Když se šílený zločinec začne považovat za génia, je čas poslat za ním Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Tajný agent Jejího Veličenstva James Bond dostane za úkol prověřit aktivity mediálního tiskového magnáta Elliota Carvera. Jeho noviny a televizní stanice totiž s podezřelou hbitostí přinesly zprávu o zkáze britské válečné lodi Devonshire. Ta se z neznámých důvodů ocitla v čínských teritoriálních vodách a potopilo ji pravděpodobně torpédo z čínského bojového letounu. Bond však zjistí, že to byl ve skutečnosti Carver, kdo Devonshire poslal ke dnu. Jednak tím získal atraktivní materiál pro nejnovější vydání svého deníku Zítřek, jednak z vraku lodi ukradl raketu s jadernou hlavicí. Ze své lodi, která je pro radary neviditelná, hodlá střelu vyslat na Peking, aby vyvolal konflikt Číny a Británie a následnou globální válku. A hlavně aby pak rozšířil své mediální impérium po celé planetě. James Bond a jeho čínský protějšek, půvabná agentka Wai Lin, však ještě neřekli své poslední slovo... (Česká televize)

TV spot

tron

Toto bolo v podstate až šokujúce precitnutie do reality. Len dva roky po úžasne dravej resuscitačnej bondovke Zlaté oko prišlo toto a teda fakt bieda. 3* si to ako-tak samozrejme zaslúži a chápem, že pre niekoho to môže byť bomba, ale pre mňa najslabšia Brosnanova bondovka. Nevýrazný rutinérsky režisér Spottiswoode (komu napadlo dať réžiu 110-miliónovej bondovky režisérovi Turnera a Hoocha?!) nemá šancu zakamuflovať mdlý scenár, ani biedneho záporáka v podaní nezaujímavého Jonathana Prycea. Ono to vôbec nebol síce zlý nápad, ponúknuť divákovi "mediálneho" záporáka, ale v praxi je to proste nezáživné. Nečudo, že najvýraznejším plusom Zajtrajška nikdy nezomiera je hongkonská exotická časť ťažiaca z v tej dobe obľúbenej ázijskej akčnej vlny (odchod záplavy ázijských akčných hercov a režisérov do Hollywoodu z Hongkongu po tom, čo v 90. rokoch prešiel späť pod správu komunistickej Číny). Produkcia na ničom nešetrila (viď. tradične monumentálny úvod na zahriatie), ale ako celok to bohvieako nefunguje napriek starým známym (Dench, Salmon, Joe Don Baker). Celá snímka je ako titulná pieseň od Sheryl Crowe. Profesionálne nezáživná. vyzerá to tak, že väčšina divákov má na túto bondovku podobný názor, pretože na celom svete zarobila "221" miliónov, ale stála spomínaných 110, kým Zlaté oko stálo len 60 a na celom svete zarobilo 352 (!). ()

Gemini

Velice dobrá součást bondovské série, Brosnan prostě vrátil postavě agenta Jejího Veličenstva to, co jí sebral tragický Timothy Dalton. Ale Connery je zkrátka Connery, i když, ruku na srdce, staré bondovky jsou už přece jen trochu přešlé dobou, a tak je nám třeba "moderního" Bonda, nové krve. A tu představují především čím dál rovnocennější partnerky, ať už na té správné či špatné straně. Tou nejemancipovanější, nepočítám-li Jinx z Die Another Day, je bezpochyby Wai Lin, kterou hraje skvělá Michelle Yeoh. Jonathan Pryce jako Eliott Carver je ve své roli megalomanského mediálního magnáta přímo mistrovský, dočkáme se samozřejmě i super vychytaného BMW a konečně po půl století James Bond vymění věrného Walthera PPK za "zbraň 21. století" (jak tvrdí její výrobce) - Walther P99. A pokud nevíte jak se dá jet na motocyklu s partnerkou, se kterou vás spojuje opravdu silné pouto, mrkněte se na Tomorrow Never Dies. Nebudete litovat. A málem bych zapomněl - titulní píseň, která bohužel poněkud propadla, nazpívala Sheryl Crow. ()

Fiftis

Pierce Brosnan je podľa mňa najlepší predstaviteľ Jamesa Bonda v dejinách a že ich bolo celkom dosť. Bondovské 90. roky majú skrátka nové vyznenie a nový zvuk. Toto ju už druhá Bondovka s Pierceom. Všetko sa mi zdalo skvelé, od hudby po dej, cez akciu po vtip. Začiatok bol pre mňa jeden z najlepších filmových začiatkov vôbec. Vadila mi len japonská bondgirl, ale v 90.rokoch sa Japonci pchali do každého amerického filmu, takže nič nové. Vrelo odporúčam vidieť. ()

J.Connor

Jedna z nejslabších Bondovek, co jsem zatím viděl, která mě definitivně utvrdila v tom, že Bondi jsou pro mě jen dva, Connery a Graig. Pak je ještě snad jeden srandovní Moore. Navíc tenhle film zestárl mnohonásobně víc, než věci ze 60. let, které kromě retro nádechu bodují díky návratu tehdejší módy a designu. Zatímco pozdní devadesátky se vrací možná tak ve zvrácených remixech na dekadentních večírcích (už jen ty cyberpunkové titulky, achich ouvej). Další věc, která trochu naštve, že jediným opravdu dobrým hercem široko daleko je Michelle Yeoh, přičemž za adresáta jejího přezíravého úsměvu jsem záhy přestal považovat západního agenta, ale spíše celý film. Pryce a Schiavelli připomínají spíše nějaké postavy z Powerse, Lundgrenův klon to těžko zachrání a Judi Dench v úpletové šatovce na to zase nemá čas. Brosnan je namydlený panák, kterej sice možná akcentuje britské gentlemanství, ale dusí jakoukoliv věrohodnost mašiny na zabíjení a internacionálního playboye. ()

Kaka

Hi-tech, ale není to ono. Tenhle díl již hodně zestárnul, ale nemůže za to ani tak režie, jako spíš doba, ve které byl natočen. Konec 20. století, tedy masivní rozkvět IT a digitálních médií. Celý film je tím prosycen, ba co víc, tvoří to přímo nosnou kostru příběhu. Bondgirls ok, především pak cameo Tery Hatcher, která je vskutku okouzlující. Je vidět, že se z Bonda postupně stává mašinérie na peníze a účast na tomto projektu je pro všechny zúčastněné vždy něco "spešl". Hudba David Arnold, titulní song Sheryl Crow, zvuční herci, znamí režiséři a zde poprvé rozpočet přes 100 milionů dolarů. Přesto všechno je to ale dějově nezáživné a nudné, s velmi malým množstvím skutečně strhujících momentů a ty co se povedly byly jen díky fantasticky natočeným akčním scénám - vrtulník, motorka, BMW. ()

• Producenti letmo zvažovali možnost vytvořit filmovou sérii, založenou na postavě Lin (Michelle Yeoh). (becki_tu)
  • V úvodu snímku jsou letouny L-39 vyzbrojeny raketnicemi UB-16. Tyto slouží pouze k vystřelování neřízených 57 mm raket. Ve filmu je ale hlavní vnitřní prstenec používán jako kanón. (Foxhound#1)
  • Během honičky v Hongkongu pronásledující helikoptéra několikrát visí s „nosem“ dolů na místě, nebo letí jen pomalu, aby někoho rozsekala vrtulí - což není možné, protože každý vrtulník náklonem směrem dopředu zrychluje. (Stejšn)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze