• Radek99
  *****

  Tak tahle pohádka se časem už zařadila do zlatého fondu česko(slovenských) pohádek. Líbila se mi již jako malému klukovi, líbí se mi i teď po více jak dvaceti letech, filmová kvalita přetrvala... Výborné herecké výkony, chytrý scénář, hodně humoru a sympatičtí čerti (ti jsou ale tak trochu jediným kontroverzním bodem pohádky - to, že my Češi v našich národních pohádkách máme tendence bagatelizovat úlohu pekla a zlehčovat až zesměšňovat postavu čerta, je všeobecně známo a svědčí to i o jistých rysech našeho národního naturelu. Tvůrci tohoto filmu však posunuli mantinely ještě trochu dál... Peklo a Lucifer jsou dokonce kladné elementy v opozitu hříšnému a veskrze zkaženému světu a postavám nahoře. ,,Díky" Boženo Němcová za toho Tvého ,,čertova švagra"...)(18.1.2007)

 • Enšpígl
  *****

  Mě by zajímalo, jak se čertí holky vyrovnaly s faktem, že jejich čertí kluci mají ocas vzadu .(25.12.2009)

 • Fr
  *****

  Podle mě je pohádka dobrá tak, jak dobří jsou záporáci. Kretschmerová, Preiss, Nárožný , to se musí vidět!!! Chytlavé melodie, neskutečné hlášky, ale hlavně Lucifer Heřmánek a futuristicky ztvárněné peklo, to je pastva pro oči i uši. Ať už peklo bylo nebo nebylo, bylo vymyšleno dobře. Hergot, kde se tady vzala ta kočka?(13.12.2006)

 • - Aby mohl Vladimír Dlouhý, který ztvárnila Petra, natočit všechny šemířské scény sám, věnoval se před natáčením tréninku se skupinou historického šermu Regius. (Mr.Hudson)

 • - Monika Pelcová, představitelka princezny Adélky, nebyla herečkou a šlo o její jedinou filmovou roli. (M.B)

 • - Ve scéně, kdy Adélka (Monika Pelcová) předává Petrovi (Vladimír Dlouhý) uzlík s jídlem, má hlavu v okně žaláře. Když ale zpívá písničku Petrovi, má římsu okna nad hlavou. (pávek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace