Dnes neumírej

Die Another Day

James Bond: Dnes neumieraj

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 2002, 132 min

Tak nevím co se tady zase strhlo za hysterii, ale mě tahle Bondovka nijak zvlášť nepohoršila. Pravda je to místy hodně přehnaný, ale já se zase domnívám, že v rámci filmů o agentovi 007 je vše povoleno a když si mohl klidně v Moonrakerovi hrát na Star wars, tak mi tu prostě ani nepřijde divný, že Bond jezdí z neviditelným autem po ledovým paláci, surfuje na 50metrových vlnách a podobně. To k tomu prostě patří a já to nevnímám jako zásadní chybu. Spíš si myslím, že si mohli odpustit to neustálé používání názvů předchozích filmů ve všech možných a nemožných hláškách i tam kde to vyznělo vyloženě samoúčelně. Záporák je taky průměrný a nijak mě nenadchnul. To moje oblíbenkyně Halle Berry to je jiný kafe. Každopádně určitě důstojná Brosnanova rozlučka. Která rozhodně v rámci kvality celé série není tak mizerná jak to na základě zdejšího hodnocení vypadá.80%(13.4.2014)

• sud

Asi ta nejslabší Bondovka. Začátek, kdy na dlouhou dobu takřka nezranitelný JB dostane na frak, mne navnadil, ale brzy jsem vystřízlivěl. Akce není nijak rajcovní, záporák nevýrazný (v předešlých dílech je ale konkurence veliká) a Halle Berry coby Bond girl? Marně hledám slabší :-(. Velké plus vidím pouze v obsazení noblesního Johna Cleese coby Q. 40%.(25.9.2005)

Na Bondovkách jsem nikdy moc neujížděl (skuečně se mi líbilo snad jen Zlaté oko a Moonraker) a tahle není výjimkou. Pierce Brosnan je sice cool, ale ostatní herci (včetně Halle Berry) mi přišli ve svých rolích nepřesvědčiví (hlavně ten hlavní záporák). Akční scény jsou natočeny tak nějak normálně, ale i u tohodle filmu jsem si všimnul dementních efektů. Prostě ať to je nebo není Bondovka, pro mě je to jen průměrný akční film.(15.11.2005)

• JohnnyD

Toto si Pierce Brosnan ani James Bond nezaslúžili. Klady: Michael Madsen (!), Pierce Brosnan, bondsong od Madonny, záporák s diamantami na fejse Zápory: 14 mesiacov v zajatí?, strašné úvodné titulky, zarastený dlhovlasý Bond, totálne dementná, neuveriteľné hlúpa akcia, otrasná réžia (gýčové filtre, ešte gýčovejší strih...), neuveriteľne zlé efekty, sci-fi blbosti (neviditeľné auto?), Madonna, Halle Berry, najhoršia a najotravnejšia bondgirl, aká kedy pobehovala na Zemi, tupý humor, príliš veľa detinských odkazov na sériu a to nespomínam to gigantické množstvo nelogiky (je na diskusiu, či je debilnejšie auto padajúce z lietadla a zapichujúce sa do ryžového poľa, alebo Severokórejci rozprávajúci sa po anglicky). Lee Tamahori urobil s Jamesom Bondom presne to isté, čo urobil Joel Schumacher s Batmanom - znásilnil ho, zabil a odhodil.(7.11.2008)

Jedna z lepších bondovek a velkolepá pohádka pro dospělé. Tentokrát se děj odehrává na vojenské základně v KLDR, v genetickém sanatoriu na Kubě a v grandiozním ledovém paláci na Islandu. Šarmantní a hláškující "dvojitá nula" Pierce Brosnan spolu s krásnou americkou agentkou Halle Berry zachraňují svět před severokorejským agresorem. K tomu moderní hračky na zabíjení jako ozbrojená vznášedla nad minovými poli, změny identity změnou DNA (kdo nevěří, ať tam běží), aktivně maskované auto, lasery, masérka a masakr hrozící ze satelitu. A ještě trailer, když už jsme u těch cizích slov: http://www.csfd.cz/film/11036-dnes-neumirej-die-another-day/videa/(15.8.2009)

• - V bondovce, jejíž titulní melodii má Madonna na svědomí, si zpěvačka také na chvíli zahrála - učitelku šermu Verity. (hippyman)

• - Při natáčení se Bond Girl Halle Berry uprostřed flirtování s Agentem 007 Piercem Brosnanem začala dusit kouskem ovoce. Agent 007 jí chladnokrevně aplikoval Heimlichův hmat a vyřešil tak problém v zárodku. (Epistemolog)

• - Jméno aktivity, kterou James Bond předvede, aby unikl z vozidla na špičce ledovce se nazývá kite-surfing (kite je anglický výraz pro draka, který se pouští po větru). (Morien)