Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

Tayen

Další z řady slušnějších katastrofických filmů, na které stačí se mrknout jednou, aniž byste litovali. Katastrofa se přihnala v mílových botácha a byla rychlá s následkem zamrznutí celé severní Ameriky (jak jinak, američani jsou na první místě) - to vše se odehrálo v první třetině filmu. Ve zbylých dvou třetinách sledujeme, jak se skupinka přeživších ve Velkém jablku snaží udržet při životě, tím že pálí knihy, shání léky na vraku tankeru, který zamrznul naproti v ulici, bojují s hladovými vlky a obětavého otce, jak snad přes celý kontinent cestuje, aby z knihovny vyzvedl svého syna, se kterým se předtím pohádal. Místy až příliš rádobysentimentální scény působí kýčovitě, ale dá se to přežít. Po celkem slušném dramatickém (i když těžko uvěřitelném) nástupu nové doby ledové nám režisér předkládá jakýsi epos o cestě "Odyssea" za synem a film se zaměřuje jen na toto, neuškodil by širší pohled na celý svět, nebo aspoň na více oblastí. Pro mne lepší průměr. ()

Praxis

Co jiného než skvělou vizuální podívanou očekávat od Rolanda Emmericha. Co slíbil, to splnil. Doslova si budete chrochtat blahem nad tak skvělými vizuálními efekty. Já jsem občas nestíhal. Ale to co film využívá ve vizuálních orgiích, to postrádá v příběhu a více než hloupoučkými dialogy. Film nasáklý emeriken patriotismem, a ještě šílenější představou přírodou zničené Země za týden... 70% ()

Jillen

Proč právě za dvě hvězdičky a ne za odpad? Mno tohle je jeden z těch filmu, které stačí vidět jen jednou a to jen pro dokonalou vizuální stránku pod kterou se šlehla ILM, ale jinak je to blbost, která s ničím novým nepřichází. Dávám 30% (za efekty) ()

Redlum

Neurazi, ale ani prilis nenadchne (az na par velmi povedenych zaberu). Emmerich jen natocil novou verzi ID4, tentokrate bez mimozemstanu (za to ale se skvelym Dennisem Quaidem). Na tom, zda se vam film bude libit, z velke casti zalezi prave to, jak jste prijali bombastictejsi a patetictejsi Den nezavislosti. ()

Vojcl

Nemůži si pomoct, ale proti podobně laděným snímkům začínám mít silnou averzi! Nevím kde se v režisérovi německého původu bere tolik amerického vlastenectví, kterým nás krmí ve všech svých flimech od Dne nezávislosti až po Godzillu. Den poté je možná jeho nejhorší vysokorozpočtový počin. Zase ten stejný nalinkovaný hollywoodský scénář: Lidé se chovají špatně, příroda je za to potrestá, tak se nakonec všichni sjednotí pod americkou vlajkou a vyhrají! Hl. hrdina je nejlépe "obyčejný Američan" s rodinnými problémy, který se statečně vrhne do boje a nakonec svoji rodinu získá díky živelné pohromě zpátky.. Vrchol trapnosti! Herecké výkony, snad až na Iana Holma ve vedlejší roli, také za moc nestojí. Ve scénáři se objevuje celá řada nesmyslností. Jako třeba, že venku je mráz -300 stupňů, který všechno živé promění v kus ledu, ale Dennis Quaid si v klidu sedí ve svém stanu v lehké bundičce a míchá si čajíček.. Co by pro záchranu syna neudělal??? Prostě běs.. Nebýt skvělé vizuelní stránky filmu, nebál bych se jít v hodnocení ještě níž! ()

Orlau32

To je film ke kterému by měl napsat komentář náš pan prezident Klaus. "Ten globálnímu oteplování rozumí nejlépe ze všech." Ale teď jsem chtěla napsat něco k filmu, co mi bralo dech : ikdyž je to Sci-fi film, tak některé fyzikální zákony by se přece jen měly i ve filmu dodržovat. Tak na př.: jestliže je tak obrovský mimořádný uragán, který metá vzduchem autama, bagrama a autobusy, pak vypadá neuvěřitelně směšně mezi vší tou hrůzou reportér, který stojí pevně na zemi jako přikován a s jehož šálou a vlasy si jemně pohrává mrška vítr. Sněhu napadlo údajně 5 metrů, ale na střechách Manhattanu je jenom poprašek (nehledě k tomu, že by se střechy pod takovou tíhou dávno zřítily). A tak bych mohla pokračovat, ale nebudu opakovat to, co již komentovala kolegyně "Kleopatra" a s jejímž názorem plně souhlasím. A ještě jedná poznámka : údajně je venku -50° , vrtulníkům zamrzlo palivo a padají k zemi jako mouchy, ale na zemi jede autíčko s posádkou jako by se nechumelilo, těm zamrznul jedině úsměv na tváři. ()

gogos

Tenhle film je vizuální stránce a epickém pojetí... A to naplňuje až po okraj. Celkem solidní příběh, dobrá hudba a zvuk, skvělá stránka efektů, uchazející herci a dvě hodiny suprové popkornové zábavy! Na konci typická Emmerichovská limonáda... ()

blackrain

Aby si Američani nechali ujít záběry na svou národní chloubu je snad nemyslitelné, proto také dostane dáreček z Francie pěkně na frak. Předvedli nám spoustu ničivých meterorologických jevů včetně zamrznutí poloviny planety. Samozřejmě tu není nouze o zajímavé záběry, zaplavení New Yorku obrovskou přílivovou vlnou, pohled posádky vesmírně lodi na planetu. ()

kaylin

Roland Emmerich opět předvádí, jak je výborný v natáčení oddechových filmů. Jeho -"Den poté" je přesně takový. Chcete se na to dívat, když v televizi nic jiného nedávají, chcete si u toho povídat, i když vaše drahá polovička hltá každou scénu. Já jsem bohužel až moc hleděl na nelogičnosti a jen jsem žasnul nad tím, jakými kravinami nás vlastně hollywoodský mainstream krmí. To je někdy opravdu k popukání. Ale co, to hle má být zábava a já se místy i docela smál. ()

Kreeki

Kdyby se jednalo o čistokrevnou scifi na téma globálního oteplování (byť po Emmerichovsku) a jak to zvrátit, tak bych to bral, ale když se to celé zvrhne v klišé, kdy někdo někde uvízne a někdo jiný musí překonat hory a doly pro jeho záchranu, to už neberu. ()

Maq

Nejsem příliš zkušeným divákem filmů založených na atraktivích vizuálních efektech, což je možná příčinou, že můj úžas nad mnohými záběry z tohoto filmu je naprostý. Druhá věc je děj a postavy. Béčkový americký doják. Třetí věc je námět. Všichni hysterčí kvůli globálnímu oteplování, takže udělat o tom filmový strašák, to je kalkul na kasovní jistotu. --- Moje hodnocení by určitě o něco povyrostlo, kdybych film sehnal nadabovaný v nějakém mně zcela nesrozumitelném jazyce. ()

movieband

Katastrofická podívaná monstrózních rozměrů.Skvělé zpracování tornád ničící Los Angeles a obrovská přílivová vlna, která zaplavila NYC na mě udělala velký dojem.Emmerich má ve svých filmech ohromující speciální efekty naprosté zkázy, jak ve filmu 2012, tak v Dnu Poté nebo v Dnu Nezávisloti.Rozhodně je na co se dívat. ()

Zhago

Spis 70%, ale to jen za to, ze se na film hezky kouka a jsou v nem pekne efekty, ktere vypadaji presne tak, jak by mely vypadat (realisticky a nerusit). Ale hledat ve filmu nejake logicnosti a podobne, to ani nahodou. ()

MATADOR

Katastrofické filmy mají tu výhodu, že mohou podávat naprosto jakékoliv, lidstvu nebezpečné, situace a každý je bude mít rád. Protože je to přeci jen fikce, ale kdo ví. Den poté má klasickou dobrou první hodinku, ale zbytek je opravdu jen natahované nic, bez kterého by se každý obešel. Jinak triky jsou vážně super. ()

Thomassi

Roland Emmerich ještě předtím, než natočil 2012, kde ničí všechno okolo, vysmolil něco podobného. V roce 2004 vznikl jeho film Den poté, což je taková předzvěst 2012. Je narušen mořský proud a tím od severu pomalu postupuje doba ledová. Vyvolává tornáda a obrovské tsunami, které ničí americká města. Ty jsou potom vystaveny neskutečným mrazům, jež zmrazí vodu a dokonce i člověka. Tak by se dal popsat děj filmu. Klasická Amerika, ovšem tady se mi to velmi páčilo. Nadupané digitální efekty - na to je radost se koukat. Herci taky nejsou k zahození. Tatík Dennis Quaid se vydává zachránit svého syna Jaka Gyllenhaala. Je to prostě popcornová zaležitost největšího kalibru a já měl při tom všem vytřeštěný oči. Katastrofy Roland skutečně umí. ()

Aiax

Roland Emmerich natočil filmy, v nichž míra stupidity a nestravitelného patosu vysoko převyšuje míru zábavnosti (Univerzální voják, Godzilla, Patriot), a pak ty, u nichž je to naopak, a které jsou vcelku koukatelné. K těm druhým patří Den nezávislosti, Hvězdná brána a právě Den poté. Poslední Rolandův film navíc obsahuje něco, na co jeho diváci nejsou zvyklí - myšlenku. A to navíc myšlenku velice aktuální, naléhavou a hlubokou. Samozřejmě je plný obvyklých propriet - nabubřelého magalomanství, papírových postav a dialogů, dějových nelogičností, okázalého hrdinství atd. Nedělám si iluze, že tenhle ryze komerční režisér si tentokrát stanovil cíl vzburcovat planetu k většímu uvědomění - nepochybně jde opět jen o prachy. Ale "sveze" se s tím i užitečné poselství a to se cení. Navíc je Den poté zručně natočen, hrají v něm schopní a hezcí herci, tak proč ne. ()

Mr.Pumpkin

I když jsem od tohoto filmu nic moc nečekal, tak jsem byl stejně zklamaný. Musím uznat, že některé triky byly povedené, ale jinak slabota. Příběh nezajímavý až ubohý a některé scény jsou absolutně směšné. V kině jsem se vyloženě kroutil nudou. 30% ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005