V brzkých ranních hodinách 31. srpna 1888 je v uličce Buck’s Road v londýnském Whitechapelu objeveno zohavené tělo prostitutky Mary Ann Nicholsové. Vyšetřováním je pověřen inspektor Abberline ze Scotland Yardu, který od počátku čelí podezřelému tlaku, aby případ urychleně uzavřel. Zkušený policista dospěje k závěru, že není-li nijak významná oběť, důležitá bude patrně osoba vraha. A ne, že by měl o podezřelé nouzi. V okruhu vyšetřování se záhy ocitá například jasnovidec Lees, těšící se přízni samotné královny, americký herec Richard Mansfield či soudní lékař Llewellyn. Případ získává nový rozměr 8. září nalezením další zavražděné prostitutky Annie Chapmanové. Whitechapelem se šíří panika a strach, které nikdy nepřinesou nic dobrého... V uličkách londýnského Whitechapelu navzdory úsilí Scotland Yardu stále řádí bestiální vrah prostitutek, přezdívaný Jack Rozparovač. Po tzv. dvojité události z noci na 30. září 1888 buntuje George Lusk v čele samozvaného Výboru bdělosti lůzu do zbraně. Policie, jíž se vrah ve svých vzkazech otevřeně vysmívá, se ocitá pod stále větším tlakem. I za těchto okolností se však inspektor Abberline spolu se svým věrným seržantem Godleym dostává krůček po krůčku blíž k pravdě...  Neznámý pachatel, který vstoupil do dějin kriminalistiky pod přízviskem Jack Rozparovač, zavraždil mezi 31. srpnem a 9. listopadem 1888 v temných uličkách londýnské čtvrti Whitechapel celkem pět prostitutek. Mimořádná brutalita vražd vzbudila již ve své době nebývalou pozornost a případ, který nebyl nikdy vyřešen, nepřestává různé amatérské badatele i profesionální kriminalisty fascinovat dodnes. Dvoudílný britský televizní film Davida Wickese vznikl ke stému výročí proslulých zločinů a coby dramatická rekonstrukce jejich vyšetřování je jakýmsi shrnutím tehdy dostupných faktů, na jejichž základě tvůrci dospívají k vlastnímu závěru ohledně totožnosti pachatele. Hlavní roli inspektora Abberlina ztvárnil Michael Caine, oceněný za svůj výkon prestižním Zlatým glóbem. Seržanta Godleyho hraje Lewis Collins, u nás patrně nejznámější jako představitel drsňáka Bodieho v seriálu Profesionálové. (Česká televize)

mira.l

Tak tady to máme i s rozluštěním. Nebylo  to nejhorší, ale dneska už to působí poněkud amatérsky natočené. ()

milwaukee

Michael Caine a Lewis Collins to je záruka kvality. Když případ vezme do ruky CI5, tak se výsledek musí dostavit. Tady sice pachatele odhalili, ale skutečnost byla jiná. Podobně jako v Zodiakovi. Tam taky snaha vyšla na prázdno. Z filmu jsem byl nadšen, připadal jsem si jako v devatenáctém století. A poměrně děsivá byla postava nejen rozparovače, ale i negramotného kočího, který si hrál na doktora. Ještě dlouho po shlédnutí filmu mě tato postava děsila. ()

Amonasr

Sice výpravný film s občas dobře vygradovanými momenty a překvapivým rozuzlením, na druhou stranu zbytečně natahovaný s řadou hluchých míst. Zejména linka s vůdcem sociálních nepokojů ve jménu Karla Marxe byla naprosto nadbytečná a k tomu i návodně neférová. Režisér byl zřejmě zarytý monarchista. ()

ostravak30

Jack Rozparovač je od počátku televizní film a je to poznat na mnoha jeho aspektech. Jeho přínos je ale jinde. Krom kvalitního hereckého obsazení jde též o shrnutí tehdy dostupných faktů. Navíc nám předkládá velmi zajímavou teorii o tom, kdo by mohl být vrah. Dnes už víme (pokud byla metoda DNA správná - existují o ní závažné pochyby), že to byla teorie mylná. Nehrát v tom Michael Caine a kdyby k tomu ještě přibyl komentář s vysvětlením, pak by se mohlo jednat o hraný dokument, k čemuž ta malá výpravnost svědčí. Ale svou atmosféru to má a Londýn to také docela vykreslí, alespoň chvílemi. ()

Mamutol

Zastaralé pojetí nikdy nevyřešeného případu. Podle nejnovějších informací (rok 2019) vyplývá, že vrahem byl židovský polský přistěhovalec Aaron Kosminski, už dříve jeden z podezřelých. Dokazuje to DNA analýza biologických vzorků na šátku, který patřil jedné z obětí Catherine Eddowes. I v tomto filmu byli vyšetřovatelé blízko díky židovskému nápisu na zdi, který však museli na rozkaz rychle smazat. Byl to jeden z posledních filmů mého oblíbeného agenta CI5 Bodieho (Lewis Collins) z Profesionálů. R.I.P. Bodie.... Bodie víš co, lupnu ti tam hvězdu navíc chlape jeden .... ()

Goodlooker

Příjemní herci, autentická atmosféra a pohodové sledování. Těmito komplimenty svůj soud o filmu Jack the Ripper končím, poněvadž pro mne představuje ideální film na sobotní ráno, na něž si po týdnu ani nevzpomenete. 60% ()

zigy

Když vyšetřuje Bodie, jsem vždy připraven k potlesku a bylo tomu tak i tentokrát, i když v "hlavnější" roli je tam Caine, který exceluje rovněž díky dabingu Heřmánka. Takže dvojka detektivů by byla OK, horší už je to s poněkud roztahaným scénářem - prostě tahle detektivka postrádá ten správný spád a šmrnc, i když atmosféra ponurého a trochu strašidelného Londýna 19. století by tu byla.....takže jsem dlouho, dlouho vyhlížel konec...v závěru budete však napjatí jako struna, než dojde k závěrečnému odhalení. ()

BarVo

Je to skôr detektívka než krvák, striedmosť spracovania teda treba oceniť. Pripomínalo mi to atmosféru príbehov Sherlocka Holmesa, veľmi pútavé prevedenie, napätia pomenej, ale trochu pridlhé, nájde sa tu dosť hluchých scén i nezmyslov. Veľmi ma potešil Bodie, radosť vidieť ho aj inde než v Profesionáloch, a mihol sa tu i kapitán Hastings. Môže byť. ()

Kozlowski8

Příběh z Londýna konce 19. století, kdy zde řádí masový vrah prostitutek. Zpracování, které, kromě dobře vykreslené atmosféry Londýna oné doby, nenabízí nic, čím by se výrazněji vrylo do paměti diváka. Průměrné dílo bez větší kreativní invence v dialozích i příběhu samotném. 60%. ()

stanlyOu

Autentická výprava. Príbeh mohol byť trochu kratší, chýbala explicitnosť a odvážnejší scenár. Po väčšinu času sledujeme klasickú krimi dobovku, no mne sa to páčilo. 7/10 ()

PTuranyi

Kvalitne natočená klasická detektívka, ktorá je rekonštrukciou legendárneho prípadu. Výborná produkcia a skvelé herecké výkony dávajú príbehu veľmi dobrú atmosféru napriek určitému dobovému koloritu. Scenár v závere výborne dávkuje podozrenia čo sa veľmi dobre odzrkadľuje na atmosfére, takže posledné minúty sú takmer nervydrásajúce. O kvalite hereckého výkonu Michael Caina nemožno pochybovať a zbytok obsadenia ho s malým odstupom nasleduje. 80% ()

matracak42

Možná jsem zvrhle ujetý, ale někdy rád fandím ZLOČINCŮM a víme, že ne vždy dobro vyhraje nad zlem. Znáte jaké to je přijít domů a cítit se jako v dni minulém. možná se tak cítil také náš Jack. To, že rozpáral pár děvěk ještě nezamená, že nerad pil třeba čaj či nejdl sušenky. Tak jo, mrkněte na to. Stejně cokoliv jsem napíšu je jen záležitost viděná z jedné strany. Co, když někdy situace mají vážně jen jednu stranu ? Můžeme si to myslet ? Můžeme ! ()

marek.kral

Poctivě natočený film, který s sebou přináší od začátku až do konce zábavu bez hluchých či nudných míst. Výborně zachycená atmosféra doby a dobře zvolené herecké obsazení jsou silnými klady. Nad scénářem autor jistě uvažoval. Vezmeme li v potaz, že se jedná o Tv film nezbývá než smeknout a navrhnout současným tvůrcům pracujícím s ohromnými počítačovými efekty ať se inspirují. Divák, který má rád žánr poctivých britských detektivek musí být s tímto zpracováním nadmíru spokojen. Přiběh přináší i možné rešení a na konci určuje celkem logicky vraha, jehož pozorný divák, který zná příběh, podezírá téměř od počátku. Jediné co filmu uškodilo je dabing. Michael Caine si rozhodně nezasloužil hlas pana Heřmánka. Celkový dojem je velmi kladný a nebudu váhat si 180 minut filmu brzy zopakovat. ()

jizvoun

Starší a velice povedené zpracování Jacka rozparovače. Navíc se skvělými herci jako Michael Cain a Lewis Collins neboli Bodie z CI5. ()

SchwabXIII

Ono to má dohromady tři hodiny a je to televizní záležizost?? Ani jsem si nevšiml, utíká to, jede to, rozhodně to nevypadá hůře nez kinofilmy (z té doby samozřejmě), i z herců ve vedlejších rolí sálá charisma (holt vesměs divadelníci, co si odskočili přes kameru). Navíc jsem viděl druhou dabing verzi, tedy s Karlem Heřmánkem a ten to v mých uších posílá ještě o úroveň výše. Této detektivce nemám co vytknout. ()

jeany23

Poctivá staromilská detektivka s pomalejším rozjezdem. Jsou tu nějaká hluchá nezajímavá místa a zbytečné postavy, ne že ne (Jane Seymour  promine), ale zas na druhou stranu: na televizní tvorbu to má docela dobrou výpravu a hudbu. Největší plus vidím v tom, že až do konce jsem fakt neměla ani šajna kdo je vrah, podezřele vypadali totiž skoro všichni.... Zlatý střed. ()