Jsou stejně schopní a stejně posedlí. A stojí proti sobě... Lupič Neil McCauley se specializuje na akce, při kterých jde o velké peníze. Ať už připravuje přepadení pancéřového vozu nebo vyloupení banky, vždy se může opřít o spolehlivé spolupracovníky. Každý jeho zločin je pečlivě naplánovaný a provedený s dokonalou profesionalitou. Když McCauley připravuje svou poslední velkou loupež, po které se chystá na odpočinek, je mu už v patách policejní detektiv Vincent Hanna. Potíž je v tom, že Hanna je stejně schopný a stejně posedlý svou prací jako McCauley. Oba muži toho mají společného víc, než se na první pohled zdá: ani jednomu z nich to například v soukromí neklape. Vincentu Hannovi se hroutí už třetí manželství, McCauley pro jistotu nikdy s nikým nenavázal trvalý vztah. Oba by si vlastně mohli skvěle rozumět. Jenže stojí na opačných stranách zákona a jejich setkání nemůže skončit nijak jinak, než soubojem na život a na smrt… Režisér Michael Mann (Miami Vice, Lovec lidí, Poslední Mohykán) natočil strhující kriminální příběh, ve kterém se vedle akčních scén soustředil na podrobný popis toho, jak jeho hrdinové žijí v soukromí a jak své činy připravují. Při uvedení do kin se reklamní slogany zmiňovaly o tom, že se zde poprvé na plátně setkali dva z největších amerických herců Al Pacino a Robert De Niro. Pravda je, že oba předtím hráli ve filmu Kmotr II (1974), kde však neměli žádnou společnou scénu. (Česká televize)

peetrejr

Na dvojke, cez pracovný týždeň, od 22:50, Al Pacino, De Niro, Kilmer o môj bože! Čo už mám len čakať. Film má neuveriteľný dej plný násilia a bravúrnych hereckých výkonov. Veľmi ma to pripútalo ku telke, jednoducho som nevedel odlepiť oči z obrazovky. Veľmi sa mi páči to, že aj kvázi tí dobrí, nie sú úplne dobrí, a tí kvázi zlí, nie sú úplne zlí. Je to poňaté celkom z realistického hľadiska, plus ešte kde tam nejaká akcia. Melodramatický koniec bol pritiahnutý za uši, ale tak dokážem sa cez to preniesť. Som veľmi spokojný s týmto filmom, aj keď neviem či by som si to pustil len tak. Keďže to ale bežalo v telke, upútalo to moju pozornosť, vydržal som tie 3 hodiny - spokojnosť na plnej čiare. ()

mls

Po pravde, nechápem, čím má byť tento film taký vyjnimočný, na to, že sa tu stretli taký dobrý herci, to mohlo byť aj lepšie. Najhorší pocit máte na konci, keď sa dve hlavné postavy naháňajú a vám je úplne jedno, ktorá to "schytá". ()

crha

Konečně moji dva nejoblíbenější herci v hlavních rolích vedle sebe (tedy spíš proti sobě) . Co se týče všech herců, tak se dá jen těžko něco vytknout. Musím zareagovat na to, že by Al Pacino hrál záporáka...sice to není Serpico, ale záporák vypadá podle mě jinak. Vrcholem je vyloupení banky a následná pouliční přestřelka, v půlce filmu. Akční scény jsou strašně dobrý a klidně jich mohlo být o něco víc. Fandil jsem oběma a těšil jsem se na trošku jiný závěr. 80% ()

Voloda737

Herecký koncert dvoch velikánov filmu. Človeku tuhne krv v žilách pri ich spoločnej scéne v reštaurácii. Celých 171 minút som "hltal" všetko dianie, ktoré nenudí a stále je sa na čo pozerať. Spolu s L.A. Prísne Tajné a Insomnia najlepšia kriminálna dráma posledných rokov. Kiež by bolo takýchto filmov viacej... ()

Mosin

Technicky chladne dokonalý a geniálne obsadený film s neskutočnou atmosférou ospalého nočného veľkomesta. Úplný vrchol akčného žánru. ()

Mike.mk1

Tenhle kousek se automaticky zařadil mezi moje nejoblíbenější akční filmy. Tři hodiny utečou jak voda, nelítostný souboj dvou mistrů ve svém oboru nemá chybu, potěší i vynikající vedlejší role (Sizemore, Kilmer, Voight, Trejo). ()

zabro

Co k tomu napsat. Dva velikani filmoveho platna stoji proti sobe. Nejlepsi scena z celeho filmu je kdyz oba hrdinove sedi spolu na kafi a jak si rikaji kdo koho by oddelal.:-) Tolik charisma, presvedceni sem dlouho ve filmech z posledni doby nevidel. ()

Mbeast

Naprosto průměrný film, ve kterém se polovinu času střílí. Absolutně nechápu co dělá v TOP 200 filmů. ()

sandis

Výborný film, který udrží napětí až do konce... Svou délkou se zdá poněkud přetažený, na druhou stranu scény z rodinného života perfektně dokreslují výsledný obraz zločince i detektiva na skutečně plný úvazek. Hvězdné obsazení pak dotváří dokonalost díla. Robert De Niro vs. Al Pacino... Co více si přát... Dokonce i něco navíc, co obvykle pro plné hodnocení požaduji se ve filmu objevuje. Je to jeho zváštní atmosféra. Jakýsi duch... Špička ve svém žánru. Není důvod nedat plné hodnocení.... Skvěle řemeslně odvedeno... 10/10 ()

Wargoo

Úžasnééé !!!!! Neviem, aké iné slová dokážu tento akčný filmový skvost opísať. Napadajú ma len samé pozitíva. Vynikajúci Michael Mann nám predstavuje úžasnú hereckú dvojicu Pacino & De Niro v jednej z najvydarenejšej gangsterskej, akčnej krimi drámy všetkých čias. Dych berúci príbeh o zlodejovi a posadnutom policajtovi, ktorý sa za každú cenu snaží zlodejíčka dolapiť ma počas pozerania naplnil orgazmickým zadržiavaním dychu, pretože vrcholné akčné scény to ozaj vyžadovali. 100% scénár, 100% réžia, 100% herecké obsadenie a ich výkony. Vyše 2 a pol hodiny vám ubehne ani nie že rýchlo, ale úžasne plynule. Vrcholný moment filmu - banková lúpež vo mne ešte teraz evokuje zimomriavky. Tak skvelo natočená pouličná strielačka sa nevidí len tak. Jednoducho a presne, Heat je vrcholom filmárskeho umenia, nádherne zahraný a natočený, jeden veľký koncerť na plátne. 5***** a 96,653% ()

xavierr13

Toto teda malo riadnu šťavu! Michael Mann nám svojimm Neľútostným súbojom ukázal naprosto špičku žánru a vôbec nevadila dlhá stopáž, pretože napetie sálalo od začiatku až do konca. Ako divák som bol len trochu zmetený, preto že moje sympatie boly na obydvoch stranách, ako na strane spravodlivosti, zastupované netradičním policajtom v úlohe Al Pacina, tak aj na strane zločinu, kde však aj Robert De Niro, čo by vodca bandy, pôsobí nesmierne sympatický. ()

Heavyman

Fandil jsem De Nirově postavě i když mi bylo od začátku jasný, že to s ním nedopadne dobře! Záporák to vždy drtivou většinou nakonec odnese! Bez pochyb se jedná o kvalitní snímek, ale hlavně je to první osobní setkání dvou hereckých velikánů, ale myslím, že se dalo zařídit i jinak, tím myslím, že měli být v jedné partě, protože Al Pacino není zrovna prototyp policajta. ()

mala_kea

Tak takovouhle hru na kočku a na myš můžu. Kde je myš chytřejší než kočka se málokdy vidí. Pacina je sice taková zastaralá verze Jacka Bauera, ovšem i pan De Niro byl pro něho velký oříšek. Nebýt malé chybky, kočička by se obracela v hrobě. Ostatní hvězdy nemá cenu představovat, protože vážně válí. Michael Mann se zase jednou nudil a zkusil napsat rádoby příběh, který nakonec zfilmoval a od srdce říkám, že je to sakra dobře. Skvěle se na to kouká. Jen za těch 164 mohlo být o něco víc akce, když Niro rád drží zbran v ruce. ()

troxor

Někdo se pokusil naroubovat Scény z manželského života na krimifilm. Plán nevyšel. Zasloužil by odkrouhnout. ()

Rokle

Ty tři hodiny utečou jako voda. Dvě herecké superhvězdy se spojily a vytvořily tak unikátní film, který šlape s obrovskou vnitřní dynamikou. Společně s Posledním Mohykánem nejlepší film Michaela Manna. ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu