Ultimátní souboj dvou ikon stříbrného plátna může začít, a věřte mi, že Michael Mann se toho zhostil se ctí. Pořád až fetišisticky zabírá noční město a vizuální stránce filmu se nedá nic vytknout. Jen škoda, že se snažil o přemrštěnou psychologii, takže každá i ta nejvedlejší postava tam má rodinu děti atd. proto film trvá olbřímí 3 hodiny a občas je to fakt na obtíž. Jinak ale zahrané to je bravurně a mezi thrillery se jedná o čistý nadprůměr.(12.9.2006)

Pětihvězdičková kriminálka. Předně díky dvěma dokonalým protějškům s tváří nesmrtelných hereckých hvězd. Zvlášť Al Pacino předvádí další výjimečný charakter své kariéry, jeho lovec hláškuje jedna radost a kdykoli zvýší hlas, věstí to něco dobrého. Krom toho: dva vrcholy namísto jednoho, perfektní dějová vypletenost, castingové bonbónky (Trejo, Gage, Rollins), hrozně vypadající culíkatý Kilmer, krásně vypadající přestřelky, celkové potěšení po vizuální stránce. Mann stále ještě užívá kamery bez píčovin a vše je tak hezky přehledné. Výtka by mohla směřovat k první polovině filmu, která neznamená až takový odvaz, ale né... funguje to jako výborná příprava na "přesahovou" půlku druhou. HEAT, to je zopakování hodná paráda.(26.12.2010)

Dva výteční herci podobných rolí Al Pacino a Robert DeNiro se konečně setkali ve společném filmu v (ne)jednom záběru a vše dopadlo velmi důstojně a na výtečnou. Jeden na straně práva, druhý gauner, oba k sobě mají úctu a přitom ví, že ve chvíli střetu to jeden z nich odskáče. Pointa filmu je sice od počátku jasná, ale to mi v tomto gangsterském filmu ani trochu nevadí.(8.5.2009)

Trochu mi vadilo, že film moc sklouzává do pozice "podívejte, vždyť gangsteři můžou bejt taky lidi". Ovšem atmosféra a Mannova práce s akcí stojí zato. Postavy v průběhu filmu vystřídají většinu moderních útočných pušek. Napočítal jsem Kalašnikov, M16, Colt Commando, Heckler a Koch (nebo CETME), Galil a FN. Plus nádherně majestátní hudba nakonec. Update: Tak, shlédnutí Affleckova The Town mě přinutilo k závěru, že žáci zatím nepřekřičeli mistry, hodnocení jde na max.(15.8.2006)

rozpočet : ? tžby celosvetovo : $187,436,818(15.12.2006)

• - Michaelu Mannovi trvalo 10 let, než film zrealizoval. (movieband)

• - Jde o první film, který uvedl na plátno Roberta De Nira i Al Pacina zároveň. Oba sice hráli ve filmu Kmotr II (1974), ale z chronologických důvodů se nepotkali na plátně. Reklama na film značně těžila právě z přítomnosti obou herců. (don corleone)

• - Spoiler: Film vychází ze skutečné konfrontace mezi chicagským policistou Chuckem Adamsonem a opravdovým Neilem McCauleym. Několik scén dokonce vychází přímo ze skutečných událostí. McCauley byl profesionální zloděj a byl zabit Adamsonovým týmem při přepadení jednoho obchodu s potravinami, v podobné přestřelce, jakou můžeme vidět ve filmu po bankovní loupeži. (3DD!3)