Star Trek: Vesmírná loď Voyager

• Česko Star Trek: Voyager (více)
USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (více)

Série(7) / Epizody(168)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiální text distributora)

faborka

Můj nejoblíbenější Star Trek. Proč? Protože je naprosto odlišný od ostatních. Voyager se vyšší mocí dostane až do delta kvadrantu a cestu zpět si musí doslova vybojovat neprozkoumaným vesmírem plným nepřátel, zejména Borgy. Loď je průzkumná a nebyla konstruována pro dlouhé lety, posádka se musí sehrát s makisty a společně postupovat vstříc 70 000 světelných let vzdálené Zemi. Poprvé je kapitánem lodi žena Kathryn Janeway. A je skvělá!! Nevím kde jinde byla představena žena v nejvyšší funkci tak silná, erudovaná, neohrožená a přitom naslouchající a vnímavá k druhým. A možná proto mnoho mužů nepřišlo na chuť tomuto seriálu, protože u některých (ne u všech) se šovinismus zastavil a vlastně projevil jenom u Sedmé z Devíti. ()

babuška

pro mně nejlepší, zblbnul jsem kluky i bejvalou, dokonce jsme chtěli kuvamach ale narodil se syn, jo a sedmá nooooo tady není slov páč mozek nefunguje ()

goldvise

Moc rád jsem se na to díval. Je v tom poslání určitých ideálů. Je otázka jestli by se někdy podařilo lidstvu se k nim dopracovat. Byla mi hodně sympatická postava sedmé z devíti, a to nejen kvůli jejím vnadám, ale i co se týče vývoje postavy a jejího sžívání se s lidskou společností, ze které byla vyrvána v útlém dětství. A postava doktora - hologramu je v něčem podobná, také je odlišný, jakožto původně čistá technologie, ale vyvíjí se u něj osobnost s invencemi nad rámec původního poslání a dokonce kreativní složka osobnosti. Něco podobného bylo už u Pickarda a tady se to odehrává v neokoukaném stylu. ()

P/\/EL

no, sledoval sem to, hodně...ale, TNG best forever, no, tak je to mladší posádka, je to takové odlehčenější, takže jakoby zpátky ke kořenům - myslím k TOS, ale pro mě TOS nejzábavnější Star Trek a taky nejstylovější, no, zlepšily se triky - ale to je dobou, Voayger není špatná loď, ale na Enterprise D to nemá (moje nejobl., pak teda ještě pár těch Enterprise starších z filmů a nebo třeba z ta roku 2009..hm..). Hudba neni špatná, závěrečný titulky pokaždý, jojo, pěkný intro - snad lepší než TNG, ale kapitánka neni nesympatická, ale zároveň to není žádná sexbomba, chybí jí Picardovský charisma a povaha a kultivovanost, ano, jak je to odlehčené, tak je to méně kultivované jak TNG a řada dílů recykluje zápletky z TNG a TOS a logika někdy opravdu dostává zabrat, připadá mi to takové více televizní, dovolim si říct i více americké a méně mezinárodní jak TNG.....dříve by to hodnocení bylo i ****, ale když se pár dílů - prý těch lepších až nejlepších připomněl, tak teda se dostavilo zklamání a vystřízlivění a otřesení menší nostalgie a a jako nakonec je sakra lepší než celá řada jinejch sci-fi seriálů a řada dílů a sérií Hvězdný brány a lepší než laciný telenovely a jiný nekonečnosti....................................jo, radši Voayger než Ulici, ikdyž i u ní se člověk může pobavit a odreagovat - tedy jednou za půl roku(to stačí), tak teda Voayger taky neměl ani žádnej film nikdy......a....Tuvok neni Spock a holodoktor trochu zábavnější jak Crusherová, ale méně sexy, ale na Dr. McCoye nemá a Tom, Belana a další...no....občas jo, ale spíš ne, Sedmá z devíti hot, ale Dat byl zajmavější... ()

CokoMuffin

Já jako fanda Star Treku jsem si tuto sérii oblíbil ze všech nejlíp. A vlastně to pro mě byla poslední příjemná podívaná do světa Star Treku, protože další snímky (ať už se jednalo o seriály nebo filmy) podle mě stojí za prd (scénáře už totálně vaří z vody). Zpět k Voyageru. Pro mě strašně příjemná podívaná, se sympatickou posádkou, která vždy jedná v zájmu dobra… Místy se to sice může zdát už hodně přehnané, ale to k Star Treku patří, Hrdinové Star Treku prostě musí být ti hodní :) Myslím, že i zasazení příběhu je dobré, neokoukané... Naskýtá mnoho možností, zápletek a příběhů… Opravdoví trekkies mají sice většinou radši Novou generaci, nicméně já osobně radši koukám na 7 of 9 než na Data :) ()

Aceboris

Po seriály Star Trek: The Next Generation som nečakal, že môže byť ešte niečo čo ma zaujme až tak moc, že som bol schopný pozrieť aj 5 častí za sebou, naposledy sa mi to stalo so seriálom Nezvestní. Strašne sa mi páči spracovanie a téma cestovania po vesmíre a objavovanie neobjaveného, akurát tu je to trošku inak ako u TNG, tu sú k tomu nepriamo donútení potom čo bola celá posádka Voyageru odvrhnutá do sektoru "D". Pri tomto seriály sa dokážem veľmi dobre odreagovať a zasmiať. Určite je mnoho sci-fi seriálov no tento podľa mňa patrí medzi tie najlepšie. Žiaľ ako sme si mohli zvyknúť je dosť porovnávaný TNG a považujú ho za jeho kópiu, vykrádanie nápadov a dalo by sa pokračovať. Je len na divákoch čo si o tom myslia a kde je vlastne pravda. Určite som rád, že tento seriál vznikol u mňa 8,5/10 ()

plazmas

Vlastně nejméně Star Trek ze všech Star Treků. Přiklání se především na postavy než na technologie. I přes čachry s postavami můj nejoblíbenější Star Trek. ()

Korra

Voyager má velmi dobrou první a druhou řadu. Pak to začíná ztrácet dech a na chvíli ho nabere díky krásné Borgyni (Boržce?) Sedmé z Devíti. Sledovat její cestu k znovunalezení svého lidství mě bavilo. Bohužel i její téma se po nějakém čase vyčerpalo. I když jsem neměla moc ráda kapitánku Janewayovou, rozhodně je to lepší vyobrazení ženy ve vedoucí pozici než taková admirálka Cainová. Ke konci se ale děj příliš koncentroval na ni a na Sedmou a ostatní členové byly jen figurky do počtu. Tedy kromě Doktora!! Nejlepší doktor, který kdy ve světě Star Trecku byl, a to ani nebyl z masa a kostí. ()

Turtle

Z NG trojice asi nejlepší Star Trek protože je svůj vlastní. TNG se snažila nějak dožít dědictví TOSky a DS9 poznamenala snaha soupeřit s Babylonem 5. Voyager představil velmi nekonvenční ideu postavit posádku před mnohaletou cestu domů bez jakéhokoliv kontaktu s federací. Doktor v podání Roberta Picarda se přinejmenším vyrovná Data z TNG a je jednou z mých nejoblíbenějších seriálových postav vůbec. Ostatní postavy nezůstávají moc pozadu ať už jde o Cpt. Janeway, Tuvoka, Neelixe a nebo Sedmou z devíti. Mám moc rád i díly s Regem Braclayem ()

radimhasalik

Můj oblíbený seriál. Některé epizody jsou sice slabší, ale celkově stojí za to. Oblíbené postavy: Doktor, kapitánka Janeway, Neelix, královna Borgů. ()

Mkvenner odpad!

Voyager je asi nejhorším článkem Star Trek. Je to o to horší, že měl potenciál být mnohem více. Osamocená loď ztracena na opačném konci galaxie, která se musí vypořádat s nedostatkem zásob a faktem, že její posádka je nyní složena ze dvou skupin, které k sobě necítí žádnou lásku. Tento koncept by možná vyšvihl Voyager mezi nejlepší sci-fi seriály všech dob, kdyby autoři tento koncept v podstatě hned neopustili a nevrátili se ke konceptu ''mimozemská planeta týdne''. Většina posádky je naprosto nezajímavá, kapitán je pravděpodobně psychopat, pokud může, tak raději použije násilí a ohrozí svou posádku, přestože stále tvrdí opak. Hlavní technik nedokáže poznat hovno ani s trikodérem v ruce (doslova). První důstojník nemá žádnou osobnost a Harry je tam jen proto, aby jej mučili. Jediná opravdu dobrá postava je Doktor a to velkou mírou díky tomu, že je skvěle obsazená. Nejlepším ST seriálem dle mého názoru zůstává DS9, díky svým skvělým postavám a konfliktům, které dokáží episodu nést, i když děj někdy nestojí za nic. A ti, kteří tvrdí, že toto je nejlepší sci-fi seriál vůbec, se asi nikdy nesetkali s Battlestar Galacticou nebo Firefly. ()

Dexies

Dobrý nápad se ztracenou lodí a její cestou domů ... dramatické příběhy, nové rasy, Borgové, prostě špička! ... dynamické příběhy, akční děj ... ()

mikosuo

Prvý Star Trek seriál pri ktorom som strávil dlhý čas. Sympatické obsadenie mi k srdcu prirástlo veľmi rýchlo. A dlhoročné putovanie naprieč galaxiou ma uchvátilo a nakonci som bol sklamaný že to už končí ja by som bral ešte zopár sérií. Borgovia boli príjemným osviežením a časti s nimi patrili medzi najlepšie. ()

daniel131

na STV jsem se díval jako děcko. neskutečně mě bral. když ho teď opakují v TV, tak jsem se říkal "prehistorický šunt, dívat se na to bduu jen abych zabil čas." a ono ejhle - je to super! seriál je velmi originální, inteigentní, zápletky jsou neskutečně zajímavé. není to jako "to je vražda napsala" kde je to pořád stejné. vrah je někdo o kom by jste to něikd yneřekli a do každého případu se montuje nějaký totálně vylízaný policista. ve ST-V to tak není. co scéna, to originl. možná budou některým chybět pořádné bitvy a střílečky fazerů, ale to bych raději doporučoval kreslý seriál hěvzdných válek. star trek - paltí to všeobecně - není o nějakém krvavém a bitevním příběhu, ale o humáně vyhlížejícím společenství a životě jejich členů, které dbá na "lidskost". grafika a efekty by mohly být lepší, ale co by jsme chtěli v 90. letech, kde fungovala a byla přesvědčivá grafika nebo efekty na 100%? odemně to má prostě má 10 z 10. ()

StarFsh

Najhorší Star Trek seriál, občas až niekde na úrovni telenovely, kvôli ktorému svet Star Treku opustil Roland D. Moore a vrhol sa radšej na konkurenčnú Battlestar Galcticu. Jediným plusom tohoto seriálu, napriek všetkým hlúpostiam, ktoré obsahuje je, že sa aspoň pridržiava základnej Roddenberryho idei.  Toto nemohli zachrániť ani kozy Siedmej z deviatich... ()

Sandai

Pro mne nejlepší Star Trek vůbec. Nejspíš díky velkému a dlouhému odloučení od zbytku známého vesmíru mi přišel nejosobnější. Na každém kroku potkávají nové rasy, řeší nové problémy, stále vstupují do neznáma a touha po návratu domů je čím dál větší. ()

shivaki

Svého času (to když jsem na konci devadesátých let každý pátek večer spěchal z hospody domů stihnout další díl) by to byla jasná pětka. Avšak verdikt přísného soudce jménem Čas přiznává dost slabé 4 hvězdy. Pořád tu je epická oddysea kapitánky Janeway a její posádky napříč galaxií. Doktor je pořád stejně cool a Sedmá hot. Ovšem dějový obsah a zápletky jednotlivých dílů dokážou jen težko obstát v náročnosti současného diváka. Což ostatně lze říct o většině seriálových sci-fi klasik, ovšem ty opravdové to bohatě vyvažují "něčím kouzelným", co je dělá kultem (původní série ST, Doctor Who). To něco ovšem Voyageru chybí, což má za následek že až příliš často člověk sahá k "skip-to-next-episode".... +1 hvezda z nostalgie. ()