Star Trek: Vesmírná loď Voyager

• Česko Star Trek: Voyager (více)
USA, (1995–2001), 129 h (Minutáž: 45–90 min)

Kate Mulgrew, Robert Beltran, Roxann Dawson, Robert Duncan McNeill, Ethan Phillips, Robert Picardo, Tim Russ, Garrett Wang, Jeri Ryan, Jennifer Lien (více)

Série(7) / Epizody(168)

Voyager je čtvrtým, předposledním seriálem nesoucí jméno Star Trek. Premiéru měl v USA v lednu roku 1995. Děj se poněkud liší. Je sice opět situován na loď Federace, ale tím končí veškerá podobnost. U.S.S. Voyager totiž nebrázdí známý vesmír a neudržuje mír pod záštitou Federace. Hned při své první misi, která měla za úkol objasnit zmizení Makistské lodi s důstojníkem Hvězdné flotily inkognito na palubě, je přenesen vysoce výkonným zařízením na opačnou stranu galaxie, do nezmapovaného Delta kvadrantu. Posádka makistské lodi byla přenesena stejným způsobem, a protože její loď musela být obětována hned při prvním kontaktu s bojovnou rasou Kazonů, připojila se k posádce Voyageru a podřídila se jejím pravidlům. Voyager je nyní sám, bez pomoci Federace a spojenců... Jedno mu nikdo vzít nemůže... naději... naději, že narazí na cokoli, co mu zkrátí přes 70 000 světelných let dlouhou cestu. Posádka se s tíží svého osudu odhodlaně vydává vstříc nástrahám a dobrodružstvím zpátky domů. (oficiální text distributora)

Kingjiri

Po DS9 opět návrat ke kořenům, kdy má každej díl svojí zápletku a neni žádná jednotící linka napříč dílama. Opět však zase jako v případě TNG chybí vývoj postav, kterej je tentokrát v podstatě nulovej. Naštěstí včas nastoupí do posádky Sedmá z devíti a dojem z průměrný posádky značně vylepší. Poslední dvě série jsou však dost nudný a zajímavejch dílů v nich je jako šafránu. Nejvíc na Voyageru oceňuju možnost si bez nutnosti osvěžování průběžnýho děje kdykoliv pustit ty nejlepší epizody, tři silnější hvězdy. ()

artuš

Nejlépe obsazená řada.Docela jsem se bál,když obsadili do role kapitána ženu. Ale zvládla to výborně a dokázala povznést laťku vysoko.Ale co musím uznat byla lepší na ž J.picard. ()

Wencek

ST Voyager je s DS9 (od 3.serie) na druhém místě v mé oblíbenosti světa a seriálu ST. ST Voyager mi přijde více akčí než jiné serie a někdy to neni na škodu. Co mě občas vadilo bylo, že se našel naprosto zbytečný díl s dětma. Jinak to ale nenarušilo kvalitu tohoto seriálu. Ale musím si rejpnout ještě do jedné věci a tou je kapitán Janewayová, to je nejhorší postava snad z celého světa ST. Bože jak je trapná, ještě že situaci dokáží zachránit ostatní postavy v čele ze Sedmou z devíti a jejími božskými implantáty. Obsah dílů je docela pestrý a celkové zpracování je též provedeno kvalitně. Proto není co řešit *****. ()

Charpy

Nejsem Star Trek fanoušek a ani ST seriálů, ale Voyager jsem sledoval poctivě vždy v pátek na Čt1 a těšil se jak se Voyager přiblíží zase o kousíček Zemi, ikdyž ho vždy potká nějaká nepříjemnost. ()

swiss

Mam rad Star Trek. A tenhle mam rad nejmin. Az do prichodu Borgu je to nuda. Neelix je otravnejsi nez vetsina nepratel neomylne a ultracharakterni Katrin. Proto mam radsi DS9, kde maji hlavni postavy i svoje chyby. A to vcetne kapitana. ()

Lamount

Jako Star Trek serial asi nejslabsi, ale jako sci-fi serial porad prijemne pokoukani. Ke konci uz se to trochu zvrhavalo v nepovedenou silenost, ale prvni rady jsou verne symbolice Star Trek a tema cesty domu bylo velmi zajimave. Proste at tak, ci tak, patecno odpoledne za mych skolnich let patrivalo Star Treku:) ()

Perr

Velice kvalitní generace, v nápadech trochu zaostává za Novou generací, ale dotahuje to dobrýma charaktery v čele se sedmou z devíti, po Deep space příjemná podívaná. ()

Nyan

Můj nejoblíbenější Star Trek seriál a zároveň poslední v duchu Nové generace. Hlavní dějová linie jakožto mnohaletá odysea z neznámého kouta galaxie domů dovolila nastolit i zajímavé otázky soužití na jedné vesmírné lodi a dočkali jsme se i dětí narozených na Voyageru. Jak už to u těchle kolosů bývá, kvalita dílů nebyla vyvážená, některé si ale stále živě pamatuju i po letech. (Poznámka pro sebe: Měl bych se na Voyeger podívat znovu.) Co musím vytknout, je, že série si podle mě zasloužila lepší závěr než SPOILER "Vrátím se zpět v čase a všechno napravím a ještě při tom jen tak mimochodem vyřeším borgskou otázku." ()

Dubron

Moc se mi to nepozdává, už jen kvůli tomu, jak si "kapitánka" Janeway nechá do všeho kecat a na můstku má totální bordel tohle by Picard nedopustil :) ()

Shakaar

Trochu úpadek. Tedy trochu větší než se doufalo. Voyager jde narozdíl DS9, které je z nepochopitených důvodů příliš zatracované, víc na ruku původní serií střižené častými odkazy na TNG. Seriál se zase jako předchozí počiny dost pomalu rozjíždí, což je trochu škoda, protože prostředí do kterého je seriál zasazen volá po kvalitní zápletce. Místo toho ale vidím klasický model klasické serie planeta týdne, emzák týdne a za rady místního znalce Neelixe, kterého vezmou jako průvodce vesmírem aby to nevypadalo že letí uplně naslepo. Bohužel to seriál často zhazuje, Nalaijnovaný děj, příliž mnoho technických nelogičností /ještě víc než ze staré dobré TNG/, až příliž zatvrzelá a správňácká kapitánka (rozhodnutí si vždy moralněj nějak opodstatní), vůlkánec, který nápadně tedy spíše nepovedeně je náhraškou za Spocka. Mohlo by se pokračovat dál. V pozdějších serií ta naivita trochu ustupuje. U postav je viděn nějaký ten vývoj, ale na DS9, který je v tomto jednička to prostě nestačí. Celkově to prostě sráží fakt, že každá nová epizoda je prostě reset a to co se stalo minule najednou neplatí. Je jedno jak loď byla zničena, kolik zdrojů ztratili, kolik lidí ztratili. Prostě něco jako Andromeda, až na to že tady to mysleli smrtelně vážně a Andromeda měla Dylena /Kirka/ Hunta,  zatímo Voyager dostal ženského Picarda - který ještě sklouzl do toho nejhoršího stereotypu. Škoda, mělo to obrovský potenciál a někde jsem i slyšel že pilot sledovalo 24.4 milionů diváků. Celkově bych řekl že přestože co se týče popularity Voyager předčil DS9 - hlavně díky přítomnosti So9, ale tak bych řekl že na Voyageru bylo v plné nahotě vidět počátek problémů které vedly nakonec k kritickému i finančnímu propadáku Start Treku: Nemesis a následnému zrušení ST: Enterprise. ()

TomJ

Tento Star Trek serial ma az tak nedostal. Nepacilo sa mi obsadenie kapitanky, ale Sedma z deviti stala za hriech. ()

PB2

Zatím jsem viděl jenom prvních 5 dílů, takže tenhle komentář časem zaktualizuju, ale moc nadšený tím seriálem nejsem. Dokoukal jsem Novou Generaci, a pak si pustil tohle, a je tam vidět ten propad. Je to divné, plné divných postav, celkově se ani netváří, že by se měli vracet domů, spíš si jenom tak poletují. Když v NG všichni mluvili anglicky, dalo se to pochopit, ale tady na druhé straně vesmíru? Navíc se tam spousta věcí opakuje (a to sem viděl jenom 5 dílů!). ()

SuicideKing

nejhorší trek v celém universu.. janeway 0/5 - iritujiící piča , chakotay 0/5 - snad nejdebilnější poskok ever , torres 0/5 - drsna jak medvidek na hrani , paris 0/5 - rebel se vším všudy :DD , neelix 0/5 - wtf emzák ve špatným smyslu , the doctor 4/5 - jedna z mala zajimavých postav , tuvok 0/5 - extremne nezajimava postava, Seven of Nine 5/5 - jedina postava kvuli ktere se na to da koukat , borgove 5/5 - jedinej dobrej nápad v tomhle serialu ()

Lorge

Trvalo to jednu sérii a pět dílů, než jsem se konečně "dostal" do posádky Voyageru :-) Rozhodně to není TNG, ale definitivně mají něco do sebe. Možná, až podstoupím kompletní trip s kapitánkou Janeway, tak přidám i tu jednu hvězdičku navrch ;-) P.S.: Když vezmu kolikrát posádka Voyageru změnila čas a zapoměla, co se vlastně stalo, tak to vlastně musela být docela nudná cesta domů :-D ()

RedRose

USS Voyager! Prakticky vším, je tento seriál pokračovatelem mega-úspěšné Nové generace a kvalitou zpracování je na tom prakticky stejně (jen je o pár let modernější). Skvěle napsané a zahrané příběhy, mnohdy s morálně filozofickými přesahy od minulosti, až do současnosti, jsou zde stejně nenásilné a přirozené, jako v ST:TNG. Jedna věc ale posouvá ST:VOY ještě na vyšší úroveň nad ST:TNG a to je jejich poloha ve vesmíru. Cpt. Picárd měl vždy ve všech situacích v zádech celou flotilu spojené federace planet. Ničemu to nevadilo, bylo to součástí příběhu, ale Cpt. Janneway je s neúplnou posádkou na USS Voyager uvězněna v delta kvadrantu a cesta zpět by měla trvat 75 let. Tímto nepatrným rozdílem, kdy se musí sami a bez pomoci flotily spojené federace planet dostat ze všeho, co jim neznámý vesmír nastraží do cesty, se Voyager svou zajímavostí posunul lehce nad Novou generaci! Díky tomu (přiznávám, že Jeri Ryan na tom má taky podíl) se z ST:VOY stal můj nejoblíbenější Star Trek. Tohle je již bez diskuze kultovní dílo a málo co se tomu dějově alespoň přiblíží. 100% ()

HELLBOY-DB

1. série: 80 %, 2. série: 60 % 3. série: 80 %, 4. série: 90 %, 5. série: 80 %, 6. série: 80 %, 7. série: 80 % ==== 79% V každé sezoně je tak 3 až 5 velmi podprůměrných dílů sezonu hodnotím bez nich. I mistr tesař se někdy utne. ()