Julia Robertsová získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v tomto vzrušujícím, zábavném a nekonvenčním dramatu natočeném podle skutečných událostí. Erin Brockovichová (Robertsová) se ocitne ve svízelné situaci poté, co po automobilové nehodě, kterou nezavinila, prohraje spor o odškodné. Erin, která je bez peněz, bez práce i bez jakýchkoli vyhlídek, přiměje svého advokáta Eda Masryho (Albert Finney), jenž pro ni u soudu nedokázal vymoci slíbenou náhradu, aby ji zaměstnal ve své advokátní kanceláři. Tam náhodou narazí na případ znečišťování půdy a podzemních vod, které má zhoubné následky pro členy zdejší komunity. Svou neústupností a osobním zaujetím si Erin nakonec získá důvěru místních a pomůže Edovi vyhrát soudní spor s energetickou společností, která musí více než 600 poškozeným vyplatit nejvyšší odškodnění v dějinách Spojených států. (HBO Europe)

Stíba

Další ze zástupu příběhů boje Davida proti Goliášovi rozuměj jedince proti korporaci. Poctivě zrežírované, dobře obsazené a pro Julii Roberts na zlatém podnose naservírovaná role, která jí nepřetavila do nějakého fantastickému výkonu, ale každopádně předvedla výkon více než důstojný. ()

Solly

Asi tomu nerozumím, ale že bych byl z Julie tak odvázaný abych jí dal oscara?! Ani náhodou. A pokud se jená o žánr filmu mnohem lepší mi připadá například "Vyvolávač deště". ()

waska

Film podle skutečné události. Mám tyhle filmy rád. Je úžasné sledovat výkon Julie Roberts a její touhu a vůli něco dokázat a jít si za svým cílem. Ale ještě lepší byl podle mého Albert Finney.. ()

Acrobat

Mam rad tuto zenu (akoze Erin), mam rad toto spracovanie, mam rad istotu prace soderbergha, mam rad tuto formu, mam zivotne rad tento obsah, som rad ze som to videl. Budem rad, ak si to pozriete aj VY. ()

Wowara

Byla bych ráda, kdybych tenhle film viděla v originále a ne jen tak náhodou v neděli odpoledne na Nově se sedmi reklamami. Určitě bych z něj měla pak lepší pocit. Julie Roberts má u nás skvělou dabérku, takže i přesto film stál za to. Bavil mě a určitě se k němu jednou vrátím. V originále! ()

Petulka88

Osobně tenhle film za žádný zázrak nepovažuju. Jedná se ale o nejlepší film Julie Roberts od Pretty Woman a o její jednoznačně nejlepší herecký výkon v kariéře. ()

Brinkley

Podle mého, dost přeceňované dílko. Bez ohledu na to, jak jistě bude skutečná Erin Brockovich obdivuhodná žena, Julie mě i přes ten humbuk a Oscara nepřesvědčila. Průměrná rozvleklá soudnička. ()

Jaxx84

Dost naivní Erin Brockovich s trochu dětinským entusiasmem a vírou, že "pravda a láska vždy zvítězí nad zlou korporací". Příběh je ale zajímavý a upřímně věřím tomu, že v mnohém a mnohde i skutečný. Neurážející průměr. 6/10. ()

danny_21

Až téměř neuvěřitelný příběh o tom, že i v tom dnešním zkaženém světě se najde někdo, komu stojí za to pomoct lidem, které vlastně ani neznáte. Steve to má celou dobu pevně v rukách, aby ne, když má opět k dispozici herce, kteří hrají své role přesvědčivě a bez zaváhání - jak Julia, tak ale i Aaron se svou špičkovou vizáží a bodrý Albert. Klobouk dolů před pravou Erin, tohle se cení - 80 % ()

deLaFere

Nemám tuhle zacházející hollywoodskou megahvězdu moc rád, ale tohle je opravdu super natočené a lehce uvěřitelné, až na ty její příšerné modely na začátku, i když vlastně věřím tomu, že i toto byla skutečnost, Amerika je opravdovou zemí svobody, ovšem jen po tu míru, pokud nejde o peníze, které jsou rakovinou této planety. Zamýšlí se lidé dnes nad vládou peněz i v EU a to dolsova a do písmene? ()

mira.l

Ale jo. Julii Roberts můžu, role jí sedla, zahrála to pěkně. Jen se pořád nemůžu zbavit dojmu, že na to, že za tu roli dostala Oscara, by to chtělo ještě něco navíc. Třeba to tam je, jen jsem si toho nevšimnul a zjistím to na další podívání:). EDIT 9.4.2015 Ale asi jo,asi jsem to našel:), ta role Julii opravdu sedla. Až to uvidím ještě jednou, třeba přidám na plný počet:). ()

ZnalecH

Asi to bude tou Julií Roberts, ale i bez ní by se jednalo o lehce nadprůměrný film. Je to tam dobře vymyšlené a člověk nikdy neví, jakým směrem se to bude dále vyvíjet. ()

pirulka

Milujem životopisné záležitosti, a hlavne keď na začiatku filmu, hlboký hlas povie "nakrútené podľa skutočnej udalosti" :D baví ma, keď si po zhliadnutí filmu môžem porovnávať skutočné fotografie hlavných hrdinov..videá, rozhovory.. Julia Roberts bola skvelá..zaslúžene si prevzala Oscara, a ten jej zvláštny širokánsky úsmev vie jednoducho rozžiariť deň. Obdivujem ľudí, ktorí v živote niečo dokázali..z ničoho spravili niečo..nevzdávajú sa a vedia na sebe zapracovať a tak sa niekam dostať ..a keď pritom všetkom ešte pomôžu dobrej veci..nie je o čom. 99% ()

Armin82

Dlouho jsem nic nekomentoval, ale zde musím. Už v polovině filmu jsem si říkal, že tam musely lítat nějaký nominace, protože film má docela velkou sílu. První třetina filmu absolutní nuda. Trapné a běžné klišé o svobodné matce, která si neudržela chlapa a navíc bez práce. Scéna u soudu s krunýřem taky fantazie. Zlom zájmu o film a poutavý příběh začíná během týdne absence v práci, kdy se Erin dostane k dost zásadním informacím. Poté nabírá film úplně jiný rozměr. Bezprostřednost a upřímnost hlavní postavy stojí opravdu za to. Hlavně v případě prvního sezení s obviněnou firmou, kdy to tam Julia neskutečně rozbalí. Pak všichni jen čumí a nevěří. Opravdu úsměvná scéna. Těch silných scén je ve filmu hned několik. Albert Finney taky nezůstal pozadu a role mu sedla. Roli Aarona Eckharta mohl zahrát asi každej šašek, kterýmu rostou vousy. Minusy jsem v tomhle filmu moc nenašel. Herci super, poutavé a nenudí...vše, co musí drama mít, abyste u něj ten čas vydrželi. Prostě příběhy na základě skutečných událostí mají velkou šanci na úspěch a tohle se povedlo----90% ()

gemi

Skvělý scénář, který dokáže napsat jenom sám život. Ještě dvacet minut před koncem jsem si říkal, že dám tři, ale není nad to, když má film parádní koncovku. Pravý opak Talentovaného pana Ripleyho, který je v průběhu ještě poutavější než toto, ale žádný závěr nemá, takže celý tak trošku vyšumí do prázdna. ()

junxi91

Nekonvenční, svérázná ženská, která se s ničím nesere - to je Erin Brockovich, matka tří dětí, která nosí hluboké výstřihy a se kterou je těžké vyjít. Erin Brockovich je v roce 1993 nezaměstnaná svobodná matka tří dětí, která byla nedávno zraněna při dopravní nehodě s automobilem, který řídil jeden lékař, a žaluje ho. Její právník Ed Masry očekává, že vyhraje, ale Erinino hrubé a sprosté chování v soudní síni při křížovém výslechu ji případ prohraje a Ed jí poté ze znechucení nebere telefony. Jednoho dne dorazí Ed do práce a vidí zde Erin, která pracuje v kanceláři. Erin říká, že jí Ed řekl, že se věci vyřeší, což se nestalo, a tak potřebuje práci. Požádá Eda o práci, a ten jí nakonec neochotně zaměstná, i když Erin nemá moc pracovních zkušeností a právnické činnosti moc nerozumí. Erin dostane na úkol prozkoumat spisy, pojednávající o případu s nemovitostmi. Jde o to, že společnost Pacific Gas and Electric Company (PG&E) nabízí ke koupi dům Donny Jensenové, obyvatelky Hinkley v Kalifornii. Erin je překvapená, když v realitní složce vidí také lékařské záznamy a navštíví Donnu, která jí vysvětluje, že veškerou korespondenci PG&E měla prostě pohromadě. Donna oceňuje pomoc od firmy PG&E: měla několik nádorů a její manžel má Hodgkinův lymfom, ale PG&E vždy zajistila lékaře na vlastní náklady. Erin se ptá, proč by to dělali, a Donna odpoví, že „kvůli chrómu“. Erin se začne vrtat v případu a najde důkazy, že podzemní voda v Hinkley je vážně kontaminována karcinogenním šestimocným chromem, zatímco PG&E obyvatelům Hinkley říkala, že používají bezpečnější formu chrómu - třímocný chrom. Také se seznámí s jedním motorkářem Georgem, který s partou kamarádů tůruje motorku a budí její děti, a tak jej Erin pořádně seřve, ale on se do ní okamžitě zakouká a začne jí pomáhat s hlídáním dětí a s penězi. Po několika dnech vyšetřování mimo kancelář Erin zjistí, že její věci zmizely z jejího pracovního stolu. Poté je informována Brendou, sekretářkou pana Masryho, že byla propuštěna proto, že týden nebyla v práci. Navzdory odůvodnění, že byla venku a prováděla výzkum, Erin své místo zpět nezíská. Později Ed navštíví Erin, protože potřebuje dokumenty, které našla při vyšetřování, a ona využije příležitosti a na oplátku požaduje svou práci zpět. Znovu zaměstnaná pokračuje ve výzkumu a průběžně navštěvuje mnoho obyvatel Hinkley a získává si jejich důvěru. Ed a Erin uspořádají grilování, aby si promluvili s obyvateli a vysvětlili jim, co se PG&E snaží skrýt, a také se zde objeví jeden podivný týpek, který začne s Erin flirtovat. Erin a Ed zjišťují u obyvatel Hinkley četné zdravotní problémy. Každý z nemocných byl léčen lékaři PG&E, kteří je přesvědčovali, že jejich problémy nesouvisí s „bezpečným“ chromem. Požadavek Jensenových na odškodnění se nakonec změní ve velkou hromadnou žalobu. Ed bohužel vysvětluje, že všechny přímé důkazy jsou spojeny pouze s PG&E Hinkley, nikoli s korporací PG&E. Dokud nebude možné zapojit ústředí společnosti, tak společnost PG&E může popřít jakékoli informace o tom, co se děje v Hinkley. S vědomím, že PG&E by mohla zdržováním a odvoláváním zpomalit jakékoli vyrovnání, se Ed rozhodne spíše pro závaznou arbitráž než soudní řízení před porotou, ale PG&E bude souhlasit s arbitráží pouze v případě, že se zapojí 90 % žalobců. Během schůzky na radnici s obyvateli Hinkley Ed projde plán a ne každý si je tímto postupem jistý, někteří začnou odcházet, ale Ed je přesvědčí, že je to jejich jediná možnost. V jednu chvíli Erin zahlédne muže, který s ní flirtoval při grilování. Nakonec všichni přítomní souhlasí a během několika příštích dní Ed a Erin přesvědčí všech 634 žalobců, aby se přidali. To slavnostně oznámí ve společnosti PG&E, a neodpustí si poznámku, že kvůli tomu musela vykouřit 634 čůráků. Také se setká v baru s podivným flitrujícím mužem, který jí vysvětlí, že je bývalým zaměstnancem PG&E a že měl zničit výrobní dokumenty, což neudělal. A tak vše vypadá dobře a také to tak dopadne a poškození lidé se dočkají náhrady. Bylo to celkem dobré, taková afektovaná ženská nakonec udělala více práce, než kdejaký uhlazený a slizký právník, a také za to dostala pořádnou odměnu, o které si neschopní lidé jako jsem já mohou nechat zdát. () (méně) (více)