výborná akce a výborný herecký výkony. Robert De Niro hraje skvěle, ale podle mě byl mnohem lepší Al Pacino, kterej hraje více méně kladnýho poldu i když se tak moc nechová a kupodivu je dobrej i Val Kilmer. snad jediný co se dá vytknout je délka, ale to filmu moc neubírá(22.3.2005)

Kriminální akční drama, to jsou slova vystihující tenhle film. Vlastně ne tak úplně, ještě tam chybí pár slov jako "skvělé", "božské" a tak. Michael Mann vytvořil výborný příběh o zásadovém poldovi a sympatickém zločinci, skvěle ho obsadil, herci ho výborně zahráli, a všichni odešli domů s oprávněným pocitem perfektně odvedené práce. A opovažte se držkovat proti stopáži. U mě už víc než deset let na plných 100%.(5.5.2003)

Naprosto bezchybný snímek (ač skoro tříhodinový) s perfektní režií Michaela Manna, kamerou Dante Spinottiho a hudbou Elliota Goldenthala.Skvělé výkony tu podává snad úplně každý, od DeNira, Pacina, přes Treja až po Fichtnera. Samotný závěr filmu je sice výborně natočený, což ale nemění nic na tom, že mi dost vadí to, jak to skončí (leč to prostě jinak ani skončit nemohlo) a taky třebas i to, že příběh některých postav zůstává nedořčený.(4.6.2002)

Jeden z nejlepších filmů 90. let. Excelentní obsazení. Ústřední duo Robert De Niro a Al Pancino byla naprosto skvělá volba. Jejich rozhovor v restauraci a přestřelku na ulici považuji za naprostý vrchol tohoto snímku. I když film trval skoro 3 hodiny tak sem se nenudil ani minutku. Jeden z nejlepších snímků Michaela Manna. Jen si říkám, kde jsou nějaké oscarové nominace??! Pět naprosto zasloužených hvězdiček.(3.10.2007)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $67,436,818Tržby Celosvetovo $187,436,818║ Režisér Michael Mann natočil jeden z najlepších thrillerov, kde nám nedá len tak vydýchnuť a na ploche dve a pol hodiny ponúka strhujúci príbeh, prešpikovaný do posledného detailu. Ako je u Manna zvykom nechýba tu ani hustá, nadupaná, hlučná akcia, kde si potrpí na poriadny rachot zbraní, samozrejme dôraz tu je kladený na všetky aspekty filmu, takže núdza tu nie je o nič. Do hlavných úloh tu boli obsadené dve veľké legendy ako Al Pacino na strane dobra ako tvrdý nekompromisný policajt a Robert De Niro na strane zla ako bankový zlodej čo nerobí chyby. Ich cesty sa samozrejme stretnú a od tej chvíle začne príbeh ešte naberať na otáčkach a gradovať do silného finále. Popri týchto významných hercoch si tu skvelé úlohy zahrajú aj taký Val Kilmer, Tom Sizemore, Danny Trejo či William Fichtner. Keď sa to celé zhrnie ide doslova o herecký koncert v bravúrne poskladanom príbehu. V konečnom dôsledku tento film bol aj inšpiráciou pre Christophera Nolana a tvorbu jeho filmu Temný Rytier. Takže dôležitosť filmu Neľútostný súboj/Horlivosť je pre históriu kinematografie nesporný a právom je označovaný za jeden z najlepších filmov čo vznikli. /100%/(18.5.2005)