Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Svět se mění. James Bond naštěstí zůstává stejný. Další nebezpečná mise britského tajného agenta Jamese Bonda začíná na pobřeží Pukčchong v Severní Koreji. Bond v přestrojení za kurýra doručí zásilku s diamanty mladému korejskému plukovníkovi Tan-Sun Moonovi. Ten však agentovu identitu odhalí a v následujícím zběsilém souboji se zřítí ve vodopádu. Za zabití významného velitele stráví Bond čtrnáct měsíců v korejském vězení, kde je podroben systematickému mučení. Nakonec jej britská tajná služba MI6 vymění za zajatého Moonova pomocníka jménem Zao. Místo léčení se Bond vydá na Kubu, kam vede nejčerstvější Zaova stopa. Objeví zabijáka v tajném sanatoriu, kde bohatí zájemci podstupují výměnu DNA. Po velmi bolestivé proceduře získají novou podobu a identitu. Zao, jenž nestačí svou proměnu dokončit, uprchne Bondovi i půvabné americké agentce s přezdívkou Jinx, avšak 007 u něj objeví několik diamantů. Ty údajně pocházejí z naleziště britského boháče Gustava Gravese, muže s nejasnou minulostí. A právě s Gravesem bude mít Bond tu čest setkat se v boji na život a na smrt. Milionář totiž plánuje vyvolat válku mezi Severní a Jižní Koreou a zatáhnout do ní zbytek světa… (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (662)

POMO 

všechny recenze uživatele

Do roku 2002 najbombastickejší, najvýpravnejší a najvyblískanejší Bond. A tiež najuletenejší a najzábavnejší. V rámci série ide o podobnú výhybku, akou bola vo svojich vodách LETHAL WEAPON 4. Bond naháňa v neviditeľnom aute dvoch batmanovských padúchov a keď ich zlikviduje, najvyšší šéf britskej tajnej služby Michael Madsen si spokojne zapáli cigaretu, odkazujúc na svoju kreáciu Vica Vegy z Gaunerov! Zvláštne uznanie za príťažlivosť má u mňa Halle Berry, krásna to kombinantka ženskej krehkosti a snaživej, dračej agentky. Madonna je trapná. Tým jediným, čo u mňa tento nadupaný (i keď v poslednej tretine možno trochu naťahovaný) film drží pod najvyšším hodnotením, je jeho mierna priblblosť. Vo finálnej scéne mi už obaja padúchovia pripadali ako nejakí Power Rangers pajáci z Van Dameho Street Fightera. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Pořád váhám, jestli tři nebo dvě *. Ke třem mě táhne , že je to přece Bond - James Bond !, ale ke dvěma zase průměrnost příběhu, kvality některých triků a utahaná, nudná druhá půlka. Musím uznat, že jsem byl zezačátku celkem spokojený, ale čím víc se blížil konec, tak jsem se na něj těšil víc, a víc. Prostě průměrný akční film. .. Jo a Halle Berry mi navíc vůbec nesedla. Stejně jako písnička Madonny. ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

„Snažím se přežít“, pronese v jednom momentu Bond a žádná jiná hláška by nemohla lépe vystihnout, oč agent s povolením zabíjet během své dvacáté filmové mise s nasazením života usiluje. Snaží se přežít v 21. století, do něhož s Dnes neumírej vstoupil. Snaží se tak usilovně, až zapomíná, kým a pro koho chce být. Dynamickou akcí pro dřívějším Bondem netčené mladé diváky, kteří ocení honičky namixované podobně jako hudba, nebo vzpomínkovou zábavou, která pro fanoušky a pamětníky shrnuje proměny, jež série za uplynulých čtyřicet let prodělala? Dnes neumírej je prapodivnou bondovkou, rozhodně odvážnější než sám se sebou spokojený Jeden svět, ale vzpomínající na staré časy poněkud neupřímně, protože příliš dnešně. Brosnan si zasloužil vyrovnanější rozloučení s jeho nejslavnější rolí. 65% ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Řekl bych, že se jedná o jednu z nejpovedenějších bondovek. Je v ní několik překvapivých momentů, také fantazie tvůrců ohledně Bondových pomůcek už překročila hranice sci-fi, tradičně zůstávají dva půvabné ženské prvky (to je ale divný výraz, že? :)) ), rovnoměrně rozloženy na stranu dobra i zla, a na své si v neposlední řadě přijdou i milovníci klasiky díky několika přímým a několika nepřímým odkazům na staré dobré bondovky ze šedesátých a sedmdesátých let. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Podle mého názoru skvělý jubilejní Bond s jednou příšernou digitální scénou. Názory na Madonin úvodní song jsou značně rozporuplné, já osobně tvrdím, že je velice dobrý, i když si z titulu "bondováckého maniaka" uvědomuji, že skladba není v bondovském stylu. Prolínání úvodních titulků (takřka klasické animované siluety sličných dam) s reálnými scénami má větší říz než tentýž prvek předvedený před bezmála 40 lety v legendárním Goldfingerovi. Lidé se dělí zhruba do dvou skupin - bondovští nadšenci (tj. lidé kteří s nadšením uvítají vtípek "Vanquish - Vanish", nepozastaví se nad banalitami typu řízená zástava srdce a inzerci světových značek přecházejí s úsměvem) a skeptici, sami sebe označující za realisty, kteří se budou po celý film jen ušklíbat nad tím, co za blbost ještě ten vyžilý donchuán předvede. Vzhledem k tomu, že patřím do první skupiny, hodnocení je takové jaké je - za akci, vtip a šarm, za hudbu (bondovské téma zní na španělské kytaře skvěle), za odkazy na starší Bondy, za Jinx a Michaela Madsena (uvítal bych více prostoru), za dredaře v metropolitním klubu:), a hlavně za Moneypenny;). Lee Tamahori obhájil své právo na život, o které v mých očích přišel naprosto tragickou prací na Along Came The Spider. Ale i tak mám radši TWINE;) ()

Galerie (174)

Zajímavosti (65)

  • V domovských štúdiách spoločnosti EON Productions v Pinewoode vzniklo niekoľko monumentálnych stavieb, vrátane interiérov ľadového hotela, ktorý mimochodom skutočne existuje. Tento exkluzívny komplex sa nachádza v prekrásnej zasneženej scenérii Laponska. Nie je to trik, skutočne je v ňom všetko z ľadu. Posteľ pokrytá kožušinami zo sobov, ľadový bar aj poháre, ľadové reštaurácie a apartmány. (ash99)
  • Bondovky vždy reagujú na aktuálnu spoločenskú či politickú situáciu. Dnes neumieraj by sme mohli nazvať „ekologická“ bondovka, pretože agent musí zakročiť proti ekologickému teroristovi, ktorý chce pomocou zásahov do klímy a génových experimentov získať vládu nad svetom. (ash99)
  • Dnes Neumieraj je doteraz jedinou “bondovkou“, kde James Bond (Pierce Brosnan) v intre vystrelí náboj do kamery, ktorú následne zaleje krv. (ČSFD)

Reklama

Reklama