• Gilmour93
  *****

  Ať už peklo bylo, nebo nebylo, tohle to vymyslelo dobře.. Vtipné, skvěle obsazené (Kemr, Preiss, Nárožný) a ve zcela nenucené atmosféře. Čím to, že se za posledních 20 let v žánru nikdo ani nepřiblížil? Mrknu a vidím… Dvě věci jsou jisté. Heřmánek patří do nejlepší filmové pětky v kategorii "Vládci pekel" (dále Nicholson, Pacino, De Niro, Stormare) a postava chamtivého správce nabízí nebývalou nadčasovou podobnost se současnými státními úředníky („Ne, ne, ne, to nemuselo být...“), či ministerstvem financí („Veškeré?!“, případně „Který z vás je nejbohatší?“). Je jen škoda, že už dávno neplatí to, co na konci říká vypravěč Munzar, že žádný člověk si nemůže myslet, že zlo zůstane nepotrestáno. Ostatně, kdo by pořád v pekle spravoval tu ztrhlou váhu…(1.9.2008)

 • DaViD´82
  *****

  Proklatě dobrý film. Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších a to nejen v našich hvozdech, luzích a hájích... Je tedy třeba psát více?(31.10.2007)

 • Hal_Moore
  *****

  Tímto dílem jsme světu ukázali, kde se natáčí nejlepší pohádky. Nebudu se tajit tím, že jde o mou nejoblíbenější pohádku. Ale uznejte, že si to zaslouží právem. Viděli jste někdy lepšího satana než Karla Heřmánka? Co třeba Al Pacino, říkáte si, ale Al Pacino je z úplně jiného světa, světa velkoměsta. Jeho dialogům rozumějí jen starší diváci, kdežto Karlovi rozumějí všichni, bez rozdílu věku. Viděli jste někdy lepší peklo než tady? Já tedy ne. Petr Nárožný ve své životní roli: Máchale.... Snad jedinou vadou na kráse je píseň "Petře Petříčku". Hynek Bočan musel dostat záchvat tvořivosti, protože tohle je opravdu jediný jeho dobrý film. Navíc, na český film perfektní hudba. Co chtít víc? Plný počet.(5.10.2006)

 • Tosim
  ****

  Pohádky, kde důležitou ůlohu hraje banda čertů, jsem vždycky považoval tak trošku za debilní, nicméně tenhle snímek má kvalitní předlohu a hodně toho stojí na hereckých výkonech - počínaje příjemným Vladimírem Dlouhým...(28.7.2003)

 • molotov
  *****

  Jedna z nej pohádek.(26.12.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace