Nevěsta Re-Animatora

Scénografie:

Philip Duffin

Kostýmy:

Robin Lewis West

Celkom podarený sequel naväzuje na predchádzajúci diel. Pomerne elegantné šialené pokračovanie veľmi podobné originálu. Oba filmy sú na takej istej úrovni, v druhom dieli sa viac pridalo na gore, krvavých scén a zábavy. Atmosféra je naozaj ohromujúca z tmavej pivnice plnej záhadných experimentov a chladnej desivej márnice uprostred nemocnice. Výkony sú dobre, až príliš spoľahlivy vykon prináša excentricky šialený doktor Herbert West alias Jeffrey Combs, Bruce Abbott ako súcitný Dean Cain, Claude Earl Jones ako škodlivý policajný detektív a nakoniec David Gale zlomyselná, netopieria hlava. Stuart Gordon a Brian Yuzna sú skutočne klasikou na poli hororu a tak som verne očakával skvelý comeback. Ten sa na nešťastie dostavil a ja môžem zhodnotit druhý diel rovnako, ako diel prvý 100 percent. PS: Fanúšik Re-Animátorskej ságy to určite ocení.(7.5.2010)

Trilogie Re-Animátora mě nechala poněkud chladným. Druhý díl je rozhodně nejlepší díl ze všech,ale nemohu říct,že bych se bavil královsky, občas slušná gore scéna,film má zajímavou myšlenku, to mu nemohu upřít,ale na mě je to až moc velký Úlet,který příliš nemusím. Za mě jen tříhvězdičková trilogie.(29.12.2013)

Dobrá. Zadušení vystřelovacími střevy se tak zcela nekonalo a můj oblíbený pan West se vrací s novou teorií re-animace, která slibuje ještě větší dávku zábavy. Oko-prsty byly roztomilé a ruko-noha správně zákeřná. West se očividně baví vymýšlením koláží a já se bavila s ním. Jen škoda, že ho nechce ani ženská, kterou si sám vytvoří. Chudáček. A samozřejmě byl výborný návrat profesorovy hlavy. Stálo by za to studovat na Miskatonické univerzitě.(28.3.2011)

• MM_Ramone

Mám rád americké horrory z osemdesiatých rokov minulého storočia. No snímku "Re-Animatror" som nikdy nedokázal prísť na chuť. Hlavný hrdina, doktor Herber West, mi je značne nesympatický. Krpatý, okuliarnatý podivín čo sa hrá na Boha. Chce poraziť smrť. Preto experimentuje so substanciou, pomocou ktorej dokáže oživiť mŕtve telá. Prvý film ("Re-Animator") bol natočený v roku 1985 a o štyri roky neskôr mala premieru druhá časť s názvom "Nevesta Re-Animatora". Oba snímky sú inšpirované dielom spisovateľa H.P.Lovecrafta. **(21.5.2016)

• petero

Tak ako sa Herbert West nudil a oživoval si končatiny, tak som sa nudil aj ja. Načo znova oživovať mŕtvolu keď je aj tak jasné že vás napadne. Ešte béčkovejšie, no ešte viac nezáživnejšie. Keď oživené mŕtvoly od Yuznu tak RETURN OF THE LIVING DEAD III, to je rozhodne viac záživnejšia a viac sexy. Najlepšia scéna je so psom s ľudskou rukou namiesto nohy. Viac takýchto vtipných scén a bolo by dobre, takto je to len blbina bez čo i len minimálnej pointy.(30.10.2008)

• - Když jde v jedné scéně slyšet hluk z laboratoře, Dr.West řekne, že zvuk nejspíše dělají krysy ve zdi ("probably rats in the wall"). Jedna se o narážku na povídku H.P.Lovecrafta, "Rats In The Wall". (Pumiiix)

• - Film bol zakázaný v Singapure. (Paldiny)