Honza pracuje u sedláka, který má hodnou a pracovitou nevlastní dceru Markýtku a vlastní panovačnou a línou Doru. Ta se o Honzu uchází, ale on dává přednost Markýtce. Dora, aby se pomstila, podplatí verbíře a ti vezmou Honzu na vojnu. Markýtku vyžene z domu. Zatímco Honza verbířům uteče a spřátelí se s čerty, kteří mu darují kouzelný plášť neviditelnosti, plátýnko prostírající všemožné dobroty a brašnu, která ukrývá oddíl husarů, Markýtka odejde do města, ke kmotřičce sloužící v zámecké kuchyni. Stane se svědkem toho, jak zlý král Brambas, ucházející se o ruku princezny Eufrozíny, v hrůze prchne před drakem Bucifalem, který žije v podzemí zámku. Protože ují masa, což je v království zakázáno, je odsouzena k smrti na popravišti... (TV Nova)

Terva

Bylo, nebylo. Žil jednou jeden sedlák a ten měl dvě dcery..... Scénář : Zdeněk Troška. Kamera : Juraj Fandli. ...a to je tak asi všechno. ()

Marek1991

Celkom pekná rozprávka s dobrým hereckým obsadením, ale skĺbenie kostýmov, prostredia a techniky pôsobí veľmi neprofesionálne a tiež dej občas ubieha, tam kde by nemal. ()

fannah

Fakt hrozný jak všichni přehrávají, nedá se na to dívat, všechny hodit do řeky. Hlavně toho majora bych rozhodně neobsadil nikam. Fakt hrůza a utrpení. Kuklová by měla plakat hlavně nad sebou, její tragické role jsou pro diváky za trest. ()

NinonL odpad!

Jako všechny Troškovy pohádky. Plno hnusných afektovaných čertů, v postavách i ději jsem se po chvilce přestala orientovat. Hlavní hrdinka Kuklová vypadá jako Šimůnkova matka, lituji děti, které tohle považují za pohádku. Jo a prý je tam ještě trapný drak a Hůlka, ale tak dlouho jsem naštěstí nekoukala. ()

Rosana odpad!

Tohle chcete proboha pouštět dětem?! Tím z nich určitě vychováte filmové vědce a kvalitní filmové kritiky! ;-) ()

SaNcHeZ_cz

Celkem koukatelná a místy i poměrně zábavná dnes již klasika. Lesku a kvalit klasických českých pohádek nedosahuje ovšem ani trochu ()

Hannibal92

Tohle bohužel neni ani trochu šálek mojí kávy. Přesně tenhle typ českých pohádek vůbec nemam rád. Samozřejmě že mu nemůžu dát odpat, to bych zase křivdil, ale na druhou stranu nedokážu ze sebe vymáčknout víc než 1*. Proti Zdeňku Troškovi nemam nic ani v nejmenšim, ale jeho filmy....... to už taková sláva většinou neni. Promiň ()

Jillen

Také nuda, ale v jaké jiné pohádce uvidíte tak pěkného dráčka? Herecké obsazení mi vůbec nesedlo a všechno to vypadalo jako by to právě vylezlo z TV N@va. Dávám 10% ()

Džejkop

Pohádka, které chybí kouzlo, ale oproti druhému dílu je to vlastně klenot. Za upozornění stojí čerti, v podání Václava Vydry a Rudolfa Kubíka, ale jinak mně nenapadá nic, co by se dalo vyzdvihnout. ()

PKD

To byla ale sračka. I na Troškovy poměry. Jen on může vydávat Hůlku za herce. Každý trochu soudný režisér,by si to setsakra rozmyslel. Ale Zdenda ne. Ten to má všechno na háku. ()

Vojcl

Jedna z nejhorších českých pohádek jaká kdy byla natočena.. Příšerně zdlouhavé, nudné a postrádá to takové to pohádkové kouzlo.. A to už nemluvím o příšerných hereckých výkonech, které jsou podle mne největší slabinou celého Troškova "výtvoru". Obsadit do filmu předního českého zpěváka možná zajistí dostatečnou reklamu, ale jak jsme se mohli přesvědčit, výsledek obvykle není dobrý.. ()

Dawe.zs odpad!

Pro mě hezké pohádky skončily rokem 1977, pohádkou..... Jak se budí princezny..... od tý doby jim nemohu přijít na chut. Když vidím Kuklovou jak věčně vzdychá nebo omdlívá tak raději vypínám televizi. ()

kaylin

Co si budeme povídat, hodně kouzla má pro mě tahle pohádka proto, že se její část natáčela v Českém Krumlově, mém krásném rodném městě. A samozřejmě na spoustě dalších krásných míst. Příběh je taky celkem fajn, ale nějak už to není ono a je to celé takové utahané. Měl bych si dát raději "Princeznu ze mlejna". ()

gogos

Další pohádková sága Zdeňka Trošky nedosahuje kvalit ani Jasněnky, ani Pricezny ze mlýna. Máme tu pár dobrých momentů, pár vtipných hlášek. Ale příběh jako takový, přeplácané postavy a žádný ikonický moment z filmu dělá bohužel to horší z naší pohádkové školy. ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje