poster

Gamera tai daiakudžú Guiron

 • japonský

  ガメラ対大悪獣ギロン

 • japonský

  Gamera tai daiakuju Giron

 • anglický

  Gamera vs. Guiron

 • anglický

  Gamera Vs. Guillon

 • anglický

  Attack of the Monsters

Rodinný / Sci-Fi

Japonsko, 1969, 82 min

Režie:

Noriaki Juasa

Scénář:

Niisan Takahaši
 • MM_Ramone
  **

  Pri tomto titule som sa nechal zmiasť anglickým názvom, "Attack Of the Monsters". Očakával som starý, béčkový horror. Namiesto toho som však zhliadol detský, japonský sci-fi snímok o dvoch malých chlapcoch, ktorí zažili nevšedné, vesmírne dobrodružstvo s obrovskou, monštróznou korytnačkou Gamerou. Scenár, réžia, herecké výkony, technické spracovanie, masky, kostímy, ale predovšetkým filmové efekty a triky, by sa dali súhrne nazvať ako primitivne naivné. **(5.3.2010)

 • Campbell
  ***

  A sakra. Čekal jsem něco ve stylu Godzilly, přeci jenom tu je Gamera. Ale bohužel film je to spíše dětský. Gamera jak je známo má ráda děti a pomáhá jim, tak ted jde pomoc dvou mladým chlapcům do vesmíru, kam se dostaly. Totiž zlý ufouni se jich chtějí zmocnit a mají taky své devastační zvířátko. To je asi všechno co bych k tomu řekl. Film stojí za shlédnutí asi tak k posledním 20 minutám kde se Gamera konečně rozhodne něco dělat. Celou dobu předtím sledujeme co ti dvě nesympatický děcka vyváděj. Konec je aspoň konečně něco co připomíná řádění Godzilly. Ale ani tak to není nic co bych musel vidět znova. Elektronické převleky monster jsou klasicky dobře zvládnuté, herci hrozní a zábavnost průměrná stejně jako moje známka.(22.1.2012)

 • kaylin
  **

  „Gamera tai daiakuju Giron“ bohužel dokazuje, že filmy série s Gamerou prostě nejsou tak dobré a že nedokázaly a na trochu něco designovaná monstra přinést vlastně vůbec nic inovativního. Ti dětští hrdinové spíš jenom dokazují, že už tvůrci nevěděli pořádně kam se vydat, a tak už jen čekáte na to, kdy se tam objeví něco jako Pokémoni. Jsem zvědavý, jestli tuhle sérii ještě něco zachránilo, protože nejsem ani v polovině.(10.1.2016)

 • pepua
  ***

  V podstatě záležitost pro děti, neboť hlavními hrdiny tu jsou dva kluci, kteří při pozorování vesmíru dalekohledem objeví kosmickou loď blížící se k Zemi. Loď samozřejmě přistane poblíž jejich domovů, kluci loď najdou, vlezou do ní a loď odletí. Jak se později dozví od mimozemšťanů, letěli na planetu kroužící okolo Slunce přesně naproti Zemi, tudíž o ní vědci neměli žádné tušení (podobnost s filmem (Doppelganger). Prostředí vesmírné lodi či vesmírné stanice na cizí planetě je parádní, souboje mezi Gamerou a Virasem komické a zkázu Tokia nečekejte, ale znovu opakuji, že hlavní cílová skupina tu (snad) byly děti.(15.2.2010)

 • corpsy
  ***

  Kaiju pre malých. Gamera je hrdinom hlavne školoupovinných nippon decák a tak to aj vyzerá. Z roka na rok, bola doteraz táto séria naivnejšia a mazľavejšia. Monster attackov je tu akurát, odohrávajú sa dokonca v inom svete, ale nevedia zaujať ani starších fandov. Dúfajme v lepšie časy ( pokračovania ).(11.1.2017)

 • - Ve filmu se kromě Gamery a Guirona objevuje ještě třetí monstrum – vesmírný Gyaos, který se od svého pozemského protějšku z filmu Gamera kontra Gaos (1967) liší stříbrným zbarvením. Původně mělo ve filmu figurovat jiné, zcela nově vytvořené monstrum, ale nedostatek financí vedl tvůrčí tým k nouzovému řešení, a tak jednoduše vzali starý a dosud zachovalý kostým Gyaose z předešlého filmu, a pouze ho přesprejovali stříbrnou barvou. (Israha)

 • - Scéna, ve které Guiron svou obří čepelí na hlavě rozčtvrtí vesmírného Gyaose, je obsažena pouze v japonské verzi filmu, z té americké byla vystřižena pro přílišnou brutalitu (film byl distribuován jako dětský). (Israha)