Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

uiu

Tak trochu netradiční Tarantinovka v tom smyslu, že příběh vlastně není zpřeházen (viz Pulp Fiction a Kill Bill), ale vyprávěn retrospektivou. Postavy se sejdou v opuštěném skladišti a my z jejich vyprávění zjišťujeme, co předcházelo. Příjemný snímek, který si tak trochu utahuje z klišé gangsterských filmů (Scorseseho Goodfellas? :D) a stojí na brilantních dialozích o ničem a přitom o něčem. Schizoidní Steve Buscemi si film ukradl celý pro sebe a já se bavila. ()

Teebo

Makali ste už někdy s negrama? Přesně jako vy dva. Furt řikaj, že zabijou jeden druhýho. To, co zdobí o dva roky mladšího sourozence, je v Gaunerech jen slaboučké - dialogy. A protože se většina děje odehrává v jedné jediné místnosti a Gauneři svým komorním zpracováním připomínají spíše divadlo než film, jsou dialogy důležité. Tarantino se tu snaží být až moc cool a místo nápaditosti na nás valí jen přehršle sprostých slov - rovnováhu s nimi našel až v Pulp Fiction. Jednoduchý děj vše neutáhne. ()

JayJay

Quentin Tarantino ve své prvotině ukázal co je zač. Sám si napsal scénář, sám si zrežíroval, dokonce si i zahrál. Do rolí obsadil nejlepší možnou partičku gaunerů s barevnými přezdívkami a obléknul je do stylových obleků. Pak už jen stačila jedna garáž,výborné dialogy, pár "fucků", a uříznuté ucho. Naprostá bomba,nejlepší film Quentina!!! "Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"////"Hey, what's going on? Can you hear that?"/// "Mr. Brown is a little too close to Mr. Shit."/// "Mr. Pink sounds like Mr. Pussy. How 'bout if I'm Mr. Purple?" ()

geklon

bum,prásk, bum....žlutý,modrý fialový, vod hoven potřísněný, z madoniny kundičky zakrvácený.....Vítej pane Pošahaný v duších nebohých neviňátek, kdybys nikdy už nikdy nic nenatočil ...celovečerně....byl bys slavnější než Ježíš ()

lennyd

Šéf místní mafie, Joe, pro jednu akcičku najme skupinu gangsterů. Aby nedošlo k úniku informací v případě, že by se něco pokazilo, se gangsteři navzájem neznají, a oslovují se jen jmény dle barev. Díky tomu, že jeden z nich je policejní informátor, se celá akce zvrhne ve zběsilou přestřelku. Kdo je ona krysa, a kdo má vlastně ony klenoty? To jsou jen některé otázky, které začínají ty, kteří přežili, pálit ... Tento film jsem viděl již několikrát, a vždycky jsem byl stejně nadšený. Quentin Tarantino je prostě ďábel, a to co mu vypadne z rukou prostě nemůže být špatné. Velký díl na tom má i herecké obsazení, které je naprosto dokonalé (snad jediná výtka je k tomu, že sám Tarantino nedostal většího prostoru). Ale i tak scéna ve skladišti (Steve Buscemi, Tim Roth, Harvey Keitel a Michael Madsen) patří k tomu nejlepšímu, co filmové plátno vidělo. 4 a tři čtvrtě hvězdičky (s úctou k Pulp Fiction a Hanebným panchartům, které jsou přece jen o chlup lepší) zaokrouhleno dolů... ()

hanagi

Jedna zpackaná loupež, omezený prostor, skupina gangsterů, kterým dochází trpělivost a někde mezi nimi zrádce. Všechno zhuštěné do maximální působivosti, jednoduché a syrové. Tak se mi to líbí! ()

Kmotr76

Film, o kterém bezprostředně po zhlédnutím s jistotou vím, že ho musím vidět znovu. První polovina byla zmatená a absolutně jsem se v tom neorientoval. Nevím, jestli je to jen výhradně zpřeházenou chronologií, nebo i mou nepozorností. Každopádně, ke konci to graduje fakt neskutečně. Opravdu nemůžu uvěřit tomu, že jde o debut, protože Reservoir Dogs mají všechno, mimo jiné skvělé charakterní herce a dokonalý scénář, kvůli kterému to právě musím vidět znovu. A svým minimalismem je to akorát ještě sympatičtější film. ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Obdivuhodný debut, který je téměř bez chyb (ehm... kromě otevřené otázky - kdo sakra střelil Eddiho?), hlavně ale režisérsky a herecky skvěle zvládnutý.  Úderné dialogy, dusná atmosféra... Význam a vliv Tarantina na celou kinematografie hned jeho prvními snímky je nepopiratelný a je radost vidět, že i po dvaceti letech má ten první co nabídnout. 80 % ()

Pavlínka9

Přikláním se k ranější tvorbě Tarantina a Gauneři jako film o něčem, o čem se tam mluví, ale vlastně to tam vůbec neuvidíme :D :D To je tak krásný, jak si s tím dokáže hrát :) Nějak mi tenhle film v mládí unikl a proto jsem si více vychutnala herecké obsazení, které nám od té doby dospělo :) :) Chvilku jsem si nebyla jistá, zdali ten "mladík" je fakt Roth :D :D Madsen byl a je kus v každém věku :) :) a Keitel v závěru filmu jako zhrzená duše - skvělá sestavička :) Stále debaty a teorie a dohadování o tom, co se tam stalo, ale vy to vlastně nevíte, co se tam stalo :D :D To je někdy na pěst :) Ale tady - tady to krásně vše pasuje do sebe :) ()

Dreaker.24

Tady to všechno začalo, příchod mistra krvavé a kultovní řežby, hodně solidní začátek režisérské kariéry, ve které nám Quentin Tarantino předvedl, že je jedním z nejoriginálnějších a vůbec nejlepších režisérů současnosti. ()

dANo

Ak je niečo od Tarantina kutlové, tak je to samozrejme Pulp Fiction, ale hneď za týmto filmom (čo sa kultovosti týka:) je táto úžasná gangsterka so skvelým scenárom, famóznymi dialógmi a pánmi hercami. Tento film mám strašne rád a komukoľvek ho vrele odporúčam. ()

Compadre

Poprvé jsem tomuhle filmu dal tři hvězdičky, když jsem viděl gaunery podruhé, uznal jsem, že jsem se spletl a hodnocení o hvězdičku zvýšil..Dnes vidím Tarantinovu první pecku jako absolutní bombu..nejsem sice schopný si ji pustit každý den jako Pulp nebo Kill Billa, ale mazec je to nejméně stejně dobrej. Za ty prachy stvořil tarantino fakt boží zážitek. Všichni herci hrajou perfektně, atmosféra jako svińa, dobrá (jako vždy stará) hudba, co věta to hláška...Gauneři jsou prostě kvalitka a finální extrémně vygradovaná scéna je skutečně síla! ()

JohnSmith

Vynikající gangsterka,která pobaví hlavně spoustou výborných hlášek.Kupodivu mi v originále nepřišla tak zábavná jako s českým dabingem. ()

Nyck

Čekal jsem od toho hodně a dostal jsem snad ještě více. Výborná atmosféra v jedné garáži, vtipné dialogy. "Velkoryse nás přesrali", hláška filmu. Ukázka, jak se dá z malého prostoru společně s kvalitními herci udělat vynikající film. A Quentin ještě neskončil... ;) ()

Všivák

Dialogy jsou někdy až moc dlouhé a nudné. Jinak je to ideální jazyková učebnice amerického slangu. Občas vtipné, občas nudné. ()

Danny F.

Gauneři je první film režiséra Quentina Tarantina. Odehrává se v Los Angeles. Bez jakéhokoliv příběhu, děje a s dlouhými dialogy. Žádná honička, jen střílení sami po sobě. Nevím proč má tento film tak vysoké hodnocení. 55% ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)