Poněkud prostoduchý Forrest Gump, vyzbrojen užitečnými radami své matky, se vydává na pouť životem, který mu připraví nejedno překvapení. Mnoho hořkých, ale také nádherných chvil... Mladý muž jménem Forrest Gump sedí na zastávce autobusu a každému, kdo si přisedne, vypráví o svém životě. Poněkud jednoduchý chlapec se narodil v Alabamě, kde žil jen s matkou, která mu dala mnoho dobrých rad do života. Především tu, aby si nikdy nenechal od nikoho namluvit, že je jiný než ostatní. Dostala ho dokonce i do normální školy, přestože jí doporučovali zvláštní, vzhledem k jeho nízkému IQ. Forrest, terč zlomyslných vtípků a krutých žertů svých kamarádů, si tam najde přítelkyni na celý život: Jenny je půvabná blonďatá holčička, kterou zneužívá otec, a tak ji dají do výchovy babičce. Oba se stanou nerozlučnými přáteli. Jenny Forrestovi dá další cennou radu do života: když budeš mít problém, utíkej. A tak Forrest proutíká školou, pak i střední školou a nakonec vysokou, kde se osvědčí jako nejrychlejší hráč amerického fotbalu. Po svém prožívá i velké události v amerických dějinách, třeba přijetí dvou prvních černých studentů na univerzitu nebo setkání s prezidentem Kennedym... Forrest se na vše dívá svýma naivníma očima, aniž by věci zvažoval do důsledků. Řídí se upřímným citem, jako když stále a opakovaně „zachraňuje“ Jenny, jakmile se mu zdá, že jí někdo ubližuje. Když získá diplom, dá se naverbovat do armády. Doslechne se, že Jenny vyhodili ze školy kvůli nestoudným fotkám a že se pokouší v Memphisu prosadit jako zpěvačka. Navštíví ji a znovu nešikovně „zachraňuje“. Pak je poslán do Vietnamu. Ani hrůzy války tak docela nechápe, i když se při jednom útoku projde dokonalým peklem. Je zabit jeho zatím jediný přítel, černoch Bubba. Forrest, kterého chtěl Bubba přibrat jako partnera do své firmy, je zdrcený. Přesto zachrání několik dalších vojáků včetně poručíka Dana Taylora, který mu ale není pranic vděčný: jakožto člen rodiny, v níž celé generace mužů umíraly ve válkách, si přeje zemřít po boku svých mužů. A on navíc přijde o obě nohy. Zraněn je ale i Forrest a vrací se domů. Ještě ve Vietnamu v nemocnici se mu vrátí dopisy, které pravidelně psal Jenny a jejichž adresátka nebyla zastižena... Po návratu domů mu prezident Johnson udělí medaili a při prohlídce Washingtonu se přimíchá do davu protestujících proti válce. Je vyzván, aby pohovořil o Vietnamu, nejde ale zvuk. Přesto ho tisícihlavý dav zdraví jako hrdinu. Mezi přihlížejícími je i Jenny, nyní horlivá aktivistka protiválečného hnutí Černí panteři. Shledání Forresta s jeho velkou a jedinou láskou je dojemné. Prochodí spolu celou noc a povídají si. Forrest nechce, aby Jenny opět odjela, ale ta se chystá do Kalifornie. Forrest zůstává zase sám... (TV Prima)

JohnMiller

Forrest Gump je naozaj veľdielo životný kúsok režiséra Roberta Zemeckisa. Neuveriteľný výkon Toma Hanksa. Dokonalý scenár. Mnoho zápletiek ktoré evokujú so skutočnými udalosťami ktoré si Forrest vysvetľuje po svojom. Film je až absurdný ale vôbec sa nečudujem že je to jeden s najlepších.......... ak nie najlepší film v dejinách kinematografie. ()

AlistairMir

Rozhodně velmi dobrý film osobně jsem však nikdy nepochopil proč je zde až tolik oblíbený. Jinak řečeno líbilo se mi to, ale za srdce mě to nevzalo. Každopádně Hanks byl opravdu parádní a troufám si říci, že nebýt jeho tak film takto oblíben není on hrál fakt skvěle. No a k filmu : občas jsem se zasmál, některé scény byly vskutku dojemné, nenudil jsem se a zjistil jsem hodně o krevetách takže spokojenost. ()

gegina31

Zaručeně nejlepší film. Jestli se vám nelíbí, tak s vámi není něco v pořádku. Totální blbost co se týče reálnosti ale neskutečně kouzelný, vtipný a krásný. ()

dom156

Emocionální horská dráha, chvíli se člověk řeže smíchy, chvílemi je mu až smutno. Jeden z nejlepších hereckých výkonů co jsem kdy viděl a spolu s šikovným režisérem (Zemeckis) to vše vytváří jeden z nejlepších filmů co jsem měl kdy tu čet vidět. Mohu vřele doporučit. ()

Skip

Asi bych musel používat jen samé superlativy, kdybych měl nějak hodnotit tento film, a to bych jen opakoval, co už bylo všude možně řečeno. Tak napíši jen tolik, že opravdu smekám před tvůrci, režisérem, scénáristou, herci a vůbec celým štábem, že dokázali z příšerné stejnojmenné knihy Winstona Grooma, která se z pro mě nepochopitelného důvodu stala bestsellerem, udělat tak skvělý film, na který se můžu dívat pořád dokola a nikdy mě neomrzí. ()

L_O_U_S

Amerika druhé půlky dvacátého století ve 142 minutách. Ač nejsem nijak zvlášť citlivá bytost, sledování osudů zaoceánského Cimrmana mnou dokáže pohnout. Nejraději mám scénu, kdy Forrest vypráví Jenny o své pouti. K dokonalosti přispívá i výběr dobové hudby. Skvělý dabing Vladimíra Dlouhého. „Já jsem Forrest, Forrest Gump.“ (6.) ()

kajas

Film, kvůli kterému přišel Shawshank o nejednu zlatou sošku. Přesto mám Forresta ještě o něco radši (možná i proto, že spoustu scén už znám nazpaměť). Poručík Dan v podání nezapomenutelného Garyho Sinise, Robin Wright Penn ještě krásnější než v Princezně Nevěstě, roztomilý Haley Joel Osment, úžasná hudba a samozřejmě božský Tom nádherně nadabovaný Vladimírem Dlouhým. Když jsme si tenhle film pouštěli na základce, nemohla jsem pochopit, že jsem mezi spolužáky byla jediná, kdo tuhle krásu viděl už předtím. Takový koncert už prostě nikdy neuvidíme. Edit 5. 2. 2012: Film už jsem viděla i v originálním znění a na český dabing prostě nedám dopustit. ()

Vědma

Sunshine through the rain. Popravdě žádný jiný film mě nedojímá doslova každou vteřinu od začátku do konce. Po celou dobu se usmívám mezi slzy. Určitě není už moc co dodat, tak snad jen, že miluju poručíka Dana. Je to jedna z mých nejoblíbenějších filmových postav vůbec. ()

TominoLa

Ještě si pamatuji jak Forrest Gump přišel do půjčovny jako VHS a kamarád mi říkal ať jdu do toho a hlavně si ho půjčím v originále. V tu dobu jsem koukal vetšinou na akční filmy s Van Dammem, Arnoldem Schwarzeneggerem, Sylvestrem Stallonem, Billy Blanksem, ap. Těch byla plná půjčovna. Má odpověď byla "To mám koukat jak nějaký blb sedí na lavičce a kecá?" Nakonec mi ho půjčil a já začal koukat. Hned jsem si Forresta zamiloval a taky se odrazil a začal sledovat i jiné než akční filmy. Tak jako na CSFD i u mně má druhé místo. Nádhera! ()

higuain

Tomuhle lze jen stěží odolat, když mě to pokaždé dokáže nejen dokonale rozesmát, ale i rozbrečet a to už se mi nestává téměř vůbec. I když se Zemeckis může pyšnit mnoha výbornými filmy, tak Forrest Gump je stoprocentně jeho vrcholem. To platí i pro Hankse a Silvestriho. Za mě Gump > Shawshank. ()

marleyy

95% Nebylo to vůbec špatné, ale nejsem schopen docenit kvality filmu, neboť jsem ho viděl příliš mladý. Musím jej zhlédhnout ještě jednou. ()

Dont

Forrest Gump mě nikdy nepřestane bavit. Film jsem viděl už tolikrát a kdykoliv se na něj podívám zase. Bezprostřednost Forresta, Gary Sinise jako poručík Dan, bohémsky nespoutaná Jenny, nebo celá řada absurdních situací a nepřekonatelných hlášek ve stylu: „Říkali, že je to zranění za milion, ale armáda si ty peníze asi musela nechat, protože já jsem z nich neviděl ani cent…“ dělají z každého zhlédnutí parádní zážitek. Konec trochu bolí, ale dění k neutěšenému konci tak nějak směřuje. Nedávno jsem si sehnal verzi v původním znění a musím říct, že jsem byl překvapen rozdíly mezi originálem a dabingem. Byť dabing tohoto snímku řadím mezi ty povedenější, opět jsem se utvrdil, že není nad originální znění. ()

Aleee89

Moc pěkný film. Dívala jsem se na něj při cestě v autobuse, když už nám ho pustili, a překvapilo mě, že jsem jej vlastně viděla už předtím a ani jsem o tom nevěděla, teda spíše jsem si to nepamatovala. Tom Hanks ve filmu podal opravdu mistrovský výkon, byl tam úžasný, skvěle hrál. Byl takový bobíšek, kterého skoro nikdo neměl rád, pak ho obdivovali...pak vám ho bylo líto... Je to taky smutný a dojemný film, připadá mi, že Forrest je výjimka mezi lidmi, morálně čistý člověk, naivní, ale právě tím tak sympatický a krásný... Sice mi někdy připadalo, že toho dokázal až moc, ale koneckonců proč ne, když je to tak pěkný film... Navíc super hlášky, ale i milé a úsměvné scénky, zkrátka krása! ()

MessiM

Knihy jsem četl obě. Ten kdo četl první díl, tak ví, že s tímto snímkem toho zase tak moc společného nemá. Hlavně závěr knihy se od toho filmového úplně liší. A je to ten hlavní faktor, proč to Zemeckisovi vyšlo. Pokud by se plně držel předlohy, nikdy by z toho nevytvořil takové světově velkolepé drama. Skutečně mistrovská práce, nemá smysl psát všechny klady. Od Hankse až po samotný soundtrack s hity 60's je to prostě celé fantazie. Musím pochválit i český dabing, který tomu originálnímu zdatně sekunduje. Pro mě je tento film jednička, dokáže mě rozesmát i dojmout a hlavně nikdy neomrzí. Ač ho znám nazpaměť, vždycky se na něj rád podívám znovu. Na závěr musím napsat, že si přeji, aby se na to natáčení pokračování vykašlali a neznehodnocovali tak tento film, všichni víme, jak by to dopadlo. ()

radektejkal

U tohoto poměrně nejapného filmu mě zaujal název, především jméno "Forrest". Časem mi došlo, že mi připomíná jiné jméno, (Lee de) Forest, vynálezce triody, muže podobně pošetilého. Nicméně zobrazení jeho života by bylo možná ještě "filmovější" a jeho triky ještě "dokonaejší". Zde je adekvátní reakcí na Forrestovy (se dvěma r) gagy jen: Hmm. ()

Eldrick

"Moje máma vždycky říkala... " nebo "Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš." To jsou hlášky, který už mi dost lezou na nervy. Forrest Gump je vtipný a silný film, ale je tak neuvěřitelně slzopudný a vychcaně vlezdoprdelkový, prostě líbivý nesmysl. To už mám radši Shawshank, ten aspoň divákovi neleze tolik do řiti. ()

Mickalle

Nejskvostnější film co znám, nejen že se u toho člověk nestačí ani chvilinku nudit, ale navíc to pohladí naše city a zanechá hluboký dojem. S dobrým srdcem je život krásnější ... ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije