Uplynulo skoro deset let od doby, kdy dobrodruh Rick O'Connell a nebojácná egyptoložka Evelyn bojovali o své životy s 3000 let starou mumií. Vzali se, usadili se v Londýně a mají osmiletého syna Alexe, který je kombinací vlastností svých rodičů, chytrý a zvídavý po mamince, silný a odvážný po tatínkovi. Prapodivný Evelynin sen přivede celou rodinu zpátky do Egypta, kde objeví vzácný zlatý náramek boha Anúbida. Svůj vzácný nález dopraví do svého domu v Londýně, ale záhy jsou přepadeni nevítanými hosty, kteří znají jeho zázračnou moc. V první chvíli náramek zachrání malý Alex, který si ho nasadí na ruku. Protože nejde sundat, stane se rukojmím těch, co neváhají znovu oživit mumii egyptského velekněze Imhotepa a riskovat zánik celé civilizace. Rick, Evelyn i její potrhlý bratr Jonathan se neprodleně vydávají na cestu za záchranou Alexe. (TV Nova)

majorzeman13

Znovu opět skvělá,cool,zábavná,dobrodružná podívaná - jízda,ale na první díl to vskutku nemá no !!!!!!!!! I tak sem se bavil dost dobře ! Prostě typickýýýýýýýýýýý druhý díl v kterém je všeho více ... monster,akce,triků....... ()

mafianis

Film, ktorý priviedol Dwayneho Johnsona alebo The Rocka na filmové plátno, zostane navždy zapísaný medzi Rockove životné udalosti. Druhé pokračovanie Múmie prináša vela parael, ktoré blízko súvisia s prvým filmom, čo je skvelé že zostali všetci herci- čo už neplatilo o 3 filme- pribudol skvelý Alex- syn Ricka a Evelyn, ktorý spolu s Jonathanom- Johnom Hannnachom priviedli do deja naozaj velmi dobrú a vtipnú atmosféru. Je škoda že už dalšie pokračovanie Múmie sa nedržalo Egypta, ale dej sa prehupol do číny. Moj názor na tretí film si prečítajte medzi komentármi k filmu Hrob dračieho císára.... ()

Mountain

Velmi důstojné pokračování, které přebralo všechno dobré z předchozího filmu a to je v dnešní době velmi nezdařilých pokračováních, vzácným jevem. Takže tu máme opět vtipně a po vizuální stránce zdařilou dobrodružnou komedii, která si zcela určitě najde své příznivce. ()

Sadova302b50

Snaha vytěžit z popularity prvního filmu přinesla neinvenční rozmáchlou podívanou. Není to sice průšvih (kromě efektů na konci filmu), ale na druhou stranu tu chybí zásadní věc - chytlavý příběh. Takže za 42% ()

Makaan69

Typická dvojka. Nepřílišnou originalitu prvního dílu posunuje ten druhý úplně do jiných sfér. Připadá mi to jako nepovedená napodobenina Indiana Jonese, na rozdíl od prvního dílu, který byl velmi dobrým filmem. Celý snímek věrně provází množství bezduché akce a triků, a člověk má nutkání jej ihned odsoudit, protože tohle ne příliš povedené pokračování je tak trochu "zastíněno" prvním dílem. Ideálně bych to hodnotil padesáti procenty, ale to bohužel nejde, tak se přikloním nahoru, díky povedené jedničce ()

SoHai

Někdo vzal staroegyptské mýty, rozerval, pošlapal, znesvětil a poplival. To už se stalo v jedničce, co k tomu dodat. Stejné chyby, stejné známky. ()

Zrzavakocka

jako pokračování dobré opětovně s nás zavede do starého dobrého egypta zase na nějaká tajemna místa lec jednicka je jen jedna ;) ()

vlcekmirek

Marketing je prokletí dobrých filmových počinů. Jakmile se nám podaří natočit něco, co má úspěch, už začneme nastavovat kaši, absme se nažrali co možná nejvíc. I když Pokračování Mumie je jedno z těch vydařenějších. Dá se na to koukat, i ten děj tam docela je, hlavní hrdinové se sešli v kondici, v jaké se na konci jedničky rozešli, i nějaké ty vtípky se tam objeví. Ale holt, dvojka je dvojka. Ale jo. Dá se to a člověk se i pobaví. ()

Melce

Dvojka bola od základu poňatá úplne inak ako 1. diel, stratilo to ten feel ktorý jednotka naservírovala a máme z toho suché pokračovanie úžasného filmu oproti ktorému Múmia sa vracia vyzerá len ako lacná paródia. ()

Duffman 97

Trikově je film na skvělé úrovni(což už byla jednička) ale co se týče scénáře tak nic moc.Jednička byla skvělý dobrodružný horor,který skvěle střídal akční scény s těmi odlehčenějšími.Ve dvojce se vše co bylo na jedničce dobré tak nějak ztrácí.Neříkám že je to špatný film ale na první díl to nemá ani náhodou.60%. ()

gabriela.suc

Já se na tento film podívala po spoustě letech, a velmi příjemně mě překvapilo, jak je i o osmnáct let později super! Počítačové triky jsou celkem věrohodné, kromě krále Škorpiona. Tam je vyloženě vidět, jak moc je kreslený. Ale jinak super! Jak zde někdo psal, že Rachel Weisz jí moc neučaruje, protože je holka - já jsem se na ni nemohla vynadívat. A ne, nejsem lesbička :D je nádherná herečka. Silák Brendan Fraser je sázka na jistotu - styling 30. let mu velmi sluší. Jinak k příběhu, je akční, má to spád, na konci heartbreaking scéna... ta mě i po letech znovu dostala. Prolnutí děje se starověkým Egyptem se mi VELICE líbí! Za mě je to fakt super vymyšlené. I úplný závěr aneb jak skončil Imhotep, mě přivedl k zamyšlení. Tolik TISÍC let se nějakým způsobem snažili se znovu shledat a pak tohle...? Hm. Skoro mi to bylo líto. Ale tak, je to film ;) Hudba taky bomba. Beru hvězdičku jen za toho až moc animovaného škorpiona :) ()

teekanee

O něco slaší než jednička, přesto pořád skvelé. V podstatě vše, co fungovalo v jedničce, funguje i tu, jen už to není, tako svěží a originální. Postava Alexe mi přijde opravdu skvělá, což je u dětí vždycky výhra. Ano, CGI je i na svou dobu opravdu dost špatné, přesto mi to nikdy nevadilo a nikdy vadit nebude. 88% ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Doufám, že budeš hodný chlapeček a budeš nás poslouchat." - "Paní, já neposlouchám ani vlastní rodiče. Proč bych měl vás?" - "Protože tvoji rodiče ti určitě nikdy do postele nestrčí jedovatého hada." Arnold Vosloo jako oživlá mumie podruhé. V podstatě vše, co fungovalo v jedničce, funguje i tady. Jenom už to není nic originálního, protože se to opakuje. Trikově je film na skvělé úrovni, krom toho triku s obřím škorpionem s hlavou Dwayneho Johnsona. Tam je vyloženě vidět, jak moc je kreslený. Jinak je tady super: Akce, humor, dívčí souboje, hromada mumií a neposedný synáček. "Tím jsi, hochu, rozpoutal reakci, která může vést až ke konci světa!" - 70%. ()

Jirkacek

Dobrodružný film Mumie se vrací z roku 2001 jsem viděl poprvé nedlouho po jeho natočení prostřednictvím DVD disku, který jsem si neváhal koupit asi o sedm let později. Stejně jako první díl, tak i toto pokračování mne okamžitě uchvátilo a já měl po dlouhých letech konečně pocit, že Indiana Jones dostal v tomto žánru důstojného nástupce. Podobný pocit ve mne zůstal i po druhém shlédnutí a když jsem si tento skvělý snímek koupil v červnu 2019 na blu-ray disku, tak jsme se na něj doma podívali potřetí. I po tolika letech jsem si pamatoval některé vtipné hlášky, které mi prostě utkvěly v mé hlavě, nicméně jsem se nijak nenudil a film si náležitě užíval. Příběh o délce 125 minut se začal odvíjet v roce 3067 př. n. l. v egyptských Thébách, kde válečník známý jako Král Škorpion (Dwayne Johnson) vedl svou armádu k dobytí známého světa. Ta ale byla poražena a prchal do pouště Ahm Shere, kde postupně vymíral jeden voják za druhým, až zbyl jen král. Když se blížila smrt, král Škorpion požádal boha Anubise o pomoc při porážce nepřátel výměnou za svou duši. Ten jeho přání vyslyšel a vytvořil oázu, kde se král zachránil a schoval v pyramidě. Následně jej Anubis postavil do čela armády a když Škorpion svého cíle dosáhl, Anubis si vzal jeho duši a jeho armáda se obrátila v prach, ze kterého vznikla. Asi o 5000 let později, v roce 1933, prozkoumávali Evelyn (Rachel Weisz) a Rick O'Connellovi (Brendan Fraser) spolu se svým synem Alexem (Freddie Boath) jinou pyramidu, kde nalezli Anubisův náramek a pak na ně zaútočili tři padouši. Když se jim ubránili, měli co dělat, aby se zachránili před vodou z Nilu, která do pyramidy vnikla poté, co sebrali náramek z podstavce. Potom se vrátili do Londýna, kde malý Alex nasadil na ruku Anubisův náramek a ten mu ukázal cestu do oázy Ahm Shere. Právě probíhal egyptský rok škorpiona, takže Alex měl sedm dní na to, aby se tam dostal, jinak by ho náramek, který si teď nemohl sundat, osmý den při východu slunce zabil. Ve stejnou chvíli oživl Král Škorpion a Anubisova armáda a do jejich domu vtrhla banda lotrů vedená Lock-Nahem (Adewale Akinnuoye-Agbaje), aby se zmocnila náramku. Následoval souboj mezi Evelyn a bandou, přičemž sympatické hrdince pomáhal starý známý z prvního dílu náčelník Medjai Ardeth Bay (Oded Fehr). Mezitím si v horním patře užíval Evelynin bratr Jonathan (John Hannah) s jakousi dívkou, když do pokoje vnikl proradný kurátor Britského muzea Baltus Hafez (Alun Armstrong) se svou společnicí Meel Naisovou (Patricia Velásquezová). Ti zase svedli napínavý souboj s Rickem, který sice zachránil švagra, ale nikoliv svou ženu která byla unesena do britského muzea. Vzápětí zde proběhlo oživení dalšího starého známého Imhotepa (Arnold Vosloo) a reinkarnace jeho lásky Anck-su-namun (Patricia Velásquezová). Ten měl Škorpiona porazit, což by mu dalo moc nad jeho armádou. Poté oživlá mumie přikázala Evelyn zabít, ale to už dovnitř vtrhl Eric a Bay, kteří ji zachránili před plameny. Jenže vzápětí byl unesen Alex proradným Lock-Nahem a byl donucen spolu s lotry cestovat do Egypta a ukázat jim cestu do pyramidy v Ahm Shere. Samozřejmě se za nimi vydali Alexovi rodiče a také Bay, kteří jednoho dne přišli do osady, kde se setkali s Ericovým starým známým Izzym. Chlapíka si najali i s jeho vzducholodí, aby jim lotři nezmizeli. Sám synek jim postupně na každém místě nechal stopu, aby jej snáze našli a zároveň Ardeth poslal zprávu svým medžájským přátelům, aby se připravili k boji proti vzkříšené Anubisově armádě. Během cesty vyšly najevo neznámé části Evelyniny i Rickovi minulosti. Evelyn byla v minulém životě dcerou faraona Setiho I. (Aharon Ipalé), která střežila Anubisův náramek, a Rick byl medžáj, který měl chránit Evelyn. Mezitím Imhotep povolal z podsvětí duši Anck-su-namun a umístil ji do Meely Nais. Když obě skupiny dorazily do oázy, kde se nacházela Škorpionova pyramida, lidé ze sekty byli napadeni mumifikovanými pygmeji a později také Rickem, Evelyn, Jonathanem a Ardethem. Všichni z příslušníků sekty byli zavražděni mimo jejich vůdce Hafeza. Rick potom zachránil Alexe a donesl ho do pyramidy těsně před svítáním, aby ho náramek nezabil. Alex pak byl konečně schopen ho sundat. Před pyramidu pak ale dorazil Imhotep a Anck-su-namun, která Evelyn probodla a ta zemřela. Hafez sebral náramek a použil ho k oživení Anubisovy armády, které se pak postavili medžájové. Když Imhotep vešel do pyramidy, aby se postavil Škorpionovi, přišel o svou moc - Anubis chtěl, aby se mu postavil jako smrtelník. Přidal se k nim i Rick. Král Škorpion byl nyní z poloviny člověk a z poloviny škorpion. Imhotep pak ztratil odvahu a slíbil Škorpionovi poslušnost, a tak se Škorpion zaměřil na Ricka. Mezitím Jonathan zaměstnal Ankc-su-namun, zatímco Alex použil Knihu mrtvých, aby oživil svou matku. Ta se pak dala do boje s Anck-su-namun. Ve stejné době Ardeth a další medžájové porazili první vlnu Anubisovy armády, ale pak se objevila její další část - tentokrát mnohem větší, ale i tak byli připraveni se jí postavit a položit svůj život. Rick mezitím podle nástěnných maleb přišel na to, že Škorpiona může zabít Osiridovým kopím, které měl celou dobu u sebe Jonathan. Když ho Jonathan Rickovi hodil, chytl ho Imhotep. Rick ho ale pak od Imhotepa získal a Škorpiona porazil a pak jemu i jeho armádě přikázal, aby se vrátili zpátky do podsvětí - těsně předtím, než se armáda dostala k medžájům. Škorpionův chrám se pak začal hroutit a všichni se chystali utéct, ale otevřela se brána do podsvětí - do které spadli Imhotep i Rick. Ricka zachránila Evelyn, i když on sám ji posílal pryč, aby zachránila sebe a Alexe. Oproti tomu Anck-su-namun nechala Imhotepa zemřít i přes jeho žádosti o pomoc. Sama pak byla sežrána masožravými skaraby. Rick, Evelyn, Jonathan a Alex se dostali na vrchol pyramidy, kam pro ně přiletěl Izzy. Rodina se potom rozloučila s Ardethem a byl konec perfektního dobrodružného filmu, který se mi velmi, velmi líbil. Tyhle honby za pokladem jsem miloval už od dětství, když jsem viděl první díl zmíněného Indiana Jonese. Ve filmu jsem podruhé zaregistroval britskou herečku Rachel Weisz, která čím byla starší, tím více se mi líbila, třeba v Agoře zcela excelovala. Suma sumárum, snímek Mumie se vrací ode mne získal čtyři mumifikované hvězdičky ****. () (méně) (více)

Antimat

Chýba mi klasický humor Frasiera .... Eve sa tu stáva bojovníčkou a nie tým milým žieňaťom s knihami v ruke ako v prvej časti Najhoršie je tých veľa efektov ... Pigmejovia ok... Kráľ škorpión už ale nie Fakticky ani posledná scéna s pyramídou nieje nejak duchaplna a len zbytočne efekty na môj vkus Malý Alex je až priveľmi chytrý ,chápeme že má silného otca a múdru mamu ale zas nemusí hneď poznať hieroglyfy a stavať z piesku veže .. Ešte keď sa rozprával príbeh the Rock potešil vo svojej pravej podobe 3* za premrštené scény ()

prznitel

za mě o málo horší než jednička ale i tak pro mě naprostá srdcovka 🤩🤩🤩🤩🤩🤩✨️✨️✨️✨️ ()

Johny203

Klasické pokračovanie ktoré musí byť väčšie a drahšie. Máme tu masové scény ktorí vyzerajú reálne ale aj slabšie triky, slabšie ako v jednotke, nie v porovnaní s dnešnou dobou. Kult v v starom Londýne plnom bleskov je super ale celkové dobrodružstvo je slabšie. Tvorcovia hojne odkazujú na Indiana Jonesa či Jurský Park ale nemajú schopnosti vytvoriť niečo podobné. Rachel už nie je roztomilá  ,, kráska v nesnázích´´ a nedostaneme poriadne ani toho Rocka. Ale tá záverečný akčná pasáž rozhodne nepatrí k najhorším trikovým sekvenciám všetkých čias. To je nafúknutý blud. Múmia sa vracia rozhodne nedosahuje na kvality ani zábavnosť svojej predchodkyne a ponúka klasické sequelové neduhy. ()

K1K0

Pokračuje pribeh veľkolepej múmie druha kapitola, ako už je zvykom druha časť a niektorých filmoch nebýva tak dobra ako predošlá, a tento film nie je výnimkou. ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo