Spisovatelka Helen a herečka Madeline se dlouhá léta nenávidí. Madeline totiž přebrala Helen snoubence Ernesta. Teď všichni tři překročili padesátku a místo toho, aby jejich životy a kariéry nabíraly na obrátkách, padají strmě ke dnu. Z Ernesta, který byl kdysi špičkový plastický chirurg, se stal alkoholik a skončil jako maskér mrtvol. Helen přepadne osobní krize a má tendenci nesnesitelně přibírat na váze. Sedm let poté co se Ernest a Madeline vzali, skončí k nepoznání ztloustlá v blázinci, kde jí sice psycholožka dokáže pomoci, ovšem zcela jinak než čekala. Omylem totiž Helen přivede na myšlenku Madeline zavraždit. Také Madeline si uvědomuje, že doba, kdy se všichni muži kořili jejím půvabům a leželi jí u nohou, je dávno pryč. Ale všechno se dá změnit. Zvláště pokud jim do života vstoupí záhadná čarodějka Lisa disponující elixírem věčného mládí. (TV Nova)

Chen

Pro mě hodně originální komedie s vynikající zápletkou. Isabella Rossellini je skvělá a zbytek hvězd také předvádí, že zvládnou i dost netradiční postavy. ()

HappySmile

Na jednu stranu uznávám, že to byla blbina, která kdyby nebyla obsazena tolika známýmy tvářemi, asi by neměla tak vysoké hodnocení, na stranu druhou jsem se opravdu pobavila. Prostě pěkná oddechovka. ()

Figu

Nádherná ukázka toho, že nesmrtelnost není žádná výhra. Jedna z těch lepších komedií, která zasáhla můj děstkej svět. Není to dlouho, co jsem jí po letech viděl a koukal jsem na ní celkem zaujatě, vychutnával si starý dobrý triky, který už tenkrát byly unikátní... Mrcha Meryl s mrchou Goldie, ždímaly pomalu ale jistě z chudáčka Brucíka duši, než jim ten "opravář jejich těl" s chutí, úsměvem a radostí prostě umřel... Krása, když člověk umírá s chutí, úsměvem a radostí, nemyslíte? 75% ()

peiton

Absolútne jedinečný a originálny kúsok/skvost zo sveta čiernych komédií.Tento snímok je tým správnym príkladom ako by sa mali točiť podobné snímky takéhoto druhu.Výber hercov ho stavia ešte do lepšieho svetla. Par excellence! ()

MrPierc

Tahle komedie je jiná díky tomu, že B, Willis tu není jako největší bourák pod sluncem a jeho dvě herecké partnerky se snaží být krásné za jakoukoliv cenu :-) ()

Nach

Excelentní, černohumorné a herecky vymazlené. Meryl Streep a Goldie Hawn zde předvádí přímo excelentní kreace. Skoro až je zde Bruce Willis zbytečný. Jen kvůli nim má cenu se na tuto hororovou, komediální fantasy podívat. Vývoj charakterů je zde excelentní, stejně jako závěr. Nikdy nebylo téma touhy po nesmrtelnosti zábavněji zpracováno, než právě zde. 75% ()

Streeper

Za mě naprostá klasika, která nikdy nezklame. Originální příběh a pojetí, se kterým si Robert Zemeckis naprosto bravůrně poradil. Líbí se mi, že každý z herců ztvárnil naprosto nevšední roli, která pro ně nikdy nebyla typická a ukázali se tak i v jiném světle. Tenhle film mě vždycky pobaví, škoda, že Goldie a Meryl spolu ještě něco nenatočili, ale kdo ví, třeba ještě něco přijde. ()

TommyLeeJape

Není to nějaký super filmeček, ale v komedialním žánru je to určitě nadprůměr. Willis svou, pro něho trošku netradiční roli, zvládl velice obstojně a Meryl Streep byla úžasná zejména s hlavou otočenou o 180 stupňů dozadu (ano, opravdu je to plné černého humoru). Za mě 75% = dobrá zábava. ()

tomtomtoma

Zábavná drsnější komedie, protkaná černým satirickým humorem o nestárnoucích a po slávě a mládí toužících celebritách. Ironický pohled na hvězdnou společnost se silnými a manipulujícími ženami a slabošskými podléhajícími muži. Herečka Madeline Ashton (zajímavá Meryl Streep), umná manipulátorka, touží po věčném mládí a obdivu svých příznivců. Cena za věčnost je sice vysoká, ale možnost ztráty současné společenské prestiže a odcházející svěžesti je mnohem větším strašákem. Uznávaný plastický chirurg Ernest Menville (dobrý Bruce Willis) je slaboch, který se v manželství s Madeline mění v trosku a opilce. Znovu a opakovaně podléhá ženským nástrahám, aby nakonec v poslední chvíli našel dostatek odvahy k rozhodujícímu odporu a vzdoru. Spisovatelka Helen Sharp (zajímavá Goldie Hawn) se díky tajemnému elixíru dostává ze své noční můry, aby pokořila svou bývalou kamarádku Madeline. Každý plán ovšem nevyjde tak, jak si jeho plánovači představují a dochází vlivem okolností k nepředvídatelným událostem. Z dalších rolí stojí za zmínku ještě tajemná Lisle Von Rhuman (šarmantní Isabella Rossellini), distributorka elixíru věčného mládí. Věčný život je lákavý, ale přináší i řadu nepříjemných starostí. Drsnější a originální zábava se příjemně rozjíždí, až dospívá do úplného rozpadu světa celebrit i jejich vlastních osobností. Ne všechno, co vypadá lákavě, lákavé ve skutečnosti také je. ()

C0r0ner

Na tuhle legendární komedii jsem se hodně těšil, už jenom kvůli parádnímu obsazení, abych při sledování tak po půlhodině zjistil..., že to vlastně není vtipné. Což je pro komedii docela zásadní problém. Ne, že bych se nudil, ale prostě jsem sledoval ulítlý příběh, občas se usmál a tak nějak se prozíval k finále. 60% ()

ic

Ernesto: Kam jste dali moji ženu? sestra: Je mrtvá, odvezli ji do márnice. Ernesto: Do márnice? Ta bude zuřit. ()

MarekT

Někdy je až neuvěřitelné, co člověku pronikne mezi prsty, kupříkladu proto, že to má jen modré označení. A přitom bych tuto komedii označil za takovou perlu, za kterou by se kdejaká škeble nemusela stydět. Film mi občas připomínal různá, jinde už zpracovaná témata - tuhle jakoby podobné sitcomu Absolutely Fabulous, vzápětí jako satirická variace na horor Noc oživlých mrtvol. Přitom se nedají použít výrazy jako "slepenec" atp. Snímek v mých očích povýšily taktéž skvělé herecké výkony - taktéž musím jmenovat Bruce Willise (zapomeňte na Die Hard nebo Pulp Fiction a nechte se unést), půvabnou Meryl Streep (její dnešní šedesátiny jsem snad lépe oslavit nemohl, při vší úctě k jejím jiným rolím) a neméně skvělou Goldie Hawn (ta zaujala především v druhé polovině snímku). Přiznám se, že mě film původně zajímal i kvůli vedlejší roli čarodějnice ztvárněné Isabellou Rosellini. Jsem potěšen, že ji oproti někdejším předpokladům nemusím srovnávat s její maminkou Ingrid - hlavně herecky jsou si odlišné, a dál to řešit nehodlám. Co více dodat? Pokud taktéž patříte jako já do klubu těch, které nedojal Forrest Gump, chtěli by to Zemeckisovi tak trochu odpustit a hlavně se rádi pobaví u čehokoli, milerád doporučuji. ()

ComicBookGuy

1. Do you know that they do to soft, bald, overweight Republicans in prison, Ernest? 2. You can't raise an eyebrow without major surgery! 3. You're dressed... Special occasion? 4. You're a powerful sexual being, Ernest... I am? Po návratu do budoucnosti nejlepší Zemeckis. Parádní efekty, skvělý herci v hlavních i vedlejších rolí a především spousta kvalitního černého humoru = film o kterém můžu mluvit jen v superlativech. ()

zette

Tuhle dvacet let starou komedii jsem poprve videl az dnes a jsem velmi spokojeny. Zemeckisovi se opet povedlo natocit velmi trefnou komedii o touze vecneho mladi. Inteligentni humor, na dobu vzniku par novych filmovych triku a predevsim vyborne herecke obsazeni dela z filmu nadprumerne dilo a osobne bych zde cekal vyssi hodnoceni ()

pakobylka

Krizi středního (případně jakéhokoli jiného) věku lze řešit nejrůznějšími způsoby. Na jeden z nich se můžete podívat v mimořádně zábavném, i když poněkud morbidním snímku Roberta Zemeckise. Na první pohled se jedná o fintu, která nemá chybu - ovšem po bližším seznámení s její podstatou nemůžete přehlédnout určité drobnosti, které ji činí přece jenom maličko rizikovou ... nebo alespoň méně přitažlivou. Ale to už posoudíte sami. P.S.: Role Bruce Willise je převelice nestandardní - a z mého pohledu i roztomilá. ()

Juto

Štruktúra scenára je bezchybná a vynaliezavá. Táto komédia je jedna z mála mainstreamových komédií, o ktorej režisér ani len netuší, že sa snažil byť bizarný. Jednoducho sa to tak zrodilo. Zabával som sa úžasné. 9/10 ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr