FrankSusta

No ale tak ty vole! Burtone! Ty jsi psychopat! Jak můžeš natočit tak nádherný film o filmovém zákulisí s tak depresivním podtextem. Pro mě coby filmového snílka se to fakt špatně sleduje, nehledě na to, jak moc pěkně natočený to je. Škoda jen, že Burton netočil více takových realističtějších filmů (počítaje i Velkou rybu - mám na mysli dramatické snímky, prostě obyčejné drama se sem tam nějakým prvkem fantasy), protože mu sedaj nejvíc. Jinak co se tohohle týče, moc pěkně natočený, zábavný, skvěle zahraný (Martin Landau dokonalý a Johnny Depp v nejsympatičtější roli). Nemám moc, co bych měl vytýkat. Je-li tam vůbec něco takového. P.S. Líbí se mi, jak Tim Burton při natáčení svých ''hororů'' dokáže s ladností využívat  množství krve a fantasy, čímž z toho dělá trochu pocitovky jak z hororů třicátých let (chci říct, že točí ty horory, na který můžeš jít s holkou, tady v tom filmu to toiž vysvětlujou a tak... prostě se na to podívejte a budete vědět co myslím) ()

c.tucker

Příběh o nejhorším režisérovi všech dob v době, kdy natáčel své největší hity. Edward Wood v podání Johnnyho Deppa je jedinečný a Martin Landau jako Bela Lugosi dostal Oscara velmi oprávněně. ()

BajuBaju

Tenhle film se mi opravdu hodně líbil. Spolupráce Tima Burtona a Johnnyho Deppa je podle mne vždy výborná, ale tohle má ještě něco navíc. Hrozně se mi zamlouvá vybrané téma - nejhorší režisér všech dob, stejně tak i černobílé provedení a jak už jsem zmiňovala režie a herecké výkony. 5* " When it came to making bad movies, Ed Wood was the best." ()

WolfR

Ed Wood byl možná nejhorší režisér, nicméně se zajímavým a podivuhodným životním příběhem. Někdo ty braky přece dělat musel a musí. Burton natočil zvláštní, zábavnou a atmosférickou podívanou. Pokud máte zájem o stylovou atmosféru 50. let, švihlého Johnnyho Deppa v dámských šatech a Burtonovu osobitost, je Ed Wood filmem pro vás, pro mě teda rozhodně, 5 hvězd. ()

TomPrusik1

Edward D. Wood, Jr. je považován za nejhoršího režiséra na světa. Podle tohoto filmu souhlasím, ale žádný jeho film jsem neviděl (ale chystám se), ale možná si myslím že to bude vyrovnaný souboj s Uwe Bollem. Spousta lidí (podobně jako já) by p něm vůbec nevěděla, nebýt Tima Burtona, který o něm natočit skvělý životopisný film. Alespoň já jsem se u něj vůbec nenudil. Je nabytý vtipnými scénkami, které vás přivedou k silným záchvatům smíchu. Sice to není úplná bláznivá komedie (smějete se spíš cizímu neštěstí, ale nepřijde vám to zlé), v jedné chvíli film zvážní a někdo může mít slzy na krajíčku. Je pravda, že se celý film točí kolem jednoho a toho samého (žádná extra zápletka, nebo velký dějový zvrat ve filmu není), spíš sledujete počínání jednoho režiséra. A to vás baví (alespoň mě). Nutno pochválit velmi dobře odvedenou práci herců (zvláště Depp a Landau), kde vás dostanou i relativně malé štěky (jako třeba Bill Murray, nebo George "Zvíře" Steele). Všechno ostatní je ve filmu dobré a nemám k tomu připomínky. Film mi taky nepřišel tolik "Burtonovský" jako jiné jeho filmy. Takže spokojenost. 85% ()

KajusaK

Film mě vůbec neokouzlil. Johnny byl sice super ale příběh Wooda celkově byl nudný. Znovu už bych se nepodívala. Až na výborně zvolené herce to je propadák. ()

Flyer

Vtipný a poučný životopis "legendárního" režiséra Edwarda D. Wooda. Film zejména ocení milovníci filmů této osobnosti a špatných filmů obecně. ()

wendelin9

Pořád si říkam, že mě u dvojice Burton-Depp snad už nic nepřekvapí... Ale ať sáhnu pro jakýkoli jejich společný film, vždy mě ohromí. Sledovat nadšení řažisérského outsidera mě prostě bavila a když k tomu přidám charismatického "Draculu" a záběry z natáčení Edových filmů vyjde mi z toho skvělý snímek.. 4* :) ()

tom88

Ed Wood je kus perfektného filmu a zaslúži si právom vysoké hodnotenia a priaznivé ohlasy kritikov. Burton je naozaj dobrý filmár a tu opäť potvrdzuje. Vybral si skvelých hercov, ktorý sa fakt snažili a podarilo sa im zahrať na výbornú. Dej je dobrý, nenudí, ale ku koncu to bolo naťahované a trocha nezaujímavé. Z filmu mám veľmi dobrý pocit, je radosť sa na také niečo pozerať. Čiernobiela mi v tomto prípade nevadila. Technicky je film zvládnutý. Asi si naozaj zoženiem nejaký film Edwarda D. Wooda. Je to perfektný pohľad do jeho života a určite si film znova pozriem. Oplatí sa vidieť a vrelo odporúčam všetkým. 90% ()

tomeek

Asi nejnudnější životopisný film, který jsem kdy viděl... Možná proto, že jsem od Wooda neviděl jediný film, ale celkově je "děj" tak nezáživný, že od zábavných momentek se potácí k nezajímavé nudě. Takový Formanův Muž na měsíci - to je jiné kafe. Funguje skvěle, aniž byste potřebovali znát pozadí filmu. Johnny je tu ale skvělý, tak za dva. ()

Noviik

Asi nejzajímavější životopisný film, který byl natočen. Navíc potvrdit si status jednoho z nejzajímavějších a nejlepších režisérů současnosti na nejhorším režisérovi všech dob je celkem úspěch, nemyslíte? ()

mr.filo

Dvojka Tim Burton a Johnny Depp nikdy nevyprodukovala nic špatného, a tohle se řadí mezi dobré. Docela jsem dostal chuť se na Woodovu práci podívat zblízka, jaké vlastně jsou Glen or Glenda nebo Plan 9 from Outer Space. Jak si potom v životě vedla šperkařka Vampira, nebo populární halloweenská maska Tor Johnson? Opravdu dvacet procent Edwardova filmu zabírají vsuvky z archivních materiálů? Asi se na nějaký ten brak podívám. ()

eisha3

Já vlastně ani pořádně nevím, co bych vytkla. Ale mám z toho takový "poloviční" pocit. Trochu jsem se nudila. ()

Radiq

Skvělá ujetina, no co vám mám povidat. Tim Burton si prostě vybral materiál, že ti, podle kterejch je to natočeny, byl taky pěknej "materiál", což vydá za tisíc nápadů, když to člověk nemusí vymejšlet, ale čerpá ze skutečnosti. A že se to tam postavičkama jenom hemží - od Wooda, přes Tora, Lugoshiho a Vampiru až po přiteplenyho kamoša atd. Přičemž Martin Landau si toho Oscara skutečně hooodně zasloužil. Ale ani Depp se nenechal zahanbit a vskutku si s postavou pohrál. Celkově je to napůl komedie, napůl tragédie se smutnejma tragédama... Ale film dobrej. Taky se mi líbí, že cely to je stylizovany právě do filmů Eda Wooda (titulky, čb, prolog...) ()

vesper001

„No… někdo ztratil k tý chobotnici motor.“ Taky mám spoustu špatných nápadů, jenže bohužel/naštěstí nemám ani dost fanatismu, ani vrchovatou míru excentrismu, ani přebytek nadšení, zkrátka kouzelné JÁ jako měl maniak Eda. Z Bély mi bylo smutno a nad blbštajnem Woodem jsem si div hlavu nevykroutila. Je dobře, že svůj fanatismus směřoval jen na filmové plátno. Mít ho k ruce třeba dr. No, James Bond by si neškrtnul a svět by skončil pod nadvládou zmutovaných kastrolů. Třeba. ()

Triple H

Ed Wood. Legendárna figúrka filmového priemyslu. Tim Burton natočil, pre neho, pomerne netypický film. Cítiť z neho lásku k filmu aj znalosť pomerov (z čoho pramení pár vtípkov). Film sa našťastie neberie smrteľne vážne a mnoho momentov je natočených s príjemnym nadhľadom. Depp tu vystrihol ďalšiu ujetú postavu, Bill Murray túžiaci po zmene pohlavia je kúzelný a poteší aj Vincent D'Onfrio v miniroličke Orsona Wellsa. Celý film ale jednoznačne patrí Martinovi Landauovi, ktorý je ako zostarnutý, cynický, hlášky sypajúci Béla Lugosi skrátka parádny. Tie staré Woodove fláky musím niekde zohnať. ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“