Honza pracuje u sedláka, který má hodnou a pracovitou nevlastní dceru Markýtku a vlastní panovačnou a línou Doru. Ta se o Honzu uchází, ale on dává přednost Markýtce. Dora, aby se pomstila, podplatí verbíře a ti vezmou Honzu na vojnu. Markýtku vyžene z domu. Zatímco Honza verbířům uteče a spřátelí se s čerty, kteří mu darují kouzelný plášť neviditelnosti, plátýnko prostírající všemožné dobroty a brašnu, která ukrývá oddíl husarů, Markýtka odejde do města, ke kmotřičce sloužící v zámecké kuchyni. Stane se svědkem toho, jak zlý král Brambas, ucházející se o ruku princezny Eufrozíny, v hrůze prchne před drakem Bucifalem, který žije v podzemí zámku. Protože ují masa, což je v království zakázáno, je odsouzena k smrti na popravišti... (TV Nova)

Campbell

Tenhel film je neuvěřitelně dlouhej na pohádku. A je to vidět protože jsem měl občas u některých scén chuť to vypnout. Jde vidět Troškova režie. Hudba celkem ujde a drak je na naše poměry perfektní. Ale zbytek bohužel je chudá stejně jako příběh. ()

predators

Trošku nepovedená pohádka Zdeňka Trošky:-) Spousta moralizujících a povzbuzujících hlášek a neustálé ječení všech hlavních protagonistů mi řádně cuchalo nervy. Největším kámenem úrazu jsou právě herecké výkony a jejich šílené přehrávání. Z pekla štěstí, že nedostane odpad! :-) 20% ()

PetrPan

Pekelně špatná pohádka čertovsky špatného režiséra s ďábelsky katastrofálním hereckým obsazením, horší je jen 2. pokračování ()

nash.

Zdeněk Troška tady už očividně a definitivně zahodil tu špetku talentu, kterou kdysi měl. Jeho pohádka tak, chudák, nemá žádné z pekla štěstí, protože postrádá nejen ono nedefinované pohádkové kouzlo, které diváka nutí se k ní vracet (jako jiné klasické pohádky), ale také jiskru, sympatie i humor, které by se postaraly alespoň o jednorázový příjemný zážitek. Takže spíš než vracet se divákovi možná bude chtít z. ívat. Z přepálené stopáže, toporných hereckých výkonů, nesympatických ukřičených figur, neodbytné nudy. ()

Ratemus

Typická Troškovina, už tam chybí jen partička prastarých babiček, který má Zdeněček tak moc rád. Naprosto klišoidní pohádka s ničím, co by člověka zaujalo. ()

Marthos

Litujme dne, kdy se do rukou Zdeňka Trošky dostala kniha Drdových českých pohádek. Byl to jeden z nejkatastrofálnějších okamžiků tuzemské polistopadové kinematografie. Amen. ()

marhoul

Zase jsem to o svátcích zkusila... a zase mě vytočilo, jaká je to mizerná pohádka. Slátanina, ale hodně nevkusná! Jedna hvězda za Vaculíka. ()

honajz

Výpravná pohádka, kde sice Kuklová už na naivní dorotky nemá, přesto ji hraje, kde z hlavního hrdiny čiší buk na dálku, ale přece jen je to příjemný pokus o pohádku ve starém stylu, o kamarádství, potrestané pýše a zlu, s několika triky, drakem a pohádkovými atributy. Docela pohodově se na to dívá, děj (sice sem tam s nějakými nelogičnostmi a hloupostmi) odsýpá, davové scény se povedly. ()

Ivoshek

Dost času jsem strávil snahou nějak zjistit, kdy se to má odehrávat. Kapitán verbířů a jeho lidé odpovídají první půlce 17. století, ale vykouzlení husaři odpovídají době o sto a víc let později, taky Honza mluví o tom, že nechce "na sedm let do bílého kabátu". Stejný problém je i s kostýmy u dvora. Ale to je v kontextu marginálie. Největší problém téhle pohádky je příliš mnoho motivů a postav, které spolu nijak nesouvisí a jejich osudy na sebe nenavazují. Objeví se kapitán a zmizí. Stejně tak zlá sestra, drak, princ Hůlka, čerti, Honzovi druhové... Nemají v té pohádce vlastně co podstatného udělat. Když se do toho přidá několik neherců, jako je Šimůnek a Hůlka, smrtící koktejl je tu. Je to zvláštní, ale Sabina Laurinová tu působí jako poměrně dobrá herečka. Celkově jsou Troškovy doby už asi pryč a nového létajícího ševce čekat spíše nelze. ()

SOLOM.

Sice jsem si představoval strávenou neděli trochu jinak, než sledováním Troškových pohádek, ale tak co už se dá dělat. Bylo potřeba si nějak vyžehlit prochlastanou sobotní noc a tak ještě lehce „pod vlivem“ jsem tuhle nadílku přežil ve zdraví. Jak ovšem vidím, tak nejsem sám, komu se Z pekla štěstí moc nelíbilo. Najde se tu sice několik pěkných/humorných scén, ovšem ta dlouhá stopáž byla zbytečně přemrštěná, stejně jako tvůrčí snaha pojmout to poněkud „akčněji“. Šimůnek, Kuklová i Vaculík ještě předvedli slušný výkon, ovšem zbytek nic moc. Hlavně Laurinová mi lezla na nervy a to jí mám jako herečku rád. Dvojku už bych ale dneska nezvládl! ()

Xeelee odpad!

Je z prdele klika, že už pomalu na tuhle příšernost zapomínám. Troška opět přesvědčil o svých kvalitách. Jak se bavím u filmů Eda Wooda, tak u Trošky šahám po pytlících na zvracení. ()

ARI50

Ten drak je otřesný až moc, herci jsou milsty celkem v pohodě a samotný příběh je v klidu ale celé to působi nudně. ()

duklak2

Na tuto pohádku nezapomenu a to jen kvůli tomu, že to byl možná můj první film zhlédnutý v kině. Ale jinak co se týče hodnocení, tak se jedná o čistý průměr. Nemohu říci, že po zhlédnutí ve mě převládalo zklamání, ale přeci jen, něco málo tomu chybělo. Něco, co by malá dítka docenily. Pan režisér si měl více pohrát s detaily. Např. nasadit více pohádkových postav. Okořenit příběh. Přidat špetku dramatičnosti. Nenechte se mýlit, ale přeci i malé děti chtějí cítit napětí. ()

luka4615

Tak toto je ve všech možných i nemocných ohledech naprostá pohádková tragédie. Jednu hvězdu dávám pouze za to, že se Z pekla štěstí odehrává v mé milované Telči. „Na věčného mamlase - krále Brambase!“ ()

Tommassi3

"Ženská ?? To šme ši myšleli, že šeš rozumnější.." ;) Většinu kvalitních nápadů a překvapivě zde ještě záblesků Troškova režijního umu s přehledem umlátí všechny ty neherecké Hůlky, zrůdné postsynchrony, formální nonsensy a zejména později již neodmyslitelný režisérův otisk v podobě obludně se pitvořících pohádkových diblíků a karikatur.. Václav Vydra se svým šišlavým dementním čertem a ubrouskem prostři se asociuje svoji reality show, která svou zrůdností směle konkuruje dalším žánrovým šmírám, které teprve přijdou, a jako varovný zdvižený prostředník varuje, že bude hůř.. A nejen v sequelu téhle kýčovité šmudly.. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje