Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

lojzo

Neskutočný film len za minimum peňazí, myslím si, že pravý režisér (a to Tarantino je) dokáže urobiť filmovú legendu bez všetkých tých efektov a somarín a zameriava sa na to podstatné príbeh, scenár a herecké výkony ()

Tomoso18

Drsných 100 minút plných kriku a krvi je tam viacej ako na našej domácej zabíjačke... Ale sakra, človek si užije každú jednu minútu filmu ... Quentin Tarantino je pomaly obchodná značka, takže kvalita zážitku je zaručená... Herecké obsadenie je famózne a ak mám povedať pravdu, tak iných hercov si predstaviť v tomto filme neviem. Všetko to sú známe firmy z iných Quentinových skvostov, takže sa môžeme tešiť z pohľadu na pána Wolfa, Pumpkina či Budda... A to chcem... Ak by som mal tento film porovnať z Pulp Fiction, tak asi sa skôr prikloním k Vincentovi a Marcelovi, ale aj tak si hlboko vážim tento skvost kinematografie... :) ()

Helllboy

Komorní "fuckerské" krimi Gauneři, které jsou de facto prvním Tarantinovým filmem, ani zdaleka nedosahují kvalit následujícího Pulp Fiction, ačkoliv spoustu motivů (nechronologická narativní forma, násilí, krev, trocha humoru) Tarantino rozpracoval už zde. V napjaté situaci po nezdařilé loupeži postupně více poznáváme jednotlivé gaunery, odhalíme krysu v týmu a staneme se svědky absurdního finále, ve kterém umřou úplně všichni. Magor z videopůjčovny vytváří naprosto nekonvenční, originální a osobitý "brak". Na můj vkus málo vtipné, moc přehrávané, umělé, přímočaré a docela vulgární. Každopádně je to famózní Tarantinův vstup do světa filmu. ()

lukas_flek

příběh, který bylo možné bez ztráty smyslu odvyprávět v polovičním čase. zbytečné vulgarismy a hromady krve. spád mělo snad jen posledních 10min ()

Conriocht

Film, ktorý sa stal Tarantinovou vstupenkou medzi elitu Hollywoodu. Reservoir Dogs považujem zároveň aj za najlepší Tarantinov film, oproti ktorému je Pulp Fiction iba slabým odvarom. ()

kiva

Mě prostě Tarantino baví. Má nezaměnitelný rukopis, svým způsobem se opakuje, přitom pokaždé v něčem jiný, zábavný, točí s pro něj typickou lehkostí a nadhledem, a přece má snad v každém filmu scénu, ze které až mrazí. Dodnes mám v živé paměti scénu s Madsenovým šíleným tanečkem a ufinutím ucha, kdy jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo být znechucená - to je Tarantino. ()

karelondatra

Tarantinovská "drsná" klasika jako vyšitá. Za mne mnohem hlubší než se na první pohled může zdát. S přirozenou samozřejmostí ukazuje uvažování, slovník i témata debat gaunerů. Paráda. ()

soulja47

Trošku mi to připadalo jako film Goodfellas, ale v tomhle filmu se projevuje více krve, taky když to režíroval Tarantino. Výborný námět a scénář. Pět hvězdiček je samozřejmost. ()

vampvegetar

První oficální Quentinov film, chýba tomu však prepracovanejší dej, i keď to má svoju údernosť a "krvavé jatky" á la zcvoknutí gangstri ( neuvádzam gangsterky, lebo tie tú nie sú, možno na škodu veci, lebo jediná ženská čo sa tam ukáže na pár sekúnd spustí možno najdlhšie krvácanie v histórii filmu a to ortieľ nad Timom vynesie až Harvey, inak by krvácal ďalej ). Má to určité veci bez logiky : 1, Dialógy sú skôr samoúčelné bez prepojenia s dejom, i keď toľko meditovať nad sprepitným dokáže fakt asi len Tarantino prípadne Rodriguez. 2, Ponechanie "policajta" napospas ďalšiemu vyšinutému Mr. Madsenovi, je od ostatných ( trošičku menej bláznivých i keď tiež riadnych exotov ) hlúposť a končí to úspešným Mike Tysonom s nožom a uchom v ruke. 3, Záverečná scéna s bezprizorným Stevom, ktorí si odíde z pľacu s "diamantovou odmenou vybojovanou bez použitia strelnej zbrane" a ani sa nepoistí, či mu nezostanú zranení-preživší-podozriví-spolukumpáni-bonzáci, aj keď v úvode s Harveym o tom konšpirujú na úkor Tima. Ale je to nenáročná a solídna 1-st Tarantinovka za 4 hviezdy, aj vďaka hereckej čriede bláznov a polobláznov. P.S. : Dovolil som si ( napriek zákazu Bossa celej lúpeže ) osloviť gangstrov ich "menami", no Boss už nevyzeral živo, tak to risknem. ()

Pucmeloud

Vynikající herci, výborně zahrané postavy v ukecaném filmu o ničem...kromě hektolitrů krve. Proč, to snad ví jen tvůrce sám. Jo, kdo rád "fuck", tak tady "vyplňuje" 50% dialogů. Asi nejsem zasvěcen, ale tenhle film si už víckrát asi nepustím (ještě, že BD bylo z výprodeje). ()

maker1

Nejspíš nebude lepší režisér a scénárista než Quentin. Nejvíc se mi na těch jeho filmech líběj ty dialogy. Co se týče Gaunerů na Pulp Fiction nemaj. Ale film je to parádní. Čtyři **** ()

Nag0

Úplne cítiť, že je to predchodca pulp fiction, menej sofistikovaný, menej uhladený, no je to on. Ako diváci začíname s minimálnou vedomosťou o deji, no končíme s informáciami ktoré predčia aj tie, ktorými disponujú zainteresované postavy, informáciami, ktoré by boli fatálne pre vývoj deja. Rozhoduje sa v tých komorných skôr nešťastných, ako šťastných momentoch pre väčšinu zúčastnených, a trend našťastie pretrval až do už spomínaného filmu s neskorším rokom vzniku. ()

viking515

Typický Tarantinov štýl v stopáži predstavujúcej hodinu a pol. Dlhé dialógy, litre krvy, kravaty a zločin. Tarantino divákovi dešifruje charaktery postáv, ktoré sa navzájom nepoznajú, vo vyhrotenej situácii, keď ide o všetko. SPOILER : Dôvera v neznámeho človeka, kvôli ktorej zabijete vlastného priateľa a rodinu. Tarantino predviedol akčný triler pre širokú verejnosť, ale aj pre tých čo nad filmom rozmýšlajú nezabudol. Príbeh o krátkodobej a dlhodobej (slepej) dôvere. ()

Cornello

Sdílím podobný názor jako Djkoma Těšil jsem se na pořádný film, ale jsem trochu zklamán. Nicméně horší 3 hvězdy tomu odpovídají. ()

pankito

Bavím se u Pulp fiction, u Panchartů, u Djanga, ale jen u Gaunerů vždy lituji, že už film končí a já nevím, co se bude dít dál (i když už všechny postavy čichají k fialkám zespodu). Tarantino si touhle prvotinou (nepočítáme-li torzo My best friend’s birthday) nasadil laťku pekelně vysoko. Nemohu se však zbavit dojmu, že poslední snímky trochu ztrácí lesk. Gauneři stojí společně s pulpem na vrcholu mistrovy ujeté tvorby s plným počtem! ()

pRaY_882

No dalo by sa povedať že Tarantíno týmto filmom rozbehol svoju režisérsku a hereckú kariéru. Na to že film vyzeral a pravdepodobne aj bol nízkorozpočtový, tak mal silný retrospektívny príbeh. Tento trik Tarantíno využil aj vo filme Pulp Fiction: Historky z podsvetia. A podla mňa to bol dobrý nápad. Ďalej tam nechýbali klasické hektolitre krvi, ktoré sa stali pre Tarantína typické. Hereckému obsadeniu sa tiež nedá nič vytknúť. Jediné čo i tam vadilo asi najviac vadila bola že príbeh sa odohrával v podstate len v jednej starej hale s bielymi stenami. Za mňa 7/10. ()

StaryMech

Kdysi jsem po zhlédnutí dvou tří filmů nabyl dojmu, že z geniality neprávem viněný Q.T. nenabízí nic než zábavnou stavebnici ze starých, v této herně ještě neohraných kostek. Od té doby jsem se dotyčnému vyhýbal a dojmu, nejspíš ne docela spravedlivého, se nezbavil, ještě v něm utvrzen seznamem režisérových oblíbených děl . Před pár dny jsem si znovu připustil k tělu "Gaunery" a viděl jsem jednohubku z hollywoodské a evropské klasiky a asijského akčního kina, šikovně napsanou a dobře zahranou. V okamžiku, kdy se mi v dialozích připomněla česká nová vlna, jsem si řekl, že bych se měl nad sebou asi zamyslet. Ale odložím to. ()

phoenix9

Q.T. patrí u mna na 2. miesto medzi ´´ directormi´´ a tiež dve jeho filmy do mojej top 10 ale tento jeho debut ma trošku minul ako vidím hodnotenia ostatných...žial s tažkým srdcom len 3 * a 65 % ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)