Studená válka je možná u svého konce, ale nové světové pořádky dávají vzniknout skupině tajných nájemných žoldáků zaměstnaných lákavou nabídkou. Tito lidé, známí jako Ronin, se setkávají ve Francii u tajemného klienta kvůli zdánlivě rutinní práci - krádeži aktovky. Jednoduchá mise se ale stane velmi nebezpečnou, když i ostatní organizace z podsvětí začnou usilovat o stejný cíl..., a aby skupina Ronin mohla zdárně dokončit svou práci, musí udělat něco, co dosud bylo jejím členům cizí...začít si důvěřovat! (Bontonfilm)

strikeman

Robert De Niro a Jean Reno jako parťáci coby představitelé staré školy v akčňáku, co má spád. To nemohlo dopadnout pod 80%... ()

*Colorado

Pěkná kriminálka. Zápletka a'la všichni chtějí "ten" kufřík funguje velice dobře díky kvalitním hereckým výkonům (Robert De Niro je de facto záruka... :)), krásným evropským kulisám (rozuměj francouzským, ale chtěl jsem poukázat na to, že nejde o USA ale o starý dobrý evropský kontinent ;-)) a skvělou temnou a působivou atmosférou. Přidám se k tomu hloučku lidí, kterým se líbí dobře natočené a přehledné automobilové honičky.. Pokud hledáte dobrou krimi, vřele doporučuji Ronina. ()

jaguar91

Brilantní francouzské honičky v uličkách proklatě úzkých. De Niro a Jean Reno samozřejmě nezklamali a potěšil i Jan Tříska. ()

Heavyman

Tak tohle je film dá se říct podle starý školy.Super akce, honičky a hlavně perfektní De Niro a Jean Reno.Líbilo se mně jak to při střilečkách i honičkách pokáždý vodsral někdo z nevinnejch kolemjdoucích:-).A taky rozprásknutá hlava Jana Třísky super zážitek:-) ()

Akana

Zdá se, že většina chválí automobilové honičky a stěžuje si, že se neodhalí, co bylo v kufříku. Je to zvláštní, ale mám to tak nějak opačně. Obsah zmíněného zavazadla je podle mě podružný a jeho neznalost mě nikterak nedeptala. Naproti tomu honičky, i když efektní, mi po čase připadaly jednotvárné stejně jako zběsilé přestřelky, při nichž civilisti padali jako mouchy a nikoho to nezajímalo. Rozhodně nevidím svět růžově, ale tohle se opravdu běžně neděje. Taky odkazování na japonské roniny mi přišlo nadbytečné a ne příliš související. Koukat se na to ale dá. Sešla se tu hvězdná herecká parta, akční filmové řemeslo je na úrovni a osvěžující je vidět Jana Třísku a Stellana Skarsgårda v rolích chladnokrevných drsňáků. ()

mala_kea

Tuctová kriminálka s "ubohou" pointou, avšak v líbivém kostýmu. Renovi a Nirovi jsem nějak ze začátku moc nechtěl věřit. Udělal jsem však chybu, oba jsou dobří, možná i více.Škoda té dlouhé stopáže, která má poměrně co nabídnout, ovšem nenabízí nic nového, jen předhazuje stále tu samou situaci, do které jen zainterestuje nové tváře. Bum bam, nové tváře jsou pryč a vracíme se opět na starou kolej. Někdy prostě střílení a automobilové honičky nejsou všechno. ()

Hapretor

Viděl jsem to hodně dávno. Jako "malý" divák. Asi jsem to nedocenil, ale mně se tehdy víc líbily ty figurky samurajů, než děj, herci/čky a vše okolo. ()

dave14

Celou dobu to vypadá na obyčejný akční film, který ovšem vyústí v perfektní, dramatické a výtečně napsané finále! Klobouk dolů. Navíc jsme svědky snad nejdelší automobilové honičky, která i přes extrémní délku rozhodně nenudí. Herecké obsazení je perfektní, dvojice De Niro - Reno je parádní a účast Jana Třísky potěší. Takhle by měl vypadat akční film přátelé! PS. Jsem jedinej, kdo v soundtracku občas slyšel podobnost s titulní melodií Majora Zemana? :) ()

BOURQUE

Keby scenár bol lepší, tak potom je to nadpriemer. Autonaháňačky však bezchybné! Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

helloween93

Výborný akční snímek, který jsem viděl opět po x letech. Obsazení se opravdu vydařilo, snímek má hutnou atmosféru, několik přestřelek a dvě bravurní automobilové honičky. Tohle je za 5*. ()

Besyn

Doporučuji shlédnout bratrům Wachovským,aby viděli,jak má vypadat pravá a nedigitální automobilová honička.Navíc duo De Niro a Reno opravdu nemá chybu. ()

Pořez

Setkání, akce, zrada a následný trest, (plus "jiskření" mezi hlavním hrdinou a ženou nezbytnou pro příběh) ... Kolikrát jsem už tohle viděl? Reputaci filmu zachraňují herci a opravdu dobré honičky v autech. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

20.11.2009

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)