Svatby v Benátkách

Rodinný / Komedie / Romantický / Drama
Česko, (2014–2015), 76 h 14 min (Minutáž: 53–69 min)

Petra Hřebíčková, Filip Blažek, Alice Bendová, Alena Vránová, Hana Gregorová, Ladislav Potměšil, Petr Kostka, Martin Kraus, Jiří Dvořák, Štěpán Krtička (více)

Série(2) / Epizody(79)

Zažít romantiku a opravdovou Itálii nemusíte jen v těch nejslavnějších Benátkách. I takové Benátky nad Jizerou skrývají ty nejromantičtější příběhy, které se stvrzují svatbou, stejně jako životní osudy, jež seriál převypráví s humorem.
Seriál Svatby v Benátkách se odehrává ve svatebním prostředí, přesněji okolo svatebního salonu. Hlavní hrdinkou je krásná pětatřicetiletá Olga Drozdová (Petra Hřebíčková), maminka dvojčat, která stále hledá toho pravého. Vztahy jí dělají vrásky, pokud už si na ně v bláznivém životním kolotoči vůbec najde čas, protože role matky a spolumajitelky svatebního salonu ji plně vytěžuje. Salon založila společně se svou kamarádkou Lolou (Alice Bendová). Olga s Lolou dokážou zařídit svatbu od a do zet. Potřebujete krásné svatební šaty, svatební dort, hostinu a k tomu zařídit obřad? Salon Navždy spolu je tu pro vás. Olga je srdcařka, která umí na svatbách svých klientů řešit krizové a často i vtipné momenty s noblesou. Svatby jsou pro ni dojemnější o to víc, že by si jednu takovou přála i pro sebe, jenže zatím není s kým.
Pohledná Lola se na rozdíl od Olgy drží prakticky při zemi. Ve stavebním salonu ji nejčastěji najdete, jak spřádá další podnikatelské plány, protože Benátky nad Jizerou jsou jí malé. Její excentrický životní styl, který zahrnuje i movitého manžela, obyvatele maloměsta dokonale dráždí, ale to Lolu baví.
V podnikání jim pomáhá svatební fotograf Romeo (Filip Blažek), kterému jsou svatby osudné. Už měl totiž tři a je otázkou, jestli víc miloval svoje ženy nebo vlastní svatby. A o kolika mužích můžete říct, že svatební obřady patří k jejich životnímu stylu?
Obrovský dům na náměstí, kde se svatební salon nachází, patří majitelce a vdově Evě Krejzové (Alena Vránová). Ta pronajímá několik bytů v domě. V jednom z nich bydlí sama Olga s dětmi, v dalším pak Evin pohledný syn Filip Krejza (Ondřej Veselý). Filip úspěšně podniká se svou stavební společností a mamince pomáhá, proto také bydlí v bytě hned vedle. Na první pohled je to dokonalý syn a manžel. Jak se však brzy ukáže, manželství není disciplína, kterou by zvládal na jedničku. Filip ve svém vztahu nemotorně klopýtá, zahleděn do Olgy. Jeho utajená láska ho však dovádí k situacím, které jsou nejen nebezpečné, ale hlavně vtipné.
Do domu se stěhuje i mladý zubař Grábner (Martin Kraus). Je to chaotik ztracený ve světě dokonalého chrupu. Společně s přítelkyní Lenkou (Lenka Zahradnická), která pro něj pracuje jako sestřička, si přímo v domě zařizuje novou zubní ordinaci. Lenka má nejen profesní úkoly, ale musí na svého zubaře dávat pozor hlavně v osobním životě, protože věčně roztěkaný Grábner se dovede svojí zbrklostí dostat do neuvěřitelných situací a pod tíhou svých myšlenek zapomíná i na tak hezké věci, jako je třeba sex...
Olga často jezdí na malebný statek ke svým rodičům. Ti dva potvrzují rčení, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Maminka Libuše Drozdová (Hana Gregorová) miluje kulturní zážitky a hlavně spisovatele Čechova. Je to rázná žena, která ráda mluví svým dětem do života. Zatímco Alois Drozd (Ladislav Potměšil) by knihy své manželky nejraději použil k podstavení svých luxusních králíkáren. Alois totiž miluje králíky, dokonce je má i pojmenované. Jen škoda, že se mu jeho šampioni sem tam dostanou omylem i na talíř...
Na venkov je občas jezdí navštívit i Ivan Drozd (Jiří Dvořák), bratr Olgy. Ivan je zosobnění rčení "mít hlad jako herec". Jeho kariéra herce v Praze je různorodá, častěji spíše neúspěšná. Rád hazarduje se svými penězi, a proto si jezdí často půjčovat za rodiči. Aby toho nebylo málo, má dceru v pubertě, která mu jeho otcovské konání s výrazem dokonale otráveného puberťáka vždy vtipně okomentuje. Tím ho dokáže vytočit do běla... (oficiální text distributora)

Aeven

Jako oddechové podívání je to pěkné. Ale když se to přežene budou z toho nejspíš nové VKV...sbírka se musí stále doplňovat'! :D Za celkem pěkné outfity v seriálu a protože mám ráda svatby a takové pohlupavé seriály/telenovely **. ()

breebee

Nechápu, proč má seriál tak špatné hodnocení. Obvykle holduji úplně jiným seriálům, ale když to doma běží, tak na to kouknu a musím říct, že Svatby v Benátkách mě baví zcela nejvíc. Herci nejsou ohraní a vypadají dobře, storylines jsou docela zajímavé, nikdo tam není přímo iritující (jako třeba v Ulici, uhm). Podle mého jeden z lepších českých seriálů. Původně jsem chtěla dát 3*, ale dám 4*, protože když to srovnám s ostatními ze stejné kategorie, tak je to seriál výborný, samozřejmě se furt jedná o soap operu, takže čekat zázraky je hloupé a naivní. ()

ajfelka

Je to vztahový bordel, na který už mají české seriály asi copyright... Ale pár dílů jsem viděla, když nebylo co dělat... Stejní herci se točí pořád dokola, zápletky jako přes kopírák z jiných seriálů, Krause vůbec nemusím - jak ho někdo může označovat za českého Belmonda??? - ale sem tam pár vtipných momentů. Kdyby ty se vystříhaly, tak jeden díl by měl asi jen pět minut, a to by bylo vhodnější než minut 60, ve kterém se jen ukazuje scénáristická bezradnost... ()

Peabody odpad!

změť neschopných herců a těch co potřebovali prachy. L tomu zkušení seriáloví režyséřřři, co natočí cokoli kdykoli rychle a za málo. romantizující kravina pro iq tykve. ()

Hombre8 odpad!

Je to sice úplně blbý, ale za to je to barevný, na pokračování a je toho hodně. A to mají mazlíčci rádi. ()

DžejPý odpad!

Jen názvem se to odlišuje od Gynekologických zahrad, Zvratků domů a dalších skvělých nekonečných seriálů... Herci jsou pořád stejní a obsah dílů také. Myslím, že překvapení (ve stylu Combacku či Čtvrté hvězdy nebo Okresního přeboru) se v dalších dílech konat nebude. Zbytečný seriál. ()

+sfinx+ odpad!

Český divák je zřejmě již dostatečně vychován, aby sledoval každou takovouto kravinu (dlouho jsem hledal takto slušný výraz), je mi smutno z těch čísel, kolik zoufalců je na tom tak špatně, že něco takového zapnou a sledují. ()

p8ja

Provedení, herecké výkony i dialogy pro mně na dobré úrovni. Ale bohužel se to začíná táhnout jak žvejkačka nalepená na prsty. Přinese si kufr, huráá, večer seznámit s dětma a ouha, zase je to jinak, podobně s tim vojákem, už je to na mě trochu moc. Vynikající A. Vránová! ()

Dracek003

Čekala jsem víc. Poslední dobou se už u toho ani žehlit nedá . Je to stále dokola dokola dokola to stejné. Je tam pár světlích okamžiků. Možná by to chtělo se více zaměřit na příběh kolem svatby a to ostatní dát do pozadí (když se tam nic moc neděje). Jedna hvězda za pana Kostku. ()

Falkenstein

Tak trochu jednoduchý seriál, který samozřejmě není na dlouho. Na to jaké je to uhozené téma, tak ho hodnotím kladně, protože oproti třeba Vinařům nelze od něj nic převratnýho očekávat. Zatím tedy na něj koukám kvůli součastným hercům, ale samozřejmě jakmile je začnou autoři měnit, tak končím. Tyhle seriály jsou tak na jednu maximálně dvě série. Pak se začnou objevovat taková individua jako Rybová, Kostková. Naštěstí Brožová kope za Barrandov. ()

sbinda

Dal jsem 2.5 dílu (!) jedním okem. Děti chytré jak rádio, přehrávané, debilně vyhrocené nebo rádoby vtipné scény, již 3x recyklovaní seriáloví herci a jako obvykle každej s každým. Proč ta nekonečná impotence?! Kdo tohle platí? Ale nutno říct, že jsem viděl ještě větší sračky, proto dávám překrásnou 1 hvězdu. ()

pupidup odpad!

Ještě snad nikdy jsem nedala "úplný odpad", ale tohle je vážně síla. A Kraus... to je snad omyl... sociopatického zubaře nezahraje ani náhodou. Protože jestli to sociopat není, pak nemohl "vystudovat medicínu" :D ()

pinarello odpad!

Vykradněte a všechny telenovely a další stupidity a máte český seriál.Pořád ti samí herci ani se člověk ne zasměje u mega trapných dialogů. ()

janececek odpad!

Odpad jak vyšitej! .. Už jen popisek v TV programu: Olga chce Romea, děti zase Pivodu. Lola utiší žal manažera Myslíka. David nachytá Lenku s Bromem, .. je naprosto děsivě odpuzující. Další česká telenovelská sr*čka, kterou si (bohužel) zamiluje půlka republiky .. 0% ()

Mexican82 odpad!

popri tomto vyzera serial Ulice ako extremne slusna vec. Toto je kostrbate a smutne debilne. Scenar asi pisal simpanz pocas obednej prestavky medzi datlovanim scenaru Doktorov z Pocatku. Ale obecentsvo si to asi najde ()

motejllea

Podle mě na to, že je to český seriál je hodně dobrý. Já osobně koukám vetšinou jenom na americké seriály jako jsou The Vampire Diaries nebo Pretty little liars a tak dále. Odsuzuji české seriály ale když jsem vyděla gympl truchu jsem změnila názor. Ten se mi opravdu libil a ted Svatby ty se mi líbí ještě víc je to zábavně a vtipné je tam romantika, napětí a všechno co má mít dobry seriál. Také si myslím, že je i dobře filmově zpracovaný a také miluju Alici Bendovou a Petru Hřebíčkovou ()