Decker

Neuveritelne ulitly filmecek. Pomalu se nechce ani verit tomu, ze kdy jaky Ed Wood existoval, protoze Johny Depp odvadi tak sugestivni vykon, ze nelze rici na jeho herecky prednes nic jineho nez ze je bezchybne odvedeny. Naprosto neuveritelny zivotni pribeh tohoto kontroverzniho, hollywoodskeho, brakoveho rezisera zachytil Tim Burton svym typickym stylem, Ikdyz ne tak odvazne jako v jeho jinych filmech, ale stale zde lze vycitit "Burtonovskou" atmosferu. Nekterym "realiim" se nechce snad ani verit, ze by tomu tak mohlo byt. Nekdy neskutecna porce silenosti, jindy neuveritelna souhra nahod. Edward D. Wood junior byl zkratka neprehlednutelna osoba filmoveho prumyslu sve doby. Pro jedny vysinuty blazen a snilek, pro druhe clovek, ktery jak sam rekne velky Orson Welles toci pouze sve sny a sve predstavy a nenechava se ovlivnovat nikym jinym. A to je odvaha, ikdyz vysledek nemusi a v zasade ani nesedi kazdemu. Ja na snimek koukal hlavne jako na komedii, ale nelze poprit realny zaklad, ktery je zkratka neuveritelny. ()

Wallas

Nahlédnutí do zákulisí našeho oblíbence se povedlo. Nejvíc se mi líbily přepracované záběry z natáčení - vypadalo to skoro jako v "reálu". ()

Cedr

Jeden z nejlepších filmů. Je to tak. Od prvního okamžiku skvělá stylizace do atmosféry 50tých let na mě zapůsobila tak že kdybych nepoznal současné herce, klidně bych uvěřil, že jde o film natočený před půl stoletím. Ano to myslím jako kompliment. A od začátku do konce vynikající story o kariéře režiséra (a scénaristy, producenta a herce), který neměl talent, ale zato oplýval nadšením jako celý Hollywood dohromady. I kdybyste nechtěli, tak mu stejně budete fandit, protože jeho odhodlání je snad nakažlivé. Johny Depp zde podává ultimátní výkon a stejně tak Martin Landau a vlastně i ti ostatní. Film je zábavný a přesto ve vás něco zanechá zvláštní, silný a inspirativní pocit... Šlo by o dokonalý film i kdyby vše bylo smyšlené. O to víc je působivé, že něco takového se skutečně stalo. Nemohl jsem to vydžet a během sledování jsem projížděl wikipedii a youtube a porovnával události filmu s realitou... neuvěřitelné. ()

COF_666

Těžko říci jestli to je Burtonův nejlepší film, ale rozhodně nade všemi kraluje tou zvláštní atmosférou Hollywoodu 50.let minulého století a skvělým hereckým výkonem Martina Landau. U něj byl ten oscar opravdu oprávněný a jak mám moc rád Johnnyho Deppa tak tentokrát musel ustoupit právě Landauovi. I když teď to není fér ode mě protože úplně všichni zahráli skvěle ( Bill Murray byl i přes menší prostor jemu věnovaný kouzelný ). Co se týče samotného filmu tak myslím že už to tady napsalo hodně lidí přede mnou - prostě je to dokonalost po všech stránkách a Tim Burton je zkrátka skvělý režisér ( už se nemůžu dočkat Sweeneyho Todda ). ()

chelseaman22

Už jen nápad Tima Burtona natočit film o nejneúspěšnějším režisérovi všech dob je úžasný! A zvláště, když je do hlavní role obsazen ten nejlepší - Johny Depp. Mám nutkavou chuť ihned najít a stáhnout Glena a Glendu.. Tak moc mě tento film nadchnul. 90% ()

Doudis19

Po zklamání z Temných stínů jsem okusil další ze spolupráce Johnnyho Deppa s Timem Burtonem. A tentokrát s výrazně odlišnými dojmy. Jedná se o příběh muže bez talentu, ale s o to větším zápalem, vůlí a možná největší láskou k filmu, jakou kdy kdo měl. Jeho až fanatická touha prosadit se překrásně koresponduje s neschopností, s jakou tak činí. Za vyzdvihnutí stojí především, jak dojemně a upřímně se podařilo podat vztah Wooda a Lugosiho. ()

Mr.Ripley

K dokonalosti chybělo málo - škoda mírně přestřelené stopáže, která místy dokáže diváka (i přes fascinující herecké kreace na plátně) uspat. ()

filmmovier

Od Eda Wooda jsem žádný film radši ani neviděl a Belu Lugosiho mám nejradši jako hraběte Draculu. Ed Wood ale není jen mrtvý režisér - je to živoucí film mistra Tima Burtona, poslední, který mi z jeho filmografie chyběl ke shlédnutí. Poslední dobou jsem si ho zámerně nechával až na konec, protože jsem si říkal, že je to životopis a že to bude tak nějak normální. Jenže i tenhle film je vpravdě Burtonovský. Už ze začátku mě naprosto dostaly hřbitovní titulky s upírem v rakvi, ty byly naprosto dokonalé. Tim Burton ví, kdy má točit černobílé filmy - protože to oplývá jen dvěma druhy barev má to mnohem lepší atmosféru, což se ale ví. Johnny Depp tady podává jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů a Martin Landau si toho Oscara za Lugosiho opravdu zasloužil, podal strhující výkon. Oba pánové vedli velmi zajímavé životy... Ta 50-ková, 60-ková atmosféra je strhující, ty televizní pořady museli být úžasné. Film o natáčení filmu, to byl důvod, proč mě to bavilo nejvíc. No, Woodův způsob režie byl velmi zajímavý... 95%, zajímavá sonda do života nejhoršího režiséra, i když je to vlastně o Bélovi. Nejlepší je závěr, když natáčeli Plán 9, ty scény mě dostaly... ()

Motinski

Tim Burton zobral do rúk život človeka ktorého práca v súčasnosti nikoho nezaujíma a predal odkaz ľudom aby vedeli že niekto taký existoval. Johnny Depp ako vždy skvelý, dejovo stále hravé, nenútene vtipne a zároveň smutné. Scény čo znázorňujú priamo natáčanie Woodových filmov boli pre mňa najzaujímavejšie a keby to nemal pod palcom Burton asi by všetko nedopadlo takto unikátne. Ide asi o najnetradičnejší životopisný film všetkých čias kde čiernobiela kompozícia dodáva dobové kúzlo. Ed Wood bol človek ktorého mi je ľúto kvôli jeho dobrej povahe a láske k umeniu, ajkeď verím tomu že tie filmy boli vo výsledku céčkové. ()

Lachtaan

Přiznám se, že jsem o nejbizarnějším režisérovi dějin Hollywoodu nejdříve nikdy neslyšel, o zfilmování vrcholu jeho kariéry vím ale už dlouho a kvůli jistotce v podobě spolupráce Depp & Burton jsem nemohl dál otálet. A přestože klasického diváka tohle dílo nejspíše unudí k smrti, mě ten vhled do mysli blázna, co chtěl za každou cenu splácat jakýkoli scénář do sebedivnější filmové podoby, skoro až fascinoval. [viděno na Disney+ 4.7.2022] ()

PeterNet

Film o tom, že když se o něco snažíte, máte opravdu zájem to dokázat, dáte do toho všechno, ale nemáte talent, tak taky můžete skončit na drogách a spáchat sebevraždu... ()

KanjiVital

Výborný biografický snímek o nejhorším režisérovi všech dob s Johnny Deppem v hlavní roli. Bela Lugosi tímto filmem znovu ožil... až mrazící podoba s hercem Martinem Landauem. ()

Helmutek

Takovej Trhák ze skutečnýho života... Takovýhle filmy můžu - nezklamal mě ani Burton, ani Depp (mimořádnej byl mimochodem i Landau); odzbrojující osud filmařskýho nadšence-fanatika Eda Wooda mě ale dostal úplně. Profesionální amatér s velkym A, snílek, obrovskej milovník fimů, ale vlastně totální střevo, bez peněz, talentu nebo soudnosti, zato ale se spostou šílenejch nápadů a s nepotlačitelnou touhou předat světu svoje příběhy. Vůli, tah a schopnost jet přes mrtvoly (občas doslova) by mu moh leckdo závidět. To, jak je vykreslenej, je samozřejmě velká zásluha Deppa - to jeho nadšený tetelení při natáčeních a taková ta až dětská upřímnost a sebejistota, se kterou ty svoje paskvily točí, jsou parádní a skvělě se na to kouká. Samozřejmě, film dokumentem není a ani nechce bejt, takže se nevěnuje Woodově životu nijak komplexně, je to ale krásnej portrét a díky Burtonovi a Deppovi se na některý Edovy filmy někdy určitě kouknu. ()

uhlajz

Připadám si jako filmovej analfabet, když koukám na ty hodnocení, ale mě ten film fakt nějak nevzal. Když mě nezaujme námět, tak jsem pak těžko unesenej z filmu jako celku. ()

Raven0

Váhal jsem mezi čtevrkou a pětkou. Ed byl prostě velmi sympatický chlapík a jeho filmy jsou až nevkusně zábavné svou špatností. Měl jsem tu "čest" vidět Glen or Glenda (mimochodem celý tento film se nachází na Youtube) a Plan 9. Neuvěřitelně bizardní. A tak... dávám pět. Hlavně za tu chobotnici :-) ()

Jazzzz

Poslední film od Tima Burtna, který se mi podařilo sehnat a který jsem mohl shlédnout.... Určitě nelituji toho času kdy jsem na tenhle film koukal... Atmosféra z něj přímo pryští a nechybí v něm jak vtip tak scény mnohem závažnějšího charakteru až opravdu hororové scény (Bela v nemocnici)... Každopádně tento film představuje režisére Eda Wooda takovým způsobem, že se na některé jeho filmy chci podívat a zkusím si je sehnat.. :-) ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“