• Marigold
  *****

  Hynek Bočan je zřejmě satanista každým coulem, jak jinak si vysvětlit tak sympatické peklo v čele s naprosto charakterním Luciferem ve velice pošukaném balení Karla Heřmánka? A vůbec... tahle rozprávka hnětá. Nebýt odporné princezny Adélky a jejího kastrátského prozpěvování, neměla by jediné chyby. Má v sobě cosi naturalistického a nepohádkového, a přece pohladí jak vlčí ohon. Navíc disponuje skutečně špičkovými choreografiemi, které se neztratí ani vedle takových Pirátů z Karibiku (není za tím Peter Koza?). Postavy krom zmíněné vypasené princezničky jedna báseň, zejména Janek, vetchý čert s hodností vraníka a cholerický generál Nárožný... Jo a ještě štěk Václava Vydry. Ten zlidověl. Ostatně jako celá tahle pohádka nepohádka.(30.5.2005)

 • B!shop
  *****

  Perfektni pohadka, ktera se pribehove odlisuje od klasickejch pohadek, coz je dobre a navic tu je spousta vtipu. K tomu tu je pekna hudba, skutecne povedeny peklo v cele s Hermankem, naprosto dokonala Kretschmerova a pohodovy Dlouhy s Vetchym, takze to da jasnejch 5*.(1.1.2008)

 • castor
  *****

  "Zas ti to spadlo!! Asi vítr, ne?" Klenot mezi českými pohádkami!!(29.12.2006)

 • - Když si biřicové přijdou pro Petra Máchala (Vladimír Dlouhý) a utíkají za ním na půdu, lze rozpoznat, že stěna, která je vlevo od schodů, je uměle vytvořena s potaženým plátnem, protože se několikrát zavlnila. (chleba24)

 • - Počas nakrúcania prežili Vladimir Dlouhý (Petr) a Monika Pelcová (Adélka) milostný románik. (dyfur)

 • - Pohádkovým zámkem se stal zámek v Průhonicích kousek za Prahou. (Stocki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace