9/10(26.11.2014)

Jakožto fanouškovi Star Wars mi samozřejmě nový seriál (už z produkce Disney) nemohl uniknout. Od nového seriálu Star Wars Rebels jsem očekával ze začátku jen to nejhorší, divná animace, nezajímavé postavy, nevtipné vtipy a dětinčnost… ano, spletl jsem se! První série nezačíná zrovna velkolepě, ba naopak jsem si potvrdil to – co jsem od seriálu očekával. Jenže během těch 13 dílů se mnohé změnilo. Postavy získali charaktery, dialogy dávali smysl…příběh se někam posouval, zvraty byly významné, vedlejší postavy důležité a opravdu to mělo nějaký smysl. Seriál mě tak začal neskutečně bavit a na každý další díl jsem se skutečně těšil. Všem fanouškům Star Wars tak mohu jenom doporučit a já jdu čekat na druhou sérii - je totiž co vysvětlovat! (První série taktéž ukázala, že si v seriálu každý najde něco – a to jak ti nejmenší, tak i ti nejstarší a nejchlupatější fanoušci) 70%(15.10.2015)

Co si budeme namlouvat, křídla tomu dává v podstatě jen jediovská linka a používání původních motivů od Williamse. Ale i tak fajn dětská jednohubka.(29.1.2015)

Od lobotomie k ultimátnímu zážitku; přesně tak se jeví Rebels. Po předpremiéře pilotní epizody v kině jsem považoval Rebels za naprostou katastrofu, která pokračuje v drásavé tendenci ve "zinfantilnění" světa Star Wars do úplné krajnosti. Kdo čekal temnější obdobu Clone Wars byl asi zklamaný stejně jako fanoušek, který od Rebels nečekal vůbec nic. Přesto má seriál vývoj a během 14 epizod roste; od příchodu Moffa Tarkina to dostává úplně jiný, potemnělý nádech a poslední 3 díly jsou potom naprosto dokonalé. 1/3 je však stále žalostně málo a ani občasné velmi okaté odkazy na hlášky, citace leteckých soubojů, případně celých scén z epizod Star Wars nevyváží topornost dialogů. Na druhou stranu je citelný posun, že tvůrci netříští děj do několika dějišť, snaží se jej držet převážně v jedné lokalitě a znalost souvislostí z předešlých epizod dává významový smysl. Masáž před vypuštěním The Force Awakens bude zřejmě mohutná - a oficiální vymezení kánonu dává příležitost úplně novému expanded universe. Takže nakonec musím přiznat, že Lothal má své kouzlo.(7.4.2015)

První série velmi dětinská, ale děti to baví, a já se vždy rád podívám na cokoli ze star wars světa. Konec naznačuje že druhá série může být lepší, neboť přináší postavy, které byly napsány "nedětinsky" již před povstalci - pokud jim teda nepřepíšou charakter.(18.10.2014)

• - V 21. díle 2. serie "Twilight of the Apprentice: Part II" najde Ezra v chrámu Sithů meč, který se velmi podobá tomu, co má Kylo Ren (Adam Driver) z filmu Star Wars: Síla se probouzí (2015), jedná se totiž o přímý odkaz na tento film. (UncleMorty)

• - Mnozí herci z původních filmů si své role zopakovali v rámci nadabování postav. Jedná se o Darth Vadera hlasem Jamese Earla Jonese, Yodu hlasem Franka Oze, C-3PO hlasem Anthonyho Danielse a Landa hlasem Billyho Dee Williamse. (Veskoslav)

• - V jednotlivých dílech série, kdy loď zvaná Duch krade imperiální kontejnery, lze vidět, že jsou barevně odlišené. Červené kontejnery obsahují potraviny, šedé obsahují zbraně a zbraňové systémy. (Veskoslav)