Star Wars Povstalci (TV seriál)

Star Wars Rebels

Star Wars Rebeli

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014, 34x22 min

Původně se mělo jednat o seriál pro mladší fanoušky. První díly tomu jasně odopovídaly. Pak se ovšem objevil brutální Grand Inquisitor a z dětského seriálu se stala příjemná výplň mezi III. a IV. epizodou. Všechny postavy si procházejí zajímavým vývojem, ve vedlejších rolích se sem tam objeví naši oblíbenci (Vader, Tarkin, Lando, Maul) a hlavně máme zpět na scéně nejlepší postavy z Clone Wars - Rexe a Ahsoku. Po druhé sérii dávám 5* a netrpělivě čekám na tu poslední, která nás dovede k Rogue One. Snad bude Kanan opravdu něco jako generál Kota.(3.5.2016)

Od lobotomie k ultimátnímu zážitku; přesně tak se jeví Rebels. Po předpremiéře pilotní epizody v kině jsem považoval Rebels za naprostou katastrofu, která pokračuje v drásavé tendenci ve "zinfantilnění" světa Star Wars do úplné krajnosti. Kdo čekal temnější obdobu Clone Wars byl asi zklamaný stejně jako fanoušek, který od Rebels nečekal vůbec nic. Přesto má seriál vývoj a během 14 epizod roste; od příchodu Moffa Tarkina to dostává úplně jiný, potemnělý nádech a poslední 3 díly jsou potom naprosto dokonalé. 1/3 je však stále žalostně málo a ani občasné velmi okaté odkazy na hlášky, citace leteckých soubojů, případně celých scén z epizod Star Wars nevyváží topornost dialogů. Na druhou stranu je citelný posun, že tvůrci netříští děj do několika dějišť, snaží se jej držet převážně v jedné lokalitě a znalost souvislostí z předešlých epizod dává významový smysl. Masáž před vypuštěním The Force Awakens bude zřejmě mohutná - a oficiální vymezení kánonu dává příležitost úplně novému expanded universe. Takže nakonec musím přiznat, že Lothal má své kouzlo.(7.4.2015)

// There's only one kind of Star Wars - the kind I love. Tohle tudíž nejsou Star Wars. Nemůžou být! NOOOOO!(25.10.2014)

• Nivenx

Příběh v pohodě, ale bohužel nejsem moc fanda animáků Star Wars, jelikož to má být zkrátka hrané a nejsem z toho nadšený. Celkem nuda pro mě a animace taky nic moc.(30.11.2014)

1. séria - 80% Ja som celkom spokojný, na Clone Wars to nemá, ani príbehom ani animáciou a akciou sa tiež nechytá. Prvé epizódy vyzerajú len vďaka pár prvkom, že je to seriál zo sveta Star Wars, pretože veľa svetelných mečov, akcie, či známeho príbehu sa tu nenájde a postavy tiež úplne nedokážu upútať. Na druhu stranu, kto prekusne prvú polku seriálu sa dočká vytúženej odmeny, pretože od polky je to znova ten starý dobrý svet Star Wars. Príbeh ma spád, postavy sú zaujímavejšie a nechýbajú dokonca svetelné meče, či štýlový záporák. Pokial vás sila sprevádza a vydržíte prvú polku, dočkáte sa tej pravej zábavy v preďalekej galaxii.(24.3.2016)