Odstřelovač

Scénografie:

Herbert Pinter

Kostýmy:

Ray Summers

Hodnoceni udeluju s prihlednutim k zanrovemu naplneni, nebo jak to rict...pokud hledate akcni film s vojenskou tematikou, predvidatelnym pribehem a primerene slusnym hereckym vykonem, budete spokojeni. Akcni oddychovka plna silnych slov, vystrelu, dzungle a vojenstvi. Dokonce nezbyl cas ani na zadnou lasku. ;) 4-(16.2.2016)

Když bych měl hodnotit pouze Toma B., tak rozhodně podle mého tuto sniperskou roli zahrál výborně. Velmi se mi líbí příběh odstřelovače a na rok 1993 si myslím,že skvělý filmek. Jeden z mých oblíbených v čele s Berengerem. Scény vojáka neustále v krytu a tichá čistá práce.. Jako malý kluk jsem si hrál na odstřelovače a celkem mě to bavilo :-D.(29.7.2012)

no mne sa to páči. narozdiel od ostatných "odstrelovačských" sračiek s melodramatickým podtextom je toto určite jeden z najrealistickejších filmov v danej téme. billy zane tu síce nejak nezaexceloval, ale pre mňa bol vždy dôkazom, že je čiernym koňom akéhokoľvek béčka. viď titanic, kde charizmou a talentom zatienil dicapria, čo sa aj niektoré dámy s lepším vkusom nebáli dať najavo. skrátka, dicaprio tu nedokázal, a asi ani nemal, rozohrať svoju partiu na plné gule. v tomto filme však berengera zatieniť nemohol. ten je totiž pán antihrdinov. ťažká liga. jeho cynický minimalizmus, city schované v trezore často presvedčia viac, ako hysteriózne prejavy hollywoodskych sráčov. nehrá sa na hrdinu, kašle na hodnoty, no jeho prístup si diváka získa. viď čatu, kde bolo otázkou, kto defiluje. či defoe, alebo berenger. a to hral pekného hajzlíka. aspoň nebol patetický. pre mňa jeden z najlepších sniper filmov. i keď sa zasa nevyhne americkému politizovaniu. je to kino pre tých, čo nehľadajú zbytočný emocionálny balast, no ani na ten sa tu nezabúda. nechápem, ako môže niekto ohodnotiť tento film ako priemerný. za to, že nie je tradičné áčko? priemer? ani náhodou. pokračovanie si asi nepozriem. neuznávam klišé, že dvojka musí byť automaticky na prd, ale kopanie do mŕtveho koňa tiež nemusím.(28.4.2018)

Už v roce 1993 vidět zpomalené záběry na kulku? Tak to je přece jen něco, co neuvidíte každý den. A ono to těm bláznům docela funguje. Ten příběh z džungle o odstřelovači, je celkem tuctový, ale celkové pojetí a snaha přijít s něčím novým, mě zaujaly. Proto dávám vyšší hodnocení, Třeba si toho někdo všimne a bude se mnou souhlasit.(16.9.2014)

Elitní odstřelovač Tom Beckett (Tom Berenger) právě ztratil parťáka při jedné misi v panamské džungli. Ale armáda jej nenechává oddechnout - hned ho posílá na novou misi, a k tomu dostává nového partnera - mladého (a nezkušeného) Millera (Billy Zane). Jejich úkolem je zajistit klidný průběh voleb tím, že odstraní drogového krále Ochou a generála Alvareze, kteří chtějí převzít moc v zemi. Nejdřív se ale musí z Millera, namyšleného mládence stát pořádnej voják. Stihnou splnit svůj úkol včas? ... Těžko se mi film jako celek hodnotí - na jedné straně atmosféra panamské džungle, všudypřítomné nebezpečí, nepřátelský odstřelovač v patách, Tom Berenger a Billy Zane - na straně druhé hloupý scénář (mrknutím oka se ze zelenáče stává ostřílený voják - nejdřív nemůže zmáčknout kohoutek - a pak běhá s nožem po táboře jako Rambo :). Tak na jedno podívání (abyste věděli, jak to skončí) - nic víc ale nečekejte...(13.2.2005)

• - Natáčalo sa od 28. augusta do 18. októbra 1991 v Austrálii a Paname. (m.a.t.o.)

• - Podíváte-li se pozorně na vlak, uvidíte na boku symbol QR jako Queensland Rail. Queensland je stát Austrálii, kde byl tento film natočen. (BloodMax)

• - Billy Zane se měl původně jmenovat Richard Grieco, ale nakonec se ve filmu jmenuje Richard Miller. (BloodMax)