Reklama

Reklama

Obsahy(1)

James Bond (Pierce Brosnan) překonává všechny limity a vydává se na nezapomenutelnou a vzrušující dobrodružnou jízdu kolem světa! Z temné cely severokorejského vězení až na krásné kubánské pláže zavádí agenta 007 hon na ďábelského zločince, který je odhodlaný rozporcovat svět... a to doslova. Teď je na Bondovi, aby s pomocí smyslné tajné americké agentky (Halle Berry) uložil zločincovy plány k ledu. (PB Publishing)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (672)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Řekl bych, že se jedná o jednu z nejpovedenějších bondovek. Je v ní několik překvapivých momentů, také fantazie tvůrců ohledně Bondových pomůcek už překročila hranice sci-fi, tradičně zůstávají dva půvabné ženské prvky (to je ale divný výraz, že? :)) ), rovnoměrně rozloženy na stranu dobra i zla, a na své si v neposlední řadě přijdou i milovníci klasiky díky několika přímým a několika nepřímým odkazům na staré dobré bondovky ze šedesátých a sedmdesátých let. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Do roku 2002 najbombastickejší, najvýpravnejší a najvyblískanejší Bond. A tiež najuletenejší a najzábavnejší. V rámci série ide o podobnú výhybku, akou bola vo svojej sérii Lethal Weapon 4. Bond naháňa v neviditeľnom aute dvoch batmanovských padúchov a keď ich zlikviduje, najvyšší šéf americkej Národnej bezpečnostnej agentúry Michael Madsen si spokojne zapáli cigaretu, odkazujúc na svoju kreáciu Vica Vegy z Reservoir Dogs. Zvláštne uznanie za príťažlivosť má u mňa Halle Berry, krásne kombinujúca ženskú krehkosť so snaživou, dravou agentkou. Zato Madonna je tu omylom. Jediným, čo u mňa tento našlapaný, hoci v poslednej tretine trochu naťahovaný film drží pod najvyšším hodnotením, je mierna priblblosť. Vo finálnej scéne mi už obaja záporáci pripadali ako Power Rangers figúrky. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Podle mého názoru skvělý jubilejní Bond s jednou příšernou digitální scénou. Názory na Madonin úvodní song jsou značně rozporuplné, já osobně tvrdím, že je velice dobrý, i když si z titulu "bondováckého maniaka" uvědomuji, že skladba není v bondovském stylu. Prolínání úvodních titulků (takřka klasické animované siluety sličných dam) s reálnými scénami má větší říz než tentýž prvek předvedený před bezmála 40 lety v legendárním Goldfingerovi. Lidé se dělí zhruba do dvou skupin - bondovští nadšenci (tj. lidé kteří s nadšením uvítají vtípek "Vanquish - Vanish", nepozastaví se nad banalitami typu řízená zástava srdce a inzerci světových značek přecházejí s úsměvem) a skeptici, sami sebe označující za realisty, kteří se budou po celý film jen ušklíbat nad tím, co za blbost ještě ten vyžilý donchuán předvede. Vzhledem k tomu, že patřím do první skupiny, hodnocení je takové jaké je - za akci, vtip a šarm, za hudbu (bondovské téma zní na španělské kytaře skvěle), za odkazy na starší Bondy, za Jinx a Michaela Madsena (uvítal bych více prostoru), za dredaře v metropolitním klubu:), a hlavně za Moneypenny;). Lee Tamahori obhájil své právo na život, o které v mých očích přišel naprosto tragickou prací na Along Came The Spider. Ale i tak mám radši TWINE;) ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Pořád váhám, jestli tři nebo dvě *. Ke třem mě táhne , že je to přece Bond - James Bond !, ale ke dvěma zase průměrnost příběhu, kvality některých triků a utahaná, nudná druhá půlka. Musím uznat, že jsem byl zezačátku celkem spokojený, ale čím víc se blížil konec, tak jsem se na něj těšil víc, a víc. Prostě průměrný akční film. .. Jo a Halle Berry mi navíc vůbec nesedla. Stejně jako písnička Madonny. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

„Snažím se přežít“, pronese v jednom momentu Bond a žádná jiná hláška by nemohla lépe vystihnout, oč agent s povolením zabíjet během své dvacáté filmové mise s nasazením života usiluje. Snaží se přežít v 21. století, do něhož s Dnes neumírej vstoupil. Snaží se tak usilovně, až zapomíná, kým a pro koho chce být. Dynamickou akcí pro dřívějším Bondem netčené mladé diváky, kteří ocení honičky namixované podobně jako hudba, nebo vzpomínkovou zábavou, která pro fanoušky a pamětníky shrnuje proměny, jež série za uplynulých čtyřicet let prodělala? Dnes neumírej je prapodivnou bondovkou, rozhodně odvážnější než sám se sebou spokojený Jeden svět, ale vzpomínající na staré časy poněkud neupřímně, protože příliš dnešně. Brosnan si zasloužil vyrovnanější rozloučení s jeho nejslavnější rolí. 65% ()

Galerie (176)

Zajímavosti (64)

  • Bondovky vždy reagujú na aktuálnu spoločenskú či politickú situáciu. Dnes neumieraj by sme mohli nazvať „ekologická“ bondovka, pretože agent musí zakročiť proti ekologickému teroristovi, ktorý chce pomocou zásahov do klímy a génových experimentov získať vládu nad svetom. (ash99)
  • Pro natáčení bylo použito 10 Jaguárů XKR. Čtyři z nich měly pohon 4x4 a pětilitrové osmiválce od firmy Ford, další čtyři byly standardní, nijak neupravené. Zbylé dva byly pouze coby karosérie pro explozivní kaskadérské kousky. (Vrbson)
  • Keďže filmový Bond oslávil v roku 2002 dvojité jubileum (40 rokov bondoviek a 20 v sérii), scenáristi „nastrkali“ do snímky čo najväčšie množstvo narážok a citácií z predchádzajúcich dielov. Okrem Halle Berry v plavkách (Dr. No, 1962) sem patrí napr. aj bojová scéna uprostred rotujúcich laserových lúčov (pocta Goldfingerovi, 1964). (ash99)

Související novinky

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Držitel cen Grammy a Emmy, britský skladatel David Arnold, chystá na neděli 5. června svůj první koncert v České republice. Autor hudby k velkofilmům Hvězdná brána, Den nezávislosti, Casino Royale a… (více)

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011

Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q,… (více)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (více)

Reklama

Reklama