Nastala chyba při přehrávání videa.
 • monolog
  ***

  Tenhle film mě nijak nechytil. Za prvé je až příliš dlouhý a z toho následně nezáživný, vlastně se tam skoro nic neděje, všichni jen kecají a kde nic tu nic. Za druhý se mi mnohem víc zalíbil jeho originál Přepadení v LA od stejného režiséra, protože herci tam nejsou okoukaní a i když by dokázali těžko konkurovat kapacitám jako DeNiro a Pacino, jsou v těch rolích přesto mnohem přesvědčivější. DeNiro a Pacino totiž hrají úplně stejnej typ chlápků, jako už hráli spoustykrát dřív a taky to je proto pořád o tom samým. Ne že by to bylo špatný, ale jako tříhodinovej film je to nuda k ukousání a rozdělený na dvě části v televizi si to zas člověk nezapamatuje, o co tam vlastně šlo. Kdybych neviděl tu starší lepší verzi, nepamatoval bych si to dodnes.(27.12.2005)

 • Psema
  *****

  Doplňování vzdělání je někdy skutečně krásné... parádní scénář, skvělí herci, brilantní Mann, dost možná nejlepší přestřelka, jakou filmová historie poznala. Brrrr, ještě teď se z toho závanu geniality klepu.(7.7.2008)

 • Superpero
  ****

  Ultimátní souboj dvou ikon stříbrného plátna může začít, a věřte mi, že Michael Mann se toho zhostil se ctí. Pořád až fetišisticky zabírá noční město a vizuální stránce filmu se nedá nic vytknout. Jen škoda, že se snažil o přemrštěnou psychologii, takže každá i ta nejvedlejší postava tam má rodinu děti atd. proto film trvá olbřímí 3 hodiny a občas je to fakt na obtíž. Jinak ale zahrané to je bravurně a mezi thrillery se jedná o čistý nadprůměr.(12.9.2006)

 • DaViD´82
  *****

  Nelítostný souboj je znám především jako "ten snímek, ve kterém proti sobě konečně stojí Pacino s De Nirem". Což je ohromná škoda, jelikož oni jsou "pouhou" špičkou geniálního obsazení tohoto majstrštyku (nejen na poli kriminálek). Pevná režijní taktovka Michaela Manna s přehledem kočíruje i ty kvanta postav. Z nichž každá dostane přesně tolik prostoru kolik potřebuje a ani o chlup méně či více. Všechny motivace a pohnutky jsou naprosto jasné a přitom to není ani chvilku doslovné. Film tak má jedinou chybu a to, že některé dějové linky nejsou úplně dotáhnuty dokonce, ale zároveň naštěstí nevyznívají do ztracena. S výjimkou scény s prostitutkou, která nemá sebemenšího významu, ač se to celé dlouho přetvařuje, že je tomu přesně naopak. Prostě pěji ódy na herce, pěji ódy na Manna, pěji ódy na vše související s tímto majstrštykem a tak bylo, je a navždy bude.(12.4.2005)

 • Flipper
  ****

  2:40 minut filmu. Dalo sa to rozdeliť aj na 1:30 - akcie, prepady, streľby a 1:10 - rodinné drámy policajtov a zločincou. Najlepšie vychudnutého sympaťáka stvárnil Al Pacino a De Niro toho ako chladnokrvný trestanec veľa hrať nemusel. Nebolo to zlé, ale trochu predvídateľné a miestami nudné.(1.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace