Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  *****

  // Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 1,704 // Otvárací Víkend USA: $8,445,656 // Michael Mann zvolil luxusné herecké obsadenie na čele s Al Pacinom a Robertom De Nirom, čo určite dopomohlo k jednému z najlepších krimi filmov dvaciateho storočia. Od začiatku sa film nesie v parádnej akčnej atmosfére s bezchybne fungujúcimi scénami, ktoré maximálne vtiahnu diváka do deja.(5.3.2013)

 • H34D
  *****

  Nelítostný souboj je film vyloženě postavený na dvojici pravděpodobně nejlepších herců všech dob - Roberta De Nira a Al Pacina a jejich nelítostném souboji :) Charaktery jsou jim napsány přímo na tělo a divák už od začátku očekává velkolepý boj špičkového policisty s profesionálním kriminálníkem... Kterého se mu samozřejmě dostane. Heat je komplexní kriminálka precizně zpracovávající jak akční scény, tak i jejich pozadí, tedy (devastující) vliv práce na soukromý život a psychiku. Pacino s De Nirem jsou tedy více, než jen vyrovnaní soupeři nejvyšší třídy, mají také mnoho společného a jejich závěrečný stisk rukou je jen důkazem, že i oni jsou si toho vědomi. Heat není dokonalý film, atmosféra a zábava nemusí být po celé tři hodiny vyrovnaná, ale rozhodně bych z něj nic nevystřihával, je to prostě výsledek cesty, kterou se Michael Mann vydal, když chtěl stvořit ultimátní kriminálku - což se povedlo. 9/10(18.6.2008)

 • Pumiiix
  *****

  Nekompromisní film, skvělé zrežírován, se scénářem který by mohl vyset ve výstavní síni. Nelítostný souboj mezi Al Pacinem a Robertem De Nirem, dva páni herci. Oba dva hrají skvěle a ani vám nepřijde, že sledujete „pouze“ film. Herecky je celkově snímek velmi dobře obsazen, všichni hrají maximum ze svých možností a je to znát. Akce je přehledná, účelná, nestříhá se, používají se delší táhle pohyby kamery a podbarvené účelnou hudbou. Nejlepší je, že nevíte jestli fandit dobrým nebo špatným, protože obě skupiny jsou nadmíru sympatičtí správní chlápci, což jde vidět i při rozhovoru u kávy. Snímek graduje a směřuje přímou cestou do finále, které jsem trochu očekával. V.I.M(22.12.2008)

 • DaViD´82
  *****

  Nelítostný souboj je znám především jako "ten snímek, ve kterém proti sobě konečně stojí Pacino s De Nirem". Což je ohromná škoda, jelikož oni jsou "pouhou" špičkou geniálního obsazení tohoto majstrštyku (nejen na poli kriminálek). Pevná režijní taktovka Michaela Manna s přehledem kočíruje i ty kvanta postav. Z nichž každá dostane přesně tolik prostoru kolik potřebuje a ani o chlup méně či více. Všechny motivace a pohnutky jsou naprosto jasné a přitom to není ani chvilku doslovné. Film tak má jedinou chybu a to, že některé dějové linky nejsou úplně dotáhnuty dokonce, ale zároveň naštěstí nevyznívají do ztracena. S výjimkou scény s prostitutkou, která nemá sebemenšího významu, ač se to celé dlouho přetvařuje, že je tomu přesně naopak. Prostě pěji ódy na herce, pěji ódy na Manna, pěji ódy na vše související s tímto majstrštykem a tak bylo, je a navždy bude.(12.4.2005)

 • mandes
  ****

  rozpočet : ? tžby celosvetovo : $187,436,818(15.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace