Na přání otce se rodina Earpových stěhuje z Missouri do Kalifornie. Cestou poznávají Divoký západ a jeho drsné zákony. Syn Wyatt studuje práva. Je to mladík, který se vyhýbá násilí. Odjíždí z Kalifornie za svou dívkou, kterou miluje, a ožení se. Ona během těhotenství zemře na tyfus a Wyatt ze zoufalství zapálí dům. Stane se z něj opilec, krade, přepadává lidi, naučí se zabíjet, dostane se do vězení a jen o vlásek unikne oprátce, protože jeho dědeček za něj složil kauci a nechal ho utéct. Od té doby Wyattovi začne nový život. Stane se lovcem bizonů, krupiérem v kasinu, pak zástupcem šerifa v malém městě. Šerif z blízkého Dodge City ho přesvědčí, aby mu pomohl chránit zákon. Wyatt s sebou vezme své přátele a bratra. Začnou prosazovat nové zákony, ale to se lidem v městečku nelíbí. (TV Nova)

Gig

Filmů s Wyatt Earpem kde se jen mihl, kde byl ústřední postsavou je požehnaně. Některé výborné jako třeba Ohrada u O.K Coralu nebo Můj miláček Klementaine.... No a já si pustil i tenhle a řekl si: Zase další Earp a variace na nejrchlejšího střelce... Jenže Costner a Kasdan mě přesvědčil. Navíc zabaleno v epickém příběhu plném emocí. Jsou tu přestřelky, bizoni, smrt, otec, krev a rodina. Je tu výborný Doc Holiday.Kasdan to dokázal. Spolu s Kevinem mě přesvědčil už Silveradem. ()

calculus

Tři hodiny je velký risk. Pokud je film tak dobrý, že nikoho ani nenapadne koukat na hodinky, může vzniknou něco mimořádného. U mě se tak nestalo. ()

swinevenca

Cenu za "mužský herecký výkon v roli, která umírá od vstupu na plátno a přesto se dožije konce filmu" jednomyslně získává...jediný nominovaný - Dennis Quaid. Cenu za "budoucí neutuchající oddanost tříhodinovým filmům, které mohou kromě reputace stát i pořádný balík" získává...muž, kterému vyšel první pokus a brzo na to dojede - Kevin Costner. Cenu útěchy za "naprosto zbytečný oddrsňující melír" získává... polykač kulek Michael Madsen. A hlavní cenu - řád čtvrtého stupně - za "příběh o adekvátní celkové délce, ale s nesprávnou skladbou dílčích délek" získává...muž, jehož šerifovské vzestupy a pomsta jsou trochu zkratkovité, zatímco se to jinde zbytečně táhne - Wyatt Earp. ()

superzurda

Nejoblíbenější western zejména díky Costnerovi a Quaidovi. Ovšem celý příběh a zpracování je výborné, žádné divoké přestřelky a podobná westernová klišé. ()

brasek

Ďalší Wyatt Earp, tentoraz vo veľmi slabom snímku. Kevin Kostner je už nudný a bohužiaľ je zaľúbený sám do seba. ()

blezg

Velkorozpočtová nuda. A to mám rád westerny a na těch o Wyattu Earpovi a Docu Holidayovi jsem vyrostl. Chybí tomu šťáva je to celý prkenný. Ztráta času. ()

xylobrno

Proč ta stopáž? Snímek si tím srazil jednu hvězdu. Příběh, děj, herecké výkony, kamera hudba, za to všechno bych dala i 4, ale že jsem ten film v druhé půlce pětkrát stopla a šla se podívat tu na zahradu, tu do ledničky značí, že to trošku přepískli. Ale rozhodně si zaslouží krásné 3. ()

jopal

Nakolko som ako prvy film videl Tombstone a na zaklade niektorych recenzentov bol podla nich tento lepsi, tak som si pozrel aj tento. Z mojho pohladu bol zaujimavejsi Tombsone, nakolko hereckou dvojicou, aj spracovanim, kostymami a putavostou ma oslovil viacej. Vadila mi v nom len pomerne otravna hudba. Samzrejme som rad, ze som videl aj tento snimok. Snad za jedinu chybu pokladam poradie, v akom som filmy pozeral, pretoze z hladiska kauzality a vzitia sa s postavou, tento mal predchadzat Tombstonu. ()

krachman

Mám rád westerny a tento má v sobě všechno, co má mít. Přestřelky, romantiku, čest, přátelství, krásnou hudbu. Mimoto je to určitě lepší zpracování než o rok starší verze. A podle dostupných informací mi příjde i věrnější skutečnosti. Vůbec nechápu, že tento film finančně tak moc propadl. Doporučuju. ()

p.a.douch

Westerny mám rad. Herecké obsazení je taky dost kvalitní. Kasdan ale westerny neumí. Už Silverado mě zklamalo. Postavy v tomhle filmu mě moc nezaujaly. Earpové, Holliday, Mastersonové, Clantonové vše reálné postavy. Ale Kasdan je natočil tak nějak ploše a předvídatelně. Délka filmu mi ani nevadila, mám dlouhý westerny rád, ale tenhle to na víc než 65 % nedotáhnul. ()

Saxos

Hodně dlouhé a k tomu hodně dobré. Klady: Kevinu Costnerovi role sedla; super soundtrack. Závěr: doporučuji všem, nejenom milovníkům westernů. ()

PTuranyi

Dobre natočený životný príbeh Wyatta Earpa a jeho rodiny. Samotná udalosť ktorá Wyatta preslávila je tu len niekoľko minútová epizóda. Škoda že sa scenár viac nevenoval podnikaniu hlavného hrdinu a nevykreslil viac pozadie samotného konfliktu. Alebo bol hlavný problém kovbojov nosenie zbrane v meste? ()

enzo_cz

Na rovinu? Moc nechápu, že tento western u diváků nezabodoval. Myslím, že jde o velice povedený film. A navíc s plejádou vynikajících herců. Osobně mi trošku vadila přepálená stopáž a občas kolísavý děj. Na druhou stranu je to více jak vyváženo reáliemi, hereckými výkony a poctivou režií. Fanouškům westernů vřele doporučuji. ()

dalberg

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Dobry Costner, skvělý Quaid. Film by sice mohl být o něco kradší, ale já má vlastně i tyhle historické cajdáky rád. A morální rovina o rodině a přátelství. To prostě žeru. Nesmíme také zapomínat na skvělý soundtrack. ()

Agnostik

Naprostá westernová lahůdka!Pravda někomu se film může zdát příliš dlouhý.Myslím však,že i přes svoji stopáž by snímek ztratil zbytečně svoji výpravnost která se mi zdála,naprosto dokonalá.Navíc vynikající herecká sestava,poutavost a přitažlivost celého příběhu o legendárním šerifovi vše naprosto dokonale podtrhuje.Jeden z nejlepších westernů 90-tých let! ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Costnerova malá velká válka

Costnerova malá velká válka

14.02.2010

Nějakou dobu o něm nebylo slyšet. Tanečník s vlky se však vrací na scénu, a opět ve filmu, který hodlá i sám režírovat. Nikoho asi nepřekvapí, že akční dobrodružství A Little War of Our Own bude… (více)