Honza pracuje u sedláka, který má hodnou a pracovitou nevlastní dceru Markýtku a vlastní panovačnou a línou Doru. Ta se o Honzu uchází, ale on dává přednost Markýtce. Dora, aby se pomstila, podplatí verbíře a ti vezmou Honzu na vojnu. Markýtku vyžene z domu. Zatímco Honza verbířům uteče a spřátelí se s čerty, kteří mu darují kouzelný plášť neviditelnosti, plátýnko prostírající všemožné dobroty a brašnu, která ukrývá oddíl husarů, Markýtka odejde do města, ke kmotřičce sloužící v zámecké kuchyni. Stane se svědkem toho, jak zlý král Brambas, ucházející se o ruku princezny Eufrozíny, v hrůze prchne před drakem Bucifalem, který žije v podzemí zámku. Protože ují masa, což je v království zakázáno, je odsouzena k smrti na popravišti... (TV Nova)

cold

Hodně smíchaných pohádek do sebe, ještě neznamená, vytvoření superpohádky. V tomto případě se povedl bramborový salát s prošlou záruční lhůtou (pozor! silně zapáchá).Na spravení chutě si raději dám jahody se šlehačkou v podání princezny ze mlejna (čerstvé v jakoukoli dobu). ()

Teg

Žádná sláva, ale koukat se na to ještě dalo. Můžu to s čistým svědomím označit za to "lepší" z Troškovy tvorby. ()

wosho

Hodně slabá pohádka. Troška sice na ni sehnal dostatek peněz, takže je dostatečně výpravná. Navíc musím ocenit fakt, že hodně silně zariskoval a dal do ní trikově náročného draka (na naše poměry před 10ti lety je to solidní práce pánů trikařů). Bohužel scénář se Troškovi totálně podělal-děsně natahovaný děj, mizerné dialogy-opravdová hrůza. Kdyby měl alespoň štěstí na obsazení. Párkrát se mu to podařilo (Vaculík,Vydra, Kuklová,Brzobohatý, Brabec, Laurinová), ale spousta postav je mizerně obsazená (Šimůnek, Morávková a hlavně Kantůrková-tu měl ten drak sežrat). V konečném součtu se Z pekla štěstí nemůže s klasikou rovnat ani náhodou. ()

I.AM.NOT

Mám rád Telč, jako malý kluk ( no 10 let) jsem jezdil poblíž na tábor a prohlídka zámku byla každoroční povinností. A jednoho dne tam točili Z pekla štěstí a já si připadal šťastný, že jsem toho tak trošku součástí. Jinak mi ZPŠ přijde lehce podprůměrná pohádka s příšerně (ale hnus) přehrávajícími herci. ()

Paity

Až při tom komentování pohádek si člověk uvědomí, kolik toho Troška natočil a tohle rozhodně patří k tomu nej z pohádek co za sebou má. ()

Wishkah

pohádky Zdeňka Trošky byly vždycky tak trochu jiné, ale aspoň měli své osobité kouzlo. Ale tenhle paskvil nemá nic. Žádný pořádný děj, žádného sympatického hrdinu, žádného opravdového záporáka a navíc má hnusného draka. je to kravina ()

Prochy38

Pan Troška je v pohádkách jako na houpačce. Princeznu ze mlejna považduji za jednu z těch hodně povedených, tady tohle na druhou stranu nedokážu pochopit. Jak by v princezně ze mlejna knížepán se sluhou příjemnoui vtipnou spíše jen vložkou, tak tady je S. Laurinová i s jejím otcem (jako ve filmu) neuvěřitelně trapná. M. Šimůnek a jeho "skupina" to je otřesné.... Jak mám L. Vaculíka rád, tohle je k ničemu.... Pardon, ale to je otřesné.... ()

Xavi6

Náhodou tenhle film je dobrý! Sice je tam plno blbůstek, ale to si myslím, že stačí na to, aby to dokázalo oblbnout člověka jako mně. ()

Hanes88

Tahle pohádka byla opravdu strašná. Panu Troškovi se ani trochu nepovedla. Bylo to takové přeslazené, vlastně celkově všechno špatné. Za pár momentů snad dávám ještě 2*, ale to je opravdu max. Znovu se na to nepodívám. ()

PetkaW.

V porovnání s kouzelnou Princeznou ze mlejna je Z pekla štěstí jen slabým odvarem toho, co Troška umí. Víc než jednou tuhle pohádku vidět nemusím. Pro děti to je ale ucházející. ()

J*A*M*A*L

Přiznám se, že jsem ten film ani nedokoukal a myslím si, že by mě to za to ani nestálo možná tak jen ztráta času.11% ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje