Honza pracuje u sedláka, který má hodnou a pracovitou nevlastní dceru Markýtku a vlastní panovačnou a línou Doru. Ta se o Honzu uchází, ale on dává přednost Markýtce. Dora, aby se pomstila, podplatí verbíře a ti vezmou Honzu na vojnu. Markýtku vyžene z domu. Zatímco Honza verbířům uteče a spřátelí se s čerty, kteří mu darují kouzelný plášť neviditelnosti, plátýnko prostírající všemožné dobroty a brašnu, která ukrývá oddíl husarů, Markýtka odejde do města, ke kmotřičce sloužící v zámecké kuchyni. Stane se svědkem toho, jak zlý král Brambas, ucházející se o ruku princezny Eufrozíny, v hrůze prchne před drakem Bucifalem, který žije v podzemí zámku. Protože ují masa, což je v království zakázáno, je odsouzena k smrti na popravišti... (TV Nova)

anyonecek

Proč se snáží posouvat České pohádky dopředu. Animace i herecké výkony jsou prostě otřesné, proč nezůstanou u starých klasik? Moc velká blbost tahle "pohádka" a to jak dějem tak zpracováním i hereckými výkony. ()

eFOXsize

Šimůnek, Hůlka, Laurinová a ten poteplený dráček mi rvali vlasy. Vaculík a Theimer se mi líbili. No, vyumělkované, kýčovité, brrr... Ale copak na mém nynějším názoru záleží? V 99' mi bylo deset let a pamatuji si, že mě to celkem nadchlo, co se zpracování týče. Vím, že děti to baví. Řekla bych, že typické rysy pohádky (hrdina, láska, zvítězí dobro, dostatek přátelství, dobrý lid blablabla) to má. Za sebe 3*, za děti 4*. Profil je ale můj :-P ()

Guran

Moc příjemná pohádka. Herecké výkony super, příběh jaktéž. Nevím, co bych k tomu napsal, ale je to jeden z nejlepších českých film a to nejsem velikým fanouškem české kinematografie. ()

brzozin

Uvřeštěná sračkoidní troškovina. Co víc k tomu dodat. Snad jen, že nejodpudivější byla totálně nesympatická Kuklová, která snad ani neumí jinou hereckou polohu než brečící, vřeštící hysterku. ()

ostravak30

Budu se opakovat, vše podstatné jsem již napsal u pohádky Nejkrásnější hádanka, ale zopakuji to podstatné. Jediná povedená pohádka od Trošky byla Princezna ze mlejna. Čertoviny sice nebyly vyložený propadák a Zakleté pírko jsem ještě neviděl, ale ostatní pohádky jsou dost průměrné. A Z pekla štěstí není výjimkou. Od té jeho nejlepší pohádky má totiž tendenci dělat jednu velkou chybu. Zatímco Princezna ze mlejna měla jasně dané dobro a zlo, kouzelné postavy a vcelku jednoduchý děj protkaný humorem pro děti i dospělé, toto filmové veledílo má zlých postav hned celou řadu.. Honza, Markýtka a jeho přátelé bojují postupně s drakem, předtím ještě s Danou Morávkovou, pak s králem a jeho dcerou a následně s Danem Hůlkou. Hned v úvodu přitom sledujeme sice drama, ale nepovedenou kamerou a střihem. Staří šišlaví čerti pak přijdou vhod, ostatně čerti ve své podstatě s dobrým srdcem jsou vděční, jenže se pak už ani jednou neobjeví. A přitom zrovna oni by mohli zastoupit nejen svým šišláním tu humornou část, která pohádce citelně chybí. Ostatně, v pohádce Princezna ze mlejna ji taky zastupoval čert a přidal se k němu vodník s čarodějnicí. Tady jsou ale ztláskané pohádky dohromady jako ingredience na těsto a míchá se to podobně. Honza v podstatě bojuje s takovým množstvím zla a Markýtka vylije takové množství slz, že nic jiného ani nelze sledovat. Je to zkrátka moc překombinované. A to nemluvím o tom, že málokteré dítě vydrží u pohádky téměř dvě hodiny a u komerční televize si započtěte reklamy. Jedna pohádka - jeden motiv, víc je vždy na škodu, jak se už nejednou ukázalo. ()

marek29

Klasická oogadka od Trošky, kde dobro zvítězí nad zlem a kde je ta správná míra nadpřirozena. 3+ hvězdy jasný pane. Ale ani o fous víc. ()

JosefTomas

Paradoxně z těch dvou dílů ten horší. Hledání stylu, protivné postavy čertů a ne moc zajímavý hrdina z tohohle filmu dělají těžko koukatelnou věc. Díky bohu za lepší druhý díl. ()

MartyMcFly89 odpad!

hahaha, muhehaha. Dříve jsem to jen ignoroval a nevnímal, nevadilo mi to, postupem času k tomu získávám čím dál tím horší postoj a mínění. Je to zvěrstvo, Princezna ze mlejna je docela dobrá, jde to. Nemá na staré klasiky, středně staré klasiky a ani na pár nových a dobrých kousků, ale tohle je vrchol. Nenacházím klady, vidím jen zápory. ()

melisos odpad!

Nevím , kde se Kuklová prošukala k roli nevinného děvčátka , když Troška je bukanýr , ale tohle byla pro mě jedna z nejhorších pohádek celosvětové kinematografie . Plastické a nezáživné nevím , co bych napsal i kulisy stály za hovno. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje