Batman a Robin

• USA Batman & Robin (více)

Milionář Bruce Wayne, který se skrývá pod maskou Batmana, se musí postavit vědci Victoru Friesovi, jenž se po nehodě v laboratoři změnil ve zločinného Mr. Freeze. Ten musí udržovat svou teplotu na bodu mrazu a v bizarním ledovém sídle se pokouší najít lék pro svou hibernovanou manželku. K provozu laboratoře, a zejména pak svého mrazícího brnění, potřebuje diamanty, které uloupí a ani Batman s Robinem mu v tom nedokáží zabránit. Protože jeho spotřeba diamantů je obrovská, podaří se Batmanovi vlákat ho do pasti na aukci a zajmout. K útěku mu pomůže Poison Ivy, dříve dr. Isley, která hodlá nastolit na Zemi vládu rostlin. Poison nabídne Freezemu spojenectví, nehraje s ním však čestně. Odpojila totiž od přístrojů jeho ženu a svedla to na Batmana. Mr. Freeze přísahá, že se pomstí a zmrazí svým novým vynálezem nejen Batmana, ale i celý Gotham a po něm celý svět. Pokud mu v tom chtějí Batman, Robin a jejich nová spolubojovnice Batgirl zabránit, nesmějí zaváhat ani na okamžik. (TV Nova)

corpsy

Fíha, tak tento film musí byť veľmi nemilovaný. Neviem prečo? Veď je to len naivný komiks, ktorý nemá vysoké ambície, len pobaviť a zarobiť. Až také nízke hodnotenie si nezaslúži. ()

Marek1991

Batman a Robin vyznel ako pekný film o novom priateľstve, doslova to vyzeralo tak rozprávkovo, ale miestami chladne, najmä po úmrtiach, skrátka tak umelo a neprirodzene. Ruku do ohňa by som za tento film nedal, lebo u mňa nenaplnil očakávania filmu o Batmanovi. Takmer všetky diely priniesli iný príbeh, iné postavy, iných hlavných hercov, iné spracovanie, niektoré boli temnejšie, iné komiksovejšie, ďalšie plné komerčných žvástov a udalostí. Niektoré už spomínané motívy nevyšli, či už to bola tá rastlina, tí záporáci alebo tie oblečenia. Nuž, nie všetky komiksové príbehy dopadnú aj filmovo úspešne. ()

Torision

No dost mě zaráží, že režisér, co natočil něco tak nesmírně kvalitního jako je Telefonní budka, dokáže i s takovýmhle obsazením natočit takovýhle zkurvení předtím dost povedenejch filmů o Batmanovi. Nebral jsem to ale vůbec vážně a dokoukal to bez větší újmy. ()

liquido26

Před nějakými 9 lety, když mi bylo 12 a viděl jsem tenhle film poprvé, byl jsem z něj nadšený. Teď jsem ho dlouhou dobu sháněl a když jsem se na něj kouknul znova přišlo zklamání. Jednoznačně nejslabší film série. George Clooney je sice docela sympatický Bruce Wayne ale mizerný Batman. V masce se tváří tak hrozivě, že jsem nevěděl, jestli se mám bát nebo smát. Celý film působí jako parodie na Batmana. Bohužel nechtěná parodie, která s e tváří smrtelně vážně a kde je jen několik vtipných hlášek a zbytek nuda (dobře, poslední půl hodina byla trochu zajímavější než celý předchozí film a díky krásné Batgirl se na ní dalo i dívat). Celý film je prodchnut zbytečnými a hlavně trapnými hádkami Batmana a Robina o to, koho vlastně ta Poison Ivy miluje a když se takhle hádají už asi potřetí nebo počtvrté, tak je divákovi trapně i za ně. Kdyby to bylo pojaté jako hodinu dvacet trvající opravdová parodie mohlo to fungovat. Pokus o vtipný akční film bohužel nevyšel. Ale abych jenom nekritizoval, tak se mi opravdu líbila Uma Thurman jako Poison Ivy, Alicia Silverstone coby sexy Batgirl a zamrzající Gotham byl taky moc pěknej. ()

ConanVJ

Tak toto je určitě nejhorší díl, celé série započaté Batmanem od Burtona. Celá temná atmosféra se vytratila pod mnohem barevnějším městem a to i po už tak ujeté trojce. U padouchů to vidím tak půl na půl. Arnold jako Mr. Freeze ušel a byl dobrým záporákem. Uma mi v roli Poison Ivy moc neseděla. Také nové obsazení Batmana mělo své mouchy. Batgirl Špatná nebyla. Kulisy města Gotham City se hodně změnili a přišlo mi spíš přeplácané různými sochami, barevnými domy atd. Celkově se film hodí tak na jedno podívání za deset let a to ještě zesláblo po nové trilogii a kdo ví, jak to bude po dalších DC filmech, kde se Batman objeví. Za mě 40% :) ()

Kryton

Schumacher nechal zteplat Batmana. Nechal z něho udělat milovníka latexu,neonů a bradavek. Nebýt hlášek Arnolda tak bych to nevydržel. Všem bohům děkuji za Nolana! ()

pivo odpad!

Joel Schumacher urobil asi najväčší omyl svojej kariéry keď natočil túto debilinu, ktorá nemá s Batmanom nič spoločné. Kopa záporákov, kopa klaďasov, že sa v tom nedá ani orientovať. ()

Džany

Jak někdo může takhle zničit památku Batmana ?! Jako komedie / parodie by to bylo geniální, ale tohle je katastrofa....Stupidní scénář, který by líp napsalo i dítě ze školky, (někomu se líbí, ale pro mě to byl) nejhorší Alfred a hrozné zpracování. Jediná věc, která tuto kompletní slátaninu zachraňuje je neskutečně sexy Uma Thurman, kvůli které sem se přemohl a tu hvězdu dal. ()

hous.enka

Jeden z důvodů, proč nejsem tak unešená ze všech těch nových Batmanů - Batman je pro mě zkrátka překombinovaná série a tenhle film je tím důkazem: dva záporáci (brečící Arnold a necitlivá Uma), spousta klaďasů (Batgirl? opravdu?) a celé to tak nějak zaniká. Jen ten George se mi jako Batman líbil. ()

mis-ko odpad!

Tomuto filmu som sa dlhé roky vyhýbal a odmietal som priznať jeho existenciu. Pre úplnosť batmanovskej filmografie som si ho však predsa len pozrel. A to bola chyba, veľká chyba. Ľudia pracujúci na tomto filme by si zaslúžili ak nie rovnosmrť, tak minimálne poslať do gulagu. Tam by ich prešli chute na podobné zhovadilosti, aké predvádzajú v tomto filme. Temná atmosféra Gothamu sa zmenila na neónovú diskotéku, plnú masiek a prskaviek, Batman sa zmenil na neschopného úbožiaka (ale s kreditkou - na meno Batman!!!), jeho verný komorník umiera na super exotickú chorobu a zachrániť ho môže len šialený zmrznutý vedec. Táto choroba ho evidentne pripravila o zvyšky súdnosti, lebo inak by si nedovolil zasvätiť svoju vtieravú neter do tajomstva domu Waynovcov. Neter v podaní A.Silverstone je ďalší zúfalý krok castingu, ktorý nie je možné rozumne vysvetliť. Najhorší je však Ďžordž Klúny, ktorého prihriate vševedúce úsmevy sa hodia na všetko len nie na rolu Batmana. Absolútnym vrcholom, za ktorý by som scenáristovi utrhal ruky a narval do prelle, je postava s nátvom Bane (v českom dabingu Ničitel). BANE, tvor, ktorý porazil Batmana, tento Nemesis všetkého jeho snaženia je tu podaný ako totálny nímand, ktorý funguje len na džúsiku. NO TO SNÁĎ NIE!!!! Pokračovať by som mohol do nekonečna, na záver teda len dva absolútne bezvýznamné (a jediné) plusy tejto chujoviny, ktoré zabezpečil Mr.Freeze: "Dej sem ten diamant kytko, nebo tě utrhnu" a "Zmrzni v pekle Batmane". AARGH.... ()

Cimr

Co proti tomu filmu všichni mají? Vemte si třeba herecké výkony! Například ten Arnoldův pohled, když se proti němu něco řítí nebo ten jeho pláč, když se dozví, že jeho žena vlastně nebyla odpojena! Ne, to byl jenom vtip. Teď vážně. Tenhle film má jedno veliké plus. Perfektní kostýmy. Třeba ty mužné batmanovské bradavky nebo to ženské poprsí u Batgirl (ano, čtete správně - jsem rád, že u toho tvůrci zastavili a neudělali z Alfreda Bat-old-mana). Ne, ale teď vážně. Úžasný je především scénář. Takhle originální zápletka už tu dlouho nebyla. SPOILER! Mr. Freeze, vědec, který spadl do velkého mrazicího boxu, sbírá po městě diamanty, aby oživil svoji mrtvou manželku. K němu se připojí Poison Ivy, vědkyně, která chce vyhubit všechny lidi na světě a místo nich sem vysázet kytky. A kromě toho umírá Alfred... Ale nebojte!!! Až se Mr. Freeze obrátí na správnou cestu, tak Batmanovi podá tajemný lék (celou dobu ho měl ve své umělé ruce!) a Alfred se uzdraví a je to správný hepijend, tak jak to mají diváci rádi. Ale teď vážně. Výborná byla scénografie, která proměnila tajuplný Gotham v ublikané neonové velkoměsto, kde Batman a Robin jsou největší atrakcí a chodí na různé plesy. Promiňte, nejde to. O tomhle filmu se prostě nedá mluvit vážně. Zklamání o to větší, že Batman je můj nejoblíbenější superhrdina. Líbila se mi na něm právě ta provázanost fikce s fakty. Takové to mrazení při představě, že se něco takového skutečně může stát a že Gotham City někde vážně může existovat. Ale na to Schumacher očividně kašle a místo tajemné atmosféry plní příběh blbými hláškami, většinou se vztahujícími k ledu a mrazu. A z úžasné ságy udělal hodně špatnou pohádku. ()

fcreading

Naprostá sračka aká kedy vznikla. Schumacher vie točit aj lepšie filmy. Navždy Batman sa ešte dalo vydržat, ale toto? Herecké výkony nestoja ani za spomenutie. ()

Rosana odpad!

No to si dělaj prdel! Takový megaobsazení v takový megakokotině! Bože, co mě přimělo koukat na tuhkle hovadinu až do konce?! Až mi bylo i líto chudáků hvězd, kteří ačkoliv se snažili, nepozvedli tento film a film zůstal píčovinou největší. ()

Z0oMb3E odpad!

Vau! Arnie vyriešil problém s globálnym otepľovaním a Clooney s O'Donnellom rozbili Gotham Rangers koučovaný práve roboArniem v hokeji s diamantom. V meste sa rozbujnela plevel a skamarátila sa vymetencom na steroidoch. Batman mimochodom s najdlhšími "ušami" na maske v histórii hraných filmov o Batmanovi a Robin, tak isto potecha teplých bratov v latexe, zachránia Gotham. Nechápem, ako sa Schumacher mohol podpísať pod takýto odpad a pochovať takú dobrú sériu. Tiež nechápem, ako Clooney dostal rolu Batmana. Hodnotenia nad 1*(už tá je na vážkach) nepochopím, pre mňa pol*.-NEDOPOZERANÉ- ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher

23.06.2020

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

25.02.2011

Přípravy na návrat nejslavnějších superhrdinů jsou v plném proudu. Zack Snyder chce do nové verze Supermana (v hlavní roli Henry Cavill) stůj co stůj obsadit Kevina Costnera. Ten už pěkných pár let… (více)