Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

Saxos

To je samá katastrófa a na konci pěkný hapík. Nuda. Žádné překvápko se nekonalo. Chtělo by něco pořádného s trvalými následky. Snad by se pak spíš někdo poučil. ()

Chandra

I ten, kdo není zrovna na sladké, může občas dostat chuť na kousek čokolády. A tak jsem si dala čokoládu a la Emmerich a vychutnala jsem si ji celou. Jsou v ní všechny ingredience, které by člověk očekával - bombastické obrazy zkázy a ještě větší zkázy, napětí, boj o život od začátku do konce, síla rodičovství, partnerství, přátelství, lásky a samozřejmě ta skvělá Amerika se sochou Svobody a US prezidentem... O psu nemluvě. Nějaký ten logický lapsík člověk s úsměvem promine - proč to brát vážně, když to vážně ani nebylo míněno? Tedy doufám.:-) Ale ať už to bylo míněno, jak chtělo, ať už jsem se měla smát, nebo bát, Emmerich rozhodně pobavil, mladičký Jake Gyllenhaal potěšil a všichni ti borci u počítačů odvedli solidní práci. Well done, guys! Tři hvězdičky, co dávám, jsou opravdu od srdce. Na tenhle film asi musí být ta správná nálada... ()

meda2016

Profesionálně odvedený film se špatnými nápady a do očí bijící chybnou thermofyzikou. Neměla to být komedie ale je to směšné. Neměla to původně být kreslená dysneyovka? A to jsem kdysi měl rád katastrofické filmy tříbící charaktery. ()

Winster

Hrůzaaaa voda se valí! Sněží! Dav šílý. Vy sedíte v knihovně a pro efekt pálíte knihy, ale počkat počka...oni jsou tam i židle ..:O :O. A na sepsy vam .... Jen samotná Atb (kor pnc) nepomohou. Cestou do nef jorku razej desítky km a ty jejich tvářičky a končetiny by jim určitě záviděl každý polárník Zdravím baladu o Koniášovi! Ve finále už mi jen chyběl vrtulník a z něj vyskakující příslušníci námořní pěchoty a ejhle stalo se. Z knihovny nevycházel kouř a přesto si vesele plápolal oheň v library v -51° C nezmrznete když otvíráte dveře helikoptéry...atd atd atd...Omlouvám se všem fanouškům, ale od půdy až po sklep to dělá z lidí debily...(scifi) ()

erpe

Máme rok 2020... Už to nevypadá až tak moc sci-fi, co? ;-) Někde jsem četl, že si ten film až tak moc nevymejšlel, jen se v něm všechno událo přehnaně rychle, aby to bylo dramatičtější. I když to pořád není žádná pecka, tak ten film zraje jak víno a mrazí z něj čímdál víc! ()

Pan.Antonin

To se mi zase včera povedlo pustit si film, který druhý den vysílají v TV, aniž bych o tom věděl :-). Před mladou švédkou Gretou Thunberg varovali před nebezpečím globálního oteplování a nešetrného zacházení s životním prostředím i jiní lidé, jedním z nich byl i Roland Emmerich, který to pojal trochu po svém - natočil o tom megalomanský katastrofický film. Za více než 15 let se přístup lidí k tomuto tématu moc nezměnil a těžko predikovat, jestli se náš přístup změní, jestli nás za to planeta potrestá (a jak) nebo jestli se nestane zhola nic. Doufám, že se na nás "matka příroda a otec čas" nevyřádí víc než kritici na tomhle filmu. Nicméně to, co zde film předpovídá, se s velmi velkou pravděpodobností nestane, určitě teda ne v takto krátkém čase. Za to jsem docela rád, doba ledová není moc lákavá budoucnost. I z tohoto důvodu je to spíš taková pohádka pro dospělé, než vědecké varování, a když k tomu takto přistoupíte, dost možná budete s filmem spokojení, protože film nejenže dobře vypadá, ale i se v něm neustále něco děje, má dobré herce a zvlášť tornáda v L.A. byla velmi dobrá scéna. Já si toho Emmericha snad dám do oblíbených autorů, mé hodnocení jeho filmů by tomu odpovídalo. Ač snad ani jeden nepatří do mé TOP30, tak spokojen jsem téměř pokaždé. Lidi si teď musí říkat, co jsem to za hlupáka a filmového barbara, když nejdřív hodím odpad na Oskara nominovaným 21 gramům, poté dám tři hvězdy hloupoučké parodii Friedberga a Seltzera a pak nasázím pět hvězd Emmerichovi, nicméně já hodnotím jen a pouze na základě svého výsledného dojmu z filmu a subjektivně. ()

oiuoiu

První polovina mne opravdu bavila, téma a triky to za mne utáhly. Druhá polovina mne už opravdu nebavila. Navíc nesnáším Selu Ward, která zde, jako milující matka a manželka a dětská lékařka - onkoložka (!!!) naplnila pohár hrůzy měrou vrchovatou. Čili ve výsledku dávám otrávené 2 hvězdičky. ()

Emperor1

Mně tento film dal přesně to, co jsem od něj očekával, totiž zkázu globálních rozměrů. Možná tam mohlo být méně jímavých dialogů a více efektů, ale co už, nějakou kostru to mít musí. Od katastrofického filmu nečekám hluboké příběhy o ještě hlubších vztazích. Chci vidět apokalypsu se vším všudy, hrůzu lidí, rabování, rozpad společnosti atd., tedy vše, čeho bych se, kdyby taková událost nastala, bál. ()

zager

Ok, je to americky film a je happyendovy. Nicmene neco podobneho i kdyz ne v jednom dni se muze za par desitek let odehravat i v realu. ()

kacmi

Slušný katastrofický film so sympaťákmi Dennisom Quaidom a Jakom Gyllenhaalom plný kvalitných trikových scén, ale aj nevýrazných postáv a klišé, ktoré mohli byť použité presvedčivejšie a umnejšie. ()

Belerofonu

Velmi pohledný film, dechberoucí pohromy, taky hodně klišé (Socha Svobody stojí a stojí) a trochu plošné hlavní postavy. JInak ale pěkný film. Navíc Emmerich je asi jediný člověk který ničí jedno město za druhým a dostává za to peníze. ()

Treble

No tak příběh je úplná americká katastrofická film - ale tentokrát dobře dotažená a vyvážená. Námět sám o sobě a to všechno co se tam děje, je teda jakože úplná kravina, ale což je to sci-fi, a hlavně tady to vůbec nevadí, protože je to dokonalá, ale opravdu super, vizuální a atmosférická podívaná. Prostě bezkonkurenční vizuální efekty nasazujou laťku ostatním hodně vysoko. Zábava. ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005