ters

Myslím, že více než dvouhodinová stopáž filmu trochu škodí. Jinak je ale rozhodně zajímavým počinem; i proto, že se týká postavy tak bizarní. ()

Ganka

Miluju staré filmy. Líbí se mi i filmy o starých filmech. Nicméně tohle byla docela slabota. Grafika, hudba i obsazení skvělé (hlavně dokonale teplý Bill Murray). Ale děj docela plytký. Vlastně nechápu, proč se Burton pustil do filmu o režisérovi, který natočil pár filmů, z nichž žádný nebyl vyloženě pecka (údajně nejhorší režisér všech dob). Vlastně málokterý je u nás znám. Vlastně jediná zajímavá věc je příběh o Belovi Lugosi, tedy o konci života legendárního Draculy. ()

RathuVSoak

Zábavný životopisný kousek, který bych od Tima Burton zrovna nečekal. Film se prodává už úvodními titulky. Neúnavné nadšení mladého scénáristy, režiséra a producenta bez talentu se potýká s neúspěchy ve světě, kde nezáleží na uměleckém vyjádření, ale na tom kolik film vydělá. Lehce komicky pojatý příběh koresponduje s dojemným vyobrazením přátelstvím mezi dravým mladým tvůrcem a jeho idolem, již vyhasínající hvězdou Belou Lugosim, především ve scéně s květinou před domem. To vše zabalené v klasickém burtonovském hudebním doprovodu. ()

SHERLOCK5443

vynikajúci film, Johnny Depp zažiaril...bolo dobré ho vidieť vo filme kde mu bolo aj normálne rozumieť...haha...kidding love him každopádne bol to skvelý film...celý nádych toho pôsobil autenticky...veľmi dobrá voľba tocenia na čb film ()

Sejkorka

Nechci dávat vysoké hodnocení jen proto, že film je vysoko hodnocený ostatními. Proč ? Přestože je zajímavý a poučný (v životě jsem o Ed Woodovi neslyšel), něco mi tam chybí. Nebo přebývá. Třeba to je kvalitou pořízené kopie, ale trvalo mi, než jsem si zvykl na "trhanou" kameru, možná to byl i záměr. Dále obecně nejsem příznivcem horrorů a už vůbec ne 4% menšiny. I když uznávám, že Johny i Bill hrajou tyhle týpky skvěle. NO a "ten" Landau na Oscara ? Tak určitě …. ()

SNCIS

"Jmenuji se Edward D. Wood mladší a jsem režisér, scenárista, herec a producent. Jo, a rád se převlíkám do dámských šatů. Prostě to tak dělám už od mala." :D - 80%. ()

Ospalek

Tim Burton si vzal na paškál etapu života nejhoršího režiséra všech dob a udělal moc dobře! Herci jsou vynikající, hlavně Martin Landau coby Béla Lugosi, atmosféra je hutná. Mě velmi zaujalo i nadšení samotného Eda, které může někomu připadat přehnané, leč mě se to moc líbí, a proto nemůžu dát jiné hodnocení než pět hvězd. ()

Marcel25

Tim Burton, na rozdiel od svojho zadaptovaného kolegu Edwarda Wooda natočíš mimoriadne dobrý film. Kamerovo podmaniví, pričom voľba čierno - bieleho vizuálu tomu dodala potrebnú atmosféru. Výborný výkon Johnnyho Deppa sňať ani nemusím viac komentovať. ()

Radeck

Miluju filmy Tima Burtona pro jejich fantazii, zvláštnosti, černý humor a nadsázku nad tím našim někdy až obyčejným šedivým životem. Radost pro mně vidět skoro jeho dvorního herce Johnny Deppa v jeho další skvělé černobílé roli kterou by snad nikdo nezahrál s humorem tak dobře a s úctou k Ed Woodovi, režisérovi těchto prý filmovým braků hy. Moc se mi líbí vedlejší skvělé role hlavně Martina Landau jako Belu Lugošiho prostě nezapomenutelné. Možná je to tím že těm tvůrcům jako Ed Wood a jeho týmu lidiček který by film snad dělali možná i zadarmo jen proto aby prostě vznikly i s tím nadšením pro to snad udělat téměř cokoli a to mně ohromuje a jsem rád že je to ve filmu s citem a humorem který se tvůrcům té doby nevysmívá a to mám strašně rád já R. Mystik. ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“