Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  *****

  Mistrovské dílo Michael Manna, které nikdy nepřekonal a nepřekoná. Setkání všech filmových elementů, které mohou ze snímku udělat skutečný zážitek. Už jen ten zvuk, ty rány, ty výbuchy... realita přátelé. Kdo překousne délku nemůže nebýt spokojen.(16.6.2004)

 • Cival
  *****

  Excelentní a ne úplně standardně pojatá kriminálka s kvalitními a prověřenými herci a tradičně brilantní režií Michaela Manna. Zraje jako víno. 4 a 1/2*.(20.2.2003)

 • tron
  *****

  „Súcit bol na programe včera. Dnes ma oberáš o čas.“ Pôvodne som chcel dať len 80%, ale – je to príliš dobré. Dvojnásobne ak HORÚČAVU porovnáme s Mannovým predchádzajúcim slávnym filmom, dobrodružnou milostnou freskou POSLEDNÝ MOHYKÁN, kde príbeh mimo strhujúcich akčných scén mierne stagnoval, ba miestami až nudil. V opulentnom kriminálnom epose HORÚČAVA nič také nehrozí – aj mimo skvelo naaranžovaných akčných scén (už legendárny masaker na preľudnenej ulici po nevydarenom prepade banky) si snímka udržuje výborné energické tempo dvoch inteligentných zrelých mužov na opačnej strane zákona (šialená scéna „posedenia nad kávou“ na tému „Ja s tým neprestanem.“ – „Ani ja.“). Tí sú v podaní veteránov Pacina (KRSTNÝ OTEC) a De Nira (KRSTNÝ OTEC 2) vierohodné, ľudsky funkčné figúrky. Kam by sa však podeli bez svojich tímov. Tie pozostávajú z takých spoľahlivých pardálskych „ksichtov“, ako sú Wes Studi, Danny Trejo, „bad boy“ Val Kilmer, Ted Levine alebo Tom Sizemore (a to vo vyložene podporných rolách exceluje minimálne ešte na nespoznanie zamaskovaný Jon Voight s Natalie Portmanovou a jediný muž, ktorý v tomto paradoxne veľmi čestnom súboji nehrá čistú hru, William Fichtner). Strhujúci a pôsobivý atmosférický (Mann svoje nočné Los Angeles jednoducho miluje) príbeh o tvrdohlavosti, mužskej zaťatosti, posadnutosti, drahých oblekoch a čistých priestreloch lebiek.(11.1.2009)

 • Radyo
  ****

  Skutečně kvalitní snímek o souboji policajta a mafiána v podání dvou hereckých veličin, Pacina a De Nira. Kromě nich ve filmu vystupuje další spousta známých herců, kteří do děje většinou přesně zapadají a dotvářejí tak atmosféru tohoto snímku, jemuž se dá vytknout snad jen poněkud přemrštěná délka.(17.5.2003)

 • Renton
  *****

  Scénář: Michael Mann .. Brilantní kriminální drama, které zdobí motiv nuceného střetnutí dvou sympatických a své branži plně oddaných chlapů, jenž mají mnoho společného, ale oba rozděluje ten zpropadený zákon. Formální stránka je, díky pečlivosti scénáristy a režiséra v jedné osobě, velice kvalitní a zahalena do napínavé atmosféry. Stejných kvalit dosahuje kamera a stejně tak potěší hudební doprovod. Velmi obsáhlé a zářivé je obsazení. Vedle své oblíbené hlavní hvězdy, Los Angeles, krásně industriálně chladné a neonem prosvícené, režisér přivedl ještě mnoho zajímavých a kvalitních herců, které i tak zastiňují perfektní Robert De Niro a Al Pacino. Jejich společná linie „polda chytá zloděje“ by stačila na samotný (kratší) film, ale dočkáme se spousty pohledů (nejen) do jejich soukromí, díky němuž si oba velmi oblíbíte a ač to nebudete chtít, jeden v tom boji padne.. Finále je sice zajímavé, ale vyústění je nepřekvapivé až hanba a postrádá, stejně jako finále Collateral, odvahu náročnějšího diváka potěšit a snímek vyvést ze zaběhnutých žánrových kolejí. 95%.(27.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace