Reklama

Reklama

Predátor: Kořist

Trailer 1
Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller
USA, 2022, 99 min

Predátor: Kořist se odehrává ve světě národa Komančů na počátku 17. století a je příběhem mladé ženy, vysoce schopné bojovnice, která se zoufale snaží ochránit svůj lid před hrozícím nebezpečím. Pronásleduje svou kořist, a nakonec se jí postaví. Ukáže se, že její kořist je vysoce vyvinutý mimozemský predátor s technicky vyspělým arzenálem, což vyústí v krutý a děsivý souboj mezi oběma protivníky. (Disney+)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (485)

Douglas 

všechny recenze uživatele

PREDÁTOR: KOŘIST (2022) je nebývale opojný akční film i western zároveň. Skvěle budovaný sourozenecký vztah, hrdinka hledající vlastní přístup k lovu a hned dva padouši - predátor i vetřelci (bílí lovci). Každý další hrdinčin fyzický, taktický i psychologický krok je precizně motivován nějakým předchozím. Dravou energií i přímočarostí mi to připomnělo Friedkinova ŠTVANCE (2003). Radost a nadšení! ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Nevím, jak vysoko bych měl Kořist ve svém žebříčku v rámci série zařadit, protože jsem měl vždycky slabost po Predátory od Nimróda Antala a hardcore fandy proklínanou dvojku ve městě. Pocitově je ale Kořist povedené pokračování, oslňující nečekaně věrnou dobovou atmosférou, fajnovým pohledem "z druhé strany" (je potěšující, že je konečně Predátor plnohodnotnou postavu a ne jen někým, kdo se zjevuje podle přání scénáře) a překvapivě důsledným vyprávěním, které se snaží zužitkovat vše, co před diváka předloží. Příběh odmítané Naru je ale jen klasika bez přidané hodnoty a zklamal mě finální úder, který má hodně pohádkovou logiku, aby se tak řeklo (dejme tomu, byl Predátor v tu chvílí už hodně mimo a proto úplně blbej, ale i pokud si takhle obloukem ten moment omluvím, pocit neuspokojení mi to netlumí). Ale obecně spokojenost, která láká k představě, do jaké další doby by se Predátor mohl podívat. Já bych bral vikingy nebo piráty. 70 % ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

No páni, teda, že se v týhle pomatený době dočkám, přimočarýho, drsnýho, ale přitom rozhodně ne pitomýho bijáku to už jsem ani nedoufal. Než jsem začal psát koment, trošku jsem tady ležel a přemýšlel o tvůrcích, proč zrovna takto a ne jinak a jak vlastně v jednoduchosti je síla. Ano jistě, scénama z Arnieho orginálu to po tobě pomrkává nejednou a dokonce zazní i kult hláška "když to krvácí, může to i umířt", ale nelekej se vůbec se nejedná o predátorskou píčovinu jakou jsme tu měli s Brodym.  Mě spíš přijde, že tady někdo u jedničky uvažoval hodně dobrým směrem. No jakou postavu jsme po Arniem měli v origošce nejradši ? No jasně "indiána" . Co nás bavilo nejvíc ? No když Arnie zjístí že Predyho neporazíš na sílu na super zbraně, ale na chytrost a návrat k podstatě pravěkýho lovu. A přesně v duchu těchto odpovědí se natočil novej predoš a je to hodně, ale kurva hodně dobrý. Tempo, jednoduchost, napětí, umí to velmi rychle udělat atmosféru, fantastický záběry, hudební podkres jdou na wau a teď hlavní, já nevěřil, že bych dokázal zbaštit, to že se predymu postaví cca 15 letá indiánská holka a já s tím nebudu problém, ale stalo se, opravdu holka mě měla za chvíli na svý straně a bylo vymalováno. Zkrátka a dobře máme to filmového krále VOD roku 2022. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Takový trochu lepší televizák. Těch několik panoramatických záběrů se snaží navodit dojem obrazové bohatosti a velkoleposti á la National Geographic, ale po drtivou většinu času je to jen vizuálně chudší počin, který nepatří do kin a stream mu sluší. Nechybí pár decentně utržených hlav, naopak chybí tíživá atmosféra, jednička, se kterou se srovnává, je úplně jiný level. Indiáni postrádají uvěřitelnost, a když to porovnám s takovým ´Apocalyptem´  Mela Gibsona, který se srovnatelným budgetem dělal doslova zázraky v podobě dobové autenticity a vizuální žranice, chce se skoro brečet. Ženská hrdinka v predátorské franšíze je zajímavým nápadem, bohužel ve filmu, kde z průměru vyčnívá jenom scéna s medvědem. A ne, hrdinčin  závěrečný souboj, který z dravého predátora dělá neschopného kokota, ten jsem jí fakt nežral. Takového naivního neschopu by Arnold porazil jenom svými prdy. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Nasraně jedné Trautnberk příčinlivě lízal neomarxistické anály a zarostlé, netknuté klíny seksuálně frustrovaných mužen, když vykreslil emancipovanou, pohlavně nezávislou a patřičně matriarchálně svéhlavou bojovnici a budoucí velkou náčelnici jménem Takterátančíspredátory, prefíkanou tak, že byla schopna během dvou dnů plně vstřebat funkčnost mimozemských technologií a použít je i o buzér, která by u Komančů v osmnáctém století od třinácti leda tak držela piču u ohniště, kojila rudé fuckany a modlila se, aby ji její manžel – Tenkterýsesfeministkamanesere – po návratu z lovu jednu nepřimrdal za špatně vydělanou bizoní kožku a bordel v týpí. Na straně druhé si však Danek konečně opět uvědomil, že predátoři mají výhradně lovit, a ne vymýšlet pičoviny a zbytečné kudrlinky, aby byli originálně nezáživní, a skvostně natočil přímočarou, parádně odsejpající a solidně brutální poslední leč „škaredého matkojeba“, historicky první, která naprosto ctí osmdesátkovou klasiku, a i s tou genderově uvědomělou instapičinkou v pohodě funí Árnýmu na trapézy. PS.: Ahoj LIVČO, že tys před projekcí porušil tradici a nevyprstil ségru? ()

Galerie (20)

Zajímavosti (4)

  • Jedná se o první film s Predátorem, ve kterém je hlavní postavou žena. (NiWi)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v Kanade a skončilo 12.9.2021. (EvilMatus)

Související novinky

Predátor: Kořist je streamingovým hitem

Predátor: Kořist je streamingovým hitem

dnes

Před pěti dny na americké streamovací službě Hulu, v latinské Americe na Star+ a ve zbytku světa na Disney+ odstartovalo dlouho očekávané akční sci-fi od 20th Century Studios v režii Dana…

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Měli jste pocit, že letošní léto bylo, alespoň co se nabídky v kinech a na streamovacích službách týče, doposud poněkud chudé? Pak vás nejspíš potěší zpráva, že srpen v tomhle směru ledacos napraví.…

Prequel Predátora má název i datum premiéry

Prequel Predátora má název i datum premiéry

13.11.2021

Studio 20th Century Studios už nějakou dobu pracuje na rebootu predátoří série. Nový film nakonec natočil režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), pracovní název nesl Skulls a před časem jsme…

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl…

Reklama

Reklama