Dnes neumírej

Die Another Day

James Bond: Dnes neumieraj

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 2002, 132 min

Děsně nevyrovnaná, ale hlavně v první polovině hodně zábavná bondovka, která však zjevně neví, čím být. Odkazy napěchovanou nostalgií nebo supermoderní agentskou akční sci-fi s množstvím digitálních triků? Je tím vším a zároveň ničím, slepou cestou, po které musel přijít restart. Naštěstí má pořád svoje silná místa, i když to celé mohlo být kratší. 70%(23.8.2015)

Tahle bondovka nabízí to nejlepší i to nejhorší, co bylo k vidění v posledních devatenácti dílech. Brosnan samozřejmě nepostrádá své charizma a nadhled .Halle Berry s Rosamund Pike zase sex-apeal. Pokud máte tedy rádi všechny ty Bondovi serepetičky (neviditelné auto,nůž+vysílačka v jednom, apod.) a Bondovky vůbec je Dnes Neumírej pravou volbou. Pro vás ostatní se jedná o dálší zaměnitelný akční film.(21.2.2007)

Posledni Brosnanovo bondovka a zaroven prvni bondovka, kde neni Desmond Llewelyn v roli Q, ale uz ho plne nahradil v minulym dile predstavenej Cleese. Jinak pribeh je vicemene typickej, akorat ten uvod je fajnovy oziveni. Ono celkove celej film pusobi takovym sviznejsim, dravejsim dojmem, stylova akce, fajnova hudba, ktera se konecne odchylila jen od ruznejch variaci na jeden motiv. Herci ve vedlejsich rolich jsou fajn, ale bohuzel zaporaci nic moc. Tentokrat se povedla i bondgirl, Berry tu je v jedny ze svejch nejvic sexy roli. Co se tyce vynalezu, uz to je lehce sci-fi, ale na druhou stranu, proc ne. Takze celkove jsem spokojenej, fajnova svizna bondovka a stylovy Brosnanovo rozlouceni.(14.4.2010)

Vizuálně nejrobustnější a nejopulentnější bondovka na velmi dlouhou dobu s přihlédnutím k tomu, že je dnes trendy úsporná, syrová a přízemní filmařina. Zprasené digitální efekty se dají přežít není jich tolik, ale celé je to občas až příliš over the top. Brosnan slušně hláškuje a bondgirls se povedly na jedničku. X exotických lokací, skvělá akce a nabitá technická stránka. Chybí šarm, napětí, atmosféra. Úlet jak blázen a završení jedné filmařské dekády.(7.5.2005)

Jamese Bonda jsem nikdy neměl nijak v lásce. A to mám akční filmy rád. Proto mě nemohl ani poslední nijak zvlášť uchvátit. První polovina DIE ANOTHER DAY pro mě tedy znamenala relativní nudu, druhá akčnější část byla o něco zábavnější. Bondovo moderní pojetí (jak v hudbě - ano, mě se Madonnina úvodní písnička líbila; tak v zrychlených záběrech a dalších fineskách) je hezké osvěžení, ale nějak si pořád říkám, že xXX bylo prostě lepší. Vin Diesel je holt "coolovnější" než Brosman.(2.2.2003)

• - Celý film je prošpikovaný hláškami, odkazující na názvy předchozích dílů Jamese Bonda (Diamanty jsou věčné, Žít a nechat zemřít, Jeden svět nestačí...). (bo.rec)

• - Rozpočet sa vyšplhal na 150 miliónov dolárov. (ash99)

• - Bond sa pri jednom z dialógov s Jinx vydáva za ornitológa. Je to odkaz na skutočného ornitológa Jamesa Bonda, podľa ktorého Ian Fleming pomenoval svojho hrdinu. (Jakub225)