• belldandy
  *****

  "Té síly díl jsem já, jež chtíc páchat zlo vždy dobro vykoná." To říká Faustův Mefisto. Můžeme čerty samozřejmě vidět jako pokušitele, ale není přece nic nesmyslného v nich spatřovat i uskutečňovatele spravedlnosti na této zemi. A z toho hlediska nevím, proč se kdo z vás pozastavuje nad kladnou úlohou čertů v této pohádce. ( Takový ďábel je třeba i Wolland z Bulgakova Fausta a Markétky.) Tady i tam si my lidi na páchání zla vystačíme dočista sami a nebýt ďábla, který je alespoň občas ztrestá, byl by život na zemi opravdu peklo. - I pokud jde o mne patří tahle pohádka mezi nejoblíbenější, asi hned po Vorlíčkově Popelce. - A nejspíš díky písničkám Svěráka a Uhlíře jsem vždy měla dojem, že v ní poznávám svěrákovsky laděný humor. I když scénář je dílem zcela někoho jiného, takže ten dojem musí být nesmysl.(15.12.2008)

 • Galadriel
  ****

  Je pravda, že čerti bývají zobrazováni jako debilní bytosti s přinejmenším lehkým mentálním postižením, jenom Lucifer je obvykle chytrý, ale tady to je trošku jiné a je to jistě změna k lepšímu, navíc s kvalitními herci.(1.12.2003)

 • Oskar
  *****

  Jediný opravdu povedený film Hynka Bočana. Vynikající, vtipný scénář Jiřího Justa (Pátek není svátek, Babičky dobíjejte přesně!), krásná hudba Jaroslava Uhlíře, ale hlavně skvostné komediální výkony znamenitých herců - Karla Heřmánka, Viktora Preisse, Jaroslavy Kretschmerové, Josefa Kemra, Petra Nárožného a Ondřeje Vetchého. Pekelně dobrý film!(20.2.2003)

 • - Pohádkovým zámkem se stal zámek v Průhonicích kousek za Prahou. (Stocki)

 • - Ve scéně, kdy správce (Viktor Preiss) ukazuje knížeti (Josef Kemr) železnou kouli a snaží ji odtrhnout od kamene, nemá koule žádný vliv na brýle v ruce knížete. O chvíli později je však již koule přitahuje. (Jeldi)

 • - Ve scéně, kdy Petr Máchal (Vladimír Dlouhý) našel vlka, kterému chtěl uříznout ocas, hledá dýku. Nakonec využije jednu vystavenou na zdi. Přitom má ale celou dobu meč u opasku (ricky4)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace