda VII je remake asi ve stejné míře, jako Souboj titánů. Rozdíl je ovšem v tom, že tady to nikdo oficiálně neohlásil! A koukat na nový film s tím, že víte deset minut dopředu, co se bude dít dál a kam to celé směřuje, to prostě nezkousnu. Nejde být napjatý, nejde být překvapený, nejde být strhnutý... Celý je to jenom jeden velkej podvod, velká marketingová loupež, vymyšlená pomazanými Mickey Mouse hlavouny a realizovaná hard-core fanoušky původní trilogie v rolích užitečných idiotů. Emocionálně odpad, ale po těch pár dnech už jsou ony intenzivní pocity zklamání a zrady pryč. Takže... 65 % ()

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý