Odstřelovač

Scénografie:

Herbert Pinter

Kostýmy:

Ray Summers

Hodnoceni udeluju s prihlednutim k zanrovemu naplneni, nebo jak to rict...pokud hledate akcni film s vojenskou tematikou, predvidatelnym pribehem a primerene slusnym hereckym vykonem, budete spokojeni. Akcni oddychovka plna silnych slov, vystrelu, dzungle a vojenstvi. Dokonce nezbyl cas ani na zadnou lasku. ;) 4-(16.2.2016)

Upřímě docela slabota. Čekal jsem něco lepšího a ne nekonečnou cestu džunglí kde občas někdo zařve. A při tom Llosa jako režisér není špatný, tedy ono to není špatně zrežírované jen scénář je špatně hmatatelný. Hlavní věc co se musí pochválit je konec, žádnej hyperkonec kde hlavní hrdinové všechno zlikvidujou. Scény kde se odsřeluje jsou perfektní. A hudba též a herci výborní. Ale to je všechno co můžu pochválit, film prostě nemá v mém případě takové koule abych ho více vyzdvihl prostě průměrné béčko. Naneštěstí jsem pokračování neviděl.(29.1.2011)

Největším mínusem je asi nepříliš povedený začátek, kde hlavně všichni aktéři snad ani nepředvádějí něco, co by se dalo nazvat hereckým výkonem. V hlavní dějové linii v čele s Berengerem, který svou úlohu zvládá bezchybně, a Billy Zane jde v jeho šlápějích. Slušná hudba, dobrá atmosféra. Plný počet tomu nedám, ale čtyři si to rozhodně zaslouží.(14.4.2012)

• RAPTTTOR

Film Sniper mohl být natočen velice jednoduše: jeden zkušený a jeden nováček sniper jdou do akce. Ten starší učí toho nového akci, splní a vrací se na základnu v tomto případě by to bylo řekněme super béčko možná i áčko. Bohužel tady autoři k tomu všemu přidali ještě melodramatické průjmy obou aktérů, kterým by snad neuvěřilo dítě v 5 letech a mně jako „dospělákovi“ připadali doslova směšné. Tedy pokud mohu doporučit, nekoukejte na to a běžte raději šmírovat sousedku, to bude větší vzrůšo! :-)(17.7.2011)

• Krysap

Není nic lepšího, než poslat na náročnou akci do džungle cucáka, kterej viděl džungli maximálně v animovaným Tarzanovi, natož aby v ní snad předtím absolvoval nějakej výcvik, že jo.. :-) A hádejte, o čem si asi povídají dva snipeři, když jsou večer pospolu? Samozřejmě o tom, kolik zabili lidí a jak byl ten první nejtěžší.. Sorry, větší sračku jsem už hodně dlouho neviděla a vůbec nechápu to dost vysoký hodnocení tady. Možná jednu hvězdu za Berengera, protože ten má prostě v maskáčích svoje kouzlo.(17.8.2013)

• - Na post režiséra bol pôvodne zvažovaný Barry Levinson. (m.a.t.o.)

• - Natáčalo sa od 28. augusta do 18. októbra 1991 v Austrálii a Paname. (m.a.t.o.)

• - Billy Zane se měl původně jmenovat Richard Grieco, ale nakonec se ve filmu jmenuje Richard Miller. (BloodMax)