• Isherwood
  *****

  Jistě, paktovat se s čerty je sice nemorální, ale když je to sebranka těch největších sympaťáků v čele s (doslova) démonickým Karlem Heřmánkem, není těžké na pravidla této pohádky přistoupit. Hynek Bočan režíruje s přehledem, výprava je působivá (peklo zvláště), skvělé triky účelné a celá nálada snímku se nese v příjemně odlehčeném duchu, kde česká herecká elita cedí božské hlášky, což filmu otevírá cestu k vrcholu česko/slovenské pohádkové tvorby.(26.11.2006)

 • genetique
  ****

  Ďalšie spestrenie vianočných sviatkov, cez ktoré sa to rozprávkami len tak hemží a je veľmi ťažko vybrať tú správnu. Táto sa však konkurencie báť nemusí. Ale pár chybičiek krásy, ktoré bránia naj hodnoteniu odo mňa sa určite nájde. Tou prvou je vždy mne nesympatická Kretschmerová, ďalej niektoré nevyrovnané scény a úvod, málo priestoru pre Heřmánka a pekelné pekelno. 80%.(2.1.2008)

 • chezush
  *****

  ''Já to řeknu tatínkovi a ten Vám vyhlásí válku!'' Čertovským pohádkám se vyhýbám velkým obloukem, ale na Máchala se vždy jednou do roka ráda podívám. Je to totiž jediná pohádka, kde mi čerti nevadí.(26.12.2012)

 • - Ve scéně, kdy k zámku přijede kočár s knížetem, podá kníže Jankovi (Ondřej Vetchý) červenou šperkovnici. V další scéně kníže ukazuje Angelině (Dana Bartůňková) šperky v černé šperkovnici. (acik)

 • - Peklo z rozprávky sa natáčalo v jaskyni, kde okupačná sovietska armáda skladovala zemiaky, dočasne ich kvôli filmárom vypratala. (Raccoon.city)

 • - Ve scéně, kdy správce (Viktor Preiss) ukazuje knížeti (Josef Kemr) železnou kouli a snaží ji odtrhnout od kamene, nemá koule žádný vliv na brýle v ruce knížete. O chvíli později je však již koule přitahuje. (Jeldi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace