Jen vraždy v budově

• USA Only Murders in the Building (více)
Komedie / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA, (2021–2023), 17 h 30 min (Minutáž: 28–41 min)

Steve Martin, Martin Short, Selena Gomez, Vanessa Aspillaga, Teddy Coluca, Adam DeCarlo, Quincy Dunn-Baker, Meredith Holzman, Nathan Lane, Aaron Dominguez (více)

Série(3) / Epizody(30)

Seriál pojednává o třech cizích lidech, kteří sdílejí posedlost skutečnými zločiny a do jednoho se zapletou, když vyšetřují záhadnou smrt souseda v jejich newyorském činžovním domě. (Disney+)

zahadum

Toto išlo mimo mňa, streštená , prízemná rádoby sranda na ktorej pozadí sa odohrával veľký kriminálny prípad vraždy. Trojica amatérskych detektívov ju postupne nejak rieši a pritom odhaľujú aj svoje životné osudy. Postupne mi liezli na nervy všetky postavy a sympatický mi bol len Bulldog. Samozrejme ani v tomto prípade nemôže chýbať povinná dekadentná zložka v podobe nútenej a povinnej LGBTI. Už tak dosť trápny dej sa teda ešte strápnil oveľa viacej. Malo to pomerne dobrý nápad ale cieli to viacmenej na skupinu mladých ktorým nevadia prízemné srandičky, vtípky a sto odkazov za minútu na podcasty. Selena Gomez je ten prípad " herca " ktorý vám totálne znechutí už aj tak znechutený seriál. Jej kyslá znudená antiherecká tvár na ktorej nevidíte žiadne emócie ( ani tie základné ! ) ma proste odradila úplne.  Druhá séria ma obíde veľkým oblúkom. 30 % ()

Olík

Dva ze Three Amigos! zase spolu před kamerou, pro fanoušky 80-90´s komedií jedním slovem povinnost…….jo a taky tam hraje Selena Gomez, ale to není důležité :D Příjemná televizní detektivština, něco mezi Agathou Christie a moderním New Yorkem. Inteligentní, zábavné, napínavé, někdy možná až příliš zamotané a někdy by zase neškodilo víc zmáčknout nohu na plynu, ale jinak příjemné odreagování. I když, možná bych si vystačil pouze s jednou vraždou. ()

Maximilianus

1. séria: Sympatický, nenásilný humor v spojení s nadpriemernou detektívnou zápletkou je vo výsledku príjemným seriálom. Síce som od piateho dielu tušil, kto je vrahom, ale aj tak dobre. 7,6/10. 2. séria: Už ma to síce moc nebavilo a celé mi to prišlo dosť neuveriteľné, avšak pozerať sa to dá, postavy sú stále zaujímavé, a detektívna zložka ma bavila aspoň v poslednej časti. 7,3/10. 3. séria: Mi prišla odľahčenejšia, svižnejšia a možno aj zaujímavejšia, čo mohla mať za následok zmena prostredia, ale v určitom zmysle išla táto séria menej do hĺby. Paula Rudda mám rád a Meryl Streep bola vynikajúca, takže mi už len zostáva tešiť sa na ďalšiu sériu. 7,4/10. ()

Emafera

Nesourodá trojice vyšetřuje úmrtí jednoho z obyvatelů domu. O průběhu vyšetřování natáčejí podcast. Občas se dostávají do bizarních situací, jako když přinesou Stingovi krocana. Trochu vtipné, trochu šílené. Začátek se nezdá být tak zajímavý, ale vyplatí se vydržet až do překvapivého finále. ()

Mamlas odpad!

Zvládl jsem jen necelé 4 epizody, 2 první a 2 poslední z první série. Střed jsem vynechal, protože se mi na to nedalo dívat. Dost nezábavné a extrémně protivně užvatlané. (8%) ()

p.a.douch

Takže první série byla dobrá, ale druhá to byla pecka. Kam to chtěj hnát ve třetí teda nevím, ale dost se na to těším. Selena Gomez, Martin a Short jsou dost dobří, ale ani ostatní nezaostávají. Tina Fey v první i druhé sérii a hlavně Shirley MacLaine ve druhé sérii - třešnička na dortu. Na Rudda jsem taky dost zvědav. Zábavná detektivní sranda. Jediný kdo mě vadil byla Cara Delevingne, to je fakt dřevo. Trochu to vyrovnaly Zoe Margaret Colletti a Jane Lynchová. No vlastně bych ještě rád vzpomenul Rapaporta s Nathanem Lanem - dost dobrý. ()

Sweepy

Only Murders in the Building je komediální seriál, který je milým překvapením. Kdo by řekl, že Steve Martin dokáže být alespoň obstojně vtipný. Seriál je místy vtipný, skrz celou řadu najdeme v skoro každé epizodě něco vtipného, ačkoliv ke konci mu dochází dech a rozuzlení celé série je... nijaké a zvláštní? Samozřejmě se to přizpůsobilo tomu, aby mohlo být pokračování. Seriál dostával ultra-pozitivní recenze na Rotten Tomatoes (100 %), což nechápu. Epizoda z pohledu hluchého byla excelentní a přinesla zajímavý prvek do již zaběhnutých kolejí. Ale jak jsem již řekl, dobré tempo a zajímavost si neponechává po celou dobu a seriál se tak stává v určitých chvílí nudný, nezajímavý a někdy až přemrštěný. Selena Gomez je tady opravdu příšerná, její hraní mi připomnělo ochotnické divadlo. ()

flyer.nick

Příjemná, i když ne nějak extra vtipná detektivka. Možná by to mohlo být trochu svižnější, občas se to hodně vleče. Ale chemie mezi hlavní trojicí funguje skvěle a zvraty jsou tam taky, i když některé působí až moc šroubovaně. ()

Matulko_

Výborná oddychovka po pracovnom dni s primeranou dávkou napätia. Sú témy a motívy, bez ktorých už asi nikto seriál nevyrobí, ale oplatí sa prekonať prvotnú rezistenciu vyskytujúcu sa u mňa i viacerých divákov v mojom okolí pri prvých dvoch dieloch. Je milé vidieť, že Steve Martin a Short Martin (áno, naozaj to bola prihrávka na Shortovu výšku, tiež som nízky, ja môžem) neprišli o chemický koktail, ktorý medzi nimi fungoval v Otcovi nevesty. A konečne viem, kto je Selena Gomez. Is that still a thing? ()

Fuzzytomato

Prvá séria oničom. Druhá séria je mix dobrej komédie, otravnej rodinnej drámy, podivného moderného umenia a obstojnej detektívky ale 200 krát ukazovať záber stareny zapichnutej ihlicou už hraničí s geronto-gore-fetišom čo je výraz ktorý neexistuje ale ako opis perfektne pasuje k danej scéne. Je tam veľa scén pri ktorých sa vám dvihne prinajmenšom obočie v údive resp.údese. Tretia séria sa už dá pozerať. Zaslúži si 4 hviezdičky. Bizarné pop art prvky sú tam celkom znesiteľné, zápletka je zaujímavá a divák sa aj dobre zasmeje. Chaotické prestrihy a ostatné nedostatky vyvažuje hviezdne obsadenie ako Meryl Streep, Paul Rudd a MB. Martin Short je tiež geniálny. Aj Steve Martin. Takže odporúčam trojku. ()

SimcaJB

Víte jaká je výhoda mít předplacenou novou online službu? Tu, která před pár lety koupila 20th Century Studios? Dostanou se k nám totiž věci, které normální Američané už znají pár let a my je musíme objevovat. Nejnovější seriálem, který jsem objevil, je seriál o tom, jak dva dědci, spolu s mladou holkou, začínají vytvářet podcast o tom, jak v jejich nájemném domě (typický nájemný dům v N.Y.) umře člověk. Nešťastná smrt nájemníka je zprvu považována za sebevraždu, ale „vyšetřovací“ tým starého herce, divadelního režiséra a mladé „restauratérky“ bytů se snaží na této sebevraždě najít viníka. A teď k tomu, kdo vlastně v tomto seriálu, který má každou sezónu 10 dílů kolem půl hodiny, hraje. Hlavní dvojicí důchodců jsou dva z nejslavnějších komediálních herců Steve Martin a Martin Short. Oba dva už jsou v důchodu a to, že ještě v jejich věku baví hrát je velice dobře.  Je jim přes sedmdesát a přeci nebudou sedět jenom doma na pohovce. Hrají o stošet, protože je to prostě baví. Třetí do party je herečka, která se proslavila jako zpěvačka, herečka, a i tanečnice ve slavném a kultovním Barney a jeho přátelé, kde hrála od svého mládi. Selena Gomez se i přes své zdravotní a psychické trable dokázala dostat do kondice a zdárně ve svém věku komediálně sekunduje hercům o 50 let starším. Každý díl v první sezóny postupně odhaluje všemožné souvislosti a vzájemné vztahy mezi sousedy. Není z prvu vůbec jasné, jak jsou vzájemně propojeni ubytování lidé, a tak postupné odhalovaní vzájemných souvislostí, které vedou k vraždě a k odhalení vraha, je to nejzajímavější, co na tom seriálu vidím. Je také důležité vědět, že celý seriál je postaven na komediální zkušenosti všech herců. Sem tam některá camea (Sting) a důležité postavy hrají i dobří přátelé Martina a Shorta. Amy Ryan, Tina Fey a Nathan Lane a další. Všechny tyto herce známe ze humorných skečů z Ameriky. Seriál je velmi zábavný, svojí délkou jednotlivých epizod naprosto vyhovuje. Není to zdlouhavé a ke konci epizody se dobře překvapíme s nějakým zvratem, abychom mohli ve sledování pokračovat v dalším dílu. Hlavní trojice je velice super a i epizodní role jsou taky velmi zábavné, a tak mne ten seriál naprosto baví. Jakmile dosleduji první sezónu, tak se vrhnu na druhou, premiérovou, která se momentálně vydává na týdenní bázi. Nesmíme zapomenout ani na dabing, protože hlavní trojice je dabována Janem Vlasákem, Otakarem Brouskem ml. a znovu do dabingu se vracející Lucií Vondráčkovou. Tato trojice ještě vylepšuje celý seriál pro české publikum.  90 % ()

vimluk_CZ

S1: 80 % Takhle nějak si představuji skvěle vybalancovanou detektivní komedii. Celé to krásně funguje a překvapivě jsem se královsky bavil. Krásná synergie tří hlavních aktérů na kterou je radost se koukat, zvraty jsou dobře vyvážené a vždy udeří ve správný čas + je to krásně a chytře natočené (sedmá epizoda je mega!) Jediné minus je hraní Seleny, které to sice na každém záběru brutálně sluší, ale hraní je MEHH. Za mě obrovské překvapení, na které jsem náhodou narazil. S2: 100 % Jen vraždy v budově si v druhé sérii vzaly to, co fungovalo bravurně v té první a ubrali toho, co občas skřípalo. Skvěle tu v této sérii funguje snad naprosto všechno (finální epizoda je naprosto dokonalá) a bavil jsem se od začátku do konce. Každý týden jsem netrpělivě a natěšeně čekal na nový díl. Doporučuji snad naprosto každému, opravdu to stojí za to. ()

MatoPalkes

Úprimne som ani netušil či Steve Martin a Martin Short vôbec žijú, profesionálne alebo doslova. Tu ma bavia od prvého dielu. Horšie to je so Selenou bez jedného výrazu či grimasy. Možno je to rolou, u mňa skorej absenciou herectva. Prvú sériu sa na ňu aspoň dalo pozerať, do druhej riadne pribrala a XXL oblečenie to nezachraňuje. Ale kvôli dvom Martinom budem pozerať aj tretiu sériu. ()

Lapedro

Na tento serial som narazil nahodou na Disney+, ked uz na mna "plagat" par krat vyskakoval, a tak som si povedal, ze Steva Martina som uz dlho nikde nevidel a dam tomu sancu. Necital som si recenzie ani nic podobne a o to viac ma prekvapilo, aky dobry tento serial je. Uprimne, Martina Shorta som predtym videl asi len v jednom filme, ani na ten sa vsak nemozem rozpomenut, no aj ten bol tu skvely aj ked som si na jeho vyrazy tvare trochu musel zvykat. A Selena, par krat sa ku mne donieslo cim si prechadza zdravotne aj psychicky, a uz vtedy som si vravel ze by som v jej kozi nikdy nechcel byt. Na rozdiel od niektorych recenzentov tu, ktori narazaju na jej aktualnu vahu, alebo plochost zahrania postavy sa mi velmi pacilo ako ju ponala, a ked ju niekto porovnava s dvoma panmi po jej boku, tak ako neviem, porovnavat herectvo vysluzileho herca ako je Steve Martin, a mladej Seleny, ktora bola vzdy primarne spevacka, to chce velke gule a hlavne mat dost nasrate v hlave. Ja byt takyto clovek, uz tu asi dalsiu recenziu radsej ani nepisem. Zahrala to velmi dobre, vobec nema v tvari jeden vyraz ako tu niektori odbornici pisu a som rad ze sa dostava zase do kondicie po velkych problemoch s lupusom, ktory mala. Zapletky su perfektne prepracovane, je tu dost twistov, a clovek sa nudit nebude. Ofc je to viac slowburn detektivka a nie obrovske pomepzne odhalenia v kazdej epizode, skor tu buduju atmosferu pomalsie, a snazia sa divaka parkrat zmiast, co sa aj dari. Paci sa mi, ze hlavni hrdinovia, hoci su detektivi-amateri, nehraju sa na majstrov sveta ani im to scenar nedovoli, aby vsetko vychadzalo na prvu dobre, parkrat sa aj pomylia, zakopnu, a niekoho nechtiac krivo obvinia, no to robi z tohto serialu prijemnu vec na pozeranie, kedze zachovava ludskost aj omylnost postav. Za mna prva seria 90%, druha seria 100%, a aktualne sledujem tretiu, ktora zatial vyzera fakt tiez dost dobre. Drzim tomuto serialu palce aj nadalej. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)