Čerti jsou pekelníci až druhého stupně, prvního je tady Petr, který si z nich dělá žerty a to je asi jedinej.(30.5.2005)

Vynikající pohádka s nadčasovou a nejen-pohádkovou tematikou. A taky nejlepší dílo Hynka Bočana.(21.11.2008)

Tímto dílem jsme světu ukázali, kde se natáčí nejlepší pohádky. Nebudu se tajit tím, že jde o mou nejoblíbenější pohádku. Ale uznejte, že si to zaslouží právem. Viděli jste někdy lepšího satana než Karla Heřmánka? Co třeba Al Pacino, říkáte si, ale Al Pacino je z úplně jiného světa, světa velkoměsta. Jeho dialogům rozumějí jen starší diváci, kdežto Karlovi rozumějí všichni, bez rozdílu věku. Viděli jste někdy lepší peklo než tady? Já tedy ne. Petr Nárožný ve své životní roli: Máchale.... Snad jedinou vadou na kráse je píseň "Petře Petříčku". Hynek Bočan musel dostat záchvat tvořivosti, protože tohle je opravdu jediný jeho dobrý film. Navíc, na český film perfektní hudba. Co chtít víc? Plný počet.(5.10.2006)

• - Ve scéně odehrávající se v kasárnách při vojenské přehlídce, je možné zahlédnou v oknech žaluzie. (Dekovnik)

• - Aby mohl Vladimír Dlouhý, který ztvárnila Petra, natočit všechny šemířské scény sám, věnoval se před natáčením tréninku se skupinou historického šermu Regius. (Mr.Hudson)

• - Peklo z rozprávky sa natáčalo v jaskyni, kde okupačná sovietska armáda skladovala zemiaky, dočasne ich kvôli filmárom vypratala. (Raccoon.city)