Rodina Sopránů

• USA The Sopranos (více)
USA, (1999–2007), 78 h 30 min (Minutáž: 43–72 min)

Tvůrci:

David Chase

James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli, Dominic Chianese, Steven Van Zandt, Tony Sirico, Robert Iler, Jamie-Lynn Sigler (více)

Série(6) / Epizody(86)

Americký dramatický televizní seriál The Sopranos, který získal celou řadu prestižních cen, vzešel z tvůrčí dílny Davida Chase a byl natočen v původní produkci HBO. Vypráví o mafiánském bossovi z New Jersey Tonym Sopranovi, který musí čelit celé řadě těžkostí ve snaze vyvážit svůj často konfliktní soukromý život s prací pro zločineckou organizaci, jíž stojí v čele. Hvězdami seriálu jsou James Gandolfini (Tony Soprano), Lorraine Braccová (terapeutka dr. Jennifer Melfiová), Edie Falcová (Sopranova manželka Carmela), Michael Imperioli (Tonyho synovec Christopher), Dominic Chianese (strýc Junior) a další. Seriál se na HBO v USA vysílal od ledna 1999 do června 2007, měl šest sérií a 86 epizod. Byl také uveden v dalších zemích. Vanity Fair jej nazval „největším dílem popkultury naší doby“. Seriál díky brilantnímu uměleckému zpracování nastavil vysoko laťku svým následovníkům a prorazil cestu mnoha dalším úspěšným televizním seriálům. Získal celou řadu cen, včetně 21 ocenění Emmy a pěti Zlatých glóbů, a stal se předmětem mnoha analýz i parodií. (HBO Europe)

Profík

Naprosto lahůdkově obsazené, skvěle zahrané. A ty charaktery jsou naprosto geniální. Občas je to napínavé , občas je to humorné. Nemůžu ani vypíchnout nějakou oblíbenou postavu, těch je tam moc a každá má šmrnc. Dost se mi líbí, když se objeví FBI, tvůrci ale scénami s agenty šetří jako šafránem. Ale ten díl, kdy se snaží instalovat odposlech do domu Sopránových je jedním z mých nejoblíbenějších. 95%. ()

Gustavo

Základ je nahozen v "oficiálním textu distributora". Tony Soprano není mafiánský boss, je to především alter ego nás všech. Vcelku zavrženíhodný charakter (kterého někdy máte chuť obejmout), jehož pohnutky jednoduše nepochopíte, až vám dojde, že důvodem je možnost vaší vlastní interpretace. To vše podpořeno geniálním soundtrackem (scéna, kdy FBI napichuje Tonyho sídlo a do toho hraje "Every breath you take" atp.), Gandolfinim, kterému věříte family mana i zabijáka a nejlepším finále v historii mnou viděné televizní tvorby. ()

aproz

Jeden z TOP serialov, nezabudnutelny James Gandolfini (RIP) - Masterpiece/// What's that smell? Did you guys go to a sushi bar? The fuck's he talkin' about? I thought you were a baccalà man, Uncle Jun. What are you doin' eatin' sushi? You fuckin' run off at the mouth, you know that? South of the border, down Mexico Way =DDDD ()

Lazy87

Tak jo, mám všech 6 řad za sebou a ten konec.... jako bych přišel o hlavu. Nicméně postavy Pouliho, Sila a Tonyho byly perfektní. Každého jsem buď nenáviděl, nebo obdivoval. Naví jsem poznal Jamese Galdolfiniho, za což jsem rád, možná jen trochu pozdě. Shrnuto cca 90% ()

a.d0

Jediný seriál ktorý kvalitou súperí s Breaking Bad. Ale tento mi po vzhliadnutí viacej brnkal na city kedže Tony už je hore.Seriál ktorý mi chýba najviac na svete,ked som večer pri pc pustím si nejakú výberovku. PS: Ja nechápem ako niekto može hodnotiť seriál ak ho nedopozeral do konca ,lebo kto videl Sopranov celých nedal by menej ako 5*. ()

maxi_tom

Seriál, ktorý stál pri zrode súčasnej modernej televíznej tvorby a vo svojej dobe lámal rekordy sledovanosti. Perfektná, komplexná sonda jedného mafiánskeho klanu z Jersey. Skvelý scenár, množstvo už legendárnych dialógov a hlavne životná rola Jamesa Gandolfiniho aka Tonyho Soprana. Pre mňa top seriál a po dlhšej dobe ho mám opäť rozpozeraný, takže o zábavu mám postarané. 5*(10/10) ()

Athamas

Breaking Bad a The Sopranos si u mňa delia prvé miesto medzi seriálmi kritici naserte si. Toto je proste show, ktorá nemá konkurenciu. Aké game of thrones aké house of cards??? Tony Soprano a Walter White sú charaktery ktorých vývoj chcem sledovať... ()

Suzzie

Brilantni a strhujici serie s jedinecnymi zvraty, psychedelickymi momenty a jedinecnymi hereckymi vykony. Naprosto "must to see"! ()

louislumiere

Takže vážení producenti, víme co lidi nejvíce hltají? Cože?! Přátelé, sitcom se přece už vyčerpal. Znova. Telenovela? Máte lidi za blbce? Na tom nic netrhnem. Všichni ven!!! Moment, moment, vy tam vzadu, no vy, za tím fíkusem, neschovávejte se a nahlas! Že lidi blbci jsou, ale mají nakoukáno? Bingo! Máte na mysli ďábelský mix vztahové telenovely a černého humoru? S notnou dávkou důrazu na současnost? Drogy? Sex? Násilí? Rock´n´roll? Předsudky všeho druhu? OK! Takže Chase si bere na starost Itálii, tu rozjedeme první. A vy Alane, vy máte tu Americkou krásu a jste teplej, takže se dáte do toho pohřebního ústavu...............Možná se pletu, ale zhruba takhle to vnímám. Tony a spol. jsou do jisté míry vážnější a ucelenější počin než Odpočívej v pokoji, ale ta podobnost bizarních rodin je až k nevíře. Dokonalá "inteligentní" telenovela ke které rádi usedáte znova a znova jako vaše babička k Esmeraldě a vaši rodiče k Dallasu. Nu což, baví to a to je přece hlavní. ;-) 4 hvězdy za ten konec. ()

andreas_tool

Jako upřímně? Je to doooost zdlouhavý, pomalý.. Dobře zahraný, ale po 10 dílech se fakticky NIC nestalo! Ve čtvrté sérii jsem si řekl, že už se dodívám. A v poslední sérii mám jasno. Ze šesti sérií měli udělat 3 série. Nebo dvě. EDIT: když jsem zjistil u 12. dílu šesté série (poslední, juchuuu!), že šestá série nemá standardních 13 dílů, ale 21, propadl jsem trudomyslnosti. Za mě 2,5 * ()

frasier

Kde začať? Dokonalosť? Majstrovské dielo? Vrchol seriálovej tvorby HBO? Superlatívov by sa dalo nájsť niekoľko ale žiaden nevystihne tento seriál vo svojej komplexnosti, Sopranovci nie sú len seriálom, alebo mafiánskym eposom. Je to umelecká freska zločinu, rodiny a všedných problémov s ktorými sa potýkajú všední ľudia, politici aj zločinci. Seriál určite nie je pre každého, mnoho ľudí tempo seriálu odradí, musíte mať čo to napozerané a niekedy mať aj trochu výdrž ale odmena ktorú dostanete je na nezaplatenie. Nečakajte napäté cliffhangere a zvraty, na to sú iné skvelé seriály. Tu nájdete starostlivo vystavanú osobnosť hl. hrdinu ktorý má zásady, neznáša klamstvo, faloš, závislosti, slabochov. Tony Soprano je mafián, bezcitný vrah ale aj starostlivý otec ktorý svoju rodinu miluje, začne Vám byť sympatický, začnete mu fandiť, pretože tak celkom nemôže za to kým sa stal a napriek všetkým bláznovstvám a svinstvám mu to odpustíte, je to predsa Váš Tony. Časom ale scenáristi začnú viac ťahať na povrch jeho temnú stránku a drobné nuansy ako jeho malichernosť, závisť, mamonárstvo, snaha prekaziť každú radosť svojej sestre a všetky zlé vlastnosti ho pohlcujú a vyzerá, že prevládajú. Čakáte, že sa každú chvíľu vykúpi ale.... Čo Vám budem hovoriť, treba si to pozrieť. Gandolfini v hlavnej úlohe je bezkonkurenčný, dokonalý, zrástol s postavou, ostatní herci sú minimálne takisto skvelí (Chrissy, Carmella, Paulie, Uncle Jr.,...). Tento seriál vydláždil cestu ďalším quality tv ako Wire, Breaking bad, atď. Nebyť Sopranos a ich úspechu, nemáme veľmi veľa iných seriálov. Preto nemám pre Davida Chase-a a Sopranos nič iné iba obrovský rešpekt. ()

JC_Gucci

Sonda do života sociopata v mafiánském kabátě. Sopranos patří mezi nejlepší seriálovou tvorbu a zůstane klasikou už navždy. Výborný scénář, skvělé herecké výkony, zábava od prvního do posledního dílu. ()

Argocz

No byla to dlouhá jízda. Seriál není jen o mafii ale i o rodině, přátelství, práci, vztazích, vzestupech a pádech. Je zde i lidská psychika a spousta zajímavých témat k zamyšlení. Jediné mínusy jsou asi jen nějaké výplňkové epizody a to že je seriál na můj vkus dost pomalý až tak že jsem s tím chtěl seknout. Co se týče konce tak musím říct že je bravurní a pořád mi to hlava nebere. ()

StaryJano

Charaktery jsou sice fajn, nicméně tady jde o něco jiného. Stejně jako v Rayovo Bigger Than Life i tady jde americká nukleární rodina do pekla. ()

TrokUruk

Mám strašně rád mafiánské filmy typu Casino, Gotti nebo Good Fellas, ale tohle bylo úplně něco jiného. Mafiáni tady nejsou nedotknutelní, nesmrtelní ani všemocní. Umírají na rakovinu nebo z důvodu, že se obrátili proti zásadám, které se zavázali ctít. Jsou to normální chlapi s normálními starostmi, jenom se prostě rozhodli vydělávat trochu jinak. Hrozně mě mrzelo, že seriál skončil a jak skončil. Happy end jsem nečekal. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young