Tenhle film mě nijak nechytil. Za prvé je až příliš dlouhý a z toho následně nezáživný, vlastně se tam skoro nic neděje, všichni jen kecají a kde nic tu nic. Za druhý se mi mnohem víc zalíbil jeho originál Přepadení v LA od stejného režiséra, protože herci tam nejsou okoukaní a i když by dokázali těžko konkurovat kapacitám jako DeNiro a Pacino, jsou v těch rolích přesto mnohem přesvědčivější. DeNiro a Pacino totiž hrají úplně stejnej typ chlápků, jako už hráli spoustykrát dřív a taky to je proto pořád o tom samým. Ne že by to bylo špatný, ale jako tříhodinovej film je to nuda k ukousání a rozdělený na dvě části v televizi si to zas člověk nezapamatuje, o co tam vlastně šlo. Kdybych neviděl tu starší lepší verzi, nepamatoval bych si to dodnes.(27.12.2005)

Doplňování vzdělání je někdy skutečně krásné... parádní scénář, skvělí herci, brilantní Mann, dost možná nejlepší přestřelka, jakou filmová historie poznala. Brrrr, ještě teď se z toho závanu geniality klepu.(7.7.2008)

Ultimátní souboj dvou ikon stříbrného plátna může začít, a věřte mi, že Michael Mann se toho zhostil se ctí. Pořád až fetišisticky zabírá noční město a vizuální stránce filmu se nedá nic vytknout. Jen škoda, že se snažil o přemrštěnou psychologii, takže každá i ta nejvedlejší postava tam má rodinu děti atd. proto film trvá olbřímí 3 hodiny a občas je to fakt na obtíž. Jinak ale zahrané to je bravurně a mezi thrillery se jedná o čistý nadprůměr.(12.9.2006)

Nelítostný souboj je znám především jako "ten snímek, ve kterém proti sobě konečně stojí Pacino s De Nirem". Což je ohromná škoda, jelikož oni jsou "pouhou" špičkou geniálního obsazení tohoto majstrštyku (nejen na poli kriminálek). Pevná režijní taktovka Michaela Manna s přehledem kočíruje i ty kvanta postav. Z nichž každá dostane přesně tolik prostoru kolik potřebuje a ani o chlup méně či více. Všechny motivace a pohnutky jsou naprosto jasné a přitom to není ani chvilku doslovné. Film tak má jedinou chybu a to, že některé dějové linky nejsou úplně dotáhnuty dokonce, ale zároveň naštěstí nevyznívají do ztracena. S výjimkou scény s prostitutkou, která nemá sebemenšího významu, ač se to celé dlouho přetvařuje, že je tomu přesně naopak. Prostě pěji ódy na herce, pěji ódy na Manna, pěji ódy na vše související s tímto majstrštykem a tak bylo, je a navždy bude.(12.4.2005)

2:40 minut filmu. Dalo sa to rozdeliť aj na 1:30 - akcie, prepady, streľby a 1:10 - rodinné drámy policajtov a zločincou. Najlepšie vychudnutého sympaťáka stvárnil Al Pacino a De Niro toho ako chladnokrvný trestanec veľa hrať nemusel. Nebolo to zlé, ale trochu predvídateľné a miestami nudné.(1.8.2008)