Nekompromisní film, skvělé zrežírován, se scénářem který by mohl vyset ve výstavní síni. Nelítostný souboj mezi Al Pacinem a Robertem De Nirem, dva páni herci. Oba dva hrají skvěle a ani vám nepřijde, že sledujete „pouze“ film. Herecky je celkově snímek velmi dobře obsazen, všichni hrají maximum ze svých možností a je to znát. Akce je přehledná, účelná, nestříhá se, používají se delší táhle pohyby kamery a podbarvené účelnou hudbou. Nejlepší je, že nevíte jestli fandit dobrým nebo špatným, protože obě skupiny jsou nadmíru sympatičtí správní chlápci, což jde vidět i při rozhovoru u kávy. Snímek graduje a směřuje přímou cestou do finále, které jsem trochu očekával. V.I.M(22.12.2008)

výborná akce a výborný herecký výkony. Robert De Niro hraje skvěle, ale podle mě byl mnohem lepší Al Pacino, kterej hraje více méně kladnýho poldu i když se tak moc nechová a kupodivu je dobrej i Val Kilmer. snad jediný co se dá vytknout je délka, ale to filmu moc neubírá(22.3.2005)

Famózny film! Veľmi dobrý scenár, úžasní herci, prepracovanie postáv a aj akcia. Film má takmer tri hodiny a ani chvíľu nenudí. Režisérovi sa podarilo obe strany ukázať v takom svetle, že som mal problém vybrať si tú sympatickejšiu. Al Pacino a Robert De Niro patria jednoznačne medzi najlepších hercov akí kedy po našej planéte behali. Śkoda však toho konca. Veľmi som chcel, aby sa to skončilo inak........................90%(1.7.2008)

„Súcit bol na programe včera. Dnes ma oberáš o čas.“ Pôvodne som chcel dať len 80%, ale – je to príliš dobré. Dvojnásobne ak HORÚČAVU porovnáme s Mannovým predchádzajúcim slávnym filmom, dobrodružnou milostnou freskou POSLEDNÝ MOHYKÁN, kde príbeh mimo strhujúcich akčných scén mierne stagnoval, ba miestami až nudil. V opulentnom kriminálnom epose HORÚČAVA nič také nehrozí – aj mimo skvelo naaranžovaných akčných scén (už legendárny masaker na preľudnenej ulici po nevydarenom prepade banky) si snímka udržuje výborné energické tempo dvoch inteligentných zrelých mužov na opačnej strane zákona (šialená scéna „posedenia nad kávou“ na tému „Ja s tým neprestanem.“ – „Ani ja.“). Tí sú v podaní veteránov Pacina (KRSTNÝ OTEC) a De Nira (KRSTNÝ OTEC 2) vierohodné, ľudsky funkčné figúrky. Kam by sa však podeli bez svojich tímov. Tie pozostávajú z takých spoľahlivých pardálskych „ksichtov“, ako sú Wes Studi, Danny Trejo, „bad boy“ Val Kilmer, Ted Levine alebo Tom Sizemore (a to vo vyložene podporných rolách exceluje minimálne ešte na nespoznanie zamaskovaný Jon Voight s Natalie Portmanovou a jediný muž, ktorý v tomto paradoxne veľmi čestnom súboji nehrá čistú hru, William Fichtner). Strhujúci a pôsobivý atmosférický (Mann svoje nočné Los Angeles jednoducho miluje) príbeh o tvrdohlavosti, mužskej zaťatosti, posadnutosti, drahých oblekoch a čistých priestreloch lebiek.(11.1.2009)

Herecký koncert (Al Pacino a Robert De Niro jako osudoví protivníci jsou prostě perfektní), který je výborně zrežírovaný, s perfektním scénářem, ale stejně mu chybí nějaký ten krůček k dokonalosti, možná trocha originality a hlavně by snesl o něco kratší stopáž.(29.9.2008)

• - Když se budete soustředit na muže za Vincentem Hannou (Al Pacino) v kavárně, tak postřehnete, že sedí střídavě u skleničky vína, hrnku s kávou a sklenicí piva, a to během pár minut. (don corleone)

• - Postava Nate, kterou hraje Jon Voight, byla inspirována zločincem jménem Edward Bunker. (don corleone)

• - Když se natáčel dialog mezi hlavními konkurenty Neilem McCauleym (De Niro) a Vincentem Hannou (Al Pacino) v restauraci Kate Mantilini v Beverly Hills, použil režisér Michael Mann zaměstnance restaurace jako komparz. Dodnes se můžete v té restauraci najíst přímo u stolu, kde oba hrdinové debatovali. Mimo jiné v restauraci visí obrovský plakát obou herců a oba si místo oblíbili a mohou být v restauraci spatřeni. Jinak, "ten stůl" má číslo 71. (don corleone)