• Gilmour93
  *****

  Ať už peklo bylo, nebo nebylo, tohle to vymyslelo dobře.. Vtipné, skvěle obsazené (Kemr, Preiss, Nárožný) a ve zcela nenucené atmosféře. Čím to, že se za posledních 20 let v žánru nikdo ani nepřiblížil? Mrknu a vidím… Dvě věci jsou jisté. Heřmánek patří do nejlepší filmové pětky v kategorii "Vládci pekel" (dále Nicholson, Pacino, De Niro, Stormare) a postava chamtivého správce nabízí nebývalou nadčasovou podobnost se současnými státními úředníky („Ne, ne, ne, to nemuselo být...“), či ministerstvem financí („Veškeré?!“, případně „Který z vás je nejbohatší?“). Je jen škoda, že už dávno neplatí to, co na konci říká vypravěč Munzar, že žádný člověk si nemůže myslet, že zlo zůstane nepotrestáno. Ostatně, kdo by pořád v pekle spravoval tu ztrhlou váhu…(1.9.2008)

 • DaViD´82
  *****

  Proklatě dobrý film. Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších a to nejen v našich hvozdech, luzích a hájích... Je tedy třeba psát více?(31.10.2007)

 • molotov
  *****

  Jedna z nej pohádek.(26.12.2004)

 • - Ve scéně, kdy Petr Máchal (Vladimír Dlouhý) našel vlka, kterému chtěl uříznout ocas, hledá dýku. Nakonec využije jednu vystavenou na zdi. Přitom má ale celou dobu meč u opasku (ricky4)

 • - Jana Dítětová měla hrát Dorotu Máchalovou (Jaroslava Kretschmerová), ale po přečtení scénáře trvala na roli babičky. (Ozo)

 • - Mlýn, ve kterém bydlel Petr Máchal (Vladimír Dlouhý) najdeme v obci Střehom nedaleko města Sobotka a pochází ze začátku 16. století. Výcvik vojáků se natáčel na statku v pražských Jinonicích. Schody, které vedly do pekla a některé další záběry, se natáčely na skalním hradě Sloup. Místo, kde si kaprál (Petr Nárožný) zlomil šavli, najdeme u zříceniny hradu Rotštejn v Klokočských skalách u Turnova. Princezna Adélka (Monika Pelcová) zpívala Petrovi u okna žaláře na hradě Kost, kde se filmovaly i scény z hradní kuchyně. (Stocki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace