poster

Nevěsta Re-Animatora

 • USA

  Bride of Re-Animator

 • Velká Británie

  Bride of Re-Animator

 • Velká Británie

  Re-Animator 2

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 1990, 96 min

Režie:

Brian Yuzna

Scénář:

Rick Fry, Woody Keith

Kamera:

Rick Fichter

Hudba:

Richard Band

Producenti:

Brian Yuzna

Střih:

Peter Teschner

Scénografie:

Philip Duffin

Kostýmy:

Robin Lewis West
(další profese)
 • Mefistofelle
  ****

  Dvojka je v mých očích co se kvality týče zcela srovnatelná s jedničkou. S výjimkou dvou hlavních mužských protagonistů, které ztvárnili stejní herci, se původní nátura filmu poněkud změnila. Od oživování mrtvol a koček se šílenec West rozhodl, že pro svého kámoše, který truchlí po své mrtvé přítelkyni Meg, vytvoří novou a zcela dokonalou ženu. A než se do toho pustí, tvoří bizarní "umělecká díla" z různě pospojovaných částí lidských těl. Mimochodem, hlavní záporák z prvního dílu, doktor Hill (resp. jeho hlava) se opět vrací a má velké plány:)... A jako nejlepší část filmu bych označila závěr, který byl naprosto bombastický a vážně ujetý v pozitivní slova smyslu:).(29.5.2011)

 • PanCitron
  ****

  Pokračování, které se snad bralo ještě méně vážně než předchozí díl, což rozhodně nebylo na škodu. Inu zabavilo to, ačkoliv první díl stále malinko vyhrává. A samozřejmě Jeffrey Combs jako herbert West nadále úžasný Osobní pořadí trilogie: 1. - Re-animator, 2. Bride of Re-Animator, 3. - Beyond Re-Animator(10.1.2011)

 • fcreading
  *****

  Celkom podarený sequel naväzuje na predchádzajúci diel. Pomerne elegantné šialené pokračovanie veľmi podobné originálu. Oba filmy sú na takej istej úrovni, v druhom dieli sa viac pridalo na gore, krvavých scén a zábavy. Atmosféra je naozaj ohromujúca z tmavej pivnice plnej záhadných experimentov a chladnej desivej márnice uprostred nemocnice. Výkony sú dobre, až príliš spoľahlivy vykon prináša excentricky šialený doktor Herbert West alias Jeffrey Combs, Bruce Abbott ako súcitný Dean Cain, Claude Earl Jones ako škodlivý policajný detektív a nakoniec David Gale zlomyselná, netopieria hlava. Stuart Gordon a Brian Yuzna sú skutočne klasikou na poli hororu a tak som verne očakával skvelý comeback. Ten sa na nešťastie dostavil a ja môžem zhodnotit druhý diel rovnako, ako diel prvý 100 percent. PS: Fanúšik Re-Animátorskej ságy to určite ocení.(7.5.2010)

 • Xmilden
  ***

  Druhý díl Frankensteinovské téma rozpitval (a to doslovně) ještě mnohem více. Jeffrey Combs už perlí na plné obrátky a dělá si co se mu jen zlíbí. Jeho pokusy již začínají být opravdu řádně zvrhlé. Trošku mi vadil samotný konec odehrávající se v hrobce, tady už opravdu začala řádit psychopatie :) V první hodině hodně solidní biják. 60%(28.1.2010)

 • eraserhead666
  ****

  Zde variace na frankensteina dostoupila větší jasnosti, což ale nijak neubírá na kvalitě. Postupné skládání ženského těla je docela záživné. Zpět jsou takřka všichni z prvního dílu, včetně dr. Hilla. Film svou kvalitou, dějem a provedením za předchozím snímkem nijak nezaostává, tu jednu hvězdičku ubírám jen za komediální pokusy - chodící prsty s okem, spojená ruka s nohou (škrtí a kope najednou) a okřídlená hlava dr. Hilla. Podobné věci tenhle film nemá vůbec zapotřebí.(15.1.2009)

 • - Film bol zakázaný v Singapure. (Paldiny)

 • - Když jde v jedné scéně slyšet hluk z laboratoře, Dr.West řekne, že zvuk nejspíše dělají krysy ve zdi ("probably rats in the wall"). Jedna se o narážku na povídku H.P.Lovecrafta, "Rats In The Wall". (Pumiiix)