• sud
  *****

  Krásná pohádka o statečném chlapci, vykutáleném mladém čertovi, dvou krásných princeznách, marnivém knížeti, protřelému správci a vydařených obyvatelích pekelného království. Velký podíl na úsěchu mají také písničky Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka, a neodolatelné herecké obsazení v čele s Vladimírem Dlouhým, Ondřejem Vetchým, Petrem Nárožným a Karlem Heřmánkem. Jedna z našich nejhežčích pohádek.(17.6.2006)

 • AngelAngie
  ****

  Klasika českých pohádek, kterou si každoročně ráda zopakuji...(3.6.2008)

 • genetique
  ****

  Ďalšie spestrenie vianočných sviatkov, cez ktoré sa to rozprávkami len tak hemží a je veľmi ťažko vybrať tú správnu. Táto sa však konkurencie báť nemusí. Ale pár chybičiek krásy, ktoré bránia naj hodnoteniu odo mňa sa určite nájde. Tou prvou je vždy mne nesympatická Kretschmerová, ďalej niektoré nevyrovnané scény a úvod, málo priestoru pre Heřmánka a pekelné pekelno. 80%.(2.1.2008)

 • castor
  *****

  "Zas ti to spadlo!! Asi vítr, ne?" Klenot mezi českými pohádkami!!(29.12.2006)

 • Marigold
  *****

  Hynek Bočan je zřejmě satanista každým coulem, jak jinak si vysvětlit tak sympatické peklo v čele s naprosto charakterním Luciferem ve velice pošukaném balení Karla Heřmánka? A vůbec... tahle rozprávka hnětá. Nebýt odporné princezny Adélky a jejího kastrátského prozpěvování, neměla by jediné chyby. Má v sobě cosi naturalistického a nepohádkového, a přece pohladí jak vlčí ohon. Navíc disponuje skutečně špičkovými choreografiemi, které se neztratí ani vedle takových Pirátů z Karibiku (není za tím Peter Koza?). Postavy krom zmíněné vypasené princezničky jedna báseň, zejména Janek, vetchý čert s hodností vraníka a cholerický generál Nárožný... Jo a ještě štěk Václava Vydry. Ten zlidověl. Ostatně jako celá tahle pohádka nepohádka.(30.5.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace