Reklama

Reklama

Obsahy(1)

James Bond (Pierce Brosnan) překonává všechny limity a vydává se na nezapomenutelnou a vzrušující dobrodružnou jízdu kolem světa! Z temné cely severokorejského vězení až na krásné kubánské pláže zavádí agenta 007 hon na ďábelského zločince, který je odhodlaný rozporcovat svět... a to doslova. Teď je na Bondovi, aby s pomocí smyslné tajné americké agentky (Halle Berry) uložil zločincovy plány k ledu. (PB Publishing)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (677)

Matty 

všechny recenze uživatele

„Snažím se přežít“, pronese v jednom momentu Bond a žádná jiná hláška by nemohla lépe vystihnout, oč agent s povolením zabíjet během své dvacáté filmové mise s nasazením života usiluje. Snaží se přežít v 21. století, do něhož s Dnes neumírej vstoupil. Snaží se tak usilovně, až zapomíná, kým a pro koho chce být. Dynamickou akcí pro dřívějším Bondem netčené mladé diváky, kteří ocení honičky namixované podobně jako hudba, nebo vzpomínkovou zábavou, která pro fanoušky a pamětníky shrnuje proměny, jež série za uplynulých čtyřicet let prodělala? Dnes neumírej je prapodivnou bondovkou, rozhodně odvážnější než sám se sebou spokojený Jeden svět, ale vzpomínající na staré časy poněkud neupřímně, protože příliš dnešně. Brosnan si zasloužil vyrovnanější rozloučení s jeho nejslavnější rolí. 65% ()

salahadin 

všechny recenze uživatele

Že by Bond uměl doopravdy vše? Dokonalost nade vše. Škoda, že se zahazuje jako tajný agent, se vším tím talentem by mohl mít tisíc vědeckých titulů a válet se v parlamentu. Ne vážně...Bondovky mi opět nic neříkají. Objevují se tu hračky jako ze Star Wars, rádoby rafinovaný scénář, nemožná Halle Berry a titulní hrdina, jehož odolnost hraničí s Robocopem, až na to, že Bonda neohrožuje počasí (déšť) a k údržbě mu stačí dvě tři bondgirl. Neřekl bych, že tahle Bondovka je horší než jiné. Dokonce se mi líbil začátek v Korei a hlavní záporák má slušný design. Ale všechny tyhle filmy se sekají podle jednoho mustru, přijdou mi všechny stejné, někomu to nevadí, mně ano. A když vám je postava Bonda protivná, k těmto filmům si kladný vztah prostě nevybudujete. IMHO neviditelné auto...hmmmmm ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Další typická Bondovka s Piercem Brosnanem z poslední doby plná akce, vtipných hlášek a supermoderních vychytávek, ty vychytávky jsou každým dílem lepší a lepší, tentokrát je tady i neviditelný auto, palác z ledu a spousta dalšího. Pierce Brosnan je pořád stejnej a hraje taky naprosto stejně, takže žádná změna, ani k lepšímu ani k horšímu, ale tentokrát má k sobě jako bondgirl Halle Berry a to se na to hned dívá líp. A jelikož je to jubilejní dvacátej díl Bonda, tak tvůrci do dialogů ve filmu zanesly názvy předešlých bondovek ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Jedna z lepších bondovek a velkolepá pohádka pro dospělé. Tentokrát se děj odehrává na vojenské základně v KLDR, v genetickém sanatoriu na Kubě a v grandiozním ledovém paláci na Islandu. Šarmantní a hláškující "dvojitá nula" Pierce Brosnan spolu s krásnou americkou agentkou Halle Berry zachraňují svět před severokorejským agresorem. K tomu moderní hračky na zabíjení jako ozbrojená vznášedla nad minovými poli, změny identity změnou DNA (kdo nevěří, ať tam běží), aktivně maskované auto, lasery, masérka a masakr hrozící ze satelitu. A ještě trailer, když už jsme u těch cizích slov: http://www.csfd.cz/film/11036-dnes-neumirej-die-another-day/videa/ ()

Indiana 

všechny recenze uživatele

Na Bondovkách jsem nikdy moc neujížděl (skuečně se mi líbilo snad jen Zlaté oko a Moonraker) a tahle není výjimkou. Pierce Brosnan je sice cool, ale ostatní herci (včetně Halle Berry) mi přišli ve svých rolích nepřesvědčiví (hlavně ten hlavní záporák). Akční scény jsou natočeny tak nějak normálně, ale i u tohodle filmu jsem si všimnul dementních efektů. Prostě ať to je nebo není Bondovka, pro mě je to jen průměrný akční film. ()

Galerie (175)

Zajímavosti (61)

  • Šéf technického týmu Chris Corbould ujišťoval, že žádná část vzácných islandských lesů nebyla při explozích zničena - jeho tým používal neprodané vánoční stromečky. (Morien)
  • Podle jedné ze "špitacích verzí" se měl tento film odehrávat v Irsku, jako pocta zemi, odkud Pierce Brosnan (James Bond) pochází, a zápletka by se odvíjela od únosu britského ministerského předsedy v Dublinu. Hlavním záporákem by byl Američan představovaný Kevinem Spaceym a roli amerického politika by si záhral i bývalý americký prezident Bill Clinton. Nic z toho se samozřejmě vůbec nezakládá na pravdě. (Morien)
  • V časech, kdy se film stále ještě s úspěchem promítal v kinech, se začaly objevovat zprávy, že tradiční bondovští producenti Barbara Broccoli a Michael G. Wilson připravují "spin-off", tj. samostatný film, jehož hlavní hrdinkou by byla postava Jinx (Halle Berry). Nakonec z toho nic nebylo. Později vyšlo najevo, že Neal Purvis a Robert Wade (také "inventář" bondovek) skutečně napsali scénář a coby režisér byl už angažován Stephen Frears, ale pak studio MGM celý projekt zastavilo. Přesné důvody nebyly nikdy zveřejněny, zůstalo u vágního konstatování "tvůrčích neshod". (NIRO)

Související novinky

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Držitel cen Grammy a Emmy, britský skladatel David Arnold, chystá na neděli 5. června svůj první koncert v České republice. Autor hudby k velkofilmům Hvězdná brána, Den nezávislosti, Casino Royale a… (více)

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011

Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q,… (více)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (více)

Reklama

Reklama