Pečlivý a energický Chuck Noland je zaměstnán u známé společnosti FedEx, která rozváží poštu po celém světě. Díky tomu žije velmi rychle. Jeden den je v Rusku, vzápětí pár hodin stráví ve Francii. Pro samý spěch si vlastně ani nedokáže užívat života. Práce Chucka okrádá o tolik času, že si se svojí důvěrnou přítelkyní Kelly dokonce předává vánoční dárky v autě na letišti. Když za několik hodin opět letí z Ruska zpět do Ameriky, letadlo FedExu s piloty a Chuckem nečekaně havaruje. Katastrofu a pád do moře přežije pouze Chuck, kterému se s malým člunem podaří dostat na neznámý ostrůvek. Po prvním šoku začíná po vzoru Robinsona Crusoa na stromě odškrtávat dny, při životě ho drží láska ke Kelly a naděje, že ho v krátké době někdo objeví… Dobrodružně laděný příběh o nezdolné lidské vůli nevzdávat se a bojovat o svůj život a své sny – natočil úspěšný hollywoodský režisér Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti I-III, Forrest Gump, Pod povrchem). Přípravy na filmový projekt začaly už někdy v roce 1998, kdy Tom Hanks o napsání scénáře k tomuto projektu požádal Williama Broylese Jr. (scenáristu Apolla 13 a Forresta Gumpa). Při jeho filmové realizaci pak musel podstoupit drastickou dietu a v průběhu přerušeného natáčení, za několik měsíců zhubnul o dvacet kilo. Tím působivěji pak předvedl proměnu z výkonného workoholika na polodivokého trosečníka se sklony k šílenství. S jeho skvělým hereckým výkonem film stojí i padá. Za ztvárnění Chucka byl Tom Hanks v roce 2000 oceněn Cenou kruhu newyorských filmových kritiků (nejlepší herec) a Zlatým glóbem (nejlepší herec v dramatu). Úlohu jeho přítelkyně Kelly Frearsové vytvořila Helen Huntová (Dr. T a jeho ženy, Lepší už to nebude, Po čem ženy touží). (Česká televize)

muliku

Hezky zpracovaný, novodobý Robinson Crusoe. Tomu Hanksovi uvěříte prostě každičký pohyb a z jeho rozhovorů s Wilsonem věříte, že ten míč opravdu žije. Na druhou stranu bych od Roberta Zemeckise čekal malinko víc a všudypřítomná reklama na FedEx je občas opravdu dost vtíravá. Pro mě hezká podívaná, ale v nejbližší době ji znovu vidět nemusím - 65% ()

vrgulnik

Robinson moderní doby. Nebýt romantického konce, dal bych pět hvězdiček, ale pro mě stejně jeden z nejlepších filmů všech dob! ()

Alister

Po Forrestu Gumpovi rozhodně daleko umírněnější filmové dílo, jež si v závěru bohužel neodpustilo sentimentální vyznění. Zemeckis mi v mnohém připomíná Stevena Spielberga. Nicméně se jedná o jedinou vadu jinak nesmírně zajímavého a objevného filmu s Tomem Hanksem v hlavní roli , která mu je opět šita na míru. ()

mERRth

Film kde se skoro vůbec nemluví a přitom je to taková pecka (y) palec hore pro Roberta Zemeckise a samozřejmě i pro Toma Hankse ()

Slaaavo

Nič ma v živote nespomalilo tak ako tento film. Málo slov, veľa ticha a predsa by som prijal ešte menej slov. Úplne unikátny film svojim prevedením, donúti k zamysleniu. Vrelo oddporúračam. ()

Jevablo

Americká představa o ztroskotání. Tom Hanks by musel být génius kombinovaný s jeřábem, motorovou pilou a buldozerem, aby si dokázal sám na pustém ostrově vybudovat to, co nám režisér předvádí. Zbytek slabý. ()

Mark1983

Slyšel jsem pár lidí,co řekli,Skoro celej film jenom jeden herec a míč.Píčovina!Ale já se i u tohoto filmu dobře bavil,takže ostatní názory mě nezajímají. ()

Dupac

Pohádka pro dospělé, jak má být. Být to míň přehnané a poslední půlhodinka trochu víc sestříhaná, je to na 5*. ()

mine.slayer

Film popisující cesty osudu jednoho muže, jehož trápení dovedlo až k životní lásce. Další rozměr hereckých schopností Toma Hankse a pana Wilsona. ()

ghoston

Film jsem viděl dvakrát. Poprvé před 12 lety. Podruhé dnes 23.12.2012 v televizi. Páni docvaklo mi tolik věcí. Je to bezvadné filmové dílo. Řekl bych, že je to novodobá klasika. Vše je promyšleno a propočítáno tak, jak to má u filmu být. A funguje to moc dobře.Třeba ty emoce Chucka a Kelly na konci. Z 80% zvýšeno na 100%. ()

Spike86

Výborný výkon Toma Hankse dělá z tohoto filmu vyjímečnou záležitost. Hudebního doprovodu zde moc není, ale když v pár scénách je, tak se poměrně hodí a nebyl špatný. S Wilsonem to byl parádní nápad. Jediné, co mi nedává smysl a co jsem nepochopil, je to, proč neotevřel ten jeden balíček a proč právě zrovna ten... 85% ()

prometheusll

Perfektní film Roberta Zemeceksikyho. Výborné dobrodružství a prostředí. Hudba Bravurní. Dojemné chvíle,které mě nadchly,. Stráta Wilsona byla skoro k pláči. ()

Otan

Tom Hanks nesleze z plátna ani na okamžik.Né ,že by to až tak vadilo,ale není to zase tak silné .65% filmu je celkem v pohodě i když co ze scénářem,když je člověk pár let sám. Závěr se mi nelíbí.Mohlo to být o 10 min.kratší. ()

Yeday

Na to.., že sa tam veľa nenakecalo... to malo fakt niečo seba a rozhodne som sa nenudil(alebo len veľmi zriedka)! Bolo to všetko podané tak pútavým spôsobom a to len vďaka výbornému hereckému výkonu zo strany Toma Hanks-a, ktorý film neskutočne tahal. Plus umocnené vhodným hudobným doprovodom od Alana tomu pridáva len kredit naviac. Koniec bol na môj vkus trošíčku rozpačitý, no na svoje možnosti to skončilo v takom duchu v akom sa niesol celý film. Takže odomňa má pekných... = 85% ()

R.E.M.

Nejsou to čisté 3*, spíš 2,5. Zvládnout skoro dvouapůlhodinový film téměř sám je náročné pro herce, Tom Hanks to zvládl na výbornou, ale ta předlouhá stopáž filmu uškodila. Kdo se staral o střih měl daleko víc dostát názvu práce. Chvílemi příjemný zážitek, chvílemi nuda. I kameru bych si dokázala představit lepší, stejně jako scénář a některé dialogy. ()

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Očekávaná filmová událost – Rodinný film

Očekávaná filmová událost – Rodinný film

13.02.2016

Drama vypráví o manželích (Vanda Hybnerová a Karel Roden), kteří se vydávají na vysněnou plavbu do Karibiku a doma zanechají dvě nedospělé děti (Jenovéfa Boková a Daniel Kadlec). Nepřítomnost rodičů… (více)

Reklama tisíckrát jinak

Reklama tisíckrát jinak

07.07.2006

Product placement znáte všichni, a nejvíce z našich filmů, kde se autorům prostě nějak nedaří jej přirozeně zakomponovat do děje. Ovšem v amerických filmech, jako i v některých jiných ohledech,… (více)