S čerty nejsou žerty

• angličtina Give the Devil His Due (více)

V jednom malém knížectví žijí všichni, kdo ve správné pohádce nesmějí chybět. Stárnoucí kníže, kterého už nebaví vládnout, jeho dvě dcery - zlomyslná, nafoukaná Angelina a skromná, pohledná Adélka, vychytralý správce, který se stará jen o to, jak naplnit vlastní měšec na úkor knížecí pokladny, čestný Petr, kterého se zlá a chtivá macecha Dorota Máchalová snaží se správcem připravit o rodný mlýn. A taky je tu peklo, které pečlivě sleduje všechny špatné skutky a v pravou chvíli rázně zakročí. A tak když se čas naplní, je vyslán mladý čert Janek, aby přinesl do pekla zlou Dorotu. Omylem však přinese Petrovu hodnou babičku, a když se pokouší chybu napravit, skončí s Petrem v knížecím vojsku. Ten pro změnu prchal před intrikami správce a jistě by drábům utekl, jenže pak se zdržel, protože s nasazením života zachránil knížecí dcery, když zastavil jejich kočár se splašenými koňmi. Petr a Janek se skamarádí a Petr se nabídne, že čertovi pomůže dokončit úkol. Dokonce i ve dvou však nebude snadný, protože Dorota má vždy po ruce nějaké to pírko, které je pro čerta pohromou. (TV Nova)

neo93

Jedna z nejlepších pohádek, která kdy byla natočena. Klasický příběh od Boženy Němcové, který je ale bravurně zpracován. Hvězdné obsazení, jenž se postaralo o skvěle zahrané postavy s již tradičními hláškami. A rozhodně nejlepší ztvárněné peklo v čele Luciferem alias Karlem Heřmánkem, i s jejich nezapomenutelnou váhou, která váží podle hříchů vážené osoby. Má naprosto nejoblíbenější pohádka ze všech na kterou se vždy moc rád podívám. ()

Inozuka

Pohádková klasika, která se neokouká. Vždycky mě svým neopakovatelným stylem uzemní Viktor Preis jako slizounský rádce. A také se občas přistihnu, jak si pobrukuji ústřední píseň... O zlidovělých hláškách ani nemluvě. Prostě špička. ()

Likan7

Fakt se snažím přijít pohádkám na chuť, ale ani tentokrát se mi to nepodařilo. Prostě mi to nesedí. Je tu kupa zlidovělých hlášek, který zvlášť já díky kolegům, co to milují, znám i pozpátku, ale jako film mě to prostě nebere. Padouši jsou zlý a hloupý, klaďas je nejchytřejší, nejhezčí a nejsportovnější. Proč sakra? ()

rublik05

Jedna z mála českých pohádek, které se podařilo stát se opravdu kultovní záležitostí nejen mezi vánočními pohádkami. Film má neuvěřitelně povedenou atmosféru, kvalitní herce a výborné herecké výkony, kupu vtipů a legendárních hlášek, hudbu z dílny pana Uhlíře, která tomu všemu dodává takový pozitivní šmrnc. Po všech stránkách je tato pohádka dokonalá, pro mě jedna z nejlepších českých pohádek vůbec. Naprostá klasika, která nikdy nezklame a vždy skvěle pobaví. 10/10. ()

rivah

Slabý scénář a realizace nijak nevyniká. Jen ty efekty a občas vtípek. Za ty tehdy mladé i starší herce přidávám hvězdičku. ()

Nix

Nejlepší pohádka pro mne. Kéž by Peklo existovalo a konalo svou povinnost jako v tomhle filmu. Znám všechno nazpaměť a stejně se vždy dívám. Tady jsem si oblíbil Vetchého. Hlášky jsou prostě geniální a budu se smát pořád. A proto všichni: "Ta naše hospoda odshora odsdola to je pěkné zařízení. Polívka hřeje se hostinský směje se ,že mu pívo dobře pění". ()

Dexx

"Máchale, spadlo ti to! Asi vítr!" nebo "Jéé, já si zlomil šavli..." jsou nezapomenutelné hlášky nezapomenutelného kaprála Petra Nárožného v podle mě nejlepší pohádce co existuje. Skvělá hudba, naprosto dokonalí všichni herci, spousta legrace a báječné peklo! ()

xladojx

Takhle kvalitní pohádky se již dnes netočí a pochybuji, že se točit budou. Na hezky vystavěném příběhu vyniká hlavně spousta zdařilého humoru, skvělé hlavní i vedlejší postavy v kvalitním hereckém podání a hlavně jeden z nejlépe ztvárněných pánů pekel... ()

Tiiso

Jedna z nejlepších pohádek jak českých tak o čertech. Naprosto dokonalé herecké výkony a příběh, který opravdu musí potěšit celou rodinu. ()

tucnak

Nevim, nikdy mě to moc nebavilo. A navíc všechno shrábne zase milá, hodná, nudná andělská blondýnečka. Pche. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček