Je pravda, že čerti bývají zobrazováni jako debilní bytosti s přinejmenším lehkým mentálním postižením, jenom Lucifer je obvykle chytrý, ale tady to je trošku jiné a je to jistě změna k lepšímu, navíc s kvalitními herci.(1.12.2003)

Pro mě jednoznačně nejlepší pohádka z českých filmařských končin, které zrůdnosti jako Z pekla štěstí nedosahují ani ke kotníkům. I dnes pěkné triky a hlavně geniální Karel Heřmánek.(24.12.2006)

Pekna humorna rozpravka, avsak mne staci na jedno pozretie... 22.01.2009 ______ Vladimír Dlouhý - (Petr) +++ Ondřej Vetchý - (Janek) +++ Jana Dítětová - (Babička) +++ Josef Kemr - (Kníže) +++ Viktor Preiss - (Správce) +++ Jaroslava Kretschmerová - (Dorota) +++ Dana Bartůňková - (Angelina) +++ Monika Pelcová - (Adélka) +++ Karel Heřmánek - (Lucifer) +++ Petr Nárožný - (Kaprál) +++ Vladimír Hrubý - (Čert-písař) +++ Luděk Munzar - (Vypravěč) +++ Jiří Růžička - (Čert) +++ Petr Růžička - (Čert) +++ Hudba: Jaroslav Uhlíř +++(6.8.2008)

Čerti jsou pekelníci až druhého stupně, prvního je tady Petr, který si z nich dělá žerty a to je asi jedinej.(30.5.2005)

Vynikající pohádka s nadčasovou a nejen-pohádkovou tematikou. A taky nejlepší dílo Hynka Bočana.(21.11.2008)