Film ryze ze zákulisí tradů a vysoké sportovní politiky. Chybí syrovost a dravé zápasy z Any Given Sunday, či poetika a široký záběr z Moneyball, paradoxně je ale Draft Day příjemnější než druhý zmiňovaný kousek. Je to díky svižné Reitmanově režii, bravurnímu vedení herců a suprovým výkonům - Costner - Garner - Langella (!). Když cítíte ty živé, vybroušené dialogy, naučené z perfektního scriptu a vybaví se vám přitom v některých sekundách práce Chrishophera Nolana, je asi vše jak má být.(7.10.2014)

Dobrý sportovní snímek,který nahlíží do zákulisí dnes už spíš byznysu než sportu- s tím už to nemá moc co společné.Pro ty co mají rádi na sportu nejen výkony,ale i spekulace,přestupy atd. tak bude spokojen,navíc zde sympaticky hraje jako vždy Kevin Costner. Příjemná podívaná.75% a čtyři hvězdy.(25.8.2014)

Veľmi slušná športová dráma z filmársky zatiaľ nevyužitého prostredia. Formálne miestami možno trochu zbytočne prvoplánovo efektné, veľmi dobre zahrané a svižné. 7/10(24.9.2015)

// Distribútor: Lionsgate, Summit // Počet premietajúcich kín v USA: 2,781 // Otvárací Víkend v USA: $9,783,603 //(5.11.2014)

Zákoutím, specifikům a pravidlům amerického fotbalu vůbec nerozumím a může se jen domnívat, že draft NFL je podobný s hokejovou NHL, čímž pro mě Draft Day získal na zajímavosti. Problém nastal už po pár minutách, kdy mi bylo jasné, jak ten film skončí, a došlo na strašlivé dilema. Protože to v sobě Kevin Costner (sympaťák až na půdu) pořád má, chtěl jsem aby to dopadlo podle předepsaných notiček, jenže nebylo by to jako celek zajímavější, kdy byl před koncem nějaký twist?(14.9.2014)

• - Některé scény byly natáčeny na draftu NFL 2013 v New Yorku. Zbytek filmu se točil v Clevelandu. (007.)

• - Roli draftovaného hráče Raye Jenningse ztvárnil skutečný hráč Houstonu Arian Foster. (Elvis Presley)

• - Keď Vontae Mack (Chadwick Boseman) telefonuje Sonnymu (Kevin Costner), tvrdí, že je vo Virginii, avšak pri zábere na jeho auto je vidieť, že prechádza okolo hotela The Bertram Inn & Conference Center v Aurore, štát Ohio. (fo_ruM)